Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Υποσέλιδο φόρμας

Συζητήσεις για την τοπική βάση δεδομένων Access της Microsoft

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
ran

Υποσέλιδο φόρμας

Δημοσίευση από ran » 05 Δεκ 2008 13:21

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να βάλω πεδίο ημ/νιας στο υποσέλιδο μιας φόρμας? (ξέρω.....εντελώς noobish ερώτηση αλλά ταλαιπωρούμαι μέρες κ μόνο με αποκοπή από την κεφαλίδα μπορώ να το προσθέσω).
Ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
kon73
Script Master
Επικοινωνία:

Υποσέλιδο φόρμας

Δημοσίευση από kon73 » 05 Δεκ 2008 16:41

Φίλε ran

Πεδία στο Υποσέλιδα της ΦΟΡΜΑΣ εμφανίζονται όταν πρόκειται να τυπώσεις την φόρμα. Αν μεταφέρεις το πεδίο Ημερομηνία στο Υποσέλιδο της Φόρμας τότε δοκίμασε να βάλεις Print Preview Προεπισκόπηση Εκτύπωσης και θα δεις ότι σε κάθε σελίδα στο κάτω μέρος θα εμφανίζεται το πεδίο που έχεις βάλει στο υποσέλιδο της φόρμας.

Σημείωση : Να πω όμως ότι γενικώς δεν συνιστώ να τυπώνουμε φόρμες αλλά Εκθέσεις/Reports.

Ορίστε και ένας μικρός οδηγός για τις Φόρμες :
www.techdocs.ku.edu/docs/access_xp_forms.pdf

Φιλικά

kon73
My New Site http://www.MsAccess.gr
Free Access (VBA Code,Tutorials, Mdbs, Eclass, Eshop)
Εικόνα

ran

Υποσέλιδο φόρμας

Δημοσίευση από ran » 05 Δεκ 2008 19:39

Ευχαριστω πάρα πολυ!
Δεν θέλω να εκτυπώσω την φόρμα μου απλώς ήθελα να εμφανίζεται η ημ/νια σε προβολή φόρμας κ το drag 'n drop από την κεφαλίδα δεν μου φαινόταν σωστος τρόπος.
Ευχαριστω κ πάλι!

Απάντηση

Επιστροφή στο “MS Access”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης