freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Απο σημερα και επισημα στα τσακιδια ΟΤΕ επιτελους συνδεθηκα

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 3 [32 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ΟΤΕ Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Sheena
Honorary Member

Μέλος από: 06 Σεπ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2007 09:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
fiskilis επειδή θυμόμουν ότι το είχα διαβάσει σαν είδηση δες εδώ:
http://www.techteam.gr/index.php?act=view&id=96779

Αν είναι "επιλεκτική φραγή" που ακόμα χρεώνεται ως υπηρεσία, έχει καλώς... αλλιώς δεν θα έπρεπε να πληρώνεις για τη "ΦΡΑΓΗ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ" που βλέπω ότι σε χρεώνουν στο λογαριασμό σου...

Μέχρι πριν ένα χρόνο dimsis που είχα άλλον τηλεφωνικό αριθμό και έιχα φραγή κλήσης πλήρωνα περίπου 6 ευρώ γι' αυτήν. Ευτυχώς πλέον βλέπω την έχουν δωρεάν, εαν όντως το εφαρμόζουν αυτό.....

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2007 11:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ξέρω το είχα πρωτακούσει από την κουμπάρα μου που επειδή είχε αρπάξει dialer και την πάτησε, της πρότεινα να πάει να κάνει φραγή και μου είπε μετά ότι είναι υπηρεσία που χρεώνεται...
Γέλασα γιατί μου φάνηκε εντελώς χαζό να σου ζητάνε να πληρώνεις για κάτι που στην ουσία ΔΕΝ θέλεις να χρησιμοποιείς... μου φάνηκε εντελώς απάτη από τότε, κάτι που επιβεβαιώθηκε μετά από την ΕΕ όπου τους υποχρέωσε να παρέχουν την υπηρεσία δωρεάν. Μάλιστα το είχα γράψει και σε κάνα δυο forums, το ένα πρέπει να ήταν εδώ στο freestuff.
Από παντού να τα αρπάζουν οι απατεώνες οι ΟΤΕτζήδες...
Sheena
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2007 12:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμ, μπορεί να ιδιωτικοποιήθηκαν κάποια στιγμή, αλλά την παλιά νοοτροπία δεν την αφήνουν με τίποτα....

KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2007 16:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

i fasi einai oti polles idiotikes eteries me "dika tous" diktia to chreonoun kai autes!!!

dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Αυγ 2007 16:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλοί απατεώνες και αυτοί... γιατί για καλύτερες τις έχεις τις ιδιωτικές μήπως;
Sheena
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2007 09:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

από πού παραδειγματίζονται λες;

Αλλά θα την κόψουν την νοοτροπία... όσο μπάινει μέσα ο ξένος, στενεύουν τα περιθώρια για τέτοιους είδους συμπεριφορές.... ανταγωνισμός, βλέπετε.... επιβίωση έπεται....

KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2007 12:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

paradeigmatizontai apo ta perithoria kerdous

Sheena
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2007 14:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

για όσο μπορούν.....

fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2007 21:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

για δειτε εδω ταχυτητα που χτυπαω !!!!!!

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=30338

Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 09 Αυγ 2007 09:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fiskilis, εσύ θα φτάσεις τις ταχύτητες της Αγγλίας....!

Αλλά μέσω hol, έτσι! Μην ξεχνιόμαστε!

PanosIlio
Honorary Member

Μέλος από: 20 Σεπ 2005
Περιοχή: Δραπετσώνα
View users profile
myspace facebook 
ΜήνυμαΣτις: 09 Αυγ 2007 09:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ πάντως με τους εναλλακτικούς παρόχους την έχω πατήσει. Καλά είχα ξεκινήσει αλλά από τότε που μετακόμισα Περιστέρι όλο προβλήματα, μια με τη μεταφορά, μια με τα λεφτά, μια τώρα με την αναβάθμιση.

Δεν μου κάθετε καλά, ακόμα όλοι εξαρτώνται από τον ΟΤΕ. Ακόμα και σε δικό τους δίκτυο να είσαι, forthnet, hol, κτλ πάλι από τον ΟΤΕ είσαι εξαρτημένος για την καθαρότητα της γραμμής. Αν η γραμμή είναι χάλια ή αν έχει πρόβλημα η πόρτα που χτυπάει στο εναλλακτικό δίκτυο πάλι ο ΟΤΕ πρέπει να το διορθώσει.

Πάντως έχω να πω πως ο ΟΤΕ με εξέπληξε ευχάριστα. Μου τηλεφώνησε χθες το βράδυ τεχνικός του, στις 10 μμ παρακαλώ, για να με ενημερώσει και να τον ενημερώσω. Αυτό δεν μου έχει ξανατύχει ομολογώ.

Τέσπα για να μην λέω και μεγάλα λόγια και στο δικό μου σπίτι που μπαίνω σε λίγο καιρό σε forthnet 2 play θα το γυρίσω γιατί πολύ απλά δεν βγαίνω στα πάγια

Αλλά θα είμαι με την αγωνία.

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Sheena
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 09 Αυγ 2007 10:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αφού πρώτα τον είχες καλέσει εσύ για ενημέρωση; 10μμ, μου φαίνεται κουφό. ΑΥτοί έχουν ωράρια εξυπηρέτησης. Το έω με σιγουριά αυτό, μια και όποτε χρειάστηκε κάτι τέτοιο είναι διαθέσιμοι συγκεκριμένες ώρες.

PanosIlio
Honorary Member

View users profile
myspace facebook 
ΜήνυμαΣτις: 09 Αυγ 2007 11:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ δεν τον κάλεσα, η βλάβη προωθήθηκε από τη forthnet. Και με πήρε ο άλλος βράδυ. Τι να πω.

Sheena
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 09 Αυγ 2007 11:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μάλιστα. Εντυπωσιάστηκα.....

PanosIlio
Honorary Member

View users profile
myspace facebook 
ΜήνυμαΣτις: 09 Αυγ 2007 11:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ να δεις

Βέβαια το πότε θα περάσει το συνεργείο να δει τη γραμμή είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 3 [32 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Meizu MX4, Preview 0 Connor MacLeod 22 Μαρ 2015 09:28
Connor MacLeod Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 11 Δεκ 2016 13:48 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites