freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

The Dark Knight - Ο Σκοτεινός Ιππότης (Batman)

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Moderators:  Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [25 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
ΑποστολέαςΜήνυμα
ksarm

Μέλος από: 22 Μαη 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Αυγ 2008 22:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα μου άρεσε πολύ!
Basilakis
PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
View users profile Send email to user Visit posters website
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 06 Αυγ 2008 12:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μόλις το τελείωσα

Αν και καταπληκτικό story το τέλος δεν είναι ότι περίμενα... Και φαντάζομαι λογικά να έχει και συνέχεια αφού όλοι ξέρουμε ποίος είναι ο Marvei με τα 2 πρόσωπα...

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 27 Αυγ 2008 11:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βλέπω τώρα τον Batman (απο περιέγρα) μέρχει τώρα (58min) ειναι αρκετα μετριο.

Εντύπωση μου κανει που παιζουν οι Morgan Freeman, Michael Caine, και Eric Roberts.
τι να πει κανεις. Εναν "γνωστο" στον Βατμαν και στον Jocker (ενα μεγαλο υθοποιο οπως τους παραπανω) δεν βρηκαν να βάλουν?

Εκτος αν ζητουσε λιγότερα χρήματα απο τους υπολίπους υποψηφίους.

Με άριστα το 10 ενα 7.5 του βάζω.

Aflex

Μέλος από: 16 Δεκ 2007
Templates: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 28 Αυγ 2008 02:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το είδα στο America όταν είμουν και το μόνο που έχω να πω είναι απογοήτευση. Περίμενα καλύτερα πράγματα...
Ξέρω πως σε όλους φάνηκε συγκλονιστικό, αλλά μπορούσαν και καλύτερα!!
Πέρνει ένα αξιοπρεπές 6.5/10.

πς. Τα Αμερικανάκια τρελάθηκαν. Τέτοια πόρωση, που παιδιά ηλικίας 15-19 πήγαιναν το έβλεπαν και το ξανάβλεπαν στο σινεμά.

Μέλος από: 11 Σεπ 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 11 Σεπ 2008 15:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:
Βλέπω τώρα τον Batman (απο περιέγρα) μέρχει τώρα (58min) ειναι αρκετα μετριο.

Εντύπωση μου κανει που παιζουν οι Morgan Freeman, Michael Caine, και Eric Roberts.
τι να πει κανεις. Εναν "γνωστο" στον Βατμαν και στον Jocker (ενα μεγαλο υθοποιο οπως τους παραπανω) δεν βρηκαν να βάλουν?

Εκτος αν ζητουσε λιγότερα χρήματα απο τους υπολίπους υποψηφίους.

Με άριστα το 10 ενα 7.5 του βάζω.

Επειδη οι Κριστιαν Μπέιλ και Χιθ Λέτζερ δεν έπαιξαν σε ταινίες μεγάλου βελινεκούς δεν σημαίνει ότι δεν είναι καρα-ταλαντούχοι και οι δύο. Ειδικά τον Μπέιλ τον παρακολουθώ χρόνια, πριν σκάσει τώρα το άστρο του και γίνει τόσο δημοφιλης και το παληκάρι τα σπάει. Έχει παίξει τον φλώρο, τον ψυχοπαθή, τον γκέι, έχει παίξει σε ταινίες πίου πίου αλλά και σε βαθυστόχαστες. Γενικά είναι χαμελέον... Ο Λέντζερ τώρα τελευταία έδειξε το ταλέντο του γιατί πριν έπαιζε σε χαζοταινίες. Κρίμα το παληκάρι...
Rapid-eraser
WebDev Moderator

Μέλος από: 05 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2
Νέα: 2

Περιοχή: Πειραιάς
View users profile
portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 24 Σεπ 2008 20:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ούτε εμένα μου άρεσε η ταινία.

Burned

Μέλος από: 04 Ιουλ 2006
Περιοχή: on the way to Curriculax
ΜήνυμαΣτις: 30 Οκτ 2008 22:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πολύ καλή ταινία και φοβερές ερμηνείες από Batman και Tzoker.Επίσης η ερμηνεία του Morgan Freeman μου άρεσε πολύ και εκείνος που έκανε τον αστυνόμο είχε πολύ καλή ερμηνεία.
Είχε υπερβολές όπως π.χ. ο Batman λύγισε το όπλο ενός κακού σε μια σκηνή αλλά κάτι τέτοια συμβαίνουν σε υπερπαραγωγές

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 03 Ιαν 2009 22:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το βλέπω για τρίτη φορά...

The Razor

Μέλος από: 10 Φεβ 2007
Βοηθήματα: 3
Νέα: 4

ΜήνυμαΣτις: 03 Ιαν 2009 23:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

The Dark Knight - Ο σκοτεινός ιππότης

Αυτό τον καιρό παίζεται μια ταινία που αναμένεται να σπάσει ταμεία -πολύ περισσότερο απο παλαιότερες ταινίες του
Μπάτμαν- και αυτό κυρίως λόγω του συναρπαστικού αποτελέσματος που μπορείτε να δείτε στις οθόνες των κινηματογράφων.

Η ιστορία

Ο μπάτμαν έχει καιρό να εμφανιστεί και οι αρχές διατάσσουν την σύλληψη του. Όμως κανείς δεν μπορεί να τον πιάσει.
Ο Τζόκερ, ο μυστηριώδης άνθρωπος με το μακιγιάζ και τις χαρακιές στο στόμα, δηλώνει πως μπορεί να τον πιάσει ζητώντας
όμως ένα αστρονομικό ποσό. Η ιστορία συνεχίζεται με απίστευτες ανατροπές και σασπενς που μπορούν να σας κρατήσουν
καθηλωμένους στην μεγάλη οθόνη. Επίσης στην ιστορία μπλέκονται και ένας φιλόδοξος άνθρωπος που θυσιάζεται για το
καλό και η γυναίκα του...

Οι ηθοποιοι

Το καστ είναι ένα απο τα πιο πλήρη καστ ταινιών που παίζονται. Ο Κριστιαν Μπεϊλ υποδυόμενος τον Μπάτμαν, με την
σκοτεινή φωνή και την απίστευτη δύναμη, κάνει μια εξαιρετική ερμηνεία που πολλοί ηθοποιοί θα ζήλευαν. Άλλη είναι
όμως η ερμηνεία που έκλεψε την παράσταση. Και αυτή είναι η ερμηνεία του πρόσφατα αποθανόντος Χιθ Λέτζερ. Ο Αυστραλός
πριν πεθάνει από ένα ολέθριο λάθος του, έκανε την ερμηνεία της ζωής τους στον "Σκοτεινό Ιππότη". Έτσι, αν είστε φαν
του ηθοποιού πρέπει οπωσδήποτε να δείτε αυτήν την ταινία και να θαυμάσετε το ταλέντο που χάθηκε πριν απο λίγο καιρό.

Τεχνικά εφέ - Σκηνοθεσία

Τα τεχνικά εφέ είναι πραγματικά καταπληκτικά και σε κάνουν να τα βλέπεις όλα σαν αληθινά και σαν να συμβαίνουν μπροστά σου.
Η σκηνοθεσία είναι αρκετά καλή και σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι μέσα στην ταινία και να δένεσαι τόσο πολύ με
τους πρωταγωνιστές.

Πλοκή - Διάρκεια

Η πλοκή είναι πολύ γρήγορη και περίπλοκη. Πρέπει να είστε συγκεντρωμένοι σε όλη την ταινία για να μπορέσετε μετά να
παρακολουθήσετε την εξέλιξη. Η διαρκεια απο την άλλη, είναι αρκετά μεγάλη και θα σας κουράσει αν δεν έχετε συνηθήσει
ταινίες μεγάλης διάρκειας.

Υπερ Κατά
+ Πολύ καλό καστ - Μεγάλη διάρκεια
+ Υπέροχα τεχικά εφέ - Περίπλοκη ανάπτυξη της ιστορίας
+ Το να βλέπεις ένα κόμικ να ζωντανεύει τοσο πολύ

Σύνοψη

Μια ταινία που θα πρότεινα ανεπιφύλαχτα να δείτε! Σίγουρα οι εντύπωσεις μετά την ταινία θα είναι κυρίως θετικές και
ίσως ύστερα απο καιρό να θελήσετε να την ξαναδείτε!

Βαθμολογία

4 στα 5 αστεράκια ****

Μια κριτική που είχα γράψει. Mην με ρωτήσετε γιατι! Αλλά διαβάστε την όσοι σκοπεύετε να την δείτε!

Aflex

Μέλος από: 16 Δεκ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Ιαν 2009 21:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
το βλέπω για τρίτη φορά...

Another pint of beer Χαρά στο κουράγιο σου adminιστράτορα!

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Κινηματογράφος - Θέατρο
Τώρα είναι 05 Δεκ 2016 16:30 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites