freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Μου ακύρωσαν τον λογ/σμό adsense

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 14 από 37 [542 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: adsense Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 12, 13, 14, 15, 16, ..., 35, 36, 37 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
telas
Honorary Member

Μέλος από: 12 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Kastoria
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio twitter 
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 03:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δηλαδή γιατί να προτιμούν να σε γειώσουν για 10 - 20 invalid clicks αντί να μη στα χρεώσουν καθόλου αφού είναι και τόσο σούπερ ντούπερ σκίζω-αλγόριθμος και τα βρίσκει όλα με ακρίβεια δεν μπορούν απλά να μη τα χρεώσουν; Προτιμούν λοιπόν να σε κλείσουν και να τσεπώσουν τα φραγκάκια και αν αναλογιστείτε λίγο χιλιάδες αιτήσεις την ημέρα από Publishers για λογαριασμούς Adsense χιλιάδες από αυτούς γίνονται δεκτοί χιλίαδες κλείνουν την ημέρα εκατομμύρια πάνε στην τσεπούλα τους (και όχι πίσω στους διαφημιζόμενους) άρα μη μου λέτε γιατί να κλείσει εσένα για 50 ευρώ ενώ μπορούσε να βγάλει 500 μέσα στον επόμενο χρόνο. 50 50 γεμίζει το σακούλι.

ειλικρινά δεν γίνετε να ασχολήσε μέρα νύχτα με το site σου και να το πασπατεύεις χωρίς να κάνεις κατά λάθος κλικ εγώ προσωπικά έχω κάνει 4 - 5 κατά λάθος δηλαδή ούτε 0,50 € δηλαδή με κλείσανε για 0,50€ ε να παν να bleeeeeeeep!!!!! τα αμερικλανάκια.

αυτό δεν είναι συνεργασία είναι κοροϊδία, τζάμπα μάγκες τους κάνουμε και κάποιος είπε πως έπρεπε να πληρώνουν με τα impressions και πολύ σωστά είπε, τους μικρούς λοιπόν μας έχουν για τον λούτσο.

Google Search, Gmail, Adwords, Adsense, Analytics = η τέλεια απάτη. Ευτυχώς ζούμε σε «ελεύθερη» χώρα και μπορούμε και κράζουμε χεχε.

ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work

JimKarvo

Μέλος από: 23 Ιουλ 2005
Περιοχή: Εξάρχεια!
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 09:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Sorry, telas, αλλά το Myspace είναι της google

Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 09:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ πάντως επειδή τους είχα ξεχέσει, μου είχαν πει πως τα 220 $ περίπου που ήταν να παίρνω, γυρίζουν στους διαφημιζόμενους που τα πλήρωσαν. Τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό μόνο η google και αυτοί που διαφημίζονται στο adsense το ξέρουν, αλλά ΠΟΛΥ χλωμό το κόβω να είναι αλήθεια γιατί δεν άκουσα / διάβασα πουθενά από διαφημιζόμενο να λέει κάτι τέτοιο.

Δείτε και εδώ:
Get ANY Adsense Account Banned
http://www.seorefugee.com/seoblog/?p=70

και εδώ για "προστασία":
Join now to protect your adsense account!
http://groups.google.com/group/adsense-help-guidelines/msg/02093457b968f5d2
CyberCr33p
Honorary Member

Μέλος από: 06 Νοε 1999
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile Visit posters website
blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 10:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

telas ανέφερε:
CyberCr33p ανέφερε:
Μόλις έλαβα και την αυτοματοποιημένη απάντηση τους που λέει ότι το ξανακοίταξαν και πράγματι υπήρχαν invalid clicks.

πόσες μέρες πέρασαν μέχρι να σου απαντήσουν;
εγώ έστειλα την Παρασκευή

Νομίζω γύρω στις 5 μέρες. Το έκλεισαν και σε εσένα;
orfeo

Μέλος από: 17 Μαη 2001
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 10:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

telas αν κάποιος υπάλληλος σου θεωρείς ότι κλέβει πράγματα από τους πελάτες της εταιρίας σου τι κάνεις; Του λες "Άντε βάλτα πίσω και δεν τρέχει τίποτα"; Τον διώχνεις και τελείωσε η υπόθεση. Αυτό κάνει και το Google. Αν έλεγε ότι απλά τα invalid δεν τα χρεώνω τότε όλοι θα κάνανε συνέχεια κλικ μόνο και μόνο μήπως και περάσει κανένα στη ζούλα.

Γενικά υπερβάλετε σε κάποια σημεία. Αν κάποιος έχει ένα site που έχει πραγματική δυναμική και απλά προσέχει δεν θα έχει πρόβλημα. Αν είναι άτυχως και κάποιος του κάνει την ζημιά, τότε απλά προχωράει σε άλλη διαφημιστική εταιρία. Αυτοί που φεύγουν είναι αυτοί που είναι εμφανώς έχουν ένα site των 20 unique την ημέρα και ψάχνουν έναν τρόπο να κάνουν το 1 euro/ημέρα 2 euro. Κάποιο από τα πειράματα αποτυγχάνει και μετά γκρινιάζουν στα forum.

Οχι πως δεν υπάρχουν πολλοί που δεν φταίγαν και τους διώξανε. Το θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να βγάλεις λεφτά από μικρά (προπαντός) site. Γιαυτό όλοι θέλουν να είναι μέσα.
mastro

Μέλος από: 21 Μαη 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 14:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλώς ήρθα κι εγώ στο club.

Περιμένω απάντηση του google αλλά και να μη πάρω πίσω το λογαριασμό, έχω ακόμα το όνομα της μάνας μου να χρησιμοποιήσω για να κάνω αίτηση στα νέα site που φτιάχνω

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 14:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλώς ήρθες στο club.

Όλοι μπορούμε να βάλουμε το όνομα κάποιου άλλου και να ανοίξουμε νέο adsense. Το θέμα είναι ότι και στο νέο μπορεί να έχεις την ίδια τύχη με το προηγούμενο.

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 14:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Εγώ πάντως επειδή τους είχα ξεχέσει, μου είχαν πει πως τα 220 $ περίπου που ήταν να παίρνω, γυρίζουν στους διαφημιζόμενους που τα πλήρωσαν. Τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό μόνο η google και αυτοί που διαφημίζονται στο adsense το ξέρουν, αλλά ΠΟΛΥ χλωμό το κόβω να είναι αλήθεια γιατί δεν άκουσα / διάβασα πουθενά από διαφημιζόμενο να λέει κάτι τέτοιο.

kai den prokite na akouseis... edo oi perisoteroi den pane sto analogo tab na doune chreoseis pistoseis...

telospanton kathe mina kai efoson sintrechei logos ginete enas "atipos" antilogismos opou sou pistonete ena poso.

se ellinikes campaign to posost auto tolmo na po apo tin diki mou empiria einai megalitero apo oti se analoges campaign se aglofones, germanofones, ispanofones, galofones, italofones , portogalofones, kai ispanofones chores and/or demographics (me ekseresei merikes chores tis latinikis amerikis)

CyberCr33p
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 16:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έχει βγάλει η Microsoft link to Microsoft πρόγραμμα για διαφημίσεις;

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 16:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

CyberCr33p ανέφερε:
Καλώς ήρθες στο club.

Όλοι μπορούμε να βάλουμε το όνομα κάποιου άλλου και να ανοίξουμε νέο adsense. Το θέμα είναι ότι και στο νέο μπορεί να έχεις την ίδια τύχη με το προηγούμενο.

Δεν μπορείς για την ίδια σελίδα.Μπορείς να χρησιμοποιήσεις άλλο όνομα αλλά για άλλη σελίδα.Σήμερα έκοψαν και 3 φίλους στο εξωτερικό...

fractalbit

Μέλος από: 20 Σεπ 2004

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 17:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παιδιά μήπως η αλήθεια βρίσκετε κάπου στη μέση; Σίγουρα υπάρχουν λογαριασμοί που μπανάρονται δικαίως αλλά διαβάζοντας όλη αυτή τη συζήτηση καθώς και λινκς που δόθηκαν βλέπω πως σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι οι οποίοι μπανάρονται αδίκως, με την έννοια ότι δεν φταίνε οι ίδιοι οι διαχειριστές αλλά ίσως κάποιος-κάποιοι κακόβουλοι χρήστες. Ή μπορεί ακόμα και να μην είναι κακόβουλοι, να είπαν: γιατί να μην βοηθήσουμε αυτό το ωραίο site και να έκαναν 15 κλίκς μαζεμένα με καλή πρόθεση!

Να αναφέρω εδώ ότι τον πρώτο καιρό που είχα βάλει google ads σε ένα site έκανα κλίκς (2-3 την ημέρα) με σκοπό να δω τί ακριβώς διαφημίζεται στο site μου. Πολύ κακώς φυσικά δεν είχα διαβάσει ότι αυτό απαγορεύεται (πίστευα ότι απλά δεν θα μετρήσουν τα κλίκς) και ότι υπάρχουν άλλοι τρόποι για να βλέπω τα sites των διαφημιζομένων. Για καλή μου τύχη και προς τιμήν του google, αρκέστηκε στο να μου στείλει προειδοποιητικά email και δεν μου μπάναρε τον λογαριασμό!

Γι αυτό και παραξενεύομαι αλλά και δεν μου αρέσει που σε κάποιους απ' ότι βλέπω στέλνει μόνο αυτοματοποιημένες απαντήσεις και τίποτα άλλο. Νομίζω ότι μία τουλάχιστον προειδοποίηση πρέπει να στέλνετε πριν ληφθούν πιο δραστικά μέτρα (όπως και έγινε στην περίπτωσή μου). Το πολύ κακό βέβαια της όλης υπόθεσης είναι ότι αν κάποιος αποφασίσει να σου κλείσει το account μπορεί να το κάνει και πανεύκολα μάλιστα! Το βρίσκω σχεδόν τρομακτικό! Το Google θα πρέπει νομίζω να αλλάξει την πολιτική του σε αυτόν τον τομέα και να βρει τρόπους που να προστατεύουν τον διαχειριστή. Γιατί αυτή τη στιγμή ειλικρινά νιώθω στο έλεος τους κάθε ασυνείδητου...
CyberCr33p
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 17:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επειδή ακριβώς είναι μονοπώλιο ειδικά για Έλληνες webmasters πιστεύω ότι δεν τους ενδιαφέρει και πολύ για το πόσα accounts θα κλείσουν.

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 18:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fractalbit ανέφερε:
Για καλή μου τύχη και προς τιμήν του google, αρκέστηκε στο να μου στείλει προειδοποιητικά email και δεν μου μπάναρε τον λογαριασμό!

Σε εμένα δεν έστειλε τίποτα...Αν έστελνε,ας με διέγραφαν 100 φορές.Θα ευθυνόμουν.

mastro

Μέλος από: 21 Μαη 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 20:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κρίμα που το Yahoo δέχεται μόνο Αμερικάνους. Εκεί πριν γίνει οτιδήποτε με το λογαριασμό σου, πάντα θα σου μιλήσει ένας manager για να δει τι γίνεται.

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Περιοχή: Χαλκίδα - ΕΛΛΑΔΑ
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιουν 2007 23:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να μπω κι εγώ σφήνα στη συζήτηση...

Στην αρχή είχα ένα blog και έκανα (ως πονηρός Έλλην) 1-2 κλικς την ημέρα να δω τι παίζει (εις γνώση μου). Μετά έβλεπα ότι δεν μου μιλάει κανείς (είπαμε, πονηρός Έλλην είμαι!) και συνέχιζα το ίδιο βιολί. Μετά από κανά μήνα, αν θυμάμαι καλά μου έστειλαν ένα προειδοποιητικό email ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει στην σελίδα μου και ότι ανίχνευσαν κλικς από την πάρτη μου και να σταματήσω το βιολί αν ήθελα να συνεχίζω να έχω τον λογαριασμό μου. Και φυσικά σταμάτησα. Άρα, το γεγονός ότι σου στέλνουν μήνυμα ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει ισχύει...

Dotteam v3.0: The Blog
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 14 από 37 [542 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 12, 13, 14, 15, 16, ..., 35, 36, 37 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αποκλεισμός λογαριασμού από Adsense 30 life 25 Οκτ 2016 23:35
ailouros Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Redirect σε Virus Page (Google AdSense - Android smartphones) 9 vassilism 18 Ιουλ 2016 22:36
seeder Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Εχει αλλάξει ο τρόπος πίστωσης των κερδων Adsense? 4 fiskilis 19 Ιουν 2016 13:13
fiskilis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σχετικά με το Google Adsense και άλλες εταιρίες 1 man1987 25 Φεβ 2016 16:45
formes Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google adsense 8 philos 27 Ιαν 2016 23:54
historicalface Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 03 Δεκ 2016 02:18 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites