freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Απο σημερα και επισημα στα τσακιδια ΟΤΕ επιτελους συνδεθηκα

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [32 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΟΤΕ Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 02 Αυγ 2007 17:23    Θέμα: Απο σημερα και επισημα στα τσακιδια ΟΤΕ επιτελους συνδεθηκα Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Διαβαστε και το τριτο μηνυμα για το οριστικο τελος
απο σημερα απο ΟΤΕ

Διαβαστε τις παρακατω επιστολες και βγαλτε συμπερασμα

στην Vodafone εχω γινει ο εφιαλτης τους
Απο το τμημα παραπονων η υπευθυνη με καλει καθε 2 ωρες για να με ενημερωση

υποψην μολις πριν λιγες ωρες ενωθηκε το σταθερο μετα απο 1 μερα διακοπης
το περιεργο και τρελο ειναι οτι απο κινητο η σταθερο δεν ηταν εφικτη η συνδεση
ενω απο voip ειχα κανονικη συνδεση

αυτη η επιστολη εσταλει στις 27/07/2007
Χτες εγεινε η συνδεση

παράθεση:
Κύριοι

Στις 7 Ιουλίου επισκέφθηκα το ιδιόκτητο σας κατάστημα επί της οδού Ταξιαρχών στον Κορυδαλλό ( VW327 VODAFONE SHOP – ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ )
και έκανα αίτηση φορητοτητας του τηλεφωνικού μου Αριθμού
από τον Οτε στην Εταιρεία σας Vodafone – Παναφον ΑΕΕΤ

Παρόλο που έχουν περάσει 20 ημέρες ακόμα δεν έχει πραγματοποιηθεί η μεταφορά του αριθμού από Οτε σε Vodafone – Παναφον

Σας καλώ το συντομότερο δυνατόν να με ενημερώσετε για ποιο λογο παρόλο που έχουν περάσει τόσες ημέρες δεν έχει ικανοποιηθεί το αίτημα μου αυτό

Στοιχεία σύνδεσης και αίτησης

Όνομα Άγγελος
Επίθετο Φισκιλης
Διεύθυνση **********
Πόλη Αγ Βαρβάρα
Τκ 123 51
Αριθμός Μητρώου 7******
Αριθμός Τηλεφώνου 210 56*****
( Ελένη Π****** το όνομα της Κατόχου στον ΟΤΕ )
Αριθμός Αίτησης VWΝ395247
Αριθμός Ταυτότητας Π 7*****
Κωδικός Σύνδεσης 694*******

Η παρούσα επιστολή έχει κοινοποιηθεί

Εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ
Οργανισμό Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος
Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων

Φισκιλης Αγγελος
699*******

η παρακατω επιστολη εσταλει σημερα
παράθεση:
Κύριοι

Στις 7 Ιουλίου επισκέφθηκα το ιδιόκτητο σας κατάστημα επί της οδού Ταξιαρχών στον Κορυδαλλό ( VW327 VODAFONE SHOP – ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ )
και έκανα αίτηση μεταφοράς της πρόσβασης μου adsl
από την Οtenet στην Εταιρεία σας Vodafone – Παναφον ΑΕΕΤ

Παρόλο που έχουν περάσει 27 ημέρες ακόμα δεν έχει πραγματοποιηθεί η σύνδεση μου από Οtenet σε Vodafone – Παναφον και από χτες έχει διακοπεί και η πρόσβαση μου μέσω του δικτύου Otenet

Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΕΕΤΤ θα έπρεπε να έχει ικανοποιηθεί το αίτημα μου μέσα σε 13 εργάσιμες μέρες

Είμαι επαγγελματίας στον χώρο του internet και αυτή η διακοπή που ήδη αυτή την ώρα που γράφω το μήνυμα έχει υπερβεί τις 30 ώρες

Σας καλώ το συντομότερο δυνατόν να με ενημερώσετε για ποιο λογο παρόλο που έχουν περάσει τόσες ημέρες δεν έχει ικανοποιηθεί το αίτημα μου αυτό

Σε συνεχή επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης της Vodafone – Παναφον ΑΕΕΤ δεν έχω πάρει ΚΑΜΙΑ ικανοποιητική απάντηση για τους λόγους καθυστέρησης και τον προβλεπόμενο χρόνο σύνδεσης μου στο δίκτυο σας

Από μια επικοινωνία ενός τεχνικού σας με ενημέρωσε ότι το πρόβλημα είναι στο ότι δεν βλέπουν τον βρόγχο από τον ΟΤΕ και θα έπρεπε εγώ να καλέσω και να δηλώσω βλάβη στο 121 ( Βλάβες Οτε ) και να ελέγξουν το δίκτυο

Κάλεσα λοιπόν τον Οτε 121 και μου είπαν ότι πλέον για αυτούς είμαι άγνωστος καθώς έχει πλέον διαγραφεί η καρτέλα και δεν μπορούν να με βοηθήσουν αλλά θα πρέπει να απευθυνθώ στην Vodafone – Παναφον ΑΕΕΤ για την επίλυση του προβλήματος μου

Στοιχεία σύνδεσης και αίτησης

Όνομα Άγγελος
Επίθετο Φισκιλης
Διεύθυνση *********
Πόλη Αγ Βαρβάρα
Τκ 123 51
Τηλέφωνο 21056***** ( Ελένη Π****** στοιχεία προηγουμένου κατόχου στον ΟΤΕ )

Η παρούσα επιστολή έχει κοινοποιηθεί

Εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ
Οργανισμό Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος
Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων
Γενική Γραμματεία Καταναλωτή

Φισκιλης Άγγελος
699*******

Last edited by fiskilis on 03 Αυγ 2007 15:25, edited 1 time in total
supernet
Honorary Member

Μέλος από: 22 Μαρ 2001
Περιοχή: Thessaloniki
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2007 05:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κάτι τέτοια βλέπω και λέω να κάτσω στ αυγά μου, μέχρι να περάσουν οι παιδικές ασθένειες των εναλλακτικών.

ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2007 15:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

EΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΤΕ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ

τα καταφεραμε και ιδιετερα η κορη μου 13 χρονων που ηταν στο σπιτι και με τις αναλυτικες οδηγιες ενος πολυ εξυπηρετικου τεχνικου της vodafone εκανε ολες τις αναγκεες ενεργειες και συνδεθηκε και στο internet

το αλλο τρελο ηταν οτι μου ειχαν δωσει και λαθος κωδικους απο isdn modem αλλα ο τεχνικος καταφερε και εβαλε τους σωστους ενας θεος ξερει πως !!

σημασια εχει πως τελος καλο ολα καλα !!!

Honorary Member

Μέλος από: 16 Ιαν 2005
Templates: 2

Περιοχή: Genesis Lab
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2007 19:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από τιμές πως πάει;;;

ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2007 20:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καλησπερα
με 50 ευρω μονο εχω . . . .

100 λεπτα κλησεις απο κινητο
500 λεπτα αστικες υπεραστικες κλησεις απο σταθερο
12mb/1mb internet

ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΓΙΟ η ΧΡΕΩΣΗ

Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Αυγ 2007 23:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

sorry re si aggele alla me ta idia lefta echei aperioristes astikes iperastikes apo ton ote + mia poli kali tachitita internet -den prosferei 12mb alla den nomizo oti kolas ekei pera-

vevea den prosferei 100 lepta kliseis se kinito

kai ola auta pali se ena pagio diladi choris allo pagio kai choris alli chreosi -ekseroumenou tou kinitou panta-

fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2007 07:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

πως γινετε με τα ιδια λεφτα να εχει κατι παρομοιο ο ΟΤΕ

οταν ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΤΟ
οταν ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ?

το ΙΔΙΟ δεν μπορω να καταλαβω που το ειδες ??

Σε παγια μονο εδεινα κοντα 120 ευρω το 2μηνο αναλυτικα μολις παω σπιτι

Μέλος από: 27 Ιουλ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Αυγ 2007 01:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

με 120 euro το 2μηνο μπορείς να μας πεις τι πρόγραμμα ειχες στον ΟΤΕ?
KGP
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Αυγ 2007 03:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fiskilis ανέφερε:
πως γινετε με τα ιδια λεφτα να εχει κατι παρομοιο ο ΟΤΕ

οταν ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΤΟ
οταν ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ?

το ΙΔΙΟ δεν μπορω να καταλαβω που το ειδες ??

Σε παγια μονο εδεινα κοντα 120 ευρω το 2μηνο αναλυτικα μολις παω σπιτι

gia tis idies tachitites kai to kinito to egrapsa aggele, min ksechnas oti o OTE den echei tin eveliksia kai tin dinatotita na antimetopisi ton antagonismo kai se tachitites kai timologiaka (eidika logo periorismon tis EETT) kai ipopsiazomai oti an ekanes 120 euro to dimino logika tha eiches megali kinisi eite se kinita eite se diethneis giati me ta paketa tou ote tha mporouses na glitoseis megalo pososto auton.

gia kliseis se kinita kaka ta psemata sinferei apo kinito se kinito.

vasika ego se parakoloutho giati gia mena eise "peiramatozoo" (min to pareksigeis me tin kali enia to leo) giati i vodafone den einai kai poli ksekatharei eidika sto site tis schetika me tis chreoseis (px plironeis to eidiko telos kinitis tilefonias ? ) kai to til. kentro opos kai ta email tis einai polles fores to ena antitheto apo to allo

fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 05 Αυγ 2007 09:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

120 euro με το ΦΠΑ ειναι ΜΟΝΟ τα παγια στον ΟΤΕ χωρια οι αλλες κλησεις
εδω βαζω το τελευταιο αντιγραφο λογαριασμου για να το δειτε και εσεις

και ναι KGP νομιζω οτι θα εχει μεσα τελη κινητης τηλεφωνιας στο σταθερο επειδη ειναι και κινητο και μπορει να δουλεψει και ετσι αμα το παρεις απο την βαση και απομακρυνθεις καθως σου δινει και ενα κινητο αριθμο μαζι με το σταθερο που αντιστιχει εκει

οσο για το πειραματοζωο κανενα προβλημα αρκει να μαθω τα αποτελεσματα της νεκροψιας οταν γινουν !!!

πατηστε για πληρες μεγεθος . . . .

Μέλος από: 10 Φεβ 2006

Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Αυγ 2007 14:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

@ KGP πες μας και εμας ποιο πακενα παρουμε για τον οτε για να γλυτωσουμε μερικα ευρωπουλα. γιατι και σε εμας ο λογαριασμος ερχεται φουσκομενος. ιντερνετ εχω adsl προπληρωμενο για ενα χρονο οποτε δεν εχω ελλειψη. αλλα θα με ενδιαφεραι αυτο που ειπεσ για απεριοριστες...

Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Αυγ 2007 19:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

makaroni pigene sto oteshop tis periochis sou kai rotise plirofories.

aggele vres enan "katharo" logariasmo choris anadromika kai logika tha einai giro sta 70 euro. episis apo oti ksero i fragi ekserchomenon kliseon den chreonete pleon -gia tsekare to omos mporei na kano lathos-

kai telos den vlepo -me tin idia kinisi ston ote- na echeis megali diafora isos echeis mia miosi logo kinition -pou einai megali i kinisi- alla kai pali se vlepo isa varka isa nera

Pavel
Honorary Member

Μέλος από: 07 Αυγ 2003
Βοηθήματα: 3
Scripts: 1

Περιοχή: UK
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Αυγ 2007 01:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Στην ουσία αγόρασες HOL μιας και η Vodafone απο αυτή παίρνει γραμμές.
Από προσωπική εμπειρία η HOL δεν είναι και τόσο καλή εταιρία. Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Αυγ 2007 09:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fiskilis επειδή θυμόμουν ότι το είχα διαβάσει σαν είδηση δες εδώ:
http://www.techteam.gr/index.php?act=view&id=96779

Αν είναι "επιλεκτική φραγή" που ακόμα χρεώνεται ως υπηρεσία, έχει καλώς... αλλιώς δεν θα έπρεπε να πληρώνεις για τη "ΦΡΑΓΗ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ" που βλέπω ότι σε χρεώνουν στο λογαριασμό σου...
fiskilis
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 06 Αυγ 2007 11:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παράθεση:
Η ενεργοποίησή της και η παροχή της γίνεται ατελώς για τον συνδρομητή.
Παρέχεται &micro;όνο σε συνδρο&micro;ητές PSTN δικτύου.

εγω ειχα isdn !!

Πληρωνα για φραγη
ειπαμε τερμα

Βεβαια εχω κολησει παλι και βλεπω να ερχωμαστε μαλι μα μαλι μα την vodafone

7 μερα χωρις Internet και σημερα θα στειλω επιστολη διαμαρτυριας στην ΕΕΤΤ στην ενωση καταναλωτων και στην vodafone

απο βλακεια τους μου εδωσαν λαθος κωδικο για isdn ενω εχω pstn και υπηρχε διπλοεγγραφη

αυτο που καταλαβα ειναι και μενει να το διαπιστωσω επισημα με την καταγγελια μου οτι δεν εχουν τεχνικη υποστηριξη ολο το 24ωρο

ΣΚ ηταν κλειστα !!!!

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [32 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Meizu MX4, Preview 0 Connor MacLeod 22 Μαρ 2015 09:28
Connor MacLeod Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 22 Ιαν 2017 12:07 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites