freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Τι γίνεται όταν μετακομίζουμε;

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [5 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: adsense Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
Viperalus

Μέλος από: 14 Μαη 2004
Νέα: 1

Περιοχή: Ολλανδία/Ελλάδα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Ιουν 2008 15:00    Θέμα: Τι γίνεται όταν μετακομίζουμε;
Περιγραφή θέματος: το adsense δεν μας ακολουθεί απ' ότι βλέπω..
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όπως το λέει κι ο τίτλος. Στη σελίδα των αναφορών αναφέρει ένα tip:
Have you moved? Please remember to update your account address before the 15th of the month to ensure that your payment is sent to your new address if you receive payments by cheque.
Αλλά όταν πάω στον λογαριασμό μου το πεδίο Χώρα είναι κλειδωμένο στο Ελλάδα.
Τι γίνεται όμως που εδώ και κάποιους μήνες βρίσκομαι Ολλανδία οέο;!;

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Ιουν 2008 15:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επικοινωνείς με το τμήμα πληρωμών ή HR.

Δεν μας λες αν είναι εταιρία οπότε υποθέτω ναι...

Πιθανών να μην αναλαμβάνουν την ευθύνη να στείλουν εξωτερικό!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Ιουν 2008 15:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν είναι εταιρεία. Και να μην μπορούν να στείλουν τα λεφτά στο εξωτερικό, έχω άτομο με πληρεξούσιο για μένα στην Ελλάδα οπότε πιστεύω οτι και πάλι δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Μήπως επειδή δεν μπορώ να αλλάξω το πεδίο Χώρα, αυτό έχει να κάνει και με το αν θα παίζουν διαφημίσεις από Ελλάδα; Διότι τα χαράματα άλλαξα τη γλώσσα σε English αλλά οι διαφημίσεις ακόμη παραμένουν στα Ελληνικά...

διόρθωση: μόλις συμπλήρωσα τη φόρμα για να αλλάξει η χώρα. Και κάτι που μόλις σκέφτηκα τώρα...ελπίζω να μην αλλάξουν και οι διαφημίσεις και γίνουν στα Ολλανδικά!
Διότι η σελίδα μου είναι στα Ελληνικά και απευθύνεται προς Έλληνες, απλά το θεματολόγιο είναι πιο εξειδικευμένο και θέλω να βάλω διαφημίσεις στα Αγγλικά που υπάρχουν στο σχετικό αντικείμενο με το οποίο καταπιάνεται η σελίδα μου...

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 10 Ιουν 2008 20:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

επειδη αναφερεσαι στο google adsense θα πρεπει να ενημερωσεις τον λογαριασμο σου με την νεα σου διευθηνση για να ερχωνται εκει πλεον οι επιταγες

δεν μπορεις να εξουσιοδοτησεις αλλον να παραλαμβανει και να καταθετει για λογαριασμο σου τις επιταγες επειδη αυτο δεν γινεται

αυτο ειναι ολη η εννοια
αν πας σε αλλη χωρς κοιτα στον αναλογο καταλογο αν υποστηριζει απευθειας καταθεση σε λογαριασμο citybank εκει !!

οτι γλωσα και να βαλεις απο Ελλαδα θα βλεπεις Ελληνικες και απο Ολανδια θα βλεπεις Ολανδικες
οι διαφημισεις εχουν σχεση με την ip του μηχανηματος που τις προβαλει και το περιεχωμενο της σελιδας σου !!
και αυτο μπορεις να το καταλαβεις οτι αν μπεις απο proxy δεν θα δεις διαφημισεις αλλα λευκο κενο χωρο!!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Ιουν 2008 21:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

κατανοητά όλα, ευχαριστώ παίδες

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αποκλεισμός λογαριασμού από Adsense 30 life 25 Οκτ 2016 23:35
ailouros Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Redirect σε Virus Page (Google AdSense - Android smartphones) 9 vassilism 18 Ιουλ 2016 22:36
seeder Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Εχει αλλάξει ο τρόπος πίστωσης των κερδων Adsense? 4 fiskilis 19 Ιουν 2016 13:13
fiskilis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σχετικά με το Google Adsense και άλλες εταιρίες 1 man1987 25 Φεβ 2016 16:45
formes Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google adsense 8 philos 27 Ιαν 2016 23:54
historicalface Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 07 Δεκ 2016 14:27 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites