freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

συγνώμη δε σου έγραψα, έβλεπα 24

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Τηλεόραση - Σειρές
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 477
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 08 Μαη 2007 14:59    Θέμα: συγνώμη δε σου έγραψα, έβλεπα 24 Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχω λιώσει τις τελευταίες ημέρες. Είχα δει αποσπασματικά επεισόδια του 24 στο ΣΚΑΙ, αλλά δεν είχα δώσει και πολύ σημασία μέχρι που βρήκα όλο τον πρώτο κύκλο μαζεμένο και είπα να το ξεκινήσω από την αρχή.

Αυτό ήταν, σηκώθηκα από τον καναπέ μετά από 6 επεισόδια. Σαράντα λεπτά το επεισόδιο.

Για την πρωτοτυπία δε νομίζω ότι μπορεί να πει κανείς τίποτα. Αν και η ιστορία είναι αστυνομική - κατασκοπική, το όλο κόνσεπτ και η δομή δεν έχει γίνει ξανά. Η μεστότητα των επεισοδίων είναι μνημειώδης και κάποιος θα πρέπει να ψάξει πολύ καλά για να βρει κάπου κάποια κοιλιά. Η κορύφωση είναι σεμιναριακή και θα πρέπει, όσοι γράφουν σειρές να δουν αρκετές φορές το 24 για να μάθουν από αυτό. Οι ανατροπές είναι συνεχείς, ακόμα και στο τελευταίο επεισόδιο, που ή όλη σειρά φτάνει στην λύση της, συμβαίνουν ανατροπές που σε κρατάνε καθηλωμένο.

Τώρα άρχισα την 2η περίοδο και βλέπω ότι είναι ακόμα πιο συναρπαστική...

24 η επιτομή της δράσης σε σειρά.

cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 08 Μαη 2007 17:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Με λίγα λόγια θες να μας πεις ότι παραιτήθηκες από τη δουλειά;

LightForce
WebDev Moderator

Μέλος από: 13 Απρ 2003
Περιοχή: Μοσχάτο
ΜήνυμαΣτις: 08 Μαη 2007 18:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

είναι δυνατό John. Το βλέπω και εγώ τώρα για πρώτη φορά, τι γίνεται.., στην τσίτα λέμε..
cordis

ΜήνυμαΣτις: 08 Μαη 2007 21:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ειχα ρεπο..

NAT
Honorary Member

Μέλος από: 25 Μαη 2005
Περιοχή: ..:: Not in Portland ::..
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Σεπ 2007 23:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τζακ Μπάουερ.

Ο συντομότερος δρόμος για την καρδιά ενός άνδρα είναι μέσα από το όπλο του Τζακ Μπάουερ.
Ο Τζακ Μπάουερ κάποτε ξέχασε πού είχε βάλει τα κλειδιά του. Βασάνισε τον εαυτό του μισή ώρα μέχρι να του αποκαλύψει που τα είχε.
Ο Τζακ Μπάουερ δεν διαβάζει βιβλία. Απλώς τα κοιτάζει έντονα μέχρι να του αποκαλύψουν τις πληροφορίες που θέλει.
Ο πραγματικός λόγος που ο Τζακ Μπάουερ απολύθηκε από τη CTU ήταν ο τεράστιος λογαριασμός του κινητού του.
Κάθε φορά που ξυπνάς το πρωί είναι γιατί ο Τζακ Μπάουερ σε λυπήθηκε και σου χάρισε τη ζωή.
Υπάρχουν δύο είδη ανθρώπων στον κόσμο: αυτοί που θα κάνουν τα πάντα για τον Τζακ Μπάουερ και τελικά θα πεθάνουν, κι εκείνοι που σχεδιάζουν να προδώσουν τον Τζακ Μπάουερ και τελικά θα πεθάνουν.
Αν ο Τζακ Μπάουερ ήταν στο ίδιο δωμάτιο με τον Χίτλερ, τον Στάλιν και τη Νίνα Μέιερς και είχε ένα όπλο με δύο σφαίρες , θα πυροβολούσε τη Νίνα δύο φορές.
Όταν άκουσε ότι θα τον έπαιζε ο Κίφερ Σάδερλαντ, ο Τζακ Μπάουερ σκότωσε τον Σάδερλαντ. Κανείς δεν παίζει (με) τον Τζακ.
Ο Τζακ Μπάουερ δεν ήταν ποτέ εθισμένος στην ηρωίνη. Η ηρωίνη ήταν εθισμένη στον Τζακ Μπάουερ.
1,6 δισεκατομμύρια Κινέζοι είναι έξαλλοι με τον Τζακ. Ο αγώνας είναι δίκαιος.
Ο Σούπερμαν φοράει πιτζάμες με τον Τζακ Μπάουερ.
Πριν την ηρωίνη ο Τζακ δοκίμασε να εθιστεί στο speed. Αλλά τον καθυστερούσε.
Να ξεκαθαρίσουμε κάτι: ο μόνος λόγος που δεν είσαι αυτή τη στιγμή αναίσθητος είναι επειδή ο Τζακ Μπάουερ βαριέται να σε κουβαλάει.
Αν ο Τζακ πει «θέλω απλώς να του/της μιλήσω» και αυτός/ή είσαι εσύ …φίλε/η, την πάτησες.
Το να σκοτώσεις τον Τζακ Μπάουερ δεν τον κάνει νεκρό. Τον κάνει τσατισμένο.
Ο Τζακ Μπάουερ δεν κοιμάται. Η μόνη ξεκούραση που χρειάζεται είναι αυτή που του προκύπτει όταν πέφτει λιπόθυμος ή προσωρινά νεκρός.

Μέλος από: 12 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Kastoria
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio twitter 
ΜήνυμαΣτις: 18 Σεπ 2007 03:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

χαχαχαχα τα έσπασες NaT!!!! να στο κλέψω;

σε κάποια φάση και μετά καταντάει βαρετό το 24 είναι πολύ αναμενόμενο το τι θα γίνει το ξέρεις, έχω δει και τα 6 season σε 3 μήνες, ωραίο πάντως τρώγεται, μονο τις κλασικές ατάκες και τα σκηνικά να μην είχε θα ήταν τέλειο.

cordis

ΜήνυμαΣτις: 18 Σεπ 2007 03:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μέχρι 4η άντεξα..

id12586
στις καρδιές μας

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 18 Σεπ 2007 10:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ στην αρχή της 3ης το παράτησα.
Το παρατράβηξαν..

Μέλος από: 13 Ιουν 2004
Περιοχή: McLaren Technology Center
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 18 Σεπ 2007 12:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είδα και τις 6 φέτος το καλοκαίρι, όντως πολύ καλό, όχι και τόσο απρόβλεπτο στο τέλος.

Jack Bauer Facts

If everyone on "24" followed Jack Bauer's instructions, it would be called "12".
Cha0s
SysAdmin

Μέλος από: 28 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 2
Νέα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Σεπ 2007 23:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ μόνο και μόνο που διάβασα το πόστ της Ναταλίας ούτε καν ψήνομαι να το δω

Μέλος από: 26 Ιουλ 2003
Περιοχή: Ξάνθη
View users profile
facebook 
ΜήνυμαΣτις: 19 Σεπ 2007 02:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πω, τί μου θύμησες τώρα ναταλία:

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=24436

παράθεση:
Chuck Norris once visited Virgin Islands. They now are The Islands!

Μέλος από: 04 Ιουλ 2006
Περιοχή: on the way to Curriculax
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 19 Σεπ 2007 22:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

When the Boogeyman goes to sleep every night he checks his closet for Chuck Norris.

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Τηλεόραση - Σειρές
Τώρα είναι 11 Δεκ 2016 11:51 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites