freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

ΑdSense για περιεχόμενο σε κινητές συσκευές (Nεα Υπηρεσια)

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [4 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: περιεχόμενοΥπηρεσίασυσκευέςκινητές Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2008 07:40    Θέμα: ΑdSense για περιεχόμενο σε κινητές συσκευές (Nεα Υπηρεσια) Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ΑdSense για περιεχόμενο σε κινητές συσκευές

Εκμεταλλευτείτε στο έπακρον την ευκαιρία για κέρδη προβάλλοντας στοχευμένες διαφημίσεις Google σε ιστοτόπους για κινητά.

Αρχίστε να χρησιμοποιείτε το ΑdSense για περιεχόμενο σε κινητές συσκευές Ενεργοί τομείς:
Βελτιώστε τον ιστότοπο του κινητού σας - και τα κέρδη σας - με στοχευμένες διαφημίσεις από την Google.

Προβληθείτε στο μεγάλο αριθμό διαφημιστών που απευθύνονται σε χρήστες κινητών τηλεφώνων, ο οποίος αυξάνεται συνεχώς.

Οι αναγνώστες θα βρουν τις στοχοθετημένες με ακρίβεια διαφημίσεις μας σχετικές και χρήσιμες.

Και τέλος, εκμεταλλευτείτε στο έπακρον την ευκαιρία για κέρδη, προβάλλοντας διαφημίσεις Google σε ιστοτόπους κινητών.

Τι θα συμβεί αν δεν έχω δικτυακό τόπο για κινητά;

Για να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το AdSense για κινητά πρέπει να έχετε μια ιστοσελίδα που να είναι συμβατή για χρήση σε κινητά τηλέφωνα. Δεν είναι δυνατή η προβολή των διαφημίσεων με την προσθήκη του κώδικα διαφήμισης AdSense για Κινητά σε μια συνηθισμένη ιστοσελίδα.

Αν δεν διαθέτετε ιστοσελίδα για κινητά (κι αν δεν είστε σίγουροι τότε το πιο πιθανόν είναι να μην έχετε), μπορείτε να τη δημιουργήσετε ξαναγράφοντας την υπάρχουσα ιστοσελίδα σας σε μια γλώσσα σήμανσης που μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κινητά όπως XHTML, WML ή CHTML. Θα πρέπει ακόμα να βεβαιωθείτε ότι η διάταξη της ιστοσελίδας σας έχει την κατάλληλη μορφή για να εμφανίζεται σε κινητά τηλέφωνα.

Επίσης, η ανάπτυξη του δικτυακού τόπου για κινητά θα πρέπει να γίνει με τη χρήση γλώσσας προγραμματισμού που εκτελείται από τον server, όπως PHP ή ASP. Η γλώσσα PHP υποστηρίζεται από πολλούς παροχείς υπηρεσιών φιλοξενίας ιστού και σε πολλές περιπτώσεις μπορείτε να ενεργοποιήσετε τις ιστοσελίδες σας σε γλώσσα PHP απλά αλλάζοντας την επέκταση του αρχείου από .htm σε .php. Μετά το βήμα αυτό μπορείτε να επικολλήσετε το απόσπασμα του κώδικα PHP στο τμήμα της ιστοσελίδας όπου θέλετε να εμφανίζονται οι διαφημίσεις του AdSense για Κινητά.

Να θυμάστε ότι δεν θα μπορείτε να έχετε βοήθεια από την Google κατά τη δημιουργία μιας ιστοσελίδας για κινητά. Ωστόσο, μπορείτε να βρείτε πηγές στον ιστό που θα μπορούσαν να σας βοηθήσουν στο έργο αυτό. Σας προτείνουμε να κάνετε μια αναζήτηση στο Google για όρους όπως «δημιουργία δικτυακού τόπου για κινητά» ή «δημιουργία ιστοσελίδας για κινητά».

Μόλις δημιουργήσετε μια ιστοσελίδα για κινητά που να πληροί τις αρχές προγράμματος που έχουμε θέσει, μπορείτε να προσθέσετε και τις διαφημίσεις Google.

Νεα υπηρεσια απο σημερα απο το Google Adsense !!!

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2008 12:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

απο εχθες για την ακριβεια...Δεν νομιζω ομως να εχουνπολοι ελληνες τετοια σαιτ.Για να πω την αληθεια εγω δεν εχω δει κανενα αυτονομο τετοιο σαιτ.

Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2008 13:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ετοιμαζω ηδη εγω ενα δοκιμαστικο
ειναι στον αερα στο www.greekatalog.mobi για να δω τι παιζει

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 21 Μαη 2008 13:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπραβο,και εγω ειμαι στα σκαρια με το http://hotels-greece.mobi/ αλλα εχω μακρυ και δυσκολο δρομο για να βγει ζωντανα ακομη...

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [4 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Τώρα είναι 04 Δεκ 2016 10:07 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites