Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Login PHP Script

Μια περιοχή όπου τα μέλη μας μπορούν να βάζουν τα PHP scripts που έχουν φτιάξει και θέλουν να τα μοιραστούν με τα υπόλοιπα μέλη.

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mamis

Login PHP Script

Δημοσίευση από mamis » 17 Οκτ 2007 20:42

Εγινε.Και πάλι thanks!!!

Άβαταρ μέλους
mamis

Login PHP Script

Δημοσίευση από mamis » 17 Οκτ 2007 20:48

Όχι ακόμα δεν το έχω βάλει στο template μου,ούτε το το έχω ενσωματώσει σε κάποιο index.Αλλά σκοπεύω να το κάνω,αφου δοκιμάσω ότι δουλεύει.Το μόνο που έχω κάνει τώρα είναι ένα απλό extract στο htdoc του Apache και μου έχει δημιουργήσει τον φάκελο login με όλα τα *.php μέσα.

eBoxNet
Επικοινωνία:

Login PHP Script

Δημοσίευση από eBoxNet » 17 Οκτ 2007 20:51

pithanotata na mhn exeis kanei sosta kapia rithmisei tou apache sou,trexeis kanonika alla scripts h tora ton egkatestises?

Άβαταρ μέλους
mamis

Login PHP Script

Δημοσίευση από mamis » 17 Οκτ 2007 20:55

Μάλλον...Τώρα τον εγκατέστησα.Αλλά κάποια απλά που δημιούργησα μόνος μου,τα τρέχει κανονικα.Όπως πχ.δημιουργία ενός πίνακα σε μια βαση δεδομένων.Υπάρχει δυνατότητα να δω αν έχω κάνει σωστά τις ρυθμίσεις του Apache(κάποιο script ίσως??).

eBoxNet
Επικοινωνία:

Login PHP Script

Δημοσίευση από eBoxNet » 17 Οκτ 2007 20:59

koitakse to na valeis ton apache + php + mysql einai h pio sosth lysh kai bravo sou pou thn epelekses parola ayta tha sou protina na egkatastiseis kai kapio "paketo" px easyphp to opio trexei sigoura sosta xoris na kaneis esy rithmiseis mexri fysika na eksikiotheis me ths rithmiseis tou apache klp.

ayto to error pou exeis tora den einai kati fovero apla to thema einai na mporesoume na entopisoume pou "xtypaei" ston server sou.

episis mporeis na prostheseis error_reporting (E_ALL); sta arxeia pou sou vgazoun errors gia na exeis analytikoterh anafora sfalmaton.

des kai pesmou.(an de variese vale kai to easyphp) episis na sou po oti otan tha ftaseis sto simio na peraseis to script sta templates sou na prosekseis ta headers.

perimeno nea.

Άβαταρ μέλους
mamis

Login PHP Script

Δημοσίευση από mamis » 17 Οκτ 2007 21:06

1)Θα πρέπει πρώτα να κάνω απεγκατάσταση το php-mysql-apache και μετα να βάλω το easyphp ή μπορώ κατευθείαν να κάνω install "απο πάνω"?
2)το error_reporting (E_ALL); θα το προσθέσω στο τέλος του register.php πχ??

eBoxNet
Επικοινωνία:

Login PHP Script

Δημοσίευση από eBoxNet » 17 Οκτ 2007 21:20

1.oxi tha to egkatastiseis apo "pano" aloste mpenei se alo folder apla mh ta trexeis kai ta 2 mazi.
2.oxi prepei na to valeis sthn arxh.

Άβαταρ μέλους
mamis

Login PHP Script

Δημοσίευση από mamis » 17 Οκτ 2007 23:25

Εγκατέστησα και το EasyPHP,αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα και το ίδιο error αντιμετωπίζω.

Forbidden

You don't have permission to access /login/< on this server.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει....?????
Μήπως κάνω λάθος στην δήλωση $url?
Με το EasyPHP τι βάζω???
http://127.0.0.1/login/ ή
http://localhost/login/

και τα δυο τα έχω δοκιμάσει αλλά πάλι το ίδιο μνμ μου βγάζει(απλα θέλω να ξέρω ποιό είναι το σωστό).
Τέλος,το error_reporting (E_ALL); το έβαλα στο register.php:
<?php
require_once('db.php');
include('functions.php');
include('settings.php');
error_reporting (E_ALL);

αλλά δεν μου βγάζει αναλυτικότερη αναφορά σφαλμάτων.Πάλι το ίδιο μνμ με πρίν μου βγάζει.
ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΛΩ ΑΥΤΟ ΤΟ SCRIPT!!!!!! :roll: :roll:

eBoxNet
Επικοινωνία:

Login PHP Script

Δημοσίευση από eBoxNet » 17 Οκτ 2007 23:38

lol mipos exeis kanena periorismo sto fakelo pou exeis to script?

kapos etsi prepei na einai to settings.php

$url = 'http://www.localhost/login/';
$site_email = 'local@localhost';
$domain_name = 'localhost';

alakse kai to short_open_taags = off se on sto php.ini tou easyphp ki apanekinise to server.
tsekare ligo kai to folder pou exeis mesa to script.

Άβαταρ μέλους
mamis

Login PHP Script

Δημοσίευση από mamis » 18 Οκτ 2007 01:31

Φίλε eBoxNet τελικά απεγκατέστησα το EasyPHP,γιατι εφόσον μου έβγαζε το ίδιο σφάλμα,προτίμησα να δουλεύω με το php-mysql-apache που είχα βάλει και πρίν.Έψαξα στο internet για αυτό το σφάλμα και ο λόγος (μάλλον) που δημιουργείται είναι ο εξής:
This error indicates that a default document could not be found at the specified URL and that directory
listings are not permitted.

Γι'αυτό λοιπόν μετα απο αρκετό ψάξιμο,θα σου πώ ακρίβως πως συμπληρώνω τα πεδία στο settings.php
$url = 'http://localhost/login/';
$site_email = 'root@localhost';
$domain_name = 'localhost';

Σωστά δεν τα συμπληρώνω??Υπ'οψιν ότι σαν url λαμβάνω αυτο που βάζω στον browser μου για να τρέξει το script.πχ για να τρέξω το login.php,βάζω:
http://localhost/login/login.php.
Δεν νομίζω να βρούμε την λύση και δυστηχώς το χρειαζόμουν άμμεσα το script. :-?

eBoxNet
Επικοινωνία:

Login PHP Script

Δημοσίευση από eBoxNet » 18 Οκτ 2007 01:34

oi rithmiseis sou einai sostes kai distixos den einai thema script ontos einai diskolo eks apostaseos na vroume to prob sto server sou (idika afou einai se windows)parola ayta afou to viazese testare to se live server gia na deis pos douleyei aloste de tha to trexeis local alla se live server na fantasto.

eBoxNet
Επικοινωνία:

Login PHP Script

Δημοσίευση από eBoxNet » 18 Οκτ 2007 01:36

dokimase na kaneis mia "pstitsa" kane copy to login.php ksana sto folder /login/ kai kanto rename se index.php (isos sou lisei to provlhma) (molis tora to skeytika )

Άβαταρ μέλους
mamis

Login PHP Script

Δημοσίευση από mamis » 18 Οκτ 2007 01:49

Σού έστειλα pm!!! :kaloe:

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP τα δικά μας scripts”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες