freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

1 δισεκατ. δολλάρια χαμένα κάθε χρόνο από άκυρες διαφημίσεις

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [20 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: διαφημίσεις Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
ΑποστολέαςΜήνυμα
gianpan

Μέλος από: 03 Ιουν 2006

View users profile Visit posters website
blog 
ΜήνυμαΣτις: 20 Σεπ 2007 16:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

telas ανέφερε:
δεν κατάλαβα, καταθέτοντας απόψεις σκέψεις και παράπονα για μια εταιρεία που μου συμπεριφέρθηκε σαν εγκεφαλικά νεκρό και μου έφαγε φράγκα και μου στέρησε το δικαίωμα να έχω έσοδα ενώ warez sites που έχουν google ads ζουν και βασιλεύουν και πλουτίζουν το λέμε και δυσφήμιση τώρα;

ας συνέλθουμε λίγο. δεν ανοίγω δα και νέα θέματα για να κράξω επίτηδες, αλλά όποτε μου δίνετε η ευκαιρία το κάνω και θα το κάνω.

αλλά και έτσι να είναι εδώ δεν ασχολήθηκαν με την πάρτη μου για win-win καταστάσεις θα ασχοληθούν άμα τους 'δυσφημίζω' την συγκεκριμένη υπηρεσία;;; αν θεωρείτε η δυσαρέσκεια 'δυσφήμιση' δηλαδή, πφφφφ, σιγά ..... το καλσοοοοοοοον!

έδειξαν περίτρανα ότι δεν ασχολούνται με την μούρη μου και χιλιάδες μούρες άλλων από Ελλάδα και εξωτερικό, δεν είμαι ο μόνος που κράζει, πίστεψε με...

δεν διαφωνώ μαζί σου σε αυτό, έχω κάνει report μερικά sites αλλά μόνο 2 είδα να μην έχουν google ads πια.. τα υπόλοιπα δίπλα απο το crack και τη διαφήμηση..

Πάντως πρέπει να σε κόψουν αν έχεις Invalid click γιατί θέλουν να προστατέψουν και τη φήμη τους προς τους διαφημηζόμενους. Θέλουν να δείξουν ότι μην ανησυχείτε δεν θα αφήσουμε να σας φάνε τα λεφτά με invalid clicks..

μερικές φορές την πληρώνουν πολύ άδικα, ωστόσο η αναλογία advertisers/publishers πρέπει να είναι πολύ μεγαλύτερη για publishers.. στο κάτω κάτω η advertisers βάζουν τα λεφτά όποτε πρέπει να τους έχουν στα οπα οπα..

Μέλος από: 07 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 33
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Σεπ 2007 18:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

telas ανέφερε:
τώρα τρέχα γυρευε διαφημίσεις και κυνήγα πελάτες κάθε μέρα στα τηλέφωνα για να πληρωθείς!

Αν η εναλλακτική επιλογή είναι να επιτρέπεις στο site σου διαφημίσεις σαν την παρακάτω, τότε το βρίσκω άτοπο να κράζεις την Google. Θα το έβρισκα πιο ταιριαστό αν δοκίμαζες την τακτική της γονυκλισίας μετά παράκλησης και γοερού λυγμού, συνδυασμένου με ομολογία ενοχής και δήλωση μετάνοιας.

Φρίκη! ToolTimes at work

Μέλος από: 12 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Kastoria
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio twitter 
ΜήνυμαΣτις: 20 Σεπ 2007 22:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τι να πώ... lol εντάξει βρήκες και μια άθλια διαφήμιση και τραχανάς που χύθηκε, αλλά ούτε τσόντα είναι ούτε τίποτα όπως και να έχει μετά την πατάτα της google λογικό δεν είναι να ψάχνω εναλλακτικές λύσεις; είναι υπό δοκιμή λοιπόν, μέχρι να οργανωθούμε για κυνήγι διαφήμισης γιατί να μείνει ο χώρος ανεκμετάλλευτος; σε πιάνουν τα νεύρα! το κράξιμο παραμένει κράξιμο πάντως.

The Razor

Μέλος από: 10 Φεβ 2007
Βοηθήματα: 3
Νέα: 4

View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 20 Σεπ 2007 23:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

telas ανέφερε:
το κράξιμο παραμένει κράξιμο πάντως.

Σωστό αυτό γιατί μπορεί πάντα να υπάρχουν και χειρότερα σαν αυτό αλλα δεν πρέπει σε καμία περίπτωση κάποιος να σιωπεί επειδή "υπάρχουν και χειρότερα"

skeftomilos
Script Master

Μέλος από: 07 Ιαν 2005
Βοηθήματα: 33
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Σεπ 2007 23:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

telas ανέφερε:
μετά την πατάτα της google λογικό δεν είναι να ψάχνω εναλλακτικές λύσεις;

Ενδέχεται όμως να ανακαλύψεις ότι καμία εναλλακτική λύση δεν είναι καλύτερη ή έστω ισοδύναμα καλή με τη λύση Google. Γιατί λοιπόν κλείνεις τις πόρτες πίσω σου; Προσωπικά δε μπορώ να καταλάβω τι περιμένεις να κερδίσεις με το κράξιμο.

1) Ψυχολογική ικανοποίηση; Περαστικά.
2) Να αποτρέψεις άλλους από τη χρήση του Adsense; Δυσφήμιση.
3) Να αναγκάσεις τη Google να σε πληρώσει για να σταματήσεις το κράξιμο; Όνειρα γλυκά.

Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Ικανοποιητικό ποσοστό clicks σε διαφημίσεις adsense 2 gregor87 16 Ιουλ 2015 20:17
gregor87 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Γιατί δεν μoυ επιτρέπεται να βάλω διαφημίσεις adsense blog μου; 1 navi4546 25 Μαη 2015 20:37
navi4546 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Πρόβλημα με DFP Google Adsense, μερικές φορές δεν εμφανίζονται οι διαφημίσεις... 0 pekovic13 03 Δεκ 2014 10:18
pekovic13 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 13:31 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites