freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Επεξεργασία Καναλιού

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [7 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: δημιουργία Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Viperalus

Μέλος από: 14 Μαη 2004
Νέα: 1

Περιοχή: Ολλανδία/Ελλάδα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 04:53    Θέμα: Επεξεργασία Καναλιού
Περιγραφή θέματος: κόλλησα κατά τη δημιουργία..
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είμαι στη δημιουργία του 1ου καναλιού μου, εισάγω όλα τα στοιχεία στα πεδία και μόλις πάω να πατήσω απόθήκευση μου βγάζει στο Οι διαφημίσεις εμφανίζονται στο το μήνυμα: Το απαιτούμενο πεδίο δεν πρέπει να είναι κενό.
Το πεδίο αυτό το έχω κλικάρει στην Αρχική Σελίδα...αλλά από που ορίζω την αρχική σελίδα;;
Αχ Βοήθεια! αυτά τα εξελληνοποιημένα Αγγλικά μας κατέστρεψαν!...

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 13:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δεν το καταλαβα ακριβως τι θες να κανεις !
παντως τα καναλια ειναι χρησιμα για να βλεπουμε απο που μας ερχονται τα κερδη

και ενα καναλι μπορει να εχει αυτο το ονομα απλα

left up
main page up
main page down

η να εχει το ονομα του site που το βαζουμε αν εχουμε κωδικα σε πολλα site με εναν λογαριαμσο

παραδειγμα

greekatalog
mobilesite
pixelsite
domainsales

αν καταλαβες
αν εγω δεν καταλαβα κανε το ποιο αναλυτικα τι ακριβως θελεις

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 15:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είμαι στην αρχή, στη δημιουργία του adsense, οπότε ξεκινάω από την καρτέλα Ρυθμίσεις Adsense σωστά; Ακολούθως πήγα στο AdSense για Περιεχόμενο, μετά Ενότητα Διαφήμισης, τα συμπλήρωσα όλα μέχρι το τέλος της σελίδας όπου στο τέλος της σελίδας και στο Περισσότερες επιλογές επέλεξα Προβολή διαφημίσεων από άλλο URL έτσι ώστε σε περίπτωση που η Google δεν μπορεί να προσφέρει στοχευμένες διαφημίσεις στη σελίδα μου να προβάλει μια εικόνα την οποία έκανα πιστό αντίγραφο ενός Google adsense banner. Μετά πάτησα συνέχεια και μεταφέρθηκα στην καρτέλα Επιλογή καναλιών διαφήμισης. Εκεί το μοναδικό κανάλι είναι το kanali01 που πιστεύω είναι το εξ' ορισμού της Google. Από τη στιγμή που δεν ξέρω τι περιέχει μέσα το kanali01 πρέπει να πάω να τροποποιήσω αυτό πρώτα. Σωστά όλα ως εδώ;

Πάω λοιπόν στο Ρυθμίσεις AdSense >> Σταθμοί και δεξιά στο kanali01 πάτησα στο Επεξεργασία ρυθμίσεων. Στην επόμενη καρτέλα που με μετέφερε, τσέκαρα στο κουτάκι Στοχοθέτηση: όπου και άνοιξαν από κάτω οι περισσότερες επιλογές. Αφού έγραψα τις πληροφορίες στα πεδία πάτησα στο αποθήκευση και μου έγαλε το σφάλμα που ανέφερα στην πρώτη μου δημοσίευση..κοίταξε και στο screenshot.

epeksergasia_kanaliou-01.jpg
 Description:
screenshot
 Filesize:  29.27 KB
 Viewed:  237 Time(s)

epeksergasia_kanaliou-01.jpg

ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 17:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αστο αυτο μην το μπερδευεις μεσα σε ολα

αυτο ειναι για αργοτερα οταν με το καλο αποκτησει επισκεπτες ικανους η σελιδα σου να την βγαλεις στην γυρα για στοχευμενη διαφημιση

απλα ανοιγεις την ενωτητα ρυθμισεις adsense
επιλεγεις τι θελεις να κανεις και εν προκειμενω πατας AdSense για Περιεχόμενο

μετα πατας Μονή σελίδα για να τα εχεις ολα μαζι και να μην τρεχεις περα δωθε

1.επιλεγεις Ενότητα διαφήμισης
2.επιλεγεις Μορφή και Χρωματα Διαφήμισης
3.επιλεγεις Στυλ γωνίας
4.δημιουργεις καναλι οπως ειπα και πριν
5. πατας υποβολη και ληψη κωδικα και εισαι ετοιμος να παρεις και να επικολησεις τον κωδικα που θα εμφανιστει στην επομενη σελιδα εκει που θες

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 09 Ιουν 2008 00:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fiskilis ανέφερε:
αστο αυτο μην το μπερδευεις μεσα σε ολα

αυτο ειναι για αργοτερα οταν με το καλο αποκτησει επισκεπτες ικανους η σελιδα σου να την βγαλεις στην γυρα για στοχευμενη διαφημιση

Μα...αυτό που περιέγραψα πιο πριν δεν έχει να κάνει με τη δημιουργία καναλιού;...από εκεί δεν θα δημιουργήσω κανάλι;...Δεν κατάλαβα γιατί μου λές "άστο αυτό". Από που ακριβώς θα δημιουργήσω κανάλι; Μπερδεύτηκα...
Πάρα πολύ αντι-λειτουργικό το adsense...στα Αγγλικά να ήταν θα ήταν πιο εύκολο από αυτά τα σακατεμένα Ελληνικά! (και φυσικά νευριάζω με το adsense έτσι όπως το έχουν κάνει) εσένα φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Κάποιος πρέπει να μαντεύει τι πρέπει να κάνει σε κάθε βήμα!...και το tutorial είναι τίποτα μπροστά στα ερωτήματα και τις απορίες που γεννούνται σε κάποιον που δεν ξέρει από αυτά, δεν καλύπτει παρά τα απολύτως βασικά..

ΜήνυμαΣτις: 09 Ιουν 2008 07:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

απο την δημιουργεια κωδικα AdSense για Περιεχόμενο εκει δημιουργεις προς το τελος της σελιδας το καναλι σου

αμα εχεις καποιο messenger στειλε μου το με pm να τα πουμε Online που ειναι και καλυτερα

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Ιουν 2008 03:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τελικά κάτι έκανα...υπάρχςί πολύ υλικό στο adsense και θέλει πολύ ψάξιμο..σε ευχαριστώ φίλε μου για τη βοήθεια

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 09:38 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites