Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

WIND Huawei E220 USB

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
YanPav

WIND Huawei E220 USB

Δημοσίευση από YanPav » 01 Ιαν 2008 18:05

Προ μερικών ημερών έγινα "ιδιοκτήτης" ενός ADSM της WIND.
Την απόφαση αυτή την πήρα, διότι πλήρωνα λ/σμό ΟΤΕ περί τα 90 ευρώ, μηνιαίως, έχοντας σύνδεση ISDN+ADSL στο 1 Mbps, συγχρόνως.
Με αφορμή την πρόσφατη μετακόμισή μου και την απίστευτη ταλαιπωρία μου να επανασυνδέσω το τηλώφωνό μου, πήρα την μεγάλη απόφαση. ADSM WIND.

ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ..!!

Σας παραπέμπω στα κάτωθι:
1. Η διαφήμιση λέει: Ταχύτητες έως και 10 Mbps. Η πραγματικότητα λέει ούτε 1,5.
2. Η διαφήμιση λέει: Το πακέτο των 49 ευρώ μηνιαίως (+ΦΠΑ) απεριόριστο download. Ναι αλλά έως 30GB τον μήνα..!!
3. Η πραγματικότητα μου έδειξε πως κατα μεσο όρο η ταχύτητες που πιάνω δεν ξεπερνούν τα 300-400 kbps.!!!!
4. Εάν δε, είναι πρωί, πέφτουν κάτω από τα 150 kbps...!!
5. Υπομονή στο φόρτωμα σελίδων. Ο απίστευτος χρόνος των 3 λεπτών για το γέμισμα σελίδας, είναι γεγονός.

Σε επικοινωνία με την εταιρεία λένε: εάν η σύνδεση είναι GPRS μπορεί να φτάσει και τα 2 Mbps (!), εάν είναι 3G, όσο ψηλά πάει..(!)
Σε 3G δεν πάει ψηλά και σε GPRS ...σέρνεται στην γή.

Προς ΑΠΟΦΥΓΗ και όπου Φύγει-Φύγει.

Μάλλον με βλέπω στα "δίχτια" του ΟΤΕ ξανά...!!

Άβαταρ μέλους
zefremi

WIND Huawei E220 USB

Δημοσίευση από zefremi » 21 Φεβ 2008 18:06

Σε GPRS πιάνει 53,6kbps. Δηλαδή ταχύτητα pstn συνδεσης. Όταν το αγόραζα, το έκανα εις γνωση μου ότι θα πιάνει τέτοια ταχύτητα.

Τώρα όμως μετά από 2 μήνες άρχισε να μου κανει νερά και κόβεται η ροή των δεδομένων μετά από περίπου 1MB (από μερικά ΚΒ μέχρι 2-3 ΜΒ). Όταν λέω κόβεται εννοώ μαχαίρι, όμως δεν κάνει αποσύνδεση.

Εκανα update στην εφαρμογή, έβαλα το νέο firmware και κάπως φάνηκε να βελτιώνεται αλλά στα 4ΜΒ η ροή κόπηκε.

Το χειρότερο είναι ότι το τηλέφωνο υποστήριξης μπορείς να το καλέσεις μόνο από κινητό WIND! Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν έχεις; Κάποια τηλέφωνα με χρέωση υπάρχουν αλλά και αυτά καλούνται μόνο από σταθερο.

Δηλαδή, για μια υπηρεσία η οποία είναι ασύρματη και κινητή και δεν έχει δυνατότητα κλήσης, όπως είναι το ADSM, ο μόνος τρόπος επικοινωνίας είναι το email.

Έστειλα ένα πριν μερικές μέρες με τα λίγα ΚΒ που διαθέτω κάθε φορα και περιμένω απάντηση...

YanPav

WIND Huawei E220 USB

Δημοσίευση από YanPav » 25 Φεβ 2008 03:08

Καλά υπάρχουν και χειρότερα...!!

Η απάντηση που θα πάρεις, θα είναι αυτή που έχω πάρει και εγώ.
"-- Ε!! τι να σας κάνουμε, κυριε, η διαφήμηση λέει ΕΩΣ 3,5Μbps, όσα και να πιάνετε είναι ΕΩΣ τα 3,5....!!!!!!" μιλάμε θέλουν πολυ-πολύ ξύλο :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες