freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Σας αρέσουν τα τραγούδια του Ρακιντζή?

Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Moderators:  Super-Moderators, greekbytes
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: τραγούδιαΡακιντζή Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
revenge

Μέλος από: 12 Αυγ 2008
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 12 Αυγ 2008 21:29    Θέμα: Σας αρέσουν τα τραγούδια του Ρακιντζή? Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από παιδί ακούω Ρακιντζή διότι έρεσε στην μητέρα μου και έτσι με τα χρόνι έμαθα απέξω τους στίχους τη μουσική του και μου άρεσε αρκετα.
Μετά από την εμφάνιση στη Eurovision 2002 με το S.A.G.A.P.O., με κοροϊδευαν επειδή μου άρεσε, και εννοείται δε σταμάτησε να μου αρέσει η μουσική και τα τραγούδια του.
Το καινούριο του όμως απέχει πολύ στο στυλ από τα προηγούμενα που έχω ακούσει...
Αυτό το καινούριο "ENERGEIA" με χάλασε ιδιαίτερα... δεν το περίμενα ότι ο αγαπημένος μου τραγουδιστης αφήνει τα ερωτικά και παιχνιδιάρικα τραγουδια και πιάνεει η ραπ και χιπ χοπ...

Εσσείς τι λέτε?
XAndreasX

Μέλος από: 29 Ιουν 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Αυγ 2008 21:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

oxi

Μέλος από: 10 Μαη 2007
Scripts: 2

Περιοχή: Ioannina
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 13 Αυγ 2008 02:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

@XAndreasX
den piano tin apantisi re boy ...
sorry gia to akyro me to thema alla san apantish afto to "oxi" den mporo na mhn to kritikaro ...

poles fores ... otan den exoume apopsh h den theloume na asxolithoume
me kapoio thema einai kalo na mhn apantame kai oxi na leme oti nane

a) ti enoeis me to oxi ....
kai
b) afou den exeis skopo na pis kati (kai an les afou variese na to eksigiseis) giati na grapshs???

kalh h idieterotita sta atoma ... alla h omorfh kai eksipnh ....

linkedin
XAndreasX

Μέλος από: 29 Ιουν 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Αυγ 2008 09:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν

Μέλος από: 05 Ιουλ 2005
Περιοχή: Στον κόσμο μου...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Αυγ 2008 09:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και το επιχειρηματολογείν επίσης... Αλλά ό,τι προτιμάει ο καθένας.

Επί του θέματος τώρα, εγώ θα πω ότι ακούω ιδιαίτερα ευχάριστα τα παλιότερα κομμάτια του Ρακιντζή (και άλλων βέβαια). Έχω φτιάξει και cdάκια και θυμάμαι τα νιάτα μου!

Αυτό το τελευταίο που λες, δεν το έχω υπόψη και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

hik-hok
Reporter

Μέλος από: 09 Μαρ 2003
Βοηθήματα: 3
Νέα: 71

Περιοχή: Agrrrrrrrrrr...... γάβ γάβ!!
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 14 Αυγ 2008 14:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

οχι δεν μου αρέσει

θα έδινα άνετα 100 ευρώ για να μαζευτούν χρήματα έτσι ώστε να απαγορευτεί να τραγουδάει

Μέλος από: 09 Απρ 2005
Templates: 1

ΜήνυμαΣτις: 14 Αυγ 2008 16:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ai sixtir
s.a.g.a.p.w
ena kalasnikof paidia

Πρέπει να μπούν στο hall of fame της ανθρωπότητας.

Web designer - Wireframe to PSD - Premium WordPress Themes
Geobak
SEM Moderator

Μέλος από: 03 Ιουν 2008
Νέα: 4

Περιοχή: Athens,Greece
blog linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 14 Αυγ 2008 19:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

hik-hok ανέφερε:
οχι δεν μου αρέσει

θα έδινα άνετα 100 ευρώ για να μαζευτούν χρήματα έτσι ώστε να απαγορευτεί να τραγουδάει

λολ...Συμφωνώ...

Last edited by Geobak on 15 Αυγ 2008 17:48, edited 1 time in total
fiskilis
Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 14 Αυγ 2008 21:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το τραγουδι " εισαι σαν κουνελι " δικο του δεν ειναι ?
αυτο μου αρεσει αρκετα !
ειναι πλεον ξεπερασμενος σαν καλητεχνης αν και καλος στην ερμηνεια του

οσο για την eurovision εκει ειναι αλλη συζητηση καθως η αποτυχια του ηταν καθαρα τεχνικο θεμα επειδη δεν ειχε Monitor σωστο κατα την ερμηνεια και ετσι δεν παταγε σωστα πανω στις νοτες

XAndreasX ανέφερε:

παραειναι λακωνικο ομως αυτο το λακωνιζειν !!!

Μέλος από: 12 Αυγ 2008
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 15 Αυγ 2008 12:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fiskilis ανέφερε:
το τραγουδι " εισαι σαν κουνελι " δικο του δεν ειναι ?
αυτο μου αρεσει αρκετα !
ειναι πλεον ξεπερασμενος σαν καλητεχνης αν και καλος στην ερμηνεια του

οσο για την eurovision εκει ειναι αλλη συζητηση καθως η αποτυχια του ηταν καθαρα τεχνικο θεμα επειδη δεν ειχε Monitor σωστο κατα την ερμηνεια και ετσι δεν παταγε σωστα πανω στις νοτες

XAndreasX ανέφερε:

παραειναι λακωνικο ομως αυτο το λακωνιζειν !!!

Ναι μονο που του ειχαν κοψει τον ηχο και ειχε βγαλει το ακουστικο για να το καταλαβουν και να το διορθωσουν και αντι να το πει εκεινη τη στιγμη, προσπαθησε...
Aflex

Μέλος από: 16 Δεκ 2007
Templates: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2008 13:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εμένα προσωπικά μου αρέσει μόνο το "Δικός σου για πάντα" και that's all

Μέλος από: 05 Μαρ 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 1
Scripts: 1

Περιοχή: Ιωάννινα
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Αυγ 2008 17:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πριν γεννηθώ εγώ ξέρω ότι είχε 2 σουξεδάκια ("μωρό μου φάλτσο" και ένα άλλο) και τότε είχε καλό πάτημα. Προσωπικά ποτέ δεν μου κεντρίσε το ενδιαφέρον σαν τραγουδιστής, άσε που είναι και εξαφανισμένος.
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [12 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Διάφορα » Τέχνες και Γράμματα » Μουσική
Τώρα είναι 07 Δεκ 2016 22:14 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites