freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πρώτη Φορά Νονός

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [4 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: αγάπη Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Sheena
Honorary Member

Μέλος από: 06 Σεπ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 17 Οκτ 2007 10:00    Θέμα: Πρώτη Φορά Νονός
Περιγραφή θέματος: Ο 11χρονος Άλεξ θα γίνει πρώτη φορά νονός, θέλοντας να κερδίσει την αγάπη του πατέρα του.
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ανάλαφρη κωμική ταινία βασισμένη στο βιβλίο του Νίκου Παπανδρέου "10 Μύθοι και μια ιστορία". Μικρό παιδί και γιος πολιτικού (είναι ο γιος του Αρχηγού) πηγαίνει στην Κρήτη να βαφτίσει το παιδί ενός υποψήφιου βουλευτή για να φανεί αντάξιος στα μάτια του πατέρα του και για το καλό της δημοκρατίας. Όμως ο πιτσιρικάς είναι μεγαλωμένος στην Αμερική και ελληνικά καλά δεν ξέρει. Έχει μόνο την μπάλα του μπάσκετ μαζί του, με την οποία περνάει συνήθως αμέτρητες ώρες. Στην Κρήτη του συμβαίνουν διάφορες κωμικοτραγικές καταστάσεις, όπως και μια καινούρια φιλία. Ο μικρός τα βγάζει πέρα τελικά και ανακαλύπτει τον δικό του δρόμο στην ζωή.

Την διασκέδασα πάρα πολύ αυτή την ταινία. Την χαρακτηρίζω πολύ επίκαιρη, μια και θίγει την πολιτική. Τίποτε δεν έχει αλλάξει μέχρι σήμερα στα τεχνάσματα που χρησιμοποιούν οι πολιτικοί για να ψηφίζονται. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Περισσότερες λεπτομέρειες για την ταινία μπορείτε να δείτε στο παρακάτω link:
www.protiforanonos.gr

Το site το επισκέφτηκα, αφού πρώτα είδα την ταινία. Είναι χαρακτηριστικό της ταινίας. Μπράβο σε αυτόν που το έφτιαξε. κλαπ.. κλαπ... κλαπ..

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...
Andreas_O
Honorary Member

Μέλος από: 14 Σεπ 2007
Βοηθήματα: 4
Templates: 3

Περιοχή: Aθήνα
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 13 Νοε 2007 22:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πολύ ωραία ταινία. ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ SITE!

Μέλος από: 05 Μαη 2006
Περιοχή: 7ος ουρανος, τριτο συννεφο αριστερα...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2007 18:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

η ταινια ειναι απαικτη και σας το λεει κρητικια!!!!!! ειναι ειλικρινα η πρωτη φορα που βλεπω αθηναιους να παιζουν αψογα τους κρητικους, χωρις τσε τσα και αλλα αδερφιστικα!!!!!! Αψογοι δουλεια απο τους ηθοποιους!!!! ευστοχη χρηση κρητικης διαλεκτου!!!! Μην τη δειτε αν δεν θελετε να κλαψετε απο τα γελια!!!!!!! εγω πεθανα στο γελιο!!!!

μ'ακούς
Σ'αγαπώ, σ'αγαπώ, μ'ακούς
Andreas_O
Honorary Member

Μέλος από: 14 Σεπ 2007
Βοηθήματα: 4
Templates: 3

Περιοχή: Aθήνα
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2007 19:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Nαι, μαμάτη. Αυτή που ήταν γυναίκα του Καφετζόπουλου την πάω πάρα πολύ!

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Τώρα είναι 06 Δεκ 2016 07:45 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites