Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

1 δισεκατ. δολλάρια χαμένα κάθε χρόνο από άκυρες διαφημίσεις

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
gianpan
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gianpan » 20 Σεπ 2007 17:09

telas έγραψε:δεν κατάλαβα, καταθέτοντας απόψεις σκέψεις και παράπονα για μια εταιρεία που μου συμπεριφέρθηκε σαν εγκεφαλικά νεκρό και μου έφαγε φράγκα και μου στέρησε το δικαίωμα να έχω έσοδα ενώ warez sites που έχουν google ads ζουν και βασιλεύουν και πλουτίζουν το λέμε και δυσφήμιση τώρα;

ας συνέλθουμε λίγο. δεν ανοίγω δα και νέα θέματα για να κράξω επίτηδες, αλλά όποτε μου δίνετε η ευκαιρία το κάνω και θα το κάνω.

αλλά και έτσι να είναι εδώ δεν ασχολήθηκαν με την πάρτη μου για win-win καταστάσεις θα ασχοληθούν άμα τους 'δυσφημίζω' την συγκεκριμένη υπηρεσία;;; αν θεωρείτε η δυσαρέσκεια 'δυσφήμιση' δηλαδή, πφφφφ, σιγά ..... το καλσοοοοοοοον!

έδειξαν περίτρανα ότι δεν ασχολούνται με την μούρη μου και χιλιάδες μούρες άλλων από Ελλάδα και εξωτερικό, δεν είμαι ο μόνος που κράζει, πίστεψε με...
δεν διαφωνώ μαζί σου σε αυτό, έχω κάνει report μερικά sites αλλά μόνο 2 είδα να μην έχουν google ads πια.. τα υπόλοιπα δίπλα απο το crack και τη διαφήμηση..

Πάντως πρέπει να σε κόψουν αν έχεις Invalid click γιατί θέλουν να προστατέψουν και τη φήμη τους προς τους διαφημηζόμενους. Θέλουν να δείξουν ότι μην ανησυχείτε δεν θα αφήσουμε να σας φάνε τα λεφτά με invalid clicks..

μερικές φορές την πληρώνουν πολύ άδικα, ωστόσο η αναλογία advertisers/publishers πρέπει να είναι πολύ μεγαλύτερη για publishers.. στο κάτω κάτω η advertisers βάζουν τα λεφτά όποτε πρέπει να τους έχουν στα οπα οπα..

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 20 Σεπ 2007 19:35

telas έγραψε:τώρα τρέχα γυρευε διαφημίσεις και κυνήγα πελάτες κάθε μέρα στα τηλέφωνα για να πληρωθείς!
Αν η εναλλακτική επιλογή είναι να επιτρέπεις στο site σου διαφημίσεις σαν την παρακάτω, τότε το βρίσκω άτοπο να κράζεις την Google. Θα το έβρισκα πιο ταιριαστό αν δοκίμαζες την τακτική της γονυκλισίας μετά παράκλησης και γοερού λυγμού, συνδυασμένου με ομολογία ενοχής και δήλωση μετάνοιας. :-)

Εικόνα

Φρίκη! :o :hammer:
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telas » 20 Σεπ 2007 23:14

τι να πώ... lol εντάξει βρήκες και μια άθλια διαφήμιση και τραχανάς που χύθηκε, αλλά ούτε τσόντα είναι ούτε τίποτα όπως και να έχει μετά την πατάτα της google λογικό δεν είναι να ψάχνω εναλλακτικές λύσεις; είναι υπό δοκιμή λοιπόν, μέχρι να οργανωθούμε για κυνήγι διαφήμισης γιατί να μείνει ο χώρος ανεκμετάλλευτος; σε πιάνουν τα νεύρα! το κράξιμο παραμένει κράξιμο πάντως.
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από The Razor » 21 Σεπ 2007 00:06

telas έγραψε:το κράξιμο παραμένει κράξιμο πάντως.
Σωστό αυτό γιατί μπορεί πάντα να υπάρχουν και χειρότερα σαν αυτό αλλα δεν πρέπει σε καμία περίπτωση κάποιος να σιωπεί επειδή "υπάρχουν και χειρότερα" :wink:

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 21 Σεπ 2007 00:44

telas έγραψε:μετά την πατάτα της google λογικό δεν είναι να ψάχνω εναλλακτικές λύσεις;
Ενδέχεται όμως να ανακαλύψεις ότι καμία εναλλακτική λύση δεν είναι καλύτερη ή έστω ισοδύναμα καλή με τη λύση Google. Γιατί λοιπόν κλείνεις τις πόρτες πίσω σου; Προσωπικά δε μπορώ να καταλάβω τι περιμένεις να κερδίσεις με το κράξιμο.

1) Ψυχολογική ικανοποίηση; Περαστικά.
2) Να αποτρέψεις άλλους από τη χρήση του Adsense; Δυσφήμιση.
3) Να αναγκάσεις τη Google να σε πληρώσει για να σταματήσεις το κράξιμο; Όνειρα γλυκά.
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες