freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ξέρετε τι είναι το Ούγια?????? Η γνώμη σας?????

Forum index » Διάφορα » Χαλαρά κι Ανάλαφρα
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [42 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
theo_skarv

Μέλος από: 08 Οκτ 2006
Περιοχή: Παλαιό Φάληρο
View users profile Send email to user
hi5 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 15:42    Θέμα: Ξέρετε τι είναι το Ούγια?????? Η γνώμη σας????? Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το ''Ούγια'' είναι ένα ''παιχνίδι'' που υποτίθεται πως καλείς πνεύματα.
Πολύ πιθανόν να το έχετε ακούσει αλλά με άλλο όνομα. Στήνεις ένα ταμπλό στο οποίο ζωγραφίζεις τα γράμματα της αλφαβήτου, τους αριθμο΄θς από το 1 - 9 και ένα σταυρό.
Τέσπα αν το ξέρετε θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας επειδή από τους φίλους μου οι γνώμες διίστανται.
Η μία άποψη είναι ότι όλη η ιστορία με αυτό το ''παιχνίδι'' είναι μαλακία και τσάμπα σπαταλάς τον χρόνο σου.
Η άλλη είναι ότι δεν πρέπει να παίζεις με τέτοια πράγματα και ότι είναι πολύ επικύνδινα.

Εσείς τι λέτε?????

Και κάτι λίγο άκυρο: Πώς θα προσθέσω μία εικόνα από το pc μου στο post?????

Auta pu grafw me greeklish dn perimenw na ta diavacete.
hik-hok
Reporter

Μέλος από: 09 Μαρ 2003
Βοηθήματα: 3
Νέα: 71

Περιοχή: Agrrrrrrrrrr...... γάβ γάβ!!
View users profile Visit posters website
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 16:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ειχα καλέσει μια φορά ένα πνεύμα αλλά έδωσα λάθος διεύθυνση και πήγε στον γείτονα.

Τέτοια παιχνίδια είναι για άτομα που δέν έχουν τι να κάνουν στην βαρετή ζωή τους έτσι κάθε βράδυ σνιφάρουν λίγη κόκα καλούν κανένα πνεύμα κλπ κλπ χαβαλές να γίνεται δηλαδή

hi5 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 16:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δλδ εσ΄θ τι πιστεύεις????

ότι λειτουργεί ή όχι????

Εννοώ πετυχαίνει και έρχεται το πνεύμα που κάλεσες ή όχι???

theo_skarv

hi5 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 16:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εσ΄θ = εσύ

Pavel
Honorary Member

Μέλος από: 07 Αυγ 2003
Βοηθήματα: 3
Scripts: 1

Περιοχή: UK
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 17:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ένα βράδυ το δοκιμάσαμε με κάτι φίλους μου.

Καλέσαμε ένα πνεύμα, το όνομα του οποίου ήταν "Βασίλης". Τα κάναμε πάνω μας από τον φόβο μας, επειδή κανέναν από εμάς δεν τον έλεγαν Βασίλη.

Ακούσαμε κάτι πίσω μας και γυρίσαμε φοβισμένοι, και είδαμε κάτω από το Χριστουγεννιάτικο δέντρο δώρα. Πολλά δώρα. ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΔΩΡΑ.

ΗΤΑΝ Ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣΣΣΣΣΣ

Based on a true story.

Μέλος από: 05 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 1

Περιοχή: Ιωάννινα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 17:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τι χαζομάρες είναι μωρέ αυτά;;
theo_skarv

hi5 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 18:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ρε παιδιά μιλάω σοβαρά!!!!

Έχω ακούσει παρα πολλές ιστορίες που λένε ότι αυτό είναι επικίνδυνο και ότι δεν είναι καθόλου ''παιχνίδι''.

Απλά υπάρχουν και μερικοί που λένε ότι τίποτα από αυτά δεν ισχύει.

id12586
στις καρδιές μας

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 18:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

έφυγε για τα Χαλαρά και Ανάλαφρα.

Photography Moderator

Μέλος από: 23 Απρ 2005
Βοηθήματα: 5
Νέα: 2

Περιοχή: http://127.0.0.0
View users profile
deviantART flickr 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 18:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και δε ξερεις να το πεις , και ερχεσαι και σε τεχνολογικό φορουμ και το λες...Πηγαινε στο esoterica , μιας και δεν συζηταμε γι αυτα τα θεματα εδω...

btw : Ouija Board Google it!

Κι αν σου περάσει με το ΟΥΐΤΖΑ , αντε αρπαξε τους ΝΙΝΤΖΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Ειμαι νιντζαααααα ,
ειμαι νιντζααααααααααα ,
μηπως θες ενα αστεράκι του νιντζαααααααααα!

fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 18:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λεγεται πινακας Γουιτζα και οντως ειναι πνευματιστικος πινακας που υποτιθεται οτι οποιος τον εχει μπορει να μιλησει με τα πνευματα

μακρια απο τετοια πραγματα αμα θες την ψυχικη σου υγεια και ισοροπια !!

Η The Toronto Star  αναφέρει ότι ένα 12χρονο κορίτσι πέρασε ένα φρικιαστικό έτος αφού του είπε αναληθώς ο πίνακας Ουίτζα ότι θα πέθαινε μέχρι που θα έφτανε στην ηλικία των 13. Στο καινούργιο του βιβλίο Ouija: The Most Dangerous Game  (Ουίτζα: Το Πιο Επικίνδυνο Παιχνίδι), ο Στόκερ Χαντ υποδεικνύει ότι εκτός από το γεγονός ότι δίνει χονδροειδώς μη σωστά αγγέλματα, ο πίνακας είναι γνωστός ότι προξενεί ψύχωση σε μερικούς ανθρώπους που τον χρησιμοποιούν, ενώ άλλοι χάνουν κάθε αίσθηση της πραγματικότητας εξαιτίας της υπερβολικής τους αφοσίωσης στο παιχνίδι. Η The Toronto Star  σημειώνει ότι η χρήση του πίνακα θα εξέθετε κάποιον σε δαιμονικές  επιρροές, και ότι είναι κάτι με το οποίο δεν πρέπει να παίζει κανείς

personal info

patriot
Honorary Member

Μέλος από: 20 Αυγ 2002
Βοηθήματα: 6

Περιοχή: Σπίτι μου!
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 18:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το παιχνίδι που λες δεν το ξέρω. Από αυτά που είπες όμως μπορώ να μαντέψω την συνέχεια αυτού του θέματος η οποία δεν θα έχει αρμονική κατάληξη γι' αυτό θα σου στείλω π.μ.

Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2014
facebook twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 18:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ωραία και ενδιαφέροντα όλα αυτά Αγγελε!

Που βρίσκω ενα τέτοιο?

Δε βρίσκω Info αλλού!

Καμια Αγγλικια ονομασία έχουμε?

Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2014
facebook twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 18:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

άκυρο. βρήκα info.

από που θα το βρω όμως?

Aflex

Μέλος από: 16 Δεκ 2007
Templates: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 19:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κουραφέξαλα και μεταξοτά μπαρμπούνια είναι όλα αυτά.

Προσπαθούσανε να παίξουν κάτι φίλοι μου. Βράδυ. 12:00. Στο υπόγειο. Δεν υπήρχαν κεράκια οπότε έβαλαν τα φλάς των κινητών. Έστησαν το φοβερό αυτό παιχνίδι. Ξαφνικά πριν καν αρχίσουν να επικαλούνται πνεύματα χτύπησε 3 φορές η πόρτα. Μήπως ήταν το φάντασμα που κατοικούσε πιο παλιά στο σπίτι? Μήπως κάποιο περαστικό πνεύμα?
Ο πιτσαδόρος ήταν με τις 5 special μπάρμπεκιου-καλαμπόκι-μοτσαρέλα πίτσες.

Last edited by Aflex on 08 Ιουν 2008 20:33, edited 1 time in total
mariosal
Honorary Member

Μέλος από: 09 Νοε 2007
Νέα: 2

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2008 20:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ που λέτε κάλεσα ένα φοβερό πνεύμα το Μαρίίσιους. Με σκότωσε. Τώρα σας γράφω από τον πνευματικό κόσμο!

Έλεος, ποιος πιστεύει αυτές τις βλακείες;
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [42 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Χαλαρά κι Ανάλαφρα
Τώρα είναι 28 Ιουλ 2014 12:19 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites