freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Google CTR και CPC

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [9 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: google Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
gianpan

Μέλος από: 03 Ιουν 2006

View users profile Visit posters website
blog 
ΜήνυμαΣτις: 28 Οκτ 2007 10:08    Θέμα: Google CTR και CPC Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πρέπει να υπάρχει ήδη topic (Μπορεί να το έχω κάνει και εγώ Λολ) αλλά θέλω να δω τι CTR και CPC περίπου έχουν τα υπόλοιπα ελληνικά site.

Πάνω απο 0.50% CTR κάτω; (πολύ κάτω/πάνω ?) CPC πόσο περίπου;

(μην δώσετε ακριβές CTR είναι ενάντια στο TOS της google)

Μέλος από: 01 Μαρ 2006
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Veria
ΜήνυμαΣτις: 08 Φεβ 2009 23:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το πόσο, δεν νομίζω να στο πει κανείς, το μόνο βέβαιο είναι πως όσο πιο πολύ, τόσο πιο καλά!

Ειδήσεις από όλη την Ελλάδα
free3yourmind
Honorary Member

Μέλος από: 29 Μαη 2008
Περιοχή: Minsk, Belarus
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 25 Φεβ 2009 23:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ego tous teleutaious mhnes eimai ligo pano apo to deka tis ekato..to thema einai mhpos aytos einai logos gia na kanoun review ton logarasmo, xerei kaneis?

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr
alexandr0s

Μέλος από: 25 Απρ 2006
Περιοχή: localhost
linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 26 Φεβ 2009 10:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Νομίζω ότι θεωρείται ψηλό ποσοστό το 10%

Honorary Member

flickr 
ΜήνυμαΣτις: 26 Φεβ 2009 13:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ναι το ξερω οτι ειναι σχετικα υψηλο ποσοστο , αυτο που θελω να ξερω - αν γνωριζει κανεις - ειναι αν ενα υψηλο CRT μπορει να αποτελεσει λογω για να εξετασουν τον λογαριαμσο σου...

Αν ισχυει κατι τετοιο τοτε ισως θα επρεπε να μειωσω το CRT γιατι δεν θελω να ρισκαρω, εχω διαφημησεις που βρισκονται κοντα σε εικονες και θεωρητικα μπορουν να σε μπλοκαρουν γι κατι τετοιο.

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
majuranus

Μέλος από: 01 Μαρ 2006
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Veria
ΜήνυμαΣτις: 26 Φεβ 2009 14:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν νομίζω ότι απαγορεύεται να έχεις εικόνες κοντά σε διαφημίσεις, το διάβασες κάπου στο TOS του adsense?

Ειδήσεις από όλη την Ελλάδα
free3yourmind
Honorary Member

flickr 
ΜήνυμαΣτις: 26 Φεβ 2009 14:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εδω το λεει,

"May not place misleading images alongside individual ads"

το οποιο μπορει να μεταφραστει οπως θελει, αφου δεν ξεκαθαριζει ποιες μπορουν να θεωρηθουν παραπλανητικες εικονες και ποιες οχι..

eridanus

Μέλος από: 27 Ιουν 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Φεβ 2009 19:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το 10% χτυπάει καμπανάκια στην γοογλε και όντως θα κάνει έναν έλεγχο στον λογαριασμό σου.

Αυτό που με κάποιον τρόπο έχουν υπολογίσει είναι ότι στατιστικά είναι αδύνατο να εχεις 10% ctr και να είναι πραγματικά τα κλικς.

Θα σου έλεγα να το φροντίσεις αν μπορείς το θέμα, μη τυχόν βρεθείς προ εκπλήξεων.

flickr 
ΜήνυμαΣτις: 26 Φεβ 2009 19:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οτι ειναι πραγματικα κλικ ειμαι 100% σιγουρος....απλως εχω βαλει τις διαφημησεις μονο σε επιλεγμενες σελιδες του site μου και με πολυ προσεγμενο τροπο διπλα σε φωτο που ειναι πολυ ευκολο καποιος να κανει κλικ και γι'αυτο εμφανιζει υψηλο ποσοστο.

Μου φαινεται θα βαλω μερικες διαφημησεις σε σελιδες με μεγαλο traffic και σε σημεια που να μην κανει τους επισκεπτες να τις βλεπουν για να μειωθει ετσι το CRT

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [9 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Redirect σε Virus Page (Google AdSense - Android smartphones) 9 vassilism 18 Ιουλ 2016 22:36
seeder Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σχετικά με το Google Adsense και άλλες εταιρίες 1 man1987 25 Φεβ 2016 16:45
formes Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google adsense 8 philos 27 Ιαν 2016 23:54
historicalface Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σημαντικές πληροφορίες σχετικά με την πολιτική συ 5 poporil 05 Αυγ 2015 13:29
pitmar Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Προβλημα με προβολές διαφημισεων google adsense 2 cpleader 27 Μαρ 2015 22:26
cpleader Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 06 Δεκ 2016 04:48 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites