freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Για αρχάριο Joomla ή Mambo;

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! γενικά
Moderators:  PHP Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [20 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: joomlamambo Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
ΑποστολέαςΜήνυμα
manolism
Super Moderator

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12
Templates: 1

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 25 Δεκ 2008 20:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εννοείται ότι η τιμολόγηση γίνεται πάνω στην παραμετροποίηση του template του open source καθώς και στην εισαγωγή των πληροφορίών που θα δοθούν.

Εκτός κι αν είναι για δημόσιο οργανισμό.

Μέλος από: 20 Μαρ 2003
Νέα: 1

Περιοχή: Athens - Pyrgos
View users profile Send email to user Visit posters website
blog 
ΜήνυμαΣτις: 26 Δεκ 2008 11:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

1ον εξαρτάται πού απευθύνεσαι και τι θέλεις να φτιάξεις...
Δηλαδή, αν κάποιος σου ζητήσει ένα blog θα καθίσεις να φτιάξεις καινούριο κώδικα ή θα του συστήσεις κάποιο από τα πολύ καλά που υπάρχουν; Γιατί αν καθίσεις να φτιάξεις κώδικα εξαρχής τι να πω...
Αλλά αν σου απευθυνθεί μια μεγάλη επιχείρηση ή οργανισμός και θέλει μια custom λύση για ένα εταιρικό site ή εσωτερικό κόμβο πχ διαχείριση κάποιας βάσης δεδομένων, εκεί εννοείται ότι υπάρχουν άλλα κριτήρια...
Αλλά όχι να λέμε σε κάποιον κάτσε γράψε δικό σου CMS για να μάθεις php και σωστή χρήση της mysql...Ε όχι εμένα δεν με νοιάζει να μάθω, δουλειά μου θέλω να κάνω, απλός χρήστης είμαι...και δεν με νοιαζει αν αυτό που έχω εγώ το έχουν άλλοι n χρήστες παγκοσμίως ή μόνο εγώ, αφού πάλι δουλειά μου θα κάνω με σαφώς λιγότερο κόστος και σε συντομότερο χρόνο, ίιιισως και με καλύτερη υποστήριξη από την κοινότητα, σε σχέση με κάποιον προγραμματιστή που "θα το δει αλλά τώρα δεν προλαβαίνει" (δεν λέω κάποιον από δω, αλλά υπάρχουν πολλοί τέτοιοι).

2ον όσον αφορά το αισθητικό, είπα ότι σε βοηθά να επικεντρωθείς εκει, όχι ότι είναι αποκλειστική ιδιότητα του joomla (drupal, wordpress, πείτε το όπως θέλετε!)...Όπως και ότι σου παρέχει όλα τα εργαλεία για να στήσεις μια λειτουργική σελίδα.

Τέλος πάντων βλέπω ότι οι απόψεις διίστανται, απλά λέω άλλα τα κριτήρια στην μια και στην άλλη περίπτωση και για εμένα σίγορα όχι το κίνητρο της εκμάθησης!

Μέλος από: 18 Μαη 2005

Περιοχή: Αθήνα
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 16 Φεβ 2009 01:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια, αν και μπορει να θεωρηθει offtopic..

Δουλευω πανω στη μετατροπη ενος φορουμ απο phpBB σε SMF 1.18 και λεω να βαλω το Joomla για front page.

Παραγγειλα το βιβλιο Joomla 1.5 στα Ελληνικά του μεγιστου lunarmedia.

Κατι διαβασα στο φορουμ του SMF για τη Γέφυρα Joomla 1.5.x => SMF

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=285892.0

Εχει κανεις γνωση για υποστηριξη/συμβατοτητες..?

Μέλος από: 06 Νοε 1999

blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 16 Φεβ 2009 02:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επίσημο bridge δεν νομίζω να βρεις εξαιτίας διαφωνιών στις άδειες χρήσης του joomla με το smf.

Μέλος από: 18 Μαη 2005

ΜήνυμαΣτις: 16 Φεβ 2009 02:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Οκ.. ευχαριστω φιλε CyberCr33p..

Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! γενικά

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Βοήθημα: Δημιουργία ή ενημέρωση άρθρου σε Joomla 3 0 changlee 12 Ιαν 2017 08:42
changlee Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
e-shop σε joomla 4 dimitrismaritakis 29 Οκτ 2016 17:13
dimitrismaritakis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΓΙΑ Joomla! 3.5.1 0 miniatoura 22 Σεπ 2016 11:23
miniatoura Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Κατάργηση σελίδων από joomla site 2 aguila21 24 Μαη 2016 21:10
aguila21 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Ψάχνω άτομο να μεταφέρει host με joomla website 5 Insurer 20 Δεκ 2015 21:08
elpida_fwt Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος