freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Μου ακύρωσαν τον λογ/σμό adsense

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 8 από 37 [542 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: adsense Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, ..., 35, 36, 37 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
aguila21
Honorary Member

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 07:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

KGP ανέφερε:

poli patriotika to pires kai epimeno eiparchoun kai allou portokalies...ego pantos pao me ta chilia ton mitso (dimsis) ekane tinmalakia to apodechtike kai teliose... (den teliose echei emena na tou ta prizo)

Ναι το πήρα πατριωτικά.Επειδή δεν περίμενα,από μια εταιρεία που θέλει να λέγεται μεγάλη,να συμπεριφέρεται με φασιστικό τρόπο.Μια συνεργασία που διακόπτεται πρέπει να αιτιολογείται.Αυτοί δεν αιτιολόγησαν τίποτα.Απλώς το αποφάσισαν για να αποφύγουν την καταβολή των χρημάτων.

KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 08:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

katarchin i eteria "kovei" timologio mporeis na tous "zitiseis" gia na ginei analogo setup, echoun kai tin "analogi ipodomi" sto account tou adwords.

oso gia to scholio peri fasismou den tha to scholiao -para poli- ... apla tha sou po oti sinfonises me kapious orous

autoi oi oroi itan safeis an tous goustareis tous apodechese an den tous goustareis den tous apodechese.

oi dikes sou aitiologies mporei na einai opiesdipote.

tora ti na sou po as proseches? nai tha to po -an ontos egine kati pou itan me vasi ta T&Cs pou apodechtikes-

tha mou peis oti mporei na eisoun i ekseresi kai na egine katalathos? tha sou po -an ontos eisoun i ekseresi me vasi ta T&Cs- oti "anagkastika" polles fores mazi me ta ksera kaigontai kai merika chlora... thats life.

apopsi mou astous stin "moira tous" kai epofelisou apo tous antagonistes tous

aguila21
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 08:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σε ποιον όρο αναφέρει ότι κλείνουν ένα λογ/σμό χωρίς να αιτιολογήσουν;Και δεν είναι αιτιολόγηση το "μη έγκυρα κλικ".Αυτό είναι απλώς η σύνοψη του λόγου.

Εσύ τώρα,έχεις πρόβλημα με το post μου και την έκταση που πήρε;Αυτό συμπεραίνω.Δε νομίζω ότι είσαι υποχρεωμένος να απαντάς ή να το διαβάζεις.

Ας το κλειδώσουν οι διαχειριστές να τελειώνουμε.

smiley

Μέλος από: 18 Μαρ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 09:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

"το μη έγκυρα κλικς" έχει την ερμηνεία πως δεν βλέπει καμία σχέση συνεργασίας... με λίγα λόγια δεν ασχολούντε άλλο... γνώμη μου βέβαια... η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... δοκίμασε να κάνεις άλλο ένα νέο λογαριασμό adsense... πιθανόν να καταλάβεις περισσότερα αν στο αρνηθούν...
aguila21
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 09:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όχι δε θα μπω σε αυτή τη διαδικασία.Δεν τους παρακαλάω.Δεν είμαι ζητιάνος.Αν θέλουν ας ενεργοποιήσουν το λογ/σμό μου και ας μου καταβάλλουν τα οφειλόμενα.Αλλά επειδή δε θα το κάνουν,τους γράφω κανονικά.

smiley

Μέλος από: 18 Μαρ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 09:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

με το να δοκιμάσεις για να καταλάβεις... ούτε ζητιάνος γίνεσαι, αλλά ούτε παρακαλάς... αλλά όπως είπες δεν θέλεις να μπείς στην έξυπνη διαδικασία διερεύνησης, διότι σου φάγανε κάποια χρήματα...
JimKarvo

Μέλος από: 23 Ιουλ 2005
Περιοχή: Εξάρχεια!
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 09:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aguila21, δεν εννοεί κάτι κακό ο KGP.. με λίγα λόγια θέλει να πει ότι αυτούς τους κανόνες έχει η google.. ή τους αποδεχώμαστε ή όχι..

Καλός κακός.. δεν ξέρω.. αυτή είναι η google, και σε όποιον αρέσει...

Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 09:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Διάβασα ξανά τους όρους και πουθενά δε γράφει ότι δεν υποχρεούται να εξηγήσει το λόγο...Εκτός αν δεν το είδα..

aguila21
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 09:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

smiley ανέφερε:
με το να δοκιμάσεις για να καταλάβεις... ούτε ζητιάνος γίνεσαι, αλλά ούτε παρακαλάς... αλλά όπως είπες δεν θέλεις να μπείς στην έξυπνη διαδικασία διερεύνησης, διότι σου φάγανε κάποια χρήματα...

Μα θα απορρίψουν την αίτηση μου.Το ξέρω,για ποιο λόγο να το κάνω.Άλλωστε έχω κάνει "έφεση" όταν την "εκδικάσουν" θα πάρω την απάντηση (ελπίζω!)

vadiaf

Μέλος από: 05 Νοε 2006
Περιοχή: athens
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 10:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλώς ηρθαμε στον κόσμο της google.
όλα βασίζονται σε μαθηματικούς τύπους (αλγόριθμους), όταν για παράδειγμα η google ξέρει πόσους επισκέπτες έχει κάποια σελίδα με πόσα page views τότε ξέρει ότι δεν μπορεί σε καμία μα σε καμία των περιπτωσεων να έχεις παραπάνω κλίκ στις διαφημίσεις από ενα συγκεκριμένο αριθμο. Οταν αυτός ο αριθμός αυξηθεί ν+10% τότε αυτόματα είμαστε εξω από το "μαγικό" χαχα!! κόσμο της. Ποτε δεν θα δώσουν περισσότερες λεπτομέρειες για την αποφασή τους.
Το google analytics δεν είναι καθόλου αθώο.

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 10:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aguila21 άκου να σου πω ένα πράγμα.
Έστω ότι εγώ είμαι ένας από τους γνωστούς μ@λ@κες του διαδικτύου. Έρχομαι στο site σου και επειδή μου την δίνει π.χ. επειδή χρησιμοποιείς php ή επειδή ζητάς νά γίνω μέλος για να διαβάσω το content σου ή επειδή δεν ξύπνησα καλά το πρωί κλπ αρχίζω να κλικάρω καμιά 30αρια φορές τις διαφημίσεις στο adsense σου. Το κάνω αυτό εσκεμμένα και συστηματικά καμιά βδομάδα και αν έχω και μεγάλη τρέλα, κάνα μήνα.
Σου 'ρχεται λοιπόν εσένα ένα μηνυματάκι που σου λένε, άκου να δεις μεγάλη, είσαι απατεώνας για αυτό πάρε τα 3 μας (όχι Ευρώ ασφαλώς).
Άντε τώρα τράβα εσύ να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας και ιδιαίτερα με την πολιτική που ακολουθεί η google που είδες από πρώτο χέρι πως είναι.

KGP ναι μεν δεν ασχολούμαι αλλά μη νομίζεις, πλέον τους έχω στη μαύρη λίστα σε ότι αφορά το συγκεκριμένο κομμάτι της online διαφήμισης και όπου μπορώ τονίζω "τη μ@λ@κ@ είναι....".
Άραγε μπορούν να κάνουν το ίδιο σε ΜΕΓΑΛΑ sites με τεράστια κίνηση με την ίδια ευκολία; Από όσο αποδεικνύετε, από τα μικρά sites θέλουν να εκμεταλλευτούν την προβολή (τζάμπα ipressions δηλαδή. Και μη λέτε λαλακίες καλά κάνουν και δεν πληρώνουν για impressions και να πληρώνουν μόνο για κλικς γιατί αν είναι έτσι ΑΣ ΜΗ μετράνε εμφανίσεις και ας ΜΗ τις δείχνουν στους πελάτες τους στα στατιστικά αφού μόνο τα κλικς μετράνε) και αν δουν ότι κάποιο μικρό - όχι τόσο γνωστό site - πρέπει να τού τα σκάσουν επειδή πιάνει π.χ. 200 € μήνα, τότε απενεργοποιούν το account και στέλνουν το τυποποιημένο μηνυματάκι που ήδη δημοσιεύσαν εδώ και οι άλλοι φίλοι μας.

Και μια μοναδική παγκόσμια αποκάλυψη για τους φίλους του freestuff. Θα σας αποκαλύψω τον φοβερό και μυστικό αλγόριθμο του adsense που οδηγεί σε αποκλεισμό ενός site:

if site_region = "iraq" ban and bomb elseif site_region = "USA" respect STFU & Pay
If organization >= big and able_to_charge=true STFU & Pay else adsense_fraud_mode=strict

if unique_visitors_per_day > 5000 and site_brand_name not contains "publication house, white house" set all_other="red lights house"

If site_adsense_clicks_per_day > 100 and site_region="Greece" set all_imposters = true and send_mail "Σας ευχαριστούμε πολύ, αλλά να πάτε να ..."

Last edited by dimsis on 08 Ιουν 2007 10:49, edited 1 time in total
aguila21
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 10:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Έστω ότι εγώ είμαι ένας από τους γνωστούς μ@λ@κες του διαδικτύου. Έρχομαι στο site σου και επειδή μου την δίνει π.χ. επειδή χρησιμοποιείς php ή επειδή ζητάν νά γίνω μέλος για να διαβάσω το content σου ή επειδή δεν ξύπνησα καλά το πρωί κλπ αρχίζω να κλικάρω καμιά 30αρια φορές τις διαφημίσεις στο adsense σου. Το κάνω αυτό εσκεμένα και συστηματικά καμιά βδομάδα και αν έχω και μεγάλη τρέλα, κάνα μήνα.
Σου'ρχεται λοιπόν εσένα ένα μηνυματάκι που σου λένε, άκου να δεις μεγάλη, είσαι απατεώνας για αυτό πάρε τα 3 μας (όχι Ευρώ ασφαλώς).
Άντε τώρα τράβα εσύ να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας και ιδιαίτερα με την πολιτική που ακολουθεί η google που είδες από πρώτο χέρι πως είναι.

Εμένα φίλε μου δε με ενδιαφέρει αν ο μαλάκας τα διαδικτύου έκανε 30-100-1000 κλικ για πλάκα στις διαφημίσεις στη σελίδα μου.Αν είχε ή όχι πραγματικό ενδιαφέρον.Άπαξ κι έγιναν εγώ πρέπει να πληρωθώ.Έστω και αν τα 100$ συμπληρώθηκαν όχι σε 10 μήνες αλλά σε 1 μέρα (παράδειγμα).Απλώς δε θέλουν να πληρώσουν και κόβουν τις σελίδες που τους ανεβάζουν το ποσό.

Figaro
Honorary Member

Μέλος από: 08 Φεβ 2004
Βοηθήματα: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 10:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Plirwnoun se allous xiliades $ les na tous enoxlisei na plirwsoun 50-100$ gia 10 mines ?

De lew oti ftes esi se kati alla sigoura eixan kapoio logo na sto kleisoun.
gianpan

Μέλος από: 03 Ιουν 2006

blog 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 13:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Έστω ότι εγώ είμαι ένας από τους γνωστούς μ@λ@κες του διαδικτύου. Έρχομαι στο site σου και επειδή μου την δίνει π.χ. επειδή χρησιμοποιείς php ή επειδή ζητάς νά γίνω μέλος για να διαβάσω το content σου ή επειδή δεν ξύπνησα καλά το πρωί κλπ αρχίζω να κλικάρω καμιά 30αρια φορές τις διαφημίσεις στο adsense σου. Το κάνω αυτό εσκεμμένα και συστηματικά καμιά βδομάδα και αν έχω και μεγάλη τρέλα, κάνα μήνα.
Σου 'ρχεται λοιπόν εσένα ένα μηνυματάκι που σου λένε, άκου να δεις μεγάλη, είσαι απατεώνας για αυτό πάρε τα 3 μας (όχι Ευρώ ασφαλώς).

KGP ναι μεν δεν ασχολούμαι αλλά μη νομίζεις, πλέον τους έχω στη μαύρη λίστα σε ότι αφορά το συγκεκριμένο κομμάτι της online διαφήμισης και όπου μπορώ τονίζω "τη μ@λ@κ@ είναι....".
Άραγε μπορούν να κάνουν το ίδιο σε ΜΕΓΑΛΑ sites με τεράστια κίνηση με την ίδια ευκολία; Από όσο αποδεικνύετε, από τα μικρά sites θέλουν να εκμεταλλευτούν την προβολή (τζάμπα ipressions δηλαδή. Και μη λέτε λαλακίες καλά κάνουν και δεν πληρώνουν για impressions και να πληρώνουν μόνο για κλικς γιατί αν είναι έτσι ΑΣ ΜΗ μετράνε εμφανίσεις και ας ΜΗ τις δείχνουν στους πελάτες τους στα στατιστικά αφού μόνο τα κλικς μετράνε) και αν δουν ότι κάποιο μικρό - όχι τόσο γνωστό site - πρέπει να τού τα σκάσουν επειδή πιάνει π.χ. 200 € μήνα, τότε απενεργοποιούν το account και στέλνουν το τυποποιημένο μηνυματάκι που ήδη δημοσιεύσαν εδώ και οι άλλοι φίλοι μας.

Και μια μοναδική παγκόσμια αποκάλυψη για τους φίλους του freestuff. Θα σας αποκαλύψω τον φοβερό και μυστικό αλγόριθμο του adsense που οδηγεί σε αποκλεισμό ενός site:

if site_region = "iraq" ban and bomb elseif site_region = "USA" respect STFU & Pay
If organization >= big and able_to_charge=true STFU & Pay else adsense_fraud_mode=strict

if unique_visitors_per_day > 5000 and site_brand_name not contains "publication house, white house" set all_other="red lights house"

If site_adsense_clicks_per_day > 100 and site_region="Greece" set all_imposters = true and send_mail "Σας ευχαριστούμε πολύ, αλλά να πάτε να ..."

Με σκότωσες όλο το ποστ είναι RESPECT! Καλό ε!

Δεν έχεις άδικο, αλλά μπορείς να εγκαταστήσεις ad tracker ο οποίος blockarei clicks απο ίδιες IP και τέτοια.

Και όταν γίνουν ύποπτα clicks πρέπει να στείλεις μήνυμα προτού είναι πολύ αργά αλλα το θέμα ειναι οτι το μόνο πράγμα που σου δείχνει η google είναι ο αριθμός των click και εσύ μύρισε τα νύχια σου απο εκεί και πέρα. Μην την ψάχνεις, έτσι είναι τον μικρών το αίμα πίνουν, τα μεγάλα site είναι Premium publishers με ένα σορο προνόμια και αν εγώ πάω και πατάω ένα μήνα σε premium publisher θα bannaroun το δικο μου account lolz

Μέλος από: 23 Ιουλ 2005
Περιοχή: Εξάρχεια!
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2007 14:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα σήμερα ένα κλικ μου έδωσε 0,74€..

Κατα πόσο λογικό είναι αυτό..

(ανυσηχώ κι εγώ βλέπετε.. )

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 8 από 37 [542 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, ..., 35, 36, 37 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αποκλεισμός λογαριασμού από Adsense 30 life 25 Οκτ 2016 23:35
ailouros Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Redirect σε Virus Page (Google AdSense - Android smartphones) 9 vassilism 18 Ιουλ 2016 22:36
seeder Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Εχει αλλάξει ο τρόπος πίστωσης των κερδων Adsense? 4 fiskilis 19 Ιουν 2016 13:13
fiskilis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σχετικά με το Google Adsense και άλλες εταιρίες 1 man1987 25 Φεβ 2016 16:45
formes Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google adsense 8 philos 27 Ιαν 2016 23:54
historicalface Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 03 Δεκ 2016 23:46 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites