Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Google CTR και CPC

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators

Απάντηση
gianpan
Επικοινωνία:

Google CTR και CPC

Δημοσίευση από gianpan » 28 Οκτ 2007 10:08

Πρέπει να υπάρχει ήδη topic (Μπορεί να το έχω κάνει και εγώ Λολ) αλλά θέλω να δω τι CTR και CPC περίπου έχουν τα υπόλοιπα ελληνικά site.

Πάνω απο 0.50% CTR κάτω; (πολύ κάτω/πάνω :lol: ?) CPC πόσο περίπου;

(μην δώσετε ακριβές CTR είναι ενάντια στο TOS της google)

Άβαταρ μέλους
majuranus
Επικοινωνία:

Google CTR και CPC

Δημοσίευση από majuranus » 08 Φεβ 2009 23:14

Το πόσο, δεν νομίζω να στο πει κανείς, το μόνο βέβαιο είναι πως όσο πιο πολύ, τόσο πιο καλά!

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Google CTR και CPC

Δημοσίευση από free3yourmind » 25 Φεβ 2009 23:21

ego tous teleutaious mhnes eimai ligo pano apo to deka tis ekato..to thema einai mhpos aytos einai logos gia na kanoun review ton logarasmo, xerei kaneis?
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Google CTR και CPC

Δημοσίευση από free3yourmind » 26 Φεβ 2009 13:08

Ναι το ξερω οτι ειναι σχετικα υψηλο ποσοστο , αυτο που θελω να ξερω - αν γνωριζει κανεις - ειναι αν ενα υψηλο CRT μπορει να αποτελεσει λογω για να εξετασουν τον λογαριαμσο σου...

Αν ισχυει κατι τετοιο τοτε ισως θα επρεπε να μειωσω το CRT γιατι δεν θελω να ρισκαρω, εχω διαφημησεις που βρισκονται κοντα σε εικονες και θεωρητικα μπορουν να σε μπλοκαρουν γι κατι τετοιο.
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

Άβαταρ μέλους
majuranus
Επικοινωνία:

Google CTR και CPC

Δημοσίευση από majuranus » 26 Φεβ 2009 14:20

Δεν νομίζω ότι απαγορεύεται να έχεις εικόνες κοντά σε διαφημίσεις, το διάβασες κάπου στο TOS του adsense?

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Google CTR και CPC

Δημοσίευση από free3yourmind » 26 Φεβ 2009 14:33

Εδω το λεει,

"May not place misleading images alongside individual ads"

το οποιο μπορει να μεταφραστει οπως θελει, αφου δεν ξεκαθαριζει ποιες μπορουν να θεωρηθουν παραπλανητικες εικονες και ποιες οχι..

eridanus

Google CTR και CPC

Δημοσίευση από eridanus » 26 Φεβ 2009 19:29

το 10% χτυπάει καμπανάκια στην γοογλε και όντως θα κάνει έναν έλεγχο στον λογαριασμό σου.

Αυτό που με κάποιον τρόπο έχουν υπολογίσει είναι ότι στατιστικά είναι αδύνατο να εχεις 10% ctr και να είναι πραγματικά τα κλικς.

Θα σου έλεγα να το φροντίσεις αν μπορείς το θέμα, μη τυχόν βρεθείς προ εκπλήξεων.
Internet Services: www.multihosting.gr | www.multiradio.gr | Χρηματιστήριο Ιστοσελίδων - www.webstocks.gr

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Google CTR και CPC

Δημοσίευση από free3yourmind » 26 Φεβ 2009 19:42

Οτι ειναι πραγματικα κλικ ειμαι 100% σιγουρος....απλως εχω βαλει τις διαφημησεις μονο σε επιλεγμενες σελιδες του site μου και με πολυ προσεγμενο τροπο διπλα σε φωτο που ειναι πολυ ευκολο καποιος να κανει κλικ και γι'αυτο εμφανιζει υψηλο ποσοστο.

Μου φαινεται θα βαλω μερικες διαφημησεις σε σελιδες με μεγαλο traffic και σε σημεια που να μην κανει τους επισκεπτες να τις βλεπουν για να μειωθει ετσι το CRT

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες