Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Πληρωμή Google Adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από KGP » 15 Μάιος 2008 21:38

an o allos o dikigoros einai chasodikis kai oi dikastes kimountai...echeis dikio

kai min ksechnas se ti kosmo vriskese... kai ti ischioun sto trapeziko sistima genikotera...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από aguila21 » 15 Μάιος 2008 21:43

Α,καλά εσύ είσαι σε άλλο κόσμο...Ο νόμος είναι νόμος το γράφεις και στην υπογραφή σου
*DURA LEX, SED LEX
Μην προσπαθείς να υπερασπιστείς το λάθος σου και την άγνοια σου ρίχνοντας το σε "μυστήρια" κλπ...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από KGP » 15 Μάιος 2008 21:57

nai ego eime se pio "ekseuropaismeno..."...

ascheto "erotisi kriseos"... epitagi aggliki or amerikaniki or australeziki me vasi pio dikaio "dikazete" en elladi?
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από aguila21 » 15 Μάιος 2008 22:11

Για τις επιταγές που έχουν εκδοθεί από τράπεζα χώρας μέλος της Ε.Ε ισχύουν οι εγκύκλιοι της Ε.Κ.Τ.Για τις άλλες χώρες,οι διακρατικές συμφωνίες.Πάντως για να σε προλάβω,και οι αμερικάνικες επιταγές ημερομηνία έκδοσης έχουν.Αφού η επιταγή είναι μέσο πληρωμής και οχι πίστωσης....

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από aguila21 » 15 Μάιος 2008 22:12

KGP έγραψε:nai ego eime se pio "ekseuropaismeno..."...
Από πότε η "Ελληνική πατέντα" έγινε εξευρωπαϊσμός;
Οι μεταχρονολογημένες είναι Ελληνική πατέντα!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από cordis » 15 Μάιος 2008 22:41

υπάρχουν πάντως επιταγές που λήγουν, απλά αυτές που λήγουν το γράφουν. Οι επιταγές που έπαιρνα πριν αρκετά χρόνια από oneandonly έγραφαν valid for 90 days. Αν πήγαινες 90+1 ημέρες από την ημερομηνία που έγραφαν δεν έπαιρνες τίποτα.

του google, αν θυμάμαι καλά, δεν γράφουν κάτι τέτοιο.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από aguila21 » 15 Μάιος 2008 22:56

cordis έγραψε:υπάρχουν πάντως επιταγές που λήγουν, απλά αυτές που λήγουν το γράφουν. Οι επιταγές που έπαιρνα πριν αρκετά χρόνια από oneandonly έγραφαν valid for 90 days. Αν πήγαινες 90+1 ημέρες από την ημερομηνία που έγραφαν δεν έπαιρνες τίποτα.

του google, αν θυμάμαι καλά, δεν γράφουν κάτι τέτοιο.
Γιάννη,οι 90 ημέρες είναι πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα.Κι εγώ μπορώ να σου εκδώσω επιταγή,και να γράφω ισχύει για 25 ημέρες.Αυτό δε σημαίνει κάτι παραπάνω,από το ότι δε θα δεσμεύω τα λεφτά μου για περισσότερο καιρό.Και στην 9η ημέρα να πας να πληρωθείς την επιταγή,αν δεν έχω λεφτά στον λογαριασμό όψεως/τρεχούμενο μου δεν μπορείς να μου κάνεις τίποτα.Αν όμως μέσα στις 8 ημέρες από την ημερομηνία έκδοσης δεν έχω υπόλοιπο,τότε η επιταγή σφραγίζεται.Η εταιρεία που λες,σου έκανε και χάρη διότι 90 ημέρες είναι μεγάλο διάστημα.Γιατί να δεσμεύει-που δεν είναι υποχρεωμένη-τα λεφτά της και να χάνει τόκους διότι κατά κανόνα οι όψεως είναι άτοκοι;

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από KGP » 16 Μάιος 2008 00:11

nomizo oti den katalaves aguila giati pragma milame...

den milame (i grafoume kalitera) gia metachronologimenes epitages

gia epitages imeras milame pou echoun "orio liksis"

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από KGP » 16 Μάιος 2008 00:14

aguila21 έγραψε:Η εταιρεία που λες,σου έκανε και χάρη διότι 90 ημέρες είναι μεγάλο διάστημα.Γιατί να δεσμεύει-που δεν είναι υποχρεωμένη-τα λεφτά της και να χάνει τόκους διότι κατά κανόνα οι όψεως είναι άτοκοι;
oi perisoteres eteries "prosarmozoun" auto to "buffer zone" analoga me tin trapeza pou sinergazontai.

an den eiche to "valid until" tha mporouses na pas kai meta apo 500 chronia (metaforika milao) kai na apaitiseis logika ta chrimata...

oso afora tous opseous den einai aparaitito oti einai logariasmoi "atokoi" kai auto einai analoga me tin sinergasia kai tin sinfonia pou echei "kapios" me tin trapeza pou sinergazete

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από aguila21 » 16 Μάιος 2008 00:24

Επιταγές ημέρας;Όπως λέμε αυγά ημέρας;
Με τον "όρο" επιταγή ημέρας εννοούμε το ακριβώς αντίθετο της μεταχρονολογημένης.Δηλαδή να πάω αύριο και να εκδώσω επιταγή με ημερομηνία έκδοσης 16/5/2008.Αν πας μέσα σε 8 εργάσιμες ημέρες να πάρεις τα λεφτά σου και δεν έχει ο λογ/σμος μου λεφτά την σφραγίζεις και έχεις αξιώσεις.Αν πας όμως στην 9η ημέρα,δεν μπορείς να κανεις απολύτως τίποτα...Επίσης μετά την 8η ημέρα μπορώ να την ανακαλέσω!
Η αναφορά μου στις μεταχρονολογημένες ήταν "εγκυκλοπαιδική".Μην πας να βγεις και από πάνω...

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από aguila21 » 16 Μάιος 2008 00:35

Ένα βιβλίο για να ξεδιαλύνεται τα περί αξιογράφων...

http://www.sakkoulas.gr/g_detail.asp?ui ... t=0&page=1

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από KGP » 16 Μάιος 2008 00:46

aguila21 έγραψε:Επιταγές ημέρας;Όπως λέμε αυγά ημέρας;
Με τον "όρο" επιταγή ημέρας εννοούμε το ακριβώς αντίθετο της μεταχρονολογημένης.Δηλαδή να πάω αύριο και να εκδώσω επιταγή με ημερομηνία έκδοσης 16/5/2008.Αν πας μέσα σε 8 εργάσιμες ημέρες να πάρεις τα λεφτά σου και δεν έχει ο λογ/σμος μου λεφτά την σφραγίζεις και έχεις αξιώσεις.Αν πας όμως στην 9η ημέρα,δεν μπορείς να κανεις απολύτως τίποτα...Επίσης μετά την 8η ημέρα μπορώ να την ανακαλέσω!
Η αναφορά μου στις μεταχρονολογημένες ήταν "εγκυκλοπαιδική".Μην πας να βγεις και από πάνω...
nai akrivos opos leme auga imeras... etsi tin apokaloun sto "elanta" etsi tin anafero kai ego...

kai emeno se auto pou leo

akoma kai tis epitages imeras mporeis na tis anakaleseis me to analogo kostos -efoson vevea to kaneis egkaira-

an sou doso epitagi me simerini i auriani imeronia efoson den echei to "valid until" typika mporeis na tin eksargiroseis opote goustareis... einai chrima...apla (as poume) se alli "morfi"

opos kai to chartonomisma ton euro einai "gramatio" tha thimase nomizo kai tin analogi endiksei pou ipirche palaiotera...

kai den vgeno apo pano...eime apo pano...

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από aguila21 » 16 Μάιος 2008 01:14

Αν μου δώσεις επιταγή,δεν έχει παρέλθει το 8ημερο και την ανακαλέσεις,έχεις πάρει μια ωραία μηνυσούλα και αγωγή μαζί με την τράπεζά σου και θα τη θυμάσαι για όλη σου τη ζωή...

Πάρε κανά βιβλίο να τα διαβάσεις.Εγώ τα έχω αντιμετωπίσει αρκετές φορές αφού δούλευα σε τράπεζα και 9 μήνες περίπου ήμουν στον συμψηφισμό επιταγών.

Κάνεις τον παντογνώστη αλλά τελικά είσαι άσχετος.35€ κάνει το βιβλίο αγόρασε το,δεν θα πάει χαμένο

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από aguila21 » 16 Μάιος 2008 01:16

Για εμένα τελείωσε εδώ το θέμα.Απ'ότι βλέπω όμως,άτομα που δεν ξέρουν δίνουν συμβουλές...Μήπως να αρχίσω να δίνω συμβουλές για php κι εγώ;;;

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Πληρωμή Google Adsense

Δημοσίευση από scoobby » 16 Μάιος 2008 02:44

Λοιπον αυτο ειναι το κειμενο που μας ενδιαφερει
και αναφερει οτι οντως εαν δεν εξαργυρωσεις την επιταγη χανεις τα λεφτα σου.
ΟΠΟΤΕ ΝΑΙ,Η ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΛΗΓΟΥΝ
Εκτος και εαν μεγαλες εταιριες δεν ξερουν τι κανουν και εσυ ξερεις.
Οποτε τωρα μπορεις να πει οτι το θεμα εληξε.
Γιατι νομιζω αυτο ηταν το θεμα εαν υπαρχει περιπτωση να χασεις τα λεφτα σου εαν δεν την εξαργυρωσεις μεσα σε ενα χρονικο περιθωριο.
Please note that AdBrite no longer reissues payments throughout the month. Instead, we confirm your check has not been cashed, stop payment, and re-deposit earnings back into your publisher account. The re-deposited earnings will be included as part of your next publisher payment. In addition, checks that are outstanding after 180 days from the date of issue will be voided and ineligible for re-deposit or reissue. You can find our Check Reissue Policy in our searchable FAQ section "Rules & Policies", or you can visit the following link:

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες