freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Βοηθεια!!εργασια σε περιβαλλον access

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » SQL και SQL Servers (RDBMS) » MS Access
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [9 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: εργασίαaccessΒοήθειαΠεριβάλλον Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
pauldel7

Μέλος από: 26 Ιουν 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουν 2008 14:21    Θέμα: Βοηθεια!!εργασια σε περιβαλλον access Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

γεια σασ παιδια. να σασ ρωτήσω κάτι, επειδή έχω εργασία και πρέπει να παραδώσω αύριο μήπωσ μπορείτε να με βοηθήσετε? λοιπόν κάνω βάση για DVD CLUB αλλά δεν ξέρω πωσ να κάνω τον πίνακα ενοικίασησ και χρέωσησ των DVD. Βασικά θέλω πίνακα στον οποίο να καταχωρώ από εκεί την ενοικίαση, να χρεώνει το DVD και στην επιστροφή να εμφανίζει την χρέωση.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ, ΑΛΛΙΩΣ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...
Basilakis
PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
View users profile Send email to user Visit posters website
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουν 2008 18:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Θα τα πούμε απο χρόνου...

Κουράγιο υπομονή και θα γίνουνε όλα..

ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΦΡΑΠΕΔΙΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΧΕΡΙ

Ευχαριστώ πολύ

Μέλος από: 02 Αυγ 2006
Περιοχή: Μαρούσι
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 27 Ιουν 2008 13:01    Θέμα: Re: Βοηθεια!!εργασια σε περιβαλλον access Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pauldel7 ανέφερε:
γεια σασ παιδια. να σασ ρωτήσω κάτι, επειδή έχω εργασία και πρέπει να παραδώσω αύριο μήπωσ μπορείτε να με βοηθήσετε? λοιπόν κάνω βάση για DVD CLUB αλλά δεν ξέρω πωσ να κάνω τον πίνακα ενοικίασησ και χρέωσησ των DVD. Βασικά θέλω πίνακα στον οποίο να καταχωρώ από εκεί την ενοικίαση, να χρεώνει το DVD και στην επιστροφή να εμφανίζει την χρέωση.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ, ΑΛΛΙΩΣ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Τελικά γέμισε η "πιάτσα" από ξύπνιους που μας περνάνε για μ@λ@κες !

Όσοι/Όσες ζητάτε εργασίες επειγόντως , θα έπρεπε να θυμηθείτε ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ να στρώσετε κ@λο και να διαβάσετε . Μαγικά ΔΕΝ γίνονται ...

Αν δεν υπάρχει προφανής προσπάθεια εκ μέρους σας , γιατί να προσπαθήσουμε εμείς για σας ;
Μάλλον θα νομίσατε ότι εδώ στο forum όλοι εκτός από σας είμαστε αργόσχολοι ...

Και μην ξανακούσουμε από μέλη που γράφτηκαν τα τελευταία 24ωρα την δικαιολογία του στυλ "λύσε μας τώρα την άσκηση που επείγει και θα την διαβάσουμε να την καταλάβουμε .."
Η πράξη έχει δείξει ότι ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να προσπαθήσουν ΚΑΘΟΛΟΥ !

Γιατί λοιπόν να χάνουμε το χρόνο μας βοηθώντας τους/τις . Μήπως έτσι καλλιεργούμε το έδαφος να ... φυτρώσουν και άλλα φυντάνια που να ΑΠΑΙΤΟΥΝ πλέον να τους λύσουμε ΑΜΕΣΑ τις ασκήσεις ;

Τέλος πάντων . Καλά τα έγραψε ο @Basilakisweb . Ακούει κανείς ;;;

ToolTimes at work

:: Το ιστολόγιό μου :: :: Υπολογιστικά εργαλεία για μηχανικούς ::
kon73
Script Master

Μέλος από: 13 Απρ 2008
Βοηθήματα: 3

ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουν 2008 00:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Θα συμφωνήσω και εγώ με την σειρά μου με τους 2 προλαλήσαντες, οι οποίοι σωστά τοποθετούνται ως προς την σωστή λειτουργία ενός Forum.

Βοηθάμε ναι αλλά όχι γιατί κάποιος τεμπελιάζει αλλά γιατί κάποιος δεν καταλαβαίνει λόγω έλλειψης εμπειρίας και γνώσης. Διαδίδουμε γνώση και δεν γινόμαστε υποχείρια εκμετάλευσης.

Μπράβο το λοιπόν στους 2 που προανέφερα καλά τα είπαν.

Kon73

Μέλος από: 10 Μαη 2007
Scripts: 2

Περιοχή: Ioannina
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουν 2008 01:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ego exo ksanaparei thesh epi tou thematos ....
file pauldel7 aft pou legame edo den isxioun mono gia thn c http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=32671

kai afto einai kati pou kalo tha eitane na to petaei fatsa karta,
me kapoion tropo, otan kanei kapoios register
h na einai se poly emfanh symio ...
"Den lynoume askhshs, voithame sthn epilish
meta apo (fanerh) prospatheia"

linkedin
cris29

Μέλος από: 07 Ιουν 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουν 2008 17:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ θα σου δώσω τα βήματα για να ξεκινήσεις εν αντιθέση με τους προλαλήσαντες.
Για να κάνεις κάτι μέσα σε 24 ώρες θα πρέπει να έχεις ένα βασικό πράγμα. Σκέψεις.
Πως θα τις αποκτήσεις;
Είπες πως χρειάζεσε μια βάση για βιντεο κλαμπ.
Αρα σκέφτεσε τι πίνακες πρεπει να φτιάξεις και με ποιόν τρόπο αυτές θα επικοινωνούν μεταξύ με σκοπό να πέρνεις αρχικά μια Α πληροφορία και μετέπειτα μια Β πληροφορία η οποία θα βασίζετε πάνω στην Α.
Αντίθετα, να έχεις την δυνατότητα να πέρνεις μια Β πληροφορία ανεξάρτητα της Α.
Και πάει λέγοντας.

Για να κάνεις όλα τα παραπάνω, αν δεν έχεις χώρο στο μυαλό σου, θα χρειαστείς μολύβι και χαρτί.
Μόνο έτσι θα μπορέσεις να φτιάξεις την ραχοκοκκαλιά της βάσης σου και από εκεί και έπειτα να κάνεις τις περαιτέρω διορθώσεις ή τροποποιήσεις που θέλεις να για να δουλεύει και άψογα και να φαίνετε και όμορφα στον χρήστη.

Ελπίζω να σε βοηθησα.
GeoStuff
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουν 2008 18:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Cris29 δεν τον πρόλαβες και τσάμπα τα έγραψες και αυτά...

Ο φίλος δεν θα ξαναμπεί ποτέ εδώ γιατί δεν του λύσαμε την άσκησή του...

Μέλος από: 07 Ιουν 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουν 2008 18:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν με πειράζει. Αρκεί που θα μπεί κάποιος άλλος που μπορεί να ενδιαφέρετε και να μάθει και κάτι από αυτά που γράφουμε.
GeoStuff
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Ιουν 2008 21:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σωστός...

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » SQL και SQL Servers (RDBMS) » MS Access

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Δημιουργία Βάσης Δεδομένων MS Access με αντιστοιχιση σε γραφικό στοιχείο 1 Charalampos77 22 Ιουλ 2016 13:22
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 15:29 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites