freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Μου ακύρωσαν τον λογ/σμό adsense

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 28 από 37 [542 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: adsense Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 26, 27, 28, 29, 30, ..., 35, 36, 37 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
gianpan

Μέλος από: 03 Ιουν 2006

View users profile Visit posters website
blog 
ΜήνυμαΣτις: 12 Αυγ 2007 21:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

101 clicks, πω θα αγόραζα τη google με τόσα click

Μέλος από: 10 Μαη 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Αυγ 2007 13:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Iano_s ποσο δηλαδη πρεπει να ειναι το crt? κατω απο 10% συνολικα ειναι καλα? και αν ειναι πολυ υψηλο, δε μπορεις αντι να κανεις fake click στισ διαφημισεις να κανεις fake επισκεψεις? για να πεσει?

Last edited by stefanos4 on 14 Αυγ 2007 14:11, edited 1 time in total
gianpan

blog 
ΜήνυμαΣτις: 14 Αυγ 2007 13:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

stefanos4 ανέφερε:
Iano_s ποσο δηλαδη πρεπει να ειναι το crt? κατω απο 10% συνολικα ειναι καλα?

Δεν υπάρχει κάποιο standard σίγουρα, εξαρτάται απο το site, το design-περιεχόμενο, την τοποθέτηση, το κατα πόσο είναι στη "μόδα" αλλά αμα σου δείξω το δικό μου είναι κάτω απο 0.50% το μήνα συνήθως.

Μέλος από: 22 Ιουλ 2003
Περιοχή: Ελλάδα
ΜήνυμαΣτις: 14 Αυγ 2007 13:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

10% μάλλον είναι πολύ κατά την γνώμη μου... Εκτός αν είναι ένα site μόνο με διαφημίσεις...

Αν ξεπερνάς το 5% να είσαι ευχαριστημένος...

KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Αυγ 2007 13:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

epidi polla anaferthikan gia tous mikrous pou tous "kopsane" deste kai merikous "megalous"

http://labnol.blogspot.com/2007/08/google-bans-pr-7-website-for-selling.html

telas
Honorary Member

Μέλος από: 12 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Kastoria
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio twitter 
ΜήνυμαΣτις: 17 Αυγ 2007 16:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

στάχτη στα μάτια

όντως έχουν ρίξει άκυρα και σε μεγάλους, μόνο που αυτός θα συμμορφωθεί και θα πάρει πίσω το account του γιατί τους έκανε τζίρους και θα του δώσουν σημασία , εμείς τι κάνουμε;

KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Αυγ 2007 16:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

den thelo na sou po ti tha dosoune... giati o webmastoras tha valei pali asterakia

gianpan

blog 
ΜήνυμαΣτις: 18 Αυγ 2007 10:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

KGP ανέφερε:
den thelo na sou po ti tha dosoune... giati o webmastoras tha valei pali asterakia

mamo, osoi exoume TLA ti theloun na ta bgaloume dld?

Μέλος από: 18 Αυγ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Αυγ 2007 13:30    Θέμα: Συμβουλή για το adsense απο ένα έμπειρο
Περιγραφή θέματος: Διαβάστε προσεκτικά
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οσοι έχετε site παιδια θα σας δώσω μία συμβουλή και κρατήστε την.Ενας που έχει ενα site δεν μπορεί να βασιστεί στo google adsense για να κάνει ανάπτυξη της ιστοσελίδας του.Το adsense απευθυνετε σε ψιλικατζίδες και όχι σε σοβαρά site που θέλουν να κάνουν οικονομική ανάπτυξη.Δεν σε κατοχυρώνουν καθόλου.Οτι ωρα γουστάρουν και με το έτσι θέλω σου πατανε μιά διαγραφή και άντε στο καλό σου λένε.Ενα ανταγωνιστή και ενα εχθρό να έχει το site σου μπορεί να σου κάνει ζημιά ότι ώρα θέλει με το να σου δημιουργήσει άκυρα κλικ.Θα μπορούσαν τα άκυρα κλικ να μην τα χρεώνουν, και όχι να σε διαγράφουν.Σε αυτό το σημειο η google υστερεί πάρα πολύ, και γι αυτό λέω οτι απευθύνετε σε ψιλικατζίδες.Ενα σοβαρό site δεν μπορεί να βασιστεί στο έλεος του google και ούτε μπορεί να στηρίξει την οικονομική ανάπτυξη του βασιζόμενο στο έλεος και στον αυταρχισμό του adsense.Οποιοδήποτε site που εκδίδει διαφημίσεις google μπορεί ο κάθε τυχάρπαστος να μπεί και να δημιουργήσει άκυρα κλικ και να την πληρώσει το site.Παιδιά δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτα!!...Αυτά είναι για ψιλικατζίδες..Και όποιος έχει αμφιβολία γι αυτά που λέω ας μου δώσει το λινκ του site του, να μπώ μέσα να αρχίσω να κλικάρω, και άν δεν τον διαγράψουν σε τρείς μέρες, εμένα να μου τρυπήσει τη μύτη!!
Sakis3

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Αυγ 2007 15:30    Θέμα: ctr
Περιγραφή θέματος: Ctr

Αυτό με τα ctr πού λές φίλε, είναι πέρα για πέρα ανοησία.Εγώ σε μία απο τις σελίδες μου εχω 1000 επισκέψεις ημερισιώς.Αυτοί οι 1000 που μπαίνουν είναι οι φαντικοί οπαδοι της σελίδας μου.Με 1000 επισκέψεις εχω γύρω στα 100 κλικ.Αυτή είναι η στατιστική μου εδώ και μήνες στο adsense.Οταν όμως ανοίγω την διαφήμιση στο adwords για να βρώ και νέους επισκεπτες οι επισκέψεις απο 1000 γίνονται 2000 διλαδή αυξηση επισκεψιμότας 100%.Ναι΄έλα όμως αυτοι οι 1000 καινούργιοι που μπαίνουν αλλάζουν δραματικά την συμπεριφορα και τα στατιστικά στο adsense.Με τους 1000 δικούς μου παίρνω 100 κλικ.Με τους 2000 όμως όταν έχω ανοιχτή την διαφήμιση τα κλικ γινονται 300.Οι συμπεριφορές αλλάζουν γιατι αυτοι οι 1000 καινούργιοι που μπαίνουν, εκείνη την ώρα ψάχνουν!! Και βρίσκοντας ενδιαφέρον το περιεχόμενο των διαφημίσεων, κλικάρουν επειδη εκέινη την ώρα ψάχνουν γι αυτο το αντικείμενο.Οπότε μη μου λές για στανταρ στατιστικά!..δεν είναι όλες οι συμπεριφορές ιδιες!!...Πάρτο πίσω αυτο πού είπες περι στατιστικών.
Sakis3

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Αυγ 2007 16:11    Θέμα: Ούτε τα εγγόνια σου Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aguila21 ανέφερε:
Και δε θα μπορέσω ξανά να ανοίξω λογ/σμό;

Να σου πώ την ιστορία ενός φίλου!..Του ακύρωσαν το λογαριασμό του και άνοιξε λογαρισμό σε άλλο όνομα!...όταν πήγε να κάνει επεξεργασία στοιχείων απλά άλλαξε μόνο την οδό.Αμέσως τον banaran και του είπαν οτι μπορεί να είστε άλλο πρόσωπο αλλα ο λογαριασμός σας σχετίζετε μα κάποιον που απενεργοποιήθηκε παλαιότερα!..Αμα σε banaroyn δεν μπορουν να ανοίξουν λογαριασμό όύτε τα εγγόνια σου!.Είναι απαράδεκτοι εκεί στην google.
Sakis3

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Αυγ 2007 16:26    Θέμα: Εχεις άδικο
Περιγραφή θέματος: Ctr

iano_s ανέφερε:
Καθησα και διαβασα με προσοχη το θεμα.
27 ολοκληρες σελιδες γεματες με γαυγισματα, κλαψουρισματα και με αιτηματα για να δωθουν 100 ψωροδολλαρια....

27 ολοκληρες σελιδες οι οποιες περιστρεφονται γυρω γυρω απο το θεμα.
Το θεμα τελικα ποιο ειναι?
Μηπως ειναι η παραθεση των λογων που μερικοι Ελληνες τη νοοτροπια θελησαν να βγαλουν τρελα λεφτα μεσα σε μερικες μερες, θεωρωντας εναν παγκοσμιο οικονομικο κολοσσο οπως ειναι η Google, "χαζοαμερικανακια" ?
Μια νοοτροπια του αεριτζη που καλλιεργειται πολλα χρονια στην ψωροκωσταινα.

Παρατηρησα οτι απορριφθηκαν μερικοι εκδοτες (διαφημιστες), δεν απορριφθηκαν ΟΛΟΙ. Αν ειχαν απορριφθει ΟΛΟΙ θα ελεγα οτι η Google εχει παθει κριση υστεριας και θελει το κακο της.

Ειδα ακομη οτι οι "μερικοι" απορριφθεντες μας δηλωσαν "καλα παιδια" και οτι δεν εκαναν τιποτα που να αντιβαινει στους Ορους Και Προϋποθεσεις τους οποιους αποδεχτηκαν ανεπιφυλακτα.

Αυτο ομως που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ειναι οτι ΚΑΝΕΝΑΣ εκ των μερικων δεν μας εδωσε στοιχεια.
Κανενας δεν μας ειπε ποσα κλικς γινονταν την ημερα, ποσους μοναδικους επισκεπτες ειψε καθε μερα και ποσες προβολες ειχαν οι διαφημισεις στη σελιδα του καθε μερα.
Με λιγα λογια κανενας δεν μας εδωσε το ποσοστο επι τοις εκατο των προβολων σε σχεση με τα κλικς, το περιφημο CTR (Click - Through - Rate).

Εαν κυριοι το CTR καθημερινα ητο 70% ή 80% ή ακομη και 50%, τα πραγματα ηταν πολυ σοβαρα. Το 80% σημαινει πως στις 100 προβολες των διαφημισεων γινονταν 80 κλικς.

Για μια μικρη σελιδα τα 80 κλικς ισοδυναμουν με ψιχουλα και ο ελληνακος σκεφτεται "Καλα ειναι τοσο γυφτοι αυτοι της Google που κανουν ετσι για καμια 10αρια ψωροδολλαρα?"

Για σκεφτειτε ομως σε αλλα μεγεθη π.χ. το μεγεθος του Ρathfinder.gr που αριθμει 30.000 μοναδικες επισκεπτες και 630.000 εμφανισεις την ημερα!!!
Αυτο σημαινει οτι βασει του 80% μιας μικρης σελιδας που ειπαμε πιο πανω, στον Ρathfinder.gr θα πρεπει να γινονται 480.000 κλικ την ημερα και τα κερδη να ειναι περιπου 600.000 USD ή 440.000€ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ομοιως υπολογιστε για 60% για 40% ή ακομη και για 10%!!!
Μιλαμε για πλουτισμο μεσα σε μερικες μερες!!

Να λοιπον ποιος ειναι ο περιφημος αλγοριθμος που ψαχνετε εδω και τοσο καιρο!
Ο αλγοριθμος που χρησιμοποιει η Google για να βγαλει ασφαλη συμπερασματα για τον τροπο με τον οποιο χειριζομαστε τις διαφημισεις μας, λαμβανει 100αδες παραμετρους. Μια απο αυτες ειναι η "Κλικαριστικες συνηθειες" των χρηστων του ιντερνετ παγκοσμιως.

Αν μεσα απο ενα τεραστιο δειγμα εχουν βγαλει το συμπερασμα οτι ο μεσος ορος των χρηστων κανει π.χ. 5 κλικς ανα 100 προβολες (το 5% δηλαδη), τοτε οταν ο εξυπνος Ελληναρας παρουσιαζει 60% και 80% καθε μερα, σημαινει οτι η δουλεια βρωμαει ακομη και αν δεν κανει ο ιδιος τα κλικ απο τον υπολογιστη του (αλλα προτιμα καποιο ΝΕΤ ΚΑΦΕ )

Αν λοιπον θελετε να μαθετε τους πραγματικους λογους για τους οποιους απορριφθηκατε παραθεστε στα επομενα μηνυματα ενας ενας το καθημερινο CTR του.
Θα δειτε πως εχω δικιο....

Αυτό με τα ctr πού λές φίλε, είναι πέρα για πέρα ανοησία.Εγώ σε μία απο τις σελίδες μου εχω 1000 επισκέψεις ημερισιώς.Αυτοί οι 1000 που μπαίνουν είναι οι φαντικοί οπαδοι της σελίδας μου.Με 1000 επισκέψεις εχω γύρω στα 100 κλικ.Αυτή είναι η στατιστική μου εδώ και μήνες στο adsense.Οταν όμως ανοίγω την διαφήμιση στο adwords για να βρώ και νέους επισκεπτες οι επισκέψεις απο 1000 γίνονται 2000 διλαδή αυξηση επισκεψιμότας 100%.Ναι΄έλα όμως αυτοι οι 1000 καινούργιοι που μπαίνουν αλλάζουν δραματικά την συμπεριφορα και τα στατιστικά στο adsense.Με τους 1000 δικούς μου παίρνω 100 κλικ.Με τους 2000 όμως όταν έχω ανοιχτή την διαφήμιση τα κλικ γινονται 300.Οι συμπεριφορές αλλάζουν γιατι αυτοι οι 1000 καινούργιοι που μπαίνουν, εκείνη την ώρα ψάχνουν!! Και βρίσκοντας ενδιαφέρον το περιεχόμενο των διαφημίσεων, κλικάρουν επειδη εκέινη την ώρα ψάχνουν γι αυτο το αντικείμενο.Οπότε μη μου λές για στανταρ στατιστικά!..δεν είναι όλες οι συμπεριφορές ιδιες!!...Πάρτο πίσω αυτο πού είπες περι στατιστικών.
Sakis3

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Αυγ 2007 17:49    Θέμα: To email που έστειλα στην google
Περιγραφή θέματος: adsense

Και φυσικά μάγκες μετα απο τόσο καιρό, μου ακύρωσαν και μένα αδίκως τον λογαριασμό,όπως και σε πολλούς άλλους!.Κοιτάξτε το emali που τους έστειλα!

Μπραβο!!.Σας βγάζω το καπέλο!.Ειστε η μεγαλύτερη απάτη του διαδικτίου!!..Εμφανίζεστε με ένα ωραίο πρόσωπο σαν μεγάλη εταιρεία, βρίσκετε βλάκες σαν εμενα που διαχειρίζοντε sites σας κάνουν τζιρους και μετα τους πετάτε σαν την τρίχα απο το ζυμάρι!...Ευχομε τα λεφτά που κλεψατε απο μένα αδικα, και τον κόπο της δουλειάς μου, να τα δώσετε στους γιατρούς!..Συνέχεια σε έναν γιατρό να είστε!..Αυτή την κατάρα σας δίνω!.Αντε γεια! Αμερικανάκια!!..Ψάξτε για άλλους μ*****ς!!
skeftomilos
Script Master

Μέλος από: 07 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 33
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Αυγ 2007 18:07    Θέμα: Re: Ούτε τα εγγόνια σου Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Sakis3 ανέφερε:
Αμα σε banaroyn δεν μπορουν να ανοίξουν λογαριασμό όύτε τα εγγόνια σου!. Είναι απαράδεκτοι εκεί στην google.

Είναι απαράδεκτοι γιατί δεν αφήνουν τα εγγόνια μας να ανοίξουν λογαριασμό, ή γιατί δεν αφήνουν εμάς τους ίδιους να ανοίξουμε νέο λογαριασμό όταν...

α) ...έχουμε ήδη προσπαθήσει να τους εξαπατήσουμε μία φορά και...
β) ...προσπαθούμε να το ξανακάνουμε και δεύτερη;

Αν θέλεις κάνε μια διευκρίνηση σχετικά με το CTR. Ισχυρίζεσαι ότι...

α) ...η Google δεν το λαμβάνει υπόψη της για να τσακώσει τους κακοπροαίρετους ή
β) ...ότι δε θα έπρεπε να το λαμβάνει αν ήταν σοβαρή εταιρία με τα δικά σου κριτήρια;

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Αυγ 2007 04:36    Θέμα: λογαριασμός Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όχι φίλε μου, απλά θέλω να σου πώ το εξής.Οτι αν κάποιος μέσα απο την οδό που μένω,θελήσει να ανοίξει λογαριασμό adsense δε θα μπορέσει στο μέλλον!.Και εγώ ας μην έχω καμμία σχέση μαζί του.Οσο για τις εμφανίσεις τι είναι αυτο που δεν κατάλαβες!Είμαι σαφέστατος στο κείμενο μου
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 28 από 37 [542 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 26, 27, 28, 29, 30, ..., 35, 36, 37 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αποκλεισμός λογαριασμού από Adsense 31 life Χθες στις 22:24
frying pal Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Redirect σε Virus Page (Google AdSense - Android smartphones) 9 vassilism 18 Ιουλ 2016 22:36
seeder Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Εχει αλλάξει ο τρόπος πίστωσης των κερδων Adsense? 4 fiskilis 19 Ιουν 2016 13:13
fiskilis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σχετικά με το Google Adsense και άλλες εταιρίες 1 man1987 25 Φεβ 2016 16:45
formes Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google adsense 8 philos 27 Ιαν 2016 23:54
historicalface Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 08 Δεκ 2016 13:53 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites