freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Την αυξηση ταχυτητων αρχίζει η Forthnet

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 4 [47 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: νέαforthnetαύξηση Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2, 3, 4 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Stathis
Photography Moderator

Μέλος από: 23 Απρ 2005
Βοηθήματα: 5
Νέα: 2

Περιοχή: http://127.0.0.0
View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 00:47    Θέμα: Την αυξηση ταχυτητων αρχίζει η Forthnet
Περιγραφή θέματος: Καλά νέα για τους broadbandακηδες(και νυν & μελλοντικοι )
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η Forthnet έκανε την ανακοίνωση στις 05/06 οτι ολοι οι συνδρομητες νεοι και οι ήδη συνδρομητές, οι οποίοι εντάσσονται στο ιδιόκτητο δικτυο της forthnet θα υποστουν αναβαθμιση οι γραμμες τους στα 24mbps χωρις καμία επιβάρυνση!!!

Eίτε 1mb γραμμη σας , είτε 10mb (καλή ώρα , σε λίγο καιρό και εγώ) η συνδεση σας θα εκτοξευθει στα 24Mbps ! Μεγάλο βήμα προς τις Broadband υπηρεσίες...

Η αναβάθμιση θα ξεκινήσει την 1η Ιουλίου !
Σίγουρα χαρωπό γεγονός για όλους

Φυσικά η εταιρία προειδοποιεί οτι η ταχυτητα δεν ειναι εγγυημενη και εξαρταται απο τη ποιότητα του χαλκου της γραμμης σας !

Η όλη διαδικασία θα γίνει αυτόματα και δεν θα χρειαστεί καμία ενεργεια απο τη μεριά των πελατών!

Πρόσφατα η Forthnet αυξησε τη ταχυτητα συνδεσης της με το διεθνες δίκτυο στα 7gbs , προσπαθώντας να επιτύχει έτσι μεγαλύτερες ταχύτητες πρόσβασης !

Αναφορά στο site της εταιρίας εδώ

Last edited by Stathis on 09 Ιουν 2007 02:20, edited 3 times in total
ALKIVIADES
Honorary Member

Μέλος από: 07 Απρ 2005
Νέα: 71

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 00:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

..όσο πιο μεγάλες ταχύτητες τόσο το καλύτερο.. βέβαια τέτοιες κινήσεις πρέπει να κάνει και ο ΟΤΕ μιας και με τους άλλους ΙSP λόγω των περιορισμένων ιδι. δικτύων τους το συνολικό όφελος είναι περιορισμένο - όταν μιλάμε για "ιντερνετικό" επίπεδο της χώρας μας , ευριζονικότητα, οφέλη κτλ - μπράβο πάντως

View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 00:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

O pOTE ακόμη το παλεύει να δίνει 8Mbps , οι ιδιωτικές κάνουν την επίθεση τους και κανουν σωστές κινήσεις!
Το θέμα ειναι να μπορουν να υποστηρίξουν και να κρατησουν τις υποσχέσεις τους για τα δίκτυα και τις ταχυτητες που προσφέρουν...

deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
View users profile Visit posters website
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 01:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

οι συνδέσεις του "πΟΤΕ", όμως, είναι στα ~8mbps στην πράξη. Η forthnet/on/vivodi/όποια_άλλη μπορεί να δώσει ~20mbps στην πράξη? Ή απλώς πετάμε νούμερα για να χορτάσουν τα μάτια;

View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 01:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι ρε , κλασσικά νούμερα...Οποια πετυχει την υποσχεση όμως θα μετράει για χρόοοοοοονια €€€ !!!

Αν δεν σοβαρευτουμε και δεν κανουν overselling μεχρι και στο dsl δεν θα πανε καλα τα πραγματα...

KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 02:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ma panta ginotane overselling kai stis pstn kai stis isdn kai fisika kai stis dsl...

Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 09:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εδω δεν παιζουν τα 10 που εχει και θελει να τα κανει 24?ελεως

PanosIlio
Honorary Member

Μέλος από: 20 Σεπ 2005
Περιοχή: Δραπετσώνα
View users profile
myspace facebook 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 09:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ε το κάνει 24 για να πετυχαίνουν οι πελάτες της 10

Ρε συ Στάθη ξέρεις που περίπου είναι ο κόμβος της forthnet σε μας? θέλω να δω πόσο μακρυά είμαι για να ξέρω τι να περιμένω πάνω κάτω.

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
id12586
στις καρδιές μας

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 10:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ πάντως στα τέλη Αυγούστου βάζω 10άρα Forthnet (ή Vivodi αν έρθει πρώτη).
Είμαι στο 1 χλμ απο το DSLam άρα θέλω να ελπίζω ότι θα χτυπάω σοβαρά νούμερα! Yea!

Upload, ξέρουμε πόσο δίνει? Και αν μπορούμε να αγοράσουμε εξτρα?

Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 10:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Stathis ανέφερε:

Φυσικά η εταιρία προειδοποιεί οτι η ταχυτητα δεν ειναι εγγυημενη και εξαρταται απο τη ποιότητα του χαλκου της γραμμης σας !

Ερώτηση συμαντικη:
1)Τι εννωει με το "Χαλκινο καλωδιο"?και πιο ειναι αυτο?
2)Μπορω να το αλλάξω?

Last edited by Connor MacLeod on 06 Ιουν 2007 10:13, edited 1 time in total
hik-hok
Reporter

Μέλος από: 09 Μαρ 2003
Βοηθήματα: 3
Νέα: 71

Περιοχή: Agrrrrrrrrrr...... γάβ γάβ!!
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 10:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

id12586 ανέφερε:
Εγώ πάντως στα τέλη Αυγούστου βάζω 10άρα Forthnet (ή Vivodi αν έρθει πρώτη).
Είμαι στο 1 χλμ απο το DSLam άρα θέλω να ελπίζω ότι θα χτυπάω σοβαρά νούμερα! Yea!

Upload, ξέρουμε πόσο δίνει? Και αν μπορούμε να αγοράσουμε εξτρα?

upload 512

extra = oxi

View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 14:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

PanosIlio ανέφερε:
Ε το κάνει 24 για να πετυχαίνουν οι πελάτες της 10

Ρε συ Στάθη ξέρεις που περίπου είναι ο κόμβος της forthnet σε μας? θέλω να δω πόσο μακρυά είμαι για να ξέρω τι να περιμένω πάνω κάτω.

Δυστυχώς Παναγιώτη , δεν ξέρω ! Ισως θα μπορουσαν να σε φωτισουν απο τη 4νετ ....αν εχεις υπομονη να περιμενεις κανα μισαωρο και μετα να σου πουν πως δεν ξερουν

Connor MacLeod ανέφερε:
Stathis ανέφερε:

Ερώτηση συμαντικη:
1)Τι εννωει με το "Χαλκινο καλωδιο"?και πιο ειναι αυτο?
2)Μπορω να το αλλάξω?

Δεν νομιζω να εχεις ειτε τα χρηματα ειτε την όρεξη να κανεις μια ανβάθμιση στο δικτυο των καλωδιων οτε

O χαλκος της γραμμης ειναι αυτο που λεμε η καλωδιωση του δικτυου.Το καλωδιο το οποιο συνδεεται με το δικτυο του οτε .Αν κανω λαθος ας με διορθωσετε.

EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 17:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Mιλάμε δηλαδή για θεωρητικά 24576/512 D/U ???

Kαλά, πόσο ηλίθιους μας περνούν;

Επίσης μιλάει για όσους "εντάσσονται στο ιδιόκτητο δικτυο της forthnet", άρα μην σας πιάνει όλους η χαρά...

Και φυσικά μαζί με την αναβάθμιση ταχυτήτων, ας ελπίσουμε και σε μια αναβάθμιση του άθλιου -απ'όσο ακούω- support...

Μέλος από: 01 Μαρ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 18:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

24/1 θα είναι και όχι 24/0,5
Stathis
Photography Moderator

View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2007 18:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

EneMe ανέφερε:
Mιλάμε δηλαδή για θεωρητικά 24576/512 D/U ???

Kαλά, πόσο ηλίθιους μας περνούν;

Επίσης μιλάει για όσους "εντάσσονται στο ιδιόκτητο δικτυο της forthnet", άρα μην σας πιάνει όλους η χαρά...

Και φυσικά μαζί με την αναβάθμιση ταχυτήτων, ας ελπίσουμε και σε μια αναβάθμιση του άθλιου -απ'όσο ακούω- support...

Εγω προσωπικά χαίρομαι γιατί θα είμαι , και είμαι ήδη
Φυσικά , δεν προκειται να δουμε τετοιες ταχυτητες...way too much traffic :/

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 4 [47 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2, 3, 4 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Γελάει το Ίντερνετ με τα νέα AirPods, ακόμα και αυτοί που θα τα αγοράσουν. 1 cordis 14 Σεπ 2016 21:13
EkLekTos Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Νέα λύση SAP SuccessFactors Recruiting 0 cordis 05 Σεπ 2016 20:06
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Παρουσίαση: Logitech ConferenceCam, Μια νέα εποχή τηλεδιάσκεψης 0 cordis 24 Μαη 2016 16:03
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Νέα μέτωπα στους ISPs στην μάχη κατά της πειρατείας σε Καναδά και Αυστραλία. 1 cordis 07 Ιαν 2015 13:09
Cha0s Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 24 Ιαν 2017 17:19 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites