Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

περιεργο μηνυμα στο κινητο help

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
psychofski

Δημοσίευση από psychofski » 15 Ιαν 2008 21:21

Χαιρετω το community,σημερα 15/11 οπως ξυπνισα απο τον μεσημεριανο υπνο βλεπω ενα μηνυμα στο κινητο ¨"θελετε να συνδεθητε με αλεκος7" παταω οχι την πρωτη φορα την δευτερη το ιδιο την τριτη παταω ναι και μου ζητησε κωδικο.Δεν το εψαξα περισσοτερο και το μηνυμα δεν εχει εμφανιστει παλι μηπως γνωριζει κανεις τι μπορει να πεχτηκε?

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 15 Ιαν 2008 22:09

είχες το blue tooth ανοιχτό ? μάλλον προσπαθούσε να γίνει σύνδεση με άλλη συσκευή μέσα στην εμβέλεια της
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 16 Ιαν 2008 01:49

μηπως εχεις ιο και προσπαθει να συνδεθει με διαφορα κινητα η συσκευη σου?
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telas » 16 Ιαν 2008 02:52

καποιος προσπαθουσε να συνδεθει με το κινητο σου κ να σε χακεψει (το πιθανότερο) μέσο bluetooth, εχω δει live τετοιο προγραμμα προσφατα, με το που πατησε αποδοχη ο αλλος μεχρι και κλησεις το εβαζε να κανει του ανοιγε την καμερα τραβουσε φωτος εβλεπε επαφες / sms κλπ, να προσέχετε.

το προγραμμα που ειδα ηταν συμβατο σχεδον με ολα τα sony ericcsson.
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Άβαταρ μέλους
theminio

Δημοσίευση από theminio » 16 Ιαν 2008 12:24

Όπως λένε και τα παιδιά θέμα bluetooth είναι και κάποιος ήθελε να συνδεθεί μαζί σου για να σου στείλει κάτι ισως,γιατί από ότι ξέρω μερικά κινητά για να στείλουν κάτι πρέπει να έχει γίνει προσθήκη στις συσκευές πρώτα.
Το πρόγραμμα που λέει ο telas το ξέρω, αυτό θέλει προσοχή όταν σου εμφανίζει το μήνυμα
"Ή συσκευή τάδε θέλει να χρησιμοποιήσει το κινήτο σας σαν modem."

Άβαταρ μέλους
FotiSpeaking@

Δημοσίευση από FotiSpeaking@ » 06 Απρ 2008 18:53

εν τω μεταξύ, πρέπει να σας πω ότι αυτό το πρόγραμμα το έχω, και πιστέψτε με, η τελευταία έκδοση, μπορεί να κάνει πολύ δυνατά πράγματα σε λιγότερο χρόνο...(δεν αλλάζει η ταχύτητα μεταφοράς μεσω bluetooth, αλλά ο χρόνος που κάνει για να εκτελέσει τις εντολές είναι πολύ μικρός) Έτσι, μπορεί να μην προλάβετε να συνειδητοποιήσετε άμεσα αυτό που συνέβη και να κλείσετε τη σύνδεση.

προσέχτε πώς το χρησιμοποιείτε, και προσέχετε, αν σας συμβεί ένα τέτοιο περιστατικό, και απο κεκτημένη ταχύτητα, αποδεχτείτε τη σύνδεση...
Εικόνα
Right now, as you read this,
7 Million people are having SEX!
And you're on the computer!
omg...you must be a psycho....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης