Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Περί joomla

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Περί joomla

Δημοσίευση από aguila21 » 08 Ιαν 2008 21:22

Θέλω να φτιάξω μια απλή σελίδα με joomla.Απλώς σελίδα.Θα έχει βέβαια μερικές υποσελίδες,αλλά όχι κάτι το πολύπλοκο.Άλλωστε το κυρίως μέρος θα είναι η gallery το site θα είναι επικουρικό.Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω πώς ανεβάζουν τα διάφορα κομμάτια του template...Από τις οδηγίες δεν κατάλαβα τίποτα.Πριν λοιπό το σιχτιρίσω και ξανακάνω στατική τη σελίδα,είπα να ρωτήσω εδώ μήπως μου απαντήσει κάποιος.
Και για να γίνω πιο αναλυτικός,θέλω να κάνω κάτι σαν την υπάρχουσα σελίδα που έχω το www.imaginas.gr.Με μια γλώσσα αρχικά.Στην πρώτη σελίδα θέλω να έχει αριστερά μια στήλη με τα links επάνω οριζόντια ένα μενού πλοήγησης,στο κέντρο ένα "welcome".Απλά πράγματα.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Περί joomla

Δημοσίευση από supernet » 09 Ιαν 2008 10:01

Θα πρέπει να φτιάξεις ένα template με τα css του, τις εικόνες του κλπ. Ή να βρεις κάποιο free template. Θα είναι σε zip μορφή. Μέσα από την διαχείριση του Joomla σου, θα ανεβάσεις το template και θα το ορίσεις default.

Εναλλακτικά μπορείς να ανεβάσεις τον φάκελο του template, μέσα στον φάκελο /templates της Joomla εγκατάστασης σου.

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Περί joomla

Δημοσίευση από Dr_Michael » 09 Ιαν 2008 20:39

Ζήτα από τον host σου να σου δώσει εγχειρίδιο χρήσης στα Ελληνικά. ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες