freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Αναπαραγωγή Blu-Ray Disc σε VAIO AR51J...!!

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά
Moderators:  Graphics Moderators, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [16 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Tasos-21
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 01 Φεβ 2008 14:28    Θέμα: Αναπαραγωγή Blu-Ray Disc σε VAIO AR51J...!!
Περιγραφή θέματος: Λίγο help, please...!!
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και πάλι επανέρχομαι με πρόβλημα...!!

Αυτή τη φορά όσον αφορά στην αναπαραγωγή δίσκων Blu-Ray.... Όταν βάζω την ταινία μέσα στη μονάδα, ξεκινά το InterVideo WinDVD BD for VAIO, και μου λέει "Play", αλλά η οθόνη παραμένει μαύρη...!! Τί να κάνω...;; Ξέρει κανείς τπτ ή μείναμε πίσω στα CDs/DVDs, τώρα που σας χρειάζομαι...;;

Επίσης, μήπως θέλουν αναβάθμιση οι Drivers της nVIDIA ή κάποια ειδική ρύθμιση...;;

Τέλος, μήπως γνωρίζετε κανένα προγραμματάκι με υποστήριξη Blu-Ray Disk format...;;

Καθετί που απαντήσετε, καθίσταται πλήρως απαραίτητο...!!
Tasos-21
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 14:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κανένα εκσυγχρονισμένο μέλος στην παρέα...;; Μείναμε πίσω, για τεχνολογικό forum, που καλύπτει όλες τις εξελίξεις... ToolTimes at work
Banavas
Script Master

Μέλος από: 21 Νοε 2004
Βοηθήματα: 2
Templates: 1
Scripts: 2

View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 14:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ειναι πολύ νωρίς για blue ray, οι πρωτοπόροι πληρώνουν τα σπασμένα. Πιστεύω θα κατάλαβες τι εννοώ.

Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 15:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τι κάρτα έχει το Laptop?

παράθεση:
Τέλος, μήπως γνωρίζετε κανένα προγραμματάκι με υποστήριξη Blu-Ray Disk format...;;

To PowerDVD, καθως ειναι και το καλητερο στο ίδος του.
Εχει και πιστοποιηση επανω για HD-DVD Καθως και για μπλε Ρέϋ.

Tasos-21
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 15:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:
Τι κάρτα έχει το Laptop?

NVIDIA GeForce 8400M GT GPU 256MB

Connor MacLeod ανέφερε:
To PowerDVD, καθως ειναι και το καλητερο στο ίδος του.

Το λέω επειδή τό 'χω στον σταθερό: "Λίγο βαρύ δεν είναι...;;"

Connor MacLeod ανέφερε:
Καθως και για μπλε Ρέϋ.

Απλή διόρθωση: Δεν είναι Blue, για να σημαίνει μπλε, αλλά Blu... I have an idea!
id12586
στις καρδιές μας

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 16:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βαγγέλη, τον Κόννορα δεν τον διορθώνουμε. Ειναι βλασφημία!

Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 16:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Συγγνώμη...!!

Είμαι ένας ακόμη βλάσφημος και άξιος της μοίρας μου...!!
Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 16:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παράθεση:
NVIDIA GeForce 8400M GT GPU 256MB

Μαλιστα.Για αρχη, δοκιμασε να βάλεις το PowerDVD που δεν ειναι καθόλου βαρυ, και πες μας.
Αλιως ειναι θεμα καρτας γραφικων. Κατι παραπάνω ξερει ο deninhio αλλα εχει εξαφανιστει τελευτεα.

Νομιζω ότι με την NVIDIA δεν πέζει μπλε ρέϋ απο καποτε που ιχαμε ζηζητησει με τον deninho.
εκτος αν ειχα καταλάβει λαθος.

Εγω πάντος δεν θα βάλω ποτε μπλε ρέύ καθως δεν έχω βάλει και dvd.
(λεω για players.)
ότι video έχω τα έχω σε xvid.
Αλήθεια, πως σου ίρθε να δεις hidef blu ray? σε λαπτοπ ουτοςηαλος δεν βλεπεις hidef γιατι έχει πολυ μικρη οθονη και αναληση.

για να δεις hidef θέλεις μια 22άρα με 1680χ1050 και true hidef 24αρα με 1920χ1200
Let me think...

Tasos-21
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 16:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όσον αφορά στην κάρτα γραφικών, δεν νομίζω να μην υποστηρίζει, εφόσον είναι διαδεδομένα ως τα πρώτα laptop, παγκοσμίως, για πρώτη επαφή με Blu-Ray Discs...!!

Εν ολίγοις...;; Μου φαίνεται απίθανο...!! (το να μην είναι συμβατή)

Όσον αφορά στο Blu-Ray:

1ον: Τσάμπα το πλήρωσα το Blu-Ray Combo Drive...;;
2ον: Μια χαρά είναι σε 17άρα X-Black WideScreen FULL HD 1440*900, πιστεύω...!!
3ον: Το Blu-Ray είναι το Spiderman 3, το οποίο το είχε δώρο με τον "Βάγιο"...!!
id12586
στις καρδιές μας

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 16:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

tasos-21 ανέφερε:
1ον: Τσάμπα το πλήρωσα το Blu-Ray Combo Drive...;;

Κάτι τέτοιο σου έλεγαν οταν ήθελες να πάρεις καινούργιο λαπτοπ με Blue-Ray

Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 17:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Α, όχι... Το ξέρω αυτό, αλλά το έλαβα ως βασικό κριτήριο, για ένα multimedia notebook...

Δηλαδή, θέλω να πω, ότι, δεν μετάνιωσα που το πήρα... Ίσα - ίσα...!! Μ' αρέσει... Απλώς, τώρα, θα πρέπει να το κάνω να λειτουργήσει... ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work
GeoStuff
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 17:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επειδή είμαι έτοιμος να τσιμπίσω αυτό ,κάνε μου σε παρακαλώ την χάρη και γράψε την λύση, αν τελικά τα καταφέρεις να το βρείς...

ΜήνυμαΣτις: 04 Φεβ 2008 17:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οπότε το topic παίρνει αντικειμενικό χαρακτήρα...!!

Άντε help σε μένα και στον "ΓεωΠράγματο"...!!

Άμα βρω, πάντως, κάπου αλλού λύση, διότι έχω κάνει και case στην ίδια τη Sony link to Sony, η οποία παραμένει open, εδώ και τέσσερις μέρες, θα την τοποθετήσω κατευθείαν εδώ...!!
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 478
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2008 15:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το WinDVD BD 8.0 for VAIO που έχει μέσα δεν τα παίζει; παράξενο...

για δες εδώ

Tasos-21
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2008 15:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τί να πω...;; Δεν ξέρω...!!
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [16 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Multimedia - επεξεργασία εικόνας, video & ήχου » επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Ripping Blu-Ray χωρις τις μαυρες μπαρες 3 Black_Angel 22 Απρ 2016 14:05
Alice_Cooper Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 21 Ιαν 2017 02:03 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites