freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Η Microsoft σας προτείνει open source.

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 4 [49 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: microsoftsourceopen Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
Dimitris24sta23

Μέλος από: 18 Φεβ 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Οκτ 2008 15:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ενα πράγμα έχω να πω: ΟΟΟΥΣΤ!!!
Basilakis
PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
View users profile Send email to user Visit posters website
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 21 Οκτ 2008 15:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Connor MacLeod ανέφερε:

εμεις φταιμε που μιράζουν πτυχεια στα ΤΕΕ και στα ΙΕΚ?
Εδω μερικοι δεν ξερουν τι ειναι το RAID και το NAS..

με φτάνεις σε σημείο εάν σε δώ στο δρόμο να σε κοπανίσω

Σταμάτα να απαξιώνεις οτιδήποτε κάπιοι απο εμάς πέρνουμε σοβαρά αυτό που κάνουμε

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 21 Οκτ 2008 15:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Dimitris24sta23 ανέφερε:

Αυτό θα το δικαιολογήσεις ή θα το άφησεις έτσι να αιωρείται? Let me think...

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2008 17:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

id12586 ανέφερε:
Dimitris24sta23 ανέφερε:

Ωραία λοιπόν αφού θέλετε...
Το ουστ πάει στη microsoft που αποφάσισε να υποστηρίξει το open source, με μια διαφορά: ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΝΟΜΗΣΕΙ!
Ας μην είμαστε αφελείς... δεν το κάνει για την ψυχή της μάνας της.
Έιναι γνωστό ότι το μεγαλύτερο μέρος των servers παγκοσμίως αντιστοιχεί σε unix / Linux συστήματα. Γιατι? Ειναι και δωρεάν είναι και ποιό σταθερά. (κατά τη γνωμη μου)
Επίσης η php παίζει και αυτή το μεγαλύτερο ρόλο σε web εφαρμογές, από τις πιό μικρές μέχρι τις πιό μεγάλες (βλέπε facebook). Μέχρι και πρίν λίγο καιρό σου έβγαινε ο κ*λός να κάνεις τον iis να τρέξει php. Τώρα πλέον έχουν βγάλει και ένα addon που το κάνει αυτόματα. Παρόλα αυτά ο iis δεν έχει by default support για php, τι να το κάνω εγώ που μου δίνει η microsoft έναν Installer να μου κάνει αυτόματα copy-paste το joomla στο root.. χέστηκα.
Κατάλαβε πλέον πως είναι μάταιο να πηγαίνει κόντρα στο open source γιατί χάνει λεφτά
Μεχρι τώρα δεν το κάνανε γιατί προσπαθούσαν να προωθήσουν τις δικές τους asp, asp.net τεχνολογίες. Δεν την παλεύουν όμως και το έχουν πάρει απόφαση.

Τη στιγμή που οι περισσότεροι developers επιλέγουν php/mysql για να αναπτύξουν τις εφαρμογές τους, η Microsoft γνωρίζει πως αυτοί οι χρήστες θα επιλέξουν *nix servers για να hostαρουν τις σελίδες τους. Άρα οι linux servers θα συνεχίζουν να της τρώνε ένα μεγάλο μερίδιο αγοράς. Με το να κάνουν τον iis να υποστηρίξει Php και να προωθήσουν κιόλας εφαρμογές php όπως τα joomla, drupal, phpbb κλπ θέλουν να εξοικειώσουν τον κόσμο να τα τρέχει τις εφαρμογές του απο εκεί, με απότερο σκοπό να επιλέξουν και iis για να hostάρουν.
Δεν το κάνει δηλαδή για χάρη του open source αλλά χρησιμοποιεί το open source για να κονομήσει.
Πιστεύω πως κανένας php developer δεν θα επέλεγε windows server για να τρέξει την εφαρμογή του, είναι γελοίο.

Ουστ και ξανά ουστ!
Connor MacLeod
Honorary Member

Μέλος από: 07 Φεβ 2005
Βοηθήματα: 11
Νέα: 16

Περιοχή: Μεσολόγγι έως το 2017
View users profile Send email to user Visit posters website
facebook linkedin twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2008 17:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Basilakisweb ανέφερε:
Connor MacLeod ανέφερε:

εμεις φταιμε που μιράζουν πτυχεια στα ΤΕΕ και στα ΙΕΚ?
Εδω μερικοι δεν ξερουν τι ειναι το RAID και το NAS..

με φτάνεις σε σημείο εάν σε δώ στο δρόμο να σε κοπανίσω

Σταμάτα να απαξιώνεις οτιδήποτε. κάπιοι απο εμάς πέρνουμε σοβαρά αυτό που κάνουμε

Σαφώς.
Κι εγώ παίρνω στα σοβαρα αυτο που κάνω.
Δεν απαξιώνω οτιδήποτε.Απαξιώνω εμένα.

Δν θελω να βγω αλο off topic. Αν θες κατι άλο, μπορεις να ανοίξεις ενα νεο topic.Στα PM δεν απαντάω σε τετοια..Μονο δημόσια!

id12586
στις καρδιές μας

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2008 18:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Dimitris24sta23 ανέφερε:
id12586 ανέφερε:
Dimitris24sta23 ανέφερε:

Ωραία λοιπόν αφού θέλετε...
Το ουστ πάει στη microsoft που αποφάσισε να υποστηρίξει το open source, με μια διαφορά: ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΝΟΜΗΣΕΙ!
Ας μην είμαστε αφελείς... δεν το κάνει για την ψυχή της μάνας της.
Έιναι γνωστό ότι το μεγαλύτερο μέρος των servers παγκοσμίως αντιστοιχεί σε unix / Linux συστήματα. Γιατι? Ειναι και δωρεάν είναι και ποιό σταθερά. (κατά τη γνωμη μου)
Επίσης η php παίζει και αυτή το μεγαλύτερο ρόλο σε web εφαρμογές, από τις πιό μικρές μέχρι τις πιό μεγάλες (βλέπε facebook). Μέχρι και πρίν λίγο καιρό σου έβγαινε ο κ*λός να κάνεις τον iis να τρέξει php. Τώρα πλέον έχουν βγάλει και ένα addon που το κάνει αυτόματα. Παρόλα αυτά ο iis δεν έχει by default support για php, τι να το κάνω εγώ που μου δίνει η microsoft έναν Installer να μου κάνει αυτόματα copy-paste το joomla στο root.. χέστηκα.
Κατάλαβε πλέον πως είναι μάταιο να πηγαίνει κόντρα στο open source γιατί χάνει λεφτά
Μεχρι τώρα δεν το κάνανε γιατί προσπαθούσαν να προωθήσουν τις δικές τους asp, asp.net τεχνολογίες. Δεν την παλεύουν όμως και το έχουν πάρει απόφαση.

Τη στιγμή που οι περισσότεροι developers επιλέγουν php/mysql για να αναπτύξουν τις εφαρμογές τους, η Microsoft γνωρίζει πως αυτοί οι χρήστες θα επιλέξουν *nix servers για να hostαρουν τις σελίδες τους. Άρα οι linux servers θα συνεχίζουν να της τρώνε ένα μεγάλο μερίδιο αγοράς. Με το να κάνουν τον iis να υποστηρίξει Php και να προωθήσουν κιόλας εφαρμογές php όπως τα joomla, drupal, phpbb κλπ θέλουν να εξοικειώσουν τον κόσμο να τα τρέχει τις εφαρμογές του απο εκεί, με απότερο σκοπό να επιλέξουν και iis για να hostάρουν.
Δεν το κάνει δηλαδή για χάρη του open source αλλά χρησιμοποιεί το open source για να κονομήσει.
Πιστεύω πως κανένας php developer δεν θα επέλεγε windows server για να τρέξει την εφαρμογή του, είναι γελοίο.

Ουστ και ξανά ουστ!

Σωστό είναι αυτό αλλά ξαφνικά δεν θα σταματήσουν οι nix servers. Να μην σου πώ ότι αν δεν γίνουν σοβαρά βήματα στους Windows Servers μπορεί να της γυρίσει και boomerang.

Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2005
Βοηθήματα: 9
Νέα: 3

Περιοχή: Στα αλατορυχεία της Ζουαζιλάνδης...
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2008 18:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Dimitris24sta23 ανέφερε:

Όπα όπα...

Αυτό δεν ισχύει για κανένα λόγο...

Το μεγαλύτερο μέρος των Servers είναι Windows και θα είναι Windows για καιρό ακόμα...

Δεν στο λέω επειδή μου την βάρεσε, στο λέω γιατί δουλεύω στο εξωτερικό σε σχετικό τομέα, και είναι όλα Windows...

Ο λόγος είναι απλός... Partnership και support... Επίσης χρήση εφαρμογών που δουλεύουν μόνο σε Windows... Α και να μην ξεχάσω ότι και η HP και η DELL, οι δυο μεγαλύτερες εταιρίες server τους δίνουν με Windows...

Αυτά...

παράθεση:
Windows usage remains high: 55% of the respondents noted that 80% to 100% of their servers are running Windows. Only three percent of respondents said they had no Windows installed.

http://www.iaps.com/2007-server-hardware-and-os-survey.html

Και για να μην μιλάω χωρίς αποδείξεις...

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
View users profile Visit posters website
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2008 19:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από την άλλη, εταιρία εισηγμένη στο χρηματιστήριο είναι, λογικό δεν είναι οι κινήσεις της να έχουν ως απώτερο σκοπό το κέρδος;

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2008 20:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

[quote="GeoStuff"]
Dimitris24sta23 ανέφερε:

Όπα όπα...

Αυτό δεν ισχύει για κανένα λόγο...

Το μεγαλύτερο μέρος των Servers είναι Windows και θα είναι Windows για καιρό ακόμα...

Δ

Αγαπητέ GeoStuff δεν αντιλέγω οτι οι Windows Servers ειναι περισσότεροι αλλα τί servers?
Εννοείται ότι τα περισσότερα, αν όχι όλα τα δίκτυα εταιριών στηρίζονται σε windows servers και οι σταθμοί εργασίας xp.

Μιλάω κυρίως gia web servers και όχι εσωτερικά δίκτυα εταιριών.

Σε αναζητήσεις που έχω κάνει για web hosters κατά καιρούς που θέλω για φιλοξενίσω sites που φτιάχνω οι περισσότεροι είναι linux servers.
Χτύπα στο google "web hosting" και δες στα αποτελέσματα τις εταιρίες και τί πακέτα προσφέρουν. 1 στα 20 είναι windows.
Όλοι php/mysql δίνουν και κάποιοι μόνο αναφέρουν ότι δίνουν και windows.
Αυτό πως το εξηγείς?
GeoStuff
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2008 20:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να σου πω...

Αν κάνεις search, όπως λες, για web hosting link to hosting θα βρεις ένα σωρό από linux servers γιατί απλά οι εταιρίες που κοιτάς είναι εταιρίες για hosting που αγοράζει όποιος θέλει. Αυτό σημαίνει ότι πολλές από αυτές εξυπηρετούν μέσους και μικρούς χρήστες που χρησιμοποιούν δωρεάν πακέτα... Αυτό σημαίνει apache, MySQL και php.

Τσάμπα και χωρίς support.

Από την άλλη έχεις ένα κολοσσό, MS, που σου προσφέρει .NET Framework, IIS και ένα κάρο άλλα, βλέπε και αυτά που κοιτάμε τώρα εδώ... Υποχρεωμένη να προσφέρει support και φυσικά με άψογη εξυπηρέτηση πελατών... Μην κρίνεις από home εφαρμογές... Μιλάμε για κάτι εντελώς διαφορετικό...

Όταν συζητάς για εταιρίες με 300 περίπου server στην κατοχή τους και όλοι τρέχουν Windows link to Windows καταλαβαίνεις για τι μιλάμε...

Όταν τα best Practises του εμπορίου, τόσο σε γραφείο και server, προτείνουν MS, θα είναι κυριαρχία... Και αυτό συμβαίνει γιατί καμία διανομή linux δεν είναι σε θέση να προσφέρει αυτό που όλες οι εταιρίες θέλουν... Support και χρηστικότητα...

Για να προλάβω μερικούς να πώ ότι η χρηστικότητα είναι ακόμα προνόμιο των Windows στις ηλικίες 30+...

Μέλος από: 10 Μαη 2007
Scripts: 2

Περιοχή: Ioannina
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 24 Οκτ 2008 20:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

[offtopic]dld se ena xrono tha valo win [/offtopic]

pantos parolo pou eimai ki ego yper linux ontos einai polla stimena se MS systimata
(afto den einai aparetita kalo / oute aparetita kako )
apla exei ton tropo na mpenei pantou h MS
(Vlepe fragga/managarisma)

kai epishs katafernei akoma kai o ksekarfotos na perasei pente paketa pano kai na stish dio pragmata
opote me ligoterh pira eksidikefsh mporeis na prosfereis afta pou prosferei o poio empiros (optika toulaxiston) apla me to na exeis oreksh.

linkedin
Dimitris24sta23

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Οκτ 2008 02:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ασχετο με τις δικές μου εφαρμογές και του κάθε ενός μικρομεσαίου οι εταιρίες αυτές παρέχουν εξυπηρέτηση πελατών σε όλους και δε μιλάω για free hosting link to hosting.
Φυσικά και ότι πληρώνεις παίρνεις. Υπάρχουν εταιρίες όπως πχ η mediatemple που τα μηχανήματά της τρέχουν linux και θεωρείται από της καλύτερες.
Αν δείτε πελατολόγια θα πάθετε.
Μεγάλες εταιρίες όπως η diesel, adobe link to adobe, sony link to sony και πολλές άλλες επιλέγουν linux hosting για τα sites τους, δεν έναι τυχαίο που ολόκληρη η google πατάει πάνω σε Linux servers.
H amazon link to amazon συνεχίζει να υποστηρίζει το Linux για τις web υπηρεσίες της πρόσφατά ανακοίνωσε τη συνεργασία της με την red hat για την ανάπτυχη εγαρμογών στο Amazon Elastic Compute Cloud link to Cloud (EC2) και αυτό δεν απευθύνεται σε χρήστες τις πλάκας.

Εν πάσει περιπτώσει πιστεύω να συμφωνείς ότι τα περισσότερα websites που υπάρχουν στο δίκτυο είναι γραμμένα σε php. Απο τη στιγμή που o iis δεν υποστήριζε php, όλα αυτά που τρέχουν, σε windows link to windows i se linux?
Και για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα μας το bottom line είναι ότι η microsoft link to microsoft χρησιμοποιεί το open source για να βγάλει περισσότερο χρήμα και είναι αν μή τι άλλο αισχρό.
GeoStuff
Honorary Member

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Οκτ 2008 02:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εδώ είναι που υπάρχει το πρόβλημα...

Η MS δεν προσφέρει υπηρεσίες open source για να βγάλει λεφτά... Απλά παρατηρεί την τάση της αγοράς και προσαρμόζεται...

Τώρα αν οι εταιρίες που αναφέρεις χρησιμοποιούν ή όχι linux δεν το γνωρίζω. Όπως σου είπα απλά αυτό έχω δει εγώ και στο αναφέρω...

Και όπως είπες και εσύ... Η amazon link to amazon έκανε συνεργασία με την Red Hat... Δλδ support... Εντελώς διαφορετικό από το απλό open source σενάριο...

Και ναι συμφωνώ ότι τα περισσότερα websites είναι php... Αλλά τα περισσότερα websites δεν είναι εταιρικές εφαρμογές ή εταρικά site...

Σου ξαναλέω, μην σκέφτεσαι ως χρήστης... Δες την μεγαλύτερη εταιρική εικόνα...

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 25 Οκτ 2008 15:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να είσαι σίγουρος πως δεν σκέφτομαι σαν απλός χρήστης. Έχω πάνω από 11 χρόνια εμπειρίας στο διαδίκτυο και 6 χρόνια σαν επαγγελματίας web developer.
Εργάζομαι στη μεγαλύτερη εταιρία web υπηρεσιών στην ελλάδα η οποία είναι και golden partner της Microsoft link to Microsoft. Υπάρχουν άτομα της Microsoft μέσα στην εταιρία μας που δουλευουν σαν support με τους οποίους έχω συνεργαστεί και γνωρίζω καλά αυτό που περιγράφεις σαν τεχνική υποστήριξη. Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό.
Όμως η microsoft παρέχει support μόνο σε εταιρίες, οι απλοί χρήστες όμως δεν μετράνε? Ας με ρωτήσει κάποιος πόσες φορές έχω κάνει format το pc λόγω προβλήματος των windows link to windows και πόσεw φορές ήρθε η microsoft σπιτι μου να με βοηθήσει. Τώρα πώς να μη σκεφτώ σαν χρήστης? Μη ξεχνάμε ότι η Microsoft απο του απλούς χρήστες έγινε ότι έγινε αρχικά.
Σε στατιστικά που διάβασα πρόσφατα σε συνολικό ποσοστό servers στον κόσμο η Microsoft ερχεται πρώτη σε ποσοστό περίπου 52% και μετά το linux με γύρω στο 25% πολύ μεγάλο ποσοστό αν αναλογιστείς οτί είναι free και χωρις support εκτός από λίγα συγκεκριμενα distributions όπως το redhat. Ισως ήταν λάθος που είπα ότι οι περισσότεροι servers ειναι linux κρινοντας από τους web servers που βλέπω στο internet παρόλα αυτά εξακολουθώ να πιστεύω πως η php/mysql κυριαρχούν των asp .net / mssql στο εμπόριο και από απλούς χρήστες αλλά και από μεγάλες εταιρίες.
Εχω ξεκινήσει απο asp και μόλις δοκίμασα την php δεν την αποχωρίστηκα από τότε.
Και θα σου πώ κάτι άλλο... Υπάρχει μεγαλύτερο documentation, free code και ακόμα και ολόκληρες εφαρμογές se php παρά σε asp η .net και αυτό γιατί όταν ο προγραμματιστής έχει μάθει να αγοράζει τα windows, το support της, τους servers τα προγράμματα και γενικά ότι του πουλάει η Microsoft, τον κώδικά του φυσικά δεν θα τον μοιραστεί με άλλους. Σε μια κοινότητα open source ομως αυτοί που τη χρησιμοποιούν έχουν μάθει να δίνουν βοήθεια τσάμπα και να παίρνουν βοήθεια τσάμπα, είτε η βοήθεια αυτή είναι το να μοιράζονται εμπειρίες και γνώσεις, είτε κώδικα. Ψαξε να βρείς πχ clones για facebook link to facebook η για youtube και πες μου πόσους θα βρεις σε asp και πόσους php. και μή μου πείς ότι δεν είναι "επαγγελματικές" εφαρμογές ή υστερούν σε ασφάλεια. Άν πχ ήθελες να στείσεις ένα forum όπως αυτό εδώ θα το έφτιαχνες από την αρχή ή θα έπαιρνες ένα έτοιμο όπως το vbulletin ή το phpbb, invision Board κλπ που έχουν πάνω από 10 χρονια που αναπτύσσονται, τι είναι λιγότερο "επαγγελματικά" και οι μεγάλες εταιρίες δεν τα προτιμούν? Εγώ άλλο έχω δει.
Αυτό που με ενοχλέι είναι πως εγω σαν επαγγελματίας δεν μπορω να χρήσιμοποιήσω linux σαν OS γιατί οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ δεν τρέχουν εκεί, (photoshop, illustrator, flash) κυρίως γραφιστικά προγράμματα. Οπότε αναγκαστικά χρησιμοποιώ windows.
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Οκτ 2008 10:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Dimitris24sta23 ανέφερε:
"Το ουστ πάει στη microsoft που αποφάσισε να υποστηρίξει το open source, με μια διαφορά: ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΝΟΜΗΣΕΙ!"

Dimitris24sta23 ανέφερε:
"Εργάζομαι στη μεγαλύτερη εταιρία web υπηρεσιών στην ελλάδα η οποία είναι και golden partner της Microsoft. Υπάρχουν άτομα της Microsoft μέσα στην εταιρία μας που δουλευουν σαν support με τους οποίους έχω συνεργαστεί και γνωρίζω καλά αυτό που περιγράφεις σαν τεχνική υποστήριξη. Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό."

Όλοι για την κονόμα πάνε...

Dimitris24sta23 ανέφερε:
Ας με ρωτήσει κάποιος πόσες φορές έχω κάνει format το pc λόγω προβλήματος των windows και πόσεw φορές ήρθε η microsoft σπιτι μου να με βοηθήσει[/b]
Ενώ για το linux ήρθαν;

Dimitris24sta23 ανέφερε:
Έχω πάνω από 11 χρόνια εμπειρίας στο διαδίκτυο και 6 χρόνια σαν επαγγελματίας web developer.
Αυτό που με ενοχλέι είναι πως εγω σαν επαγγελματίας δεν μπορω να χρήσιμοποιήσω linux σαν OS γιατί οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ δεν τρέχουν εκεί, (photoshop, illustrator, flash) κυρίως γραφιστικά προγράμματα. Οπότε αναγκαστικά χρησιμοποιώ windows

Ως Developer ή ως designer εργάζεσαι τελικά; Φαντάζομαι κώδικα γράφεις σε linux editors έτσι;

Την προσωπική μου άποψη περί support την έχω εκφράσει κατά το παρελθόν και εδώ και εδώ που ακολούθησε μια πάρα πολύ όμορφη e-συζήτηση με διαφορετικές απόψεις.
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 3 από 4 [49 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Microsoft Ελλάς και Found.ation συνδιοργανώνουν το Hack.athon #{SmartCities} 0 cordis 02 Δεκ 2016 15:59
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
To πρόγραμμα Microsoft Innovative Educator Expert για το 2016-2017 0 cordis 28 Νοε 2016 16:00
Η Google μπαίνει και αυτή στην κοινότητα Microsoft .NET 0 cordis 22 Νοε 2016 15:25
Samsung συμμετέχει στην κοινότητα Microsoft .NET 0 cordis 18 Νοε 2016 15:02
Η Microsoft γίνετε μέλος του Linux Foundation ως Platinum member. 0 cordis 17 Νοε 2016 18:40

Τώρα είναι 17 Ιαν 2017 14:58 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites