Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Πως να κάνετε εκπομπή ράδιο με το SAM Broadcaster

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
leonidiofc
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leonidiofc » 08 Ιουν 2010 20:17

Παιδιά καλησπέρα ,

Να κάνω μια πολυ σημαντικη ερώτηση κατα την γνώμη μου ? δεν ξερω αν εχει απαντηθεί...

Για να κανεις εκπομπή μεσω ιντερνετ δεν χρειαζεται αδεια απο την ΑΕΠΙ ? εννοω για να παιζεις μουσική ?

Επειδη με ενδιαφερει το θεμα ενας φιλος μου ειπε το κοστος ειναι 70 Ε / μηνα για να εκπεμπεις μεσω πλατφορμας και μονο στο ιντερνετ .

Εχει ψάξει κανεις το θεμα να πει καμια γνώμη ?

Ευχαριστώ

cta9hc

Δημοσίευση από cta9hc » 25 Ιουν 2010 23:31

file m poli kalos o odigos!exw kapia prob.ta ekana ola bima pros bima alla ekei ston sum dn katalaba ekei p les patame play efoson exume ani3ei ton server?dld egw pataw to play kai m leei error..kai kati allo pataw ston browser http://localhost/ kai m anigei mia leyki selida!!thx an mporeis kamene add sto sta8is_8z7@hotmail.com

DoSMaN
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DoSMaN » 03 Ιούλ 2010 01:11

Καλησπέρα!
Ανοίγεις πρώτα το Shoutcast server και μετά πατάς από το SAM το play (για το encode)

Αν τα έχεις κάνει όλα σωστά τότε θα παίρνεις το μήνυμα ότι όλα πήγαν καλά στο παράθυρο του SHOUTcast.

Αν όταν γράφεις το htto://localhost σου βγαίνει κενή σελίδα τότε ή κάτι δεν έκανες καλά με την μεταφορά των φακέλων στο φάκελο του XAMPP είτε δεν έχει σηκωθεί ο Apache Server. Θα χρειαστεί να ανοίξεις το Control Panel του XAMPP και να ενεργοποιήσεις τον Apache,

Άβαταρ μέλους
p-gr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από p-gr » 23 Ιούλ 2010 22:17

γεια σας παιδια μιας και το εφερε η κουβεντα μπορητε να κανετε ενα τεστ εδω http://www.3wgr.com
πεστε μου αν ακουγετε κανω εκπομπη με στικακι και δεν εχω καλη συνδεση στο ιντερνετ
Καταστήματα Online www.fleamarket1.com
What's New Here? www.collector-gr.info

antonismarou

Δημοσίευση από antonismarou » 21 Ιαν 2011 17:05

καλησπερα φιλε μου..να ρωτησω κατι?με τα vista τι γινεται? παιζει καποιο προβλημα?εχω κατεβασει το XAMPP και μου γραφει busy... kai παω να το ανοιξω και μου λεει error..
επισης στο sam μου γραφει επισης error disconnected οταν σεταρω το σταθμο ενω ο server ειναι κανονικα ανοιχτος ... please help

antonismarou

Δημοσίευση από antonismarou » 22 Ιαν 2011 04:49

file mou geia sou egw eimai kai pali... telika ta elusa ta provlimata ola ta parapanw exw kanei ta panta ola ok an kai ta programmata exoun nees ekdoseis kai eidika me to no-ip xa8ika alla ok... 8a valw tin ip mou ... to problima einai pws ston shoutcast mou grafei to eksis
(Cannot see your station/computer (URL: http://77.49.54.21:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache.)
ekleisa to antivirus mipos kai..ekleisa to firewall twn windows...me ti forthnet pou exw mpika stin selida tou thompson pou einai to router mou kai de vriskw akri... mia voi8eia please :(

StoTerma
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από StoTerma » 09 Αύγ 2011 16:28

Καλησπέρα έχω ενα πρόβλημα με την εφκατασταση
οταν παω να κάνω εγκατάσταση το XAMPP μου βγάζει αυτο το μήνυμα

Εικόνα
και μετά το ενα δεν μπορώ να το κάνω Start.. και δεν μου βγαζει τα γραματα που βγαζει στοις εικόνες σου

Εικόνα

Ευχαριστώ που διαβάσατε και είδατε τοις εικόνες και περιμένω απάντηση σύντομα

thanosgen

Δημοσίευση από thanosgen » 03 Σεπ 2011 13:25

παιδιά γίνετε να κάνω εκπομπή εγώ απο το σπίτι μου και ο φίλος μου απο το δικό του...με κάποια σύνδεση skype η οτιδήποτε άλλο ???

Darkrise

Δημοσίευση από Darkrise » 11 Δεκ 2011 01:35

poli kalo boithima alla mipws tha mporouses na mou peis pws tha mporouse na paiksei kapoios apo allo ipologisth enw exw ton ipologisth mmou server??

giorgos_1985

Δημοσίευση από giorgos_1985 » 28 Απρ 2012 16:38

γεια σας παιδες εχω κατεβασει το προγραμμα sam broadcaster αλλα δεν μπορω να
βρω server ολο μου λεει error ποιο ΙP να βάλω και ποια πορτα??? ευχαριστω περιμενω απαντηση

manos34

Δημοσίευση από manos34 » 06 Νοέμ 2012 04:14

pedia giati bgalates tis fotografies to pos stinoume to radio?? mipos tha mporousate na tis anevasete pali? eyxaristo

XAROntaS

Δημοσίευση από XAROntaS » 09 Ιαν 2015 22:16

να ρωτήσω παιδιά ....
πως λύνεται το πρόβλημα με τα κινεζικά γράμματα στα ελληνικά τραγούδια στον σαμ ?

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες