freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

[Solved] κληση στο εξωτερικο

Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: εξωτερικό Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
devilfw

Μέλος από: 16 Οκτ 2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2008 22:25    Θέμα: [Solved] κληση στο εξωτερικο
Περιγραφή θέματος: ισως χαζη ερωτηση ....
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παρακαλω την βοηθεια σας..... αν παω σε αλλη χωρα (για διακοπες ας πουμε...) ,θα μπορει καποιος να με βρει στο κινητο;; θα καλει κανονικα η χρειαζεται κατι; και περα απο αυτο, οταν θα καλει θα ακουγεται καποιο μηνυμα απο τον παροχο της οποιας χωρας ειμαι ;;;; ToolTimes at work

Last edited by devilfw on 26 Οκτ 2008 01:05, edited 1 time in total
martkonsta
Honorary Member

Μέλος από: 23 Σεπ 2006
Βοηθήματα: 5

Περιοχή: Βέροια,Βόλος
View users profile
deviantART twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2008 22:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν έχεις καρτοκινητή θα καλεί,αλλά θα χρεώνεστε και οι δύο .Ψάξε στο βιβλιαράκι(που ήταν στο πακέτο) για το Roaming(Περιαγωγή)

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2008 22:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

βασικα με ενδιαφερει αν αυτοι που θα με καλουν αν θα ακουν κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα και γενικα αν μπορουν να με καλουν η οχι. τωρα το βιβλιαρακι δε το εχω....
martkonsta
Honorary Member

Μέλος από: 23 Σεπ 2006
Βοηθήματα: 5

Περιοχή: Βέροια,Βόλος
View users profile
deviantART twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2008 23:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα που ο πατέρας μου πήγε Κύπρο φέτος,δεν ακούγαμε κάτι όταν τον πέρναμε τηλέφωνο.Αλλά χρεωνόταν κι αυτός

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Ιουλ 2008 23:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δεν ρωταω για την χρεωση....απλα δε θελω να με ενοχλησει κανεις αν πω οτι ειμαι καπου πολυυυυυυυυυ μακρυα.... το πιασες;;;;; να δω αν μπορω να κανω κατι τετοιο ή αν θα με ''πιασουν''.....
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
View users profile Visit posters website
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2008 01:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καμία ιδιαιτερότητα, δεν θα το καταλαβαίνουν...

Aπλά να είσαι σίγουρος πριν φύγεις ότι έχεις ενεργοποιημένη την περιαγωγή (roaming).

Βάλε στο κινητό σου την αυτόματη αναζήτηση δικτύου και θα συνδέεται μόνο του, όπου κι αν είσαι με το συνεργαζόμενο δίκτυο της χώρας στην οποία βρίσκεσαι.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2008 01:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

στην πραγματικοτητα δε θα παω πουθενα .....τουλαχιστον για το εξωτερικο. απλα σε περιπτωση ''ενοχλησης'' να επικαλεστω οτι ειμαι μακρυα ωστε να μη γυρισω στη δουλεια απροσμενα.....το πιασες;;;;
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2008 09:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

devilfw ανέφερε:
στην πραγματικοτητα δε θα παω πουθενα .....τουλαχιστον για το εξωτερικο. απλα σε περιπτωση ''ενοχλησης'' να επικαλεστω οτι ειμαι μακρυα ωστε να μη γυρισω στη δουλεια απροσμενα.....το πιασες;;;;

χαχαχαχα

τοτε η λυση ειναι να πεις οτι στην χωρα που θα πας δεν εχει δυκτια κινητης τηλεφωνιας αλλα μονο ταχυδρομικα περιστερια !!!

να κανεις στο τηλεφωνο σου εικονικη εκτροπη σε ανυπαρκτο αριθμο ( *21*699700# ) και να το εχεις ανοικτο για να λαμβανεις τα μηνυματα σου απο τις κλησεις που θα ερχωνται και να καλεις οποιους θελεις εσυ !!!!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2008 17:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το σκεφτικα και αυτο αλλα..... αν το εχω ανοιχτο ,οπως ειπες και εσυ θα μπορω να δεχομαι μηνυματα. συνεπως θα μπορει να μου στειλει μηνυμα αυτος που θα με ψαχνει. θα πρεπει να μην δεχεται τπτ το κινητο μου κανονικα για να ειναι πιο πειστικο. ετσι που ρωτησα πολους μου ειπαν οτι αν καποιος παρει καποιον στο εξωτερικο θα χτυπαει οπψσ χτυπαει και εδω. θα ακουγεται κανονικα ο χτυπος και τιποτα αλλο. εγω υποψιαζομουν μηπως βγαιναι καμια θεια και λεει τιποτα του στυλ τουρκις τελεκομ κτλ κτλ κτλ...... οποτε μαλλον μπορω να πω οτι ειμαι εκτος χωρις να με ''πιασουν''. αλλα δεν ξερω αν καποιος περιμενει πολυ ωρα και χτυπαει μηπως βγει ο τηλεφωνητης και πει τιποτα περι cosmote και χασω την μπαλα...
Youli
Honorary Member

Μέλος από: 29 Δεκ 2000
Περιοχή: Στο ηρωικό Τριπιτσούνι
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2008 17:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν θυμάμαι καλά, όταν καλούσα την κολλητή μου που είχε roaming, όταν γινόταν προώθηση στον τηλεφωνητή, έβγαινε το μήνυμα που βγαίνει και εδω. Αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, απλά απενεργοποίησε τον τηλεφωνητή, για να είσαι σίγουρος. Οπότε, όταν κάποιος καλεί και δεν το σηκώνεις, μετά απο κάποιες φορές θα ακούει το κινητό του να κάνει "τουρουρουυυυ" και θα τερματίζει την κλήση

Τελικά η τεχνολογία δεν είναι πάντα καλό πράγμα
devilfw

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Ιουλ 2008 17:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ναι κατι τετοιο θα κανω..... ειδατε που εφτασα;;;;;;;;; τι σκεφτομαι;;;; αχ αχ ποτε θα γινω και εγω αφεντικο να παιρνω οποτε θελω αδειες και ρεπο.... συμφωνω Youli
Hermeia
Honorary Member

Μέλος από: 01 Αυγ 2004
Βοηθήματα: 4

Περιοχή: Αθήνα
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 21 Ιουλ 2008 20:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

" η σύνδεσή μου δεν υποστηρίζει περιαγωγή, και μάλλον θα σας λέει ότι είμαι εκτός δικτύου"
(και το κλείνεις και ησυχάζεις)

αυτα τα ολίγα.

Σε κάθε άλλη περίπτωση το θέμα είναι το πόσο χρεώνεσαι..

[ μετά σε ρωτάνε τι σύνδεση έχεις, λές κατροκινητό - γιατί είναι το πιο δύσκολο, όχι ότι δεν δεχεται περαγωγή, απλά είναι ασύμφορα ακριβό και γι αυτό επέλεξες να μην το βάλεις]

καλά ξεμπερδέματα

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουλ 2008 03:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

βασικα θα πω οτι απλα δεν ξερω καν οτι χρειαζοταν να κανω αυτο το ...... πως το ειπαμε;;; περιγωαγωγή;;;;;;;
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Η/Υ, Τεχνολογία & Εφαρμογές » Internet, πλοήγηση, συνδέσεις και τηλεφωνία » Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία
Τώρα είναι 08 Δεκ 2016 13:54 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites