freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Απίστευτο κι όμως Ελληνικό !!

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [7 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: ελληνικό Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
topmail

Μέλος από: 26 Ιουλ 2007

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 31 Μαη 2008 19:26    Θέμα: Απίστευτο κι όμως Ελληνικό !! Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Απίστευτο κι όμως Ελληνικό

Όλοι Γνωρίζουμε πλέον ότι η Wind έχει βγάλει μια προσφορά για το πρόγραμμα F2g οπού ούτε λίγο ούτε πολύ μας δίνει 1200 λεπτά ομιλίας προς κινητά F2g και σταθερά καθώς και 1200 sms. Πολύ καλά ως εδώ..

Το κουφό της όλης υπόθεσης είναι όμως ότι για να πληροφορηθείτε το υπόλοιπο διαθέσιμο χρόνο που σας έχει απομείνει από αυτά τα 1200 λεπτα χρόνου ομιλίας … απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ !!! καλό ε???

Σε επικοινωνία μου με το τμήμα εξυπηρέτησης σχετικα με αυτό το θέμα μου απάντησαν μετά από σκέψη 2 λεπτών ότι είναι τεχνικά αδύνατο, ετσι δεν μπορουμε να μαθουμε τον διαθέσιμο χρόνο ομιλίας μας, και ότι το 1269 δεν μας το λέει!
Πολύ απλά μου είπε ο υπάλληλος της Wind ότι θα τον υπολογίζω μονός μου!!!
Κοινώς θα κρατάω σημειώσεις! Έλεος κυρία WIND! Έλεος..

Εν έτη 2008 στην Κοινωνία της Πληροφορίας και δεν μπορείτε να δώσετε σωστές υπηρεσίες στους πολίτες.. Η μήπως κάτι άλλο πονηρό συμβαίνει εις Βάρος των ανυποψιαστων καταναλωτών ??

Σκεφτείτε το παιδιά και μην αφήνετε να σας υποβιβάζουν τη νοημοσύνη σας..

Με εκτίμηση
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
View users profile Visit posters website
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 31 Μαη 2008 19:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι, αλλά και να είναι, όποιος ξέρει και την ιταλική wind, δεν ξαφνιάζεται...

PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
View users profile Send email to user Visit posters website
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 31 Μαη 2008 23:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λοιπόν, καταρχάς έχω Wind, και χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Έχω είδη στείλει email με την πρόταση μου να δημιουργηθεί η παραπάνω υπηρεσία που αναφέρεις.

Παρόλα αυτά μιας και μιλάμε για χρόννια πληροφορικής, θα σου πρότεινα να ενεργοποιείς, κάθε φορά που κάνεις ενεργοποίηση του πακέτου, τον μετρητή συνολικής κλήσης του κινητού σου.

Η λύση υπάρχει, στο 2008 στην Κοινωνία της Πληροφορικής. Μήπως τελικά και εσύ δεν ανήκεις στην κοινονία, αφού δεν έχεις τις κατάληλες γνώσεις να προνωήσεις;

Και για να μην μένουνε υπονοούμενα, τα οποία άφησες στο Πρώτο σου Post, σου λέςω επίσης, πως είναι τα λεπτά και τα μυνήματα ακριβώς. Τα μετράω 2 μήνες τώρεα (και στο παλαιό πρόγραμμα)

Μέλος από: 09 Απρ 2005
Templates: 1

ΜήνυμαΣτις: 01 Ιουν 2008 03:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Έτσι όπως έχει η κατάσταση σήμερα, η TIM είναι μονόδρομος για όποιον θέλει το καλύτερο πακέτο σε ομιλία και ιντερνετ.
Δεν υπάρχει αντίπαλος. Μακάρι και το whats up, να βγάλει κάποια υπηρεσία ιντερνετ που να υποσκιάζει το wind plus και τότε το ξανασκεφτόμαστε.
Πάντως δε νομίζω να κλέβει χρόνο. Υπάρχουν προγράμματα που τα υπολογίζουν αυτά μια χαρά σε symbian & windows link to windows PPC, mobile edition.

Για ένα πράγμα κρατώ "κακία" στην ΤΙΜ, που είχε λιώσει στις διαφημίσεις "ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ" και σε 3 μήνες το απεριόριστο έγινε "500". Έλεος. Αυτό κι αν ήταν κοροϊδία.
Εντάξει, κάνε μια διαφήμιση και προϊόν κράχτη, αλλά βάλε και ένα όριο στο τι λες ότι προσφέρεις στους καταναλωτές. Δείξε λίγο σεβασμό πρώτα από όλα στο Brand name σου και κράτα τις υποσχέσεις σου.

Αλλά όπως προ είπα, δεν παύει να είναι το καλύτερο σε συνδιαστικές παροχές τηλεφωνίας, sms , internet, πακέτο της αγοράς.

Web designer - Wireframe to PSD - Premium WordPress Themes
moridin

Μέλος από: 28 Μαη 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Ιουν 2008 10:53    Θέμα: Re: Απίστευτο κι όμως Ελληνικό !! Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

topmail ανέφερε:
Απίστευτο κι όμως Ελληνικό
Σε επικοινωνία μου με το τμήμα εξυπηρέτησης σχετικα με αυτό το θέμα μου απάντησαν μετά από σκέψη 2 λεπτών ότι είναι τεχνικά αδύνατο,

Άκυρο
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Ιουλ 2008 17:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

η vodafon το εχει αυτο και μαλιστα δωρεαν

Μέλος από: 05 Απρ 2001
Περιοχή: Γαλάτσι, Αθήνα
blog sync twitter 
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2008 15:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τα περισσότερα σύγχρονα κινητά [ σίγουρα SE ] έχουν μετρητές κλήσεων/sms/mms

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [7 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Τώρα είναι 03 Δεκ 2016 19:37 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites