Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Προβλημα με τα Games

Video games για PC, On Line παιχνίδια και παιχνίδια για κονσόλες.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
BobirasGr4

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από BobirasGr4 » 25 Αύγ 2008 03:09

Γεια σας,εχω ενα προβλημα με τα games τα ανοιγω κανονικα παιζω λιγο και μετα μου λεει Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από EneMe » 25 Αύγ 2008 16:23

Αν μπορούσαμε να το διαβάσουμε κιόλας...

BobirasGr4

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από BobirasGr4 » 25 Αύγ 2008 16:50

Εικόνα
Εικόνα

xD

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 25 Αύγ 2008 17:00

Αποτι βλέπω ATI GPU εχεις.....
:roll:

κοιτα πρόβλημα με τους drivers για αρχη.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

BobirasGr4

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από BobirasGr4 » 25 Αύγ 2008 17:01

χθες κατεβασα τα last drivers...

Άβαταρ μέλους
Aflex

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από Aflex » 25 Αύγ 2008 18:47

Το πρόβλημα προέκυψε πριν τα κατεβάσεις ή μετά?

Σου συμβαίνει με όλα τα παιχνίδια?

Αυτό το παιχνίδι είναι το Virtual Tennis 3 που πήγες να ανοίξεις? Αν είναι πες μου γιατί μπορεί να έχω λύση.

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 25 Αύγ 2008 19:15

Τέτοια προβλήματα είναι συνήθως λόγο κακή συντήρηση του σκληρού δίσκου. Για κάνε μία defrag και error-checking.
Η πειρατεία πράγματι σκοτώνει την μουσική. Όμως η προχειρότητα των στοιχουργών/συνθετών την κατακρεουργεί...

BobirasGr4

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από BobirasGr4 » 25 Αύγ 2008 22:40

με ολα τα games γινεται αυτο.Ναι ειναι το Virtual tennis 3.
Dark_GENESIS οταν λες defrag και error-checking?μπορεις να μου το κανεις πιο απλο?

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 25 Αύγ 2008 23:10

Πάς στον Υπολογιστή μου και σε όλα τα partition που έχεις (εκτός απο αυτά που έιναι για linux και γενικά ξένα ως προς τα windows), κάνεις δεξί κλίκ. Παραδείγματος χάρην έχεις τον "C:". Κάνεις δεξί κλίκ -> Properties-> Tools -> Check now.

Τώρα ελέγχεις τον σκληρό δίσκο -για το partition c:- για πιθανά προβλήματα. Την διαδικασία αυτή την κάνεις και για τα άλλα πιθανα partition.

Μόλις τελείωσει η διαδικασία (είναι αυτόματη) πας ξανά στα Tools και πατας "defragment now" και μόλις μπείς στο πράγραμμα κλικ-άρεις τον c: και εν συνεχεία "defragment".

*Partition= είναι μια formated περιοχή στον σκληρό δίσκο. Σε αυτήν την περιοχή μπορύμε να εγκαταστήσουμε το λειτουργικό σύστημά μας (windows, linux) ή απλά να χρησιμέυει για την αποθήκευση δεδομένων μας. Περεταίρω google it.
Η πειρατεία πράγματι σκοτώνει την μουσική. Όμως η προχειρότητα των στοιχουργών/συνθετών την κατακρεουργεί...

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 25 Αύγ 2008 23:13

Ξέχασα να σου πω πως για να γίνει error checking πρέπει να κάνει ο Η/Υ επανακκίνηση και διαρκεί αρκετά λεπτα, οπότε να το έχεις υπόψην.

BobirasGr4

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από BobirasGr4 » 26 Αύγ 2008 22:23

ενταξει με τα αλλα games,μονο με το Virtual Tennis 3 γινεται τωρα.
Aflex για πες μου την λυση που ξες!!

Άβαταρ μέλους
Aflex

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από Aflex » 26 Αύγ 2008 22:37

Θα στο πω απλά. Ο κολλητός μου έκανε την φοβερή και τρομερή παρανομία και το κατέβασε από το internet χωρίς να πληρώσει. Ξέρω, πανάθεμα τον. Τέλοςπαντον, αποδείχθηκε πως το συγκεκριμένο παιχνίδι, επειδή δεν ήταν αυθεντικό, το είχαν "πειράξει λίγο". Επειδή δεν ξέρω εάν έχεις το αυθεντικό, και δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να πω την λύση εάν το έχεις κατεβάσει, διαφώτησε με λίγο εάν μπορείς.

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από GeoStuff » 26 Αύγ 2008 23:48

Aflex έγραψε:Θα στο πω απλά. Ο κολλητός μου έκανε την φοβερή και τρομερή παρανομία και το κατέβασε από το internet χωρίς να πληρώσει. Ξέρω, πανάθεμα τον. Τέλοςπαντον, αποδείχθηκε πως το συγκεκριμένο παιχνίδι, επειδή δεν ήταν αυθεντικό, το είχαν "πειράξει λίγο". Επειδή δεν ξέρω εάν έχεις το αυθεντικό, και δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να πω την λύση εάν το έχεις κατεβάσει, διαφώτησε με λίγο εάν μπορείς.
Βήχω και ξεροβήχω...

Προσεχτικά...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από deninho » 27 Αύγ 2008 02:42

Επειδή ο φίλος Τζεοστούφης στραβοκατάπιε, και τον έπιασε βήχας, να το πω εγώ αυτό που ήθελε: Αν το έχει κατεβάσει, όχι δεν επιτρέπεται να τον βοηθήσεις. Το γράφει ξεκάθαρα στους όρους χρήσης που αποδεχτήκατε και οι δύο κατά την εγγραφή σας :)

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Προβλημα με τα Games

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 27 Αύγ 2008 03:07

Δεν επιτρέπεται να κατεβάσεις το παιχνίδι από το ... ράφι; Και πώς θα το κάνω εγκατάσταση;

Για πες BobirasGr4 όταν έκανες defragment σου έβγαλε ένα παράθυρο στο τέλος που έχει συνοπτικά κάποια πράγματα. Είδες σε αυτό το παράθυρο αν σου έγραψε ότι τα windows δεν μπόρεσαν να κάνουν defrag κάποια αρχεία; Και ναι ποιά; Υποπτεύομαι ότι δεν μπόρεσε να κάνει μερικά αρχεία του Virtual tennis 3. Σε περίπτωση που συμβαίνει αυτό κάνε unistall-> defrag->install το παιχνίδι.

[edit] Υ.Γ1.: Καλό είναι να μην έχεις πάνω από 2 παιχνίδια στο pc και ειδικά καινούργια (μονο για windows 95/98 βάλε πάνω απο 2), αλλιώς γίνεται μαντάρα ο σκληρός. Για να δείς πχ τα Gnet (internet cafe), κάθε εβδομάδα σβήνουν σχεδόν τα πάντα απο τον σκληρό κάθε pc.

Υ.Γ2.: Deninho αυτό που είπες είναι μια μεγάλη κουβέντα που μπορεί να πάρει αρκετό καιρό συζήτησης :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Games (PC, On Line, Console)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες