Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Blogs και Adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Spyrand

Blogs και Adsense

Δημοσίευση από Spyrand » 26 Φεβ 2008 18:12

Καλησπερα,

Ερωτηση.

Στο blog σας (blogger.com ή blogspot.com) αν πατε στην ΔΙΑΤΑΞΗ και στην προσθήκη στοιχείου σελίδας επιλέξετε από την λιστα Adsense, μπορείτε να βάλετε το email account σας που έχετε στο google adsense και να εμφανίσει διαφημίσεις google δικιάς σας μορφοποίησης.

Οταν πατε ομως στο url - διαχειριση του adsense(adsense.google.com), ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ πουθενα νέες διαφημίσεις που ερχονται απο το blog σας και ΔΕΝ μπορεις να δεις απο πουθενα το traffic τους, τα κλικ πανω σε αυτα και γενικα η διαχειριση και παρακολούθηση των κερδών της συγκεκριμένης διαφήμισης που εμφανίζεται στο blog σας ειναι φαινομενικά αδύνατη.

Απο που μπορώ να το δω? Μηπως δεν ψάχνω σωστα? Ολες τις αλλες διαφημίσεις που έχω σε site και εκανα copy paste κωδικα της βλεπω κανονικά με τα ονοματα που τους εχω δώσει κιολλας. Γιατι όταν το ενωνεις με το blogger δεν εμφανίζονται?

Σημειοτέον στο blogger εμφανίζεται ο κωδικός ιδιοκτητη ca-pub-7760χχχχχχχ κατι , ακριβώς ιδιος με αυτόν που εμφανίζεται οταν μπαινω στην διαχειριση του adsense.

Καμιά ιδέα?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Blogs και Adsense

Δημοσίευση από cordis » 26 Φεβ 2008 19:11

έχεις βάλει URL κανάλια; αν όχι βάλε ένα με το URL του blog σου.

Ρυθμίσεις AdSense > Σταθμοί > AdSense για Περιεχόμενο > Κανάλια URL
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrand

Blogs και Adsense

Δημοσίευση από Spyrand » 26 Φεβ 2008 19:57

ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου.

Το εκανα αυτο συμφωνα με τις υποδειξεις σου. Εξακολουθω στο Ρυθμίσεις AdSense / Διαχείριση διαφημίσεων να μην βλεπω κατι. Είναι σωστό έτσι?

Στο Αναφορες / Επισκόπηση πάντως βλεπω εμφανισεις και κλικς. Βεβαια αν βαλω δευτερη διαφημιση, δεν θα ξερω ποσα ερχονται απο που κτλ.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Blogs και Adsense

Δημοσίευση από cordis » 26 Φεβ 2008 21:36

στο Διαχείριση διαφημίσεων δε θα βλέπεις κάτι, απλά στης Αναφορές θα μπορείς να δεις από που ήρθε τι.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrand

Blogs και Adsense

Δημοσίευση από Spyrand » 28 Φεβ 2008 03:03

Σε ευχαριστω παρα πολυ.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Blogs και Adsense

Δημοσίευση από cordis » 28 Φεβ 2008 13:23

Τίποτα, ότι άλλο θες εδώ είμαστε. ;)
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης