freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Προβλημα με μηχανες αναζητησεις σε ολα τα σιτε μου

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO
Moderators:  SEM Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: μηχανέςολα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
aingel

Μέλος από: 28 Απρ 2008

View users profile Visit posters website
facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2008 02:09    Θέμα: Προβλημα με μηχανες αναζητησεις σε ολα τα σιτε μου
Περιγραφή θέματος: παρολες τις τεχνολογιες και παλι καθολου καλη καταταξει στις μηχανες αναζητησεις
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ρε παιδια θελω μια βοηθεια εχω 3 σιτε στο ιντερνετ που τα εβγαλα στις 15 Οκτωμβριου
ειναι τα www.atlantidavillas.net , www.atlantidavillas.gr kai www.lostatlantidavillas.com
το προβλημα ειναι το εξης //

Παρολο τον κοπο που χω κανει να τα φτιαξω και και τις λεξεις κλειδια δεν βγαινουν μπροστα στα seo ολα ειναι ενταξει και στο κωδικα αλλα και παλι τιποτα
εχω 4 ερωτησεις σε οποιον ξερει
1 = παιζει ρολο οτι εχω βαλει πολυ κειμενο και μπερδεβει τις μηχανες?
2 = μυπως επειδη δεν εχω χρεισημοποιησει παραγραφους οι μηχανες δεν τα αναγνωρηζουν
3 =ειναι κακο που εω βαλει αναμεταξυτους λινκ
4 = το Αλεχα μου δεινει 24.400.000 Ρανκ πως μπορω να το κατεβασω για να ανεβει στις ψηλοτερες θεσεις τις αναζητησης
παρακαλω εοπισκευτητε τα σιτε και δειτε εαν τα χω κανει ολα σωστα και τι κανω λαθος και δεν πανε καθολου καλα
korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2008 08:36    Θέμα: Re: Προβλημα με μηχανες αναζητησεις σε ολα τα σιτε μου
Περιγραφή θέματος: παρολες τις τεχνολογιες και παλι καθολου καλη καταταξει στις μηχανες αναζητησεις

aingel ανέφερε:

1 = παιζει ρολο οτι εχω βαλει πολυ κειμενο και μπερδεβει τις μηχανες?
2 = μυπως επειδη δεν εχω χρεισημοποιησει παραγραφους οι μηχανες δεν τα αναγνωρηζουν
3 =ειναι κακο που εω βαλει αναμεταξυτους λινκ
4 = το Αλεχα μου δεινει 24.400.000 Ρανκ πως μπορω να το κατεβασω για να ανεβει στις ψηλοτερες θεσεις τις αναζητησης

1. Το πολύ κείμενο είναι στα υπέρ (αν εμπεριέχει τα keywords της αναζήτησης)
2. Εδώ αναγνωρίζεται το κείμενο μέσα στα flash (και σε λίγο και σε σκαναρισμένες εικόνες), θα είχε πρόβλημα που δεν βρίσκει παραγράφους? Ούτε αυτό φταίει...
3. Από τη στιγμή που έχουν όλα μηδενικό PR, είναι σχεδόν αδιάφορο.
4. Έχεις να λύσεις άλλα πρώτα πριν ενδιαφερθείς για την alexa

Τι φταίει λοιπόν;
Ο καθένας θα σου πει στην θεωρία του!
Κάποιοι θα σου πουν "επειδή πρέπει να το αναλάβουν επαγγελματίες του SEO".

Η δική μου συμβουλή:
Δώσε του χρόνο (είναι αρκετά νωρίς ακόμα) και φρόντισε να αυξήσεις τα links που θα υπάρχουν σε άλλα sites προς τα sites σου. Όσο καλύτερο PR έχουν μάλιστα αυτά τα sites τόσο καλύτερα θα πας και εσύ.
Στο SEO κάποια πράγματα περνούν από το χέρι μας (κώδικας) και κάποια άλλα (ακόμα πιο σημαντικά) είναι πιο δύσκολα να γίνουν (δημόσιες ηλεκτρονικές σχέσεις όπως τις αποκαλώ).

Απορία: Είναι εσωτερική παραγωγή του ξενοδοχείου το site?

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2008 11:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Eίναι πολύ νωρίς, δώσε χρόνο...

Μια "άσχετη παρατήρηση":
Εδώ: http://www.atlantidavillas.net/santorini-hotel-greek1.html
διάβασα το κείμενο υπό τον τίτλο "Ξενοδοχείο Atlantida Villas στην Οία"...
Οφείλω να πω ότι ένιωθα λίγο ηλίθιος...
Υπάρχει μια τόσο έντονη διάθεση να επαναλαμβάνονται οι λέξεις κλειδιά [ξενοδοχείο, Οία, κλπ] που το κείμενο γίνεται εντελώς αφύσικο, κουραστικό και "μη χρηστικό"...

SEM Moderator

Μέλος από: 03 Ιουν 2008
Νέα: 4

Περιοχή: Athens,Greece
blog linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2008 12:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

EneMe ανέφερε:
Eίναι πολύ νωρίς, δώσε χρόνο...

Μια "άσχετη παρατήρηση":
Εδώ: http://www.atlantidavillas.net/santorini-hotel-greek1.html
διάβασα το κείμενο υπό τον τίτλο "Ξενοδοχείο Atlantida Villas στην Οία"...
Οφείλω να πω ότι ένιωθα λίγο ηλίθιος...
Υπάρχει μια τόσο έντονη διάθεση να επαναλαμβάνονται οι λέξεις κλειδιά [ξενοδοχείο, Οία, κλπ] που το κείμενο γίνεται εντελώς αφύσικο, κουραστικό και "μη χρηστικό"...

Συμφωνώ και με τα δυο σχόλια...

Και τα 3 sites φαίνονται να έχουν γίνει indexed...Απλα όπως είπαν και τα παιδιά είναι πολύ νωρίς.Οι σελίδες σου είναι πάνω 2.5 εβδομάδες.Δεν είναι τόσο εύκολο να πας στην πρώτη σελίδα ειδικά στον δικό σου τομέα όπου οι λέξεις κλειδιά είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικές.Ρίξε μια ματιά στον οδηγό SEO στα βοηθήματα ξεκίνα απο τα βασικά βήματα on-site και οff-site οπλίσου με υπομονή και καλή επιτυχία
scoobby

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2008 14:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

υπομονη και ολα τελεια να τα εχεις κανει ειναι πολυ νωρις για να διεκδικησεις καλες θεσεις....Και μην το παρακανεις με το σεο σε τοσο νεα σαιτ γιατι θα εχεις αντιθετα αποτελεσματα.....

Honorary Member

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2008 16:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

καταρχην δωσε χρονο στις μηχανες να το ανεβασουν
κανε ανταλλαγη link με αλλες σελιδες
φτιαξε ενα blog στο blogspot που θα εχει αναλοδα κειμενα με αρκετα Link στις σελιδες σου καθως ο γουγλης εχει ιδιετερη προτημηση και καταταξη στα blog του
και τελος σταματα να βλεπεις την alexa σαν μεσια για τις σελιδες σου

aingel

facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2008 18:50    Θέμα: παιδια ευχαριστω για τις απαντησης σας
Περιγραφή θέματος: μπορω να πωτησω και κατι ακομα ?

παιδια ευχαριστω για τις απαντησης σας
απο οτι εχετε καταλαβει τα σιτε ειναι το χομπυ εχω καποιες χαζες ερωτησης να σας κανω
επειδη ψαχνομαι πολυ

και στα 3 τα σιτε εχω κανει πολλες λεξεις κλειδια γιατι ο ανταγωνισμος στην Σαντορινη ειναι τεραστιος και ειμουν αναγκασμενος να το κανω αυτο
αυτα που θέλω να ρωτησω ειναι τα εξης ¨
1 = υπαρχει κανενα προγραμμα που να κανει submit στις μηχανες αναζητησης κατι σαν το
AddWeb Website Promoter 8 (μονο που στο ιντερνετ υπαρχει μονο σε trial)
2 = πιο ειναι το ιδανικο ρανκ για ενα σιτε γιατι αυτο το ανοητο σιτε της αλεχα δεινει 24.000.000 στα σιτε μου ενω αλλα σιτε με 1.000.000 ρανκ ειναι πιο ψηλα στις μηχανες τι παιζει παιδια με αυτο
3 = σε ολα τα σιτε εχω βαλει λινκ αναμεταξει των 3 σιτε μερικοι λενε οτι ειναι καλο αλλοι οτι ειναιι κακο , πια ειναι η γνωμη σας
4 = Τι αλλο μπορω να κανω για να ανεβουν γρηγορα τα σιτε στις μηχανες , περα απο το να ψαχνομαι να βαζω λινκς. ?

Ευχαριστω αν μου απαντησετε και συγνωμη που γινομαι κουραστικος
Γιωργος
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 353
Templates: 1

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2008 19:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τα Site που μας έδειξες δεν είναι hobby... είναι επαγγελματικά, μιας και διαφημίζουν επαγγελματίες που ψάχνουν για πελάτες. Αν αποτύχεις σε ένα hobby απλά λυπάσαι, αν αποτύχεις σε κάτι επαγγελματικό χάνεις λεφτά.

intelcore2

Μέλος από: 27 Ιουλ 2007
Περιοχή: Pagrati
ΜήνυμαΣτις: 02 Νοε 2008 23:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ποιές είναι οι λέξεις κλειδιά που έχεις βελτιστοποιήσει?

Επίσης να φτιάξεις και sitemap βοηθάει πολύ

facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2008 03:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ti ennoeiw ποιές είναι οι λέξεις κλειδιά έχω βελτιστοποιήσει?
και τι σιτε μαπ σε τι θα βοηθουσε
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 353
Templates: 1

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2008 08:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σε ποίες λέξεις κλειδιά θέλεις / έχεις βάλει σκοπό να βγεις πρώτος.

intelcore2

Μέλος από: 27 Ιουλ 2007
Περιοχή: Pagrati
ΜήνυμαΣτις: 03 Νοε 2008 10:14    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το sitemap ενημερώνει το spider του google για το ποιές σελίδες υπάρχουν και τον βαθμό σπουδαιότητας τους.
Περισσότερες πληροφορίες εδώ

https://www.google.com/webmasters/tools/docs/en/protocol.html

facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 14 Νοε 2008 18:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μπορεις να μας δωσεις ενα δειγμα αυτου του σιτε μαπ
και τι ακριβως μορφη εχει ? το αποθυκευουμε στον σερβερ ενοω σαν μορφη τεχτ ή ητμλ
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αλλαγές σε ολα τα links ενός eshop. Πως να κανω URL mapping στο Webmasters? 7 UserX 12 Δεκ 2013 14:53
Paris Platanias Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 18 Δεκ 2014 23:37 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites