freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Μου ακύρωσαν τον λογ/σμό adsense

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 29 από 37 [542 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: adsense Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 27, 28, 29, 30, 31, ..., 35, 36, 37 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Sakis3

Μέλος από: 18 Αυγ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Αυγ 2007 04:45    Θέμα: Σε καμμία πείπτωση μξν δώσετε βάση στο adsense του google Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το συμπέρασμα που βγαίνει παιδια απο την συζήτηση και απο την εμπειρία μας στην επαφή μας με το adsense είναι οτι οι ανθρωποι κάνουν αρπαχτή για να καλύψουν τα 90.000.000 δολλάρια που πλήρωσαν απο το πρόστιμο που τους εριξαν τα δικαστήρια για τα άκυρα κλικ για όσους δεν το γνωρίζουν αυτό!.Μην βασιστείτε ποτέ στο adsense kai μην πείτε ποτέ!..Α τι ωραία!!.βρηκα τρόπο να έχω εσοδα για το site μου!!..μεγάλη πλάνη!.Βρείτε άλλους τρόπους που να κατοχυρώνεστε καλύτερα, καί μην ασχολείστε με τις κομψές παρλαπίπες του google!!
gianpan

Μέλος από: 03 Ιουν 2006

View users profile Visit posters website
blog 
ΜήνυμαΣτις: 19 Αυγ 2007 11:34    Θέμα: Re: Σε καμμία πείπτωση μξν δώσετε βάση στο adsense του googl Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Sakis3 ανέφερε:
Το συμπέρασμα που βγαίνει παιδια απο την συζήτηση και απο την εμπειρία μας στην επαφή μας με το adsense είναι οτι οι ανθρωποι κάνουν αρπαχτή για να καλύψουν τα 90.000.000 δολλάρια που πλήρωσαν απο το πρόστιμο που τους εριξαν τα δικαστήρια για τα άκυρα κλικ για όσους δεν το γνωρίζουν αυτό!.Μην βασιστείτε ποτέ στο adsense kai μην πείτε ποτέ!..Α τι ωραία!!.βρηκα τρόπο να έχω εσοδα για το site μου!!..μεγάλη πλάνη!.Βρείτε άλλους τρόπους που να κατοχυρώνεστε καλύτερα, καί μην ασχολείστε με τις κομψές παρλαπίπες του google!!

να υποθέσω οτι σου έχουν ακυρώσει το λογαριασμό;;

Αυτό είναι δική σου άποψη εγώ σε site που είμαι moderator έχω δει να βγαίνουν πολλά λεφτά μονο απο το google καθώς έχουν και άλλες διαφημήσεις πολλά χρόνια τώρα και έχουν και 2-3 dedicated servers και γενικά πολύ μεγάλο δίκτυο με sites και ενώ αρχίκα είχε ξεκινήσει Hosted στο geocities.

όσο για αυτό που λες με την όδο, ο φίλος σου έβαλε και την ακριβώς ίδια διεύθηνση, δεν ξέρω πολλές πολυκατοικίες που να έχουν όλοι adsense και ούτε ξέρω αν όντως ισχύει αυτό που λες αλλα αν ισχύει καλά κάνουν αφού απο ότι και ο ίδιος μόνος σου είπες πήγε να εξαπατήσει για 2η φορά την google και αυτή δεν ειναι μλκες... θέλουν να προσφέρουν την απόλυτη προστασία στους διαφημηστές τους ώστε να τους κρατήσουν.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Αυγ 2007 11:54    Θέμα: ΒΑΝ Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αφού είσε τόσο ευχαριστημένος απο το google και δεν έχεις κανένα πρόβλημα, δωσε μου το λινκ απο το site πού είσε moderator να μπώ μέσα να κλικάρω, και να δείς τι μπανάρισμα θα φάτε!!...Αυτο το εγκρίνεις φιλαράκι;..Να είσε στο έλεος του κάθε ψυχάκια;Περίμενε έρχετε και η σειρά σας, γιατί η ψυχάκηδες αυτό δε το ήξεραν, τώρα το μαθαίνουν σιγά σιγά, και όποιο site δεν τους κάθεται καλά στο μάτι, βρήκαν τρόπο για να κάνουν ζημιά!To google φίλε μπορεί να δίνει τα περισσότερα, να είναι ελκυστικό, αλλα όλοι αργά η γρήγορα έχουν ημερομηνία λήξης!..Αυτό είναι κάτι σαν νεοχακερισμός.Επιθεση σε όποιο site δε γουστάρουμε!Το κατάλαβες;
skeftomilos
Script Master

Μέλος από: 07 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 33
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Αυγ 2007 15:28    Θέμα: Re: λογαριασμός Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Sakis3 ανέφερε:
Όχι φίλε μου, απλά θέλω να σου πώ το εξής.Οτι αν κάποιος μέσα απο την οδό που μένω,θελήσει να ανοίξει λογαριασμό adsense δε θα μπορέσει στο μέλλον!.Και εγώ ας μην έχω καμμία σχέση μαζί του.Οσο για τις εμφανίσεις τι είναι αυτο που δεν κατάλαβες!Είμαι σαφέστατος στο κείμενο μου

Αν μου επιτρέπεις να πω τη γνώμη μου, το στοιχείο που παραθέτεις δεν είναι από μόνο του επαρκές για να στηρίξει αυτό το συμπέρασμα. Ο φίλος σου που δήλωσε άλλη διεύθυνση ήταν το ίδιο άτομο το οποίο έγινε ban από τη Google, προσπάθησε να την ξεγελάσει ότι είναι κάποιος άλλος, αλλά δεν τα κατάφερε. Μην υποτιμάς τη Google. Δουλεύουν πάρα πολύ και ιδίως πάρα πολύ έξυπνοι άνθρωποι σε αυτή την εταιρία. Όχι μόνο από την IP και τον user-agent αλλά ακόμα και από τα navigation habits ή από τον τρόπο που κουνάει κάποιος το mouse πάνω στη οθόνη είναι σε θέση να ταυτοποιήσουν ότι δύο φαινομενικά διαφορετικοί χρήστες είναι στην πραγματικότητα το ίδιο πρόσωπο.

Όσο για το CTR, επειδή ζήτησες από τον iano_s να πάρει πίσω αυτό που είπε, κάτι που απ' όσο γνωρίζω δεν είναι στην κουλτούρα αυτού του forum, ζήτησα να καταλάβω αν κατά βάθος διαφωνείς με τον Ιανό ή με τη Google. Δηλαδή λες ότι η Google δε λαμβάνει υπόψη το CTR άρα ο Ιανός κάνει λάθος, ή ότι η Google κακώς λαμβάνει υπόψη το CTR, οπότε ο Ιανός έχει δίκιο αλλά είναι λάθος η πολιτική της Google;

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Αυγ 2007 21:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φίλε συμφωνώ με όσα λές αλλά οτι και να πούμε απο την στιγμή που μπορεί να σε κάνει κάποιος ζημιά, όσο καλό και να είναι το adsense εδώ υστερεί πολύ!.Και δεν μπορώ να καταλάβω, αφού διαθέτει τόσο μεγάλη τεχνολογία και έξυπνα συστήματα, αυτό πως δεν μπόρεσε να το διορθώσει!.
Για τα στατιστικά είπα οτι δεν είναι πάντα στανταρ!.Εγώ άλλη συμπεριφορά έχω στα κλικ όταν έχω τους σταθερούς δικούς μου χρήστες μέσα, και άλλη συμπεριφορά όταν μπαίνουν καινούργιοι!Οι νέοι χρήστες κλικάρουν πιό πολυ, και την διαφήμιση την ανοίγω τρείς φορές την εβδομάδα.Μάλλον το κάνει επιτηδες αυτό η google για να κάνει αρπαχτες!.Φαντάσου 5.000 διαγραφές το μήνα απο 500 ευρώ μεσο όρο να τους χρωστούσε, είναι λεφτά, δεν ειναι παίξε γέλασε!.Εδώ έχει σύστημα για να καταλαβαίνει τα άκυρα κλικ το play247, και δε μπορεί η google;Μην τρελλαθούμε τώρα!!..Κατι παίζει εδώ.
CyberCr33p
Honorary Member

Μέλος από: 06 Νοε 1999

blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 19 Αυγ 2007 22:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το play247 το κάνει με την ip. Δηλαδή με την ίδια ip μπορείς να κάνεις click κάθε 24 ώρες. Ένας γνωστός μου που έκανε κλικ από internet cafe που είχε διαφορετική ip το κάθε pc πάντως του το έκλεισαν στο play247.

Μέλος από: 07 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 33

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Αυγ 2007 00:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Sakis3 ανέφερε:
Μάλλον το κάνει επιτηδες αυτό η google για να κάνει αρπαχτες!

Αυτό το ενδεχόμενο δε μπορεί να αποκλειστεί, αλλά δεν είναι πολύ πιθανό. Θα ταίριαζε σε μια εταιρία στα πρόθυρα της χρεοκοπίας να υποσκάπτει το μέλλον της για να εξυπηρετήσει άμεσες ταμειακές ανάγκες. Η Google δε φαίνεται να έχει πρόβλημα ρευστότητας αυτή την εποχή, αλλά μάλλον πρόβλημα ανεύρεσης τρόπων για επένδυση των κεφαλαίων της.

Θέλω να πω ότι αν υπήρξες καλός συνεργάτης της Google, μακροπρόθεσμα το ban θα βλάψει πολύ περισσότερο εκείνη παρά εσένα. Εσύ θα βρεις γρήγορα κάποια άλλη εταιρία να συνεργαστείς, η οποία θα αποκομίζει στη εξής τα οφέλη της συνεργασίας σας. Η Google έβαλε τα χέρια της και έβγαλε τα μάτια της, χάνοντας όλα αυτά τα μελλοντικά κέρδη, για χάρη ενός ασήμαντου σχετικά ποσού, το οποίο μάλιστα θα αναλωθεί ως επί το πλείστον σε αμοιβές γιατρών.

Btw, για ποιο λόγο πιστεύεις ότι έγινες ban από τη Google;

blog 
ΜήνυμαΣτις: 20 Αυγ 2007 10:02    Θέμα: Re: ΒΑΝ Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Sakis3 ανέφερε:
Αφού είσε τόσο ευχαριστημένος απο το google και δεν έχεις κανένα πρόβλημα, δωσε μου το λινκ απο το site πού είσε moderator να μπώ μέσα να κλικάρω, και να δείς τι μπανάρισμα θα φάτε!!...Αυτο το εγκρίνεις φιλαράκι;..Να είσε στο έλεος του κάθε ψυχάκια;Περίμενε έρχετε και η σειρά σας, γιατί η ψυχάκηδες αυτό δε το ήξεραν, τώρα το μαθαίνουν σιγά σιγά, και όποιο site δεν τους κάθεται καλά στο μάτι, βρήκαν τρόπο για να κάνουν ζημιά!To google φίλε μπορεί να δίνει τα περισσότερα, να είναι ελκυστικό, αλλα όλοι αργά η γρήγορα έχουν ημερομηνία λήξης!..Αυτό είναι κάτι σαν νεοχακερισμός.Επιθεση σε όποιο site δε γουστάρουμε!Το κατάλαβες;

Επίτηδες δεν έδωσα Link γιατι είμαι σίγουρος οτι θα το έκανες αλλα και να το έκανες δεν νομίζω να έχει κανένα νόημα γιατι φαίνεται πότε είναι sabbotage και πότε όχι. Άλλωστε υπάρχουν αρκετά μέτρα προστασίας σε σχέση με τα πολλαπλά click απο ένα άτομο. Εγώ πιστευώ οτι δεν ειναι ψυχάκηδες αυτοί που επιχείρουν τέτοια πράγματα, εσύ μου ζητάς link για να clickareis στις διαφημήσεις ώστε να αποδείξεις στον εαυτό σου οτι το google δεν αξίζει...δεν ξέρω είσαι ψυχάκιας, δεν θα σε έριχνα σε εκείνη την κατηγορία αλλά πάλι ποτε δεν ξες τη κρύβει ο καθένας στο μυαλό του.

Ακόμα και να το bannaran απο το adsense αυτό το site πιστεύω οτι βγάζει παρα πολλά λεφτά απο τη UGO καθώς έχει διαφημήσεις σε ολόκληρο το δίκτυο του.

όσο για αυτό που λες, η google έχει σύστημα αναγνώρισης άκυρων click και πολύ καλό μάλιστα, εχω δεί μερικές φορές στο λογαριασμού μου άκυρα click (click Με 0$ αξία) αλλά δεν με κάνανε ban. Το σύστημα με την IP ειναι το πιο απλό έχει και άλλα που δεν μπορούμε να τα συλλάβουμε καν (π.χ αν έχεις ψάξει ποτέ σχετικά με το θέμα της διαφίμησης που πάτησες, αν εχεις ξαναπατήσει σχετική διαφήμηση κτλ. και ίσως να μετράει και χρόνους παραμονής κτλ. δεν ξέρω)

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Αυγ 2007 10:42    Θέμα: Με παρεξήγησες Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οχι ρε φιλαράκι με παρεξήγησες έλεος!.Ποτέ δεν θα έκανα τετοιο πράγμα!Αυτό στο ανέφερα σαν παράδειγμα για να γίνει η κουβέντα!Οσο για τα κλικ που λες με 0 κέρδος είναι απο χρήστες πού κλικαρουν επάνω σε μια διαφήμιση και καταλάθος βγαίνουν απο την σελίδα που επισκεφθηκαν και ξανακάνουν κλικ επάνω στην ίδια διαφήμιση!.Η google κάνει χρέωση στην ίδια διαφήμιση όταν περάσουν 4 ώρες αν δε το γνωρίζεις.
Και ούτε ψυχάκιας είμε ούτε τιποτα φιλαράκι!..απλα εσύ φοβήθηκες τώρα, μην χάσεις τις πενταροδεκάρες!.Σε επιασε η φιλαργυρία!
Sakis3

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Αυγ 2007 10:54    Θέμα: ΑΠΑΝΤΗΣΗ Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Απαντάω στον skeftomilo.Στο site μου αυτή την στιγμή έχω διαφημίσεις google!.Aνοιξα άλλο λογαριασμό.Διαγραφή έφαγα για άκυρα κλικ!.Είχα κοντρα με ένα ανταγωνιστικό site!.Είμασταν στα μαχαίρια.Μάλλον απο εκεί έγινε η δουλεια.Και εντελως πληροφοριακά σας λέω παιδια οτι στην google αμα θέλετε να ανοίξετε άλλο λογαριασμό μπορείτε άνετα!Κοιτάνε μόνο τα στοιχεία του εκδότη, και όχι το site!.Mόνο φροντίστε να μην την πάθετε όπως ο άλλος που έβαλε την οδό την δικια του με άλλο όνομα.χαχαχαχα!!
gianpan

blog 
ΜήνυμαΣτις: 20 Αυγ 2007 13:37    Θέμα: Re: Με παρεξήγησες Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Sakis3 ανέφερε:
Οχι ρε φιλαράκι με παρεξήγησες έλεος!.Ποτέ δεν θα έκανα τετοιο πράγμα!Αυτό στο ανέφερα σαν παράδειγμα για να γίνει η κουβέντα!Οσο για τα κλικ που λες με 0 κέρδος είναι απο χρήστες πού κλικαρουν επάνω σε μια διαφήμιση και καταλάθος βγαίνουν απο την σελίδα που επισκεφθηκαν και ξανακάνουν κλικ επάνω στην ίδια διαφήμιση!.Η google κάνει χρέωση στην ίδια διαφήμιση όταν περάσουν 4 ώρες αν δε το γνωρίζεις.
Και ούτε ψυχάκιας είμε ούτε τιποτα φιλαράκι!..απλα εσύ φοβήθηκες τώρα, μην χάσεις τις πενταροδεκάρες!.Σε επιασε η φιλαργυρία!

Πρώτον τα έσοδα απο το εν λόγω site δεν πάνε σε μένα ουτε καν ξέρω πόσα είναι απλα κατα προσέγγιση οταν έχεις 5-6 dedicated servers που κάνουν 300$ ο ένας πρέπει κάτι να βγάζεις.

Αυτό που λες με το βγαίνουν μπαίνουν στις σελίδες είναι άκυρο, τα περισσότερα invalid click φαίνονται και δίνουν κέρδος 0!

Πενταροδεκάρες η οποίες διατηρούν το site μου όμως και όχι αν φάω ban απο το google δεν θα κλείσει το site μου αλλά σίγουρα θα χάσει πολλά πράγματα.

Δεν είναι φιλαργυρία το να δουλεύεις χωρίς νόημα, με τις ώρες που έχω αφιερώσει και εγώ και όλοι όσοι έχουν ενα site σαν το freestuff για παράδειγμα είμαι σίγουρος ότι ούτε τα τρελά λεφτά έχουν βγάλει (πολύ έχουν χάσει κίολας) και αμα τις είχαν δουλέψει αυτές τις ώρες τώρα θα είχαν βγάλει πολλά παραπάνω. Αλλά δεν τα ζυγίζουμε όλα με το κέρδος. Μάλλον εσένα σε έπιασε η anti-google-μανία και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, δεν σου εγγυάται κανείς οτι θα γίνεις πλούσιος απλά ειδικά για μικρά site είναι ζωτικό. Υπο κάποια έννοια ζημία έχει κάνει μονο στα freehosts τα οποία λογικά δεν δουλεύουν όσο πριν καθώς όλοι παίρνουν τα λεφτά απο τις διαφημήσεις τώρα και πάνε σε paid.

Μέλος από: 12 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Kastoria
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio twitter 
ΜήνυμαΣτις: 20 Αυγ 2007 17:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παράθεση:
Και εντελως πληροφοριακά σας λέω παιδια οτι στην google αμα θέλετε να ανοίξετε άλλο λογαριασμό μπορείτε άνετα!Κοιτάνε μόνο τα στοιχεία του εκδότη, και όχι το site!.Mόνο φροντίστε να μην την πάθετε όπως ο άλλος που έβαλε την οδό την δικια του με άλλο όνομα.χαχαχαχα!!

100% ? δεν παίζει να είναι τόσο μλκες ώστε να μην τσεκάρουν τα στοιχεία του εκδότη με τα site.

mrpc
WebDev Moderator

Μέλος από: 03 Μαη 2000
Βοηθήματα: 6
Νέα: 5
Scripts: 4

Περιοχή: Εξάρχεια
blog portfolio picasa myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART digg del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 22 Αυγ 2007 10:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Στην τελική και 15 δολάρια να βγάζεις το μήνα, είναι τα λεφτά ενός hosting link to hosting plan... Άρα τουλάχιστον ένα μέρος των εξόδων το βγάζεις. Μικρό το κέρδος, αλλά γιατί να μην το έχεις; Ότι παραπάνω κερδίσεις, καλό είναι.

Μέλος από: 18 Μαρ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Σεπ 2007 00:23    Θέμα: Re: Σε καμμία πείπτωση μξν δώσετε βάση στο adsense του google Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Sakis3 ανέφερε:
Μην βασιστείτε ποτέ στο adsense kai μην πείτε ποτέ!..Α τι ωραία!!.

όπως και να χει είναι το καλύτερο σύστημα εσόδων... και νομίζω από τα πλέον αξιόπιστα, καθώς και κερδοφόρα διότι ο επισκέπτης ανά πάσα πιθανότητα θα κάνει κλικ μιας και οι προβολές είναι κατά δυνατότητα σχετικές με το περιεχώμενο του σαιτ... και οι εναλλακτικές μορφές δεν λέω καλές είναι, αλλά θέλει πάντα αρκετό μέχρι πολύ ψάξιμο... ενώ με το adsense σου λύνοντε τα χέρια και εκτώς αυτού τα λάθη δεν είναι μεγάλα...
cyberfreak
Honorary Member

Μέλος από: 08 Σεπ 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Κρυα Βρυση
View users profile Send email to user Visit posters website
deviantART facebook twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 14 Σεπ 2007 00:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ego ekana logariasmo stin adbrite k bidvertiser exeis kaneis idea g t an aksizoun?

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ::ΠΡΟΣΦOΡΕΣ ΕΩΣ 90%
::ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ::
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 29 από 37 [542 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 27, 28, 29, 30, 31, ..., 35, 36, 37 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αποκλεισμός λογαριασμού από Adsense 30 life 25 Οκτ 2016 23:35
ailouros Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Redirect σε Virus Page (Google AdSense - Android smartphones) 9 vassilism 18 Ιουλ 2016 22:36
seeder Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Εχει αλλάξει ο τρόπος πίστωσης των κερδων Adsense? 4 fiskilis 19 Ιουν 2016 13:13
fiskilis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σχετικά με το Google Adsense και άλλες εταιρίες 1 man1987 25 Φεβ 2016 16:45
formes Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google adsense 8 philos 27 Ιαν 2016 23:54
historicalface Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 04 Δεκ 2016 10:10 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites