freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Amazon.co.uk - η Αγγλική λίρα πέφτει τα δώρα έρχονται.

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 3 [31 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: amazonδώραuk Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
ALR
Honorary Member

Μέλος από: 09 Απρ 2005
Templates: 1

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 04 Ιαν 2009 00:25    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τζίφος η υπόθεση. Και το play μάλιστα αναφέρει ότι δεν αποστέλνει Ελλάδα προϊόντα άνω(!) των 30 λιρών...

Πρέπει όπως και δήποτε να βρούμε τον χαμένο μας θείο από το Λονδίνο

Web designer - Wireframe to PSD - Premium WordPress Themes
sibas
Honorary Member

Μέλος από: 21 Φεβ 2003

Περιοχή: Μια εδώ.. Μια εκεί.. Σήμερα είμαι εδώ!!!
ΜήνυμαΣτις: 04 Ιαν 2009 01:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν κανένας χριστιανός είναι αγγλία και ετοιμάζεται για μια βόλτα προς ελλάδα μεριά ας
αφήσει κανένα email γιατί μαζί με το acer του ALR θέλω και εγώ 1-2 μικροπράγματα φιου φιου...

Μέλος από: 04 Ιουλ 2006
Περιοχή: on the way to Curriculax
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 04 Ιαν 2009 12:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

-Ψιλοάσχετο αλλά δεν ήξερα που να το βάλω-

Βρήκα στο http://www.technixx.gr ένα κινητό κάπου στα 30 ευρώ φθηνότερο από όσο το είχα δει στο e-shop είναι αξιόπιστο μαγαζί για να το αγοράσω απο εκεί ;

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 04 Ιαν 2009 12:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

πάρε τους αρχικά τηλέφωνο για να κάνεις μια ερώτηση και βλέπεις. Δες πόσα είναι και τα μεταφορικά, εάν είναι 20 τότε δε συμφέρει.

Burned

Μέλος από: 04 Ιουλ 2006
Περιοχή: on the way to Curriculax
View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 05 Ιαν 2009 17:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
Δες πόσα είναι και τα μεταφορικά, εάν είναι 20 τότε δε συμφέρει.

5 E λέει είναι παντού

slang

Μέλος από: 29 Νοε 2008

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Ιαν 2009 12:51    Θέμα: Re: Amazon.co.uk - η Αγγλική λίρα πέφτει τα δώρα έρχονται. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
Η Αγγλική λίρα έχει πέσει τόσο πολύ το τελευταίο διάστημα που εκεί που όταν μπαίναμε στο Amazon.co.uk και κάναμε επί δύο τις τιμές για να βρούμε χονδρικά τα ευρώ, φτάσαμε στο επίπεδο του σχεδόν 1 προς 1.

Πρόσφατα, όπως ξέρετε, κέρδισα ένα XBOX360 από έναν διαγωνισμό του foracamp.gr και κάπως έτσι άρχισα να ψάχνω για παιχνίδια και διάφορα περιφερειακά.

Ένα χειριστήριο το πήρα από το multirama που το είχε με ένα παιχνίδι δώρο. Αγόρασα και το Gear of Wars 2 από το Saturn που το είχε για λίγες ημέρες στα 30 ευρώ, αλλά όποιο άλλο παιχνίδι και να ψάξω κάνει πάνω κάτω 70 ευρώ. Τόσα δεν είναι ούτε το ημερομίσθιο, δύσκολα το αποφασίζω να πάρω κάποιο παιχνίδι που δε ξέρω πόσο χρόνο θα του αφιερώσω.

Κάπου εκεί ήρθε και η αναζήτηση στο Amazon.co.uk που με μεγάλη μου έκπληξη είδα τιμές που δε πίστευα ότι υπάρχουν. Από εκεί αγόρασα το Prince Of Persia προς 20,5 ευρώ όταν εδώ κάνει... 69.90 και είμαι έτοιμος να πάρω και το You're In The Movies που έρχεται περίπου στα 37 ευρώ όταν εδώ έχει... 69.90! αλλά και διάφορα περιεφιακά που έχουν κι αυτά αρκετή διαφορά από εδώ.

Θέλω να υποστηρίξω το ελληνικό μαγαζί, αλλά όταν έχει διπλάσια τιμή το ίδιο είναι που δε με αφήνει να το κάνω.

Και δεν είμαι ο μόνος που το ψάχνω... οι ίδιοι προβληματισμοί και στο newsfilter.gr

TIP: για να βρούμε πόσα ευρώ είναι η λίρα βάζουμε στο Google π.χ. 25.6 gbp in euro

eyxaristo polui re file!dn eixa parei myrwdia oti exei pesei toso pl h isotimia!a k g n eiste sigouroi phgainete edw g n tsekarete tis isotimies einai pl kalo site k ananewnetai synexeia!
http://coinmill.com/EUR_GBP.html#GBP=8.79
KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Ιαν 2009 13:05    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

http://www.ecb.int/stats/exchange/eurofxref/html/index.en.html

cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 07 Ιαν 2009 13:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ή απλά στο Google 7.8 GBP in Euro

Geobak
SEM Moderator

Μέλος από: 03 Ιουν 2008
Νέα: 4

Περιοχή: Athens,Greece
blog linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 07 Ιαν 2009 14:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μιας και κάνουμε link drop εγώ χρησιμοποιώ αυτό
id12586
στις καρδιές μας

Μέλος από: 23 Ιουν 2003
Βοηθήματα: 6
Νέα: 1

Περιοχή: Far away
View users profile
blog deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 07 Ιαν 2009 14:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και Firefox addon με live ισοτιμίες και γραφήματα απο finance.yahoo.com

Μέλος από: 25 Μαη 2002

ΜήνυμαΣτις: 07 Ιαν 2009 17:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
στις κονσόλες στέλνει παντού, στο pc hardware μόνο Αγγλία...

τελικά το amazon.co.uk στέλνει Ελλάδα ή όχι?
ας πούμε ότι θέλω να πάρω το ps3 απο amazon.co.uk

τι θα πληρώσω τελικά; γιατί έχω μπερδευτεί με το ΦΠΑ, την ισοτιμία, τα μεταφορικά!!!

μπορεί κανείς να μου πει σίγουρα?

Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 07 Ιαν 2009 22:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κονσόλα δε στέλνει.
Παιχνίδια στέλνει και θα πληρώσεις κανονικά την ισοτιμία που ισχύει + τα μεταφορικά.

tempo

Μέλος από: 25 Μαη 2002

ΜήνυμαΣτις: 07 Ιαν 2009 22:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

τελικά τι ισχύει,
o cordis λέει στέλνει κονσόλες,
ο ALR ότι δεν στέλνει!!

Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 07 Ιαν 2009 23:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όντως είναι λίγο μπερδεμένα.

https://www.amazon.co.uk/exec/obidos/tg/browse/-/524836/pop-up/ref=ord_cisa_isr

Αν προσέξεις οι κονσόλες είναι μέσα στην κατηγορία electronics που το άμαζον στη σελίδα του αναφέρει ότι δεν στέλνει στην Ελλάδα.

Οι κονσόλες προφανώς δεν συγκαταλέγονται στα ηλεκτρονικά που δεν στέλνει το άμαζον κι έτσι όταν
πήγα να αγοράσω το xbox και το ps3 δε μου έβγαλε κανένα restriction

Όταν πήγα να αγοράσω ένα netbook, μου έβγαλε κατευθείαν stop message.

Η καλύτερη λύση πάντως για να διαπιστώσεις κι εσύ ο ίδιος τι συμβαίνει, είναι να το παραγγείλεις

alxdc

Μέλος από: 18 Μαρ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιαν 2009 15:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ebay.co.uk all the way
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 3 [31 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 06 Δεκ 2016 04:48 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites