freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πως ανεβαζω σελιδα joomla στο 000webhost.com?

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! γενικά
Moderators:  PHP Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: joomlacomσελίδα Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
greekpirates

Μέλος από: 15 Μαη 2008

View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιαν 2009 18:43    Θέμα: Πως ανεβαζω σελιδα joomla στο 000webhost.com? Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ειμαι καινουριος χρηστης joomla και θα ηθελα να με βοηθησετε... το 000webhost.com ειναι μια σελιδα που σου προσφερει δωρεαν χωρο και υποστηριζει mysql,php.. Εχω ψαξει το θεμα στο joomla.gr αλλα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
View users profile Visit posters website
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 11 Ιαν 2009 22:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για δες αυτό σε πρώτη φάση:
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=40018

Προσπερνάς ότι έχει να κάνει με τα local, αλλά η διαδικασία είναι πάνω κάτω παρόμοια...

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2009 15:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δηλαδη οθσιαστικα κανω εγκατασταση το joomla οχι τοπικα αλλα σε server με τον ιδιο τροπο που το εκανα και τοπικα? αν ηδη εχω κανει μια σελιδα τοπικα και θελω να την ανεβασω,μπορεις να μου εξηγησεις πως γινετε.Θελω μια βαση ωστε να δω πως λειτουργει.

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12
Templates: 1

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2009 15:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δοκίμασε κάποια εργαλεία από ΕΔΩ ώστα να πάρεις backup την τοπική σου βάση και έπειτα να την κάνεις restore στον server

ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2009 21:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παιδια σας διευκρινιζω οτι ειμαι αρχαριος. Πρωτη φορα ασχολουμαι με mysql,apache και ολα τα συναφη. Οποτε αν γινετε να μου τα λετε πιο λεπτομερειακα.

Μέλος από: 16 Σεπ 2005

View users profile Visit posters website
blog deviantART facebook linkedin 
ΜήνυμαΣτις: 12 Ιαν 2009 21:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για αρχή θα συμβούλευα να διαβάσεις το FAQ http://www.000webhost.com/faq.php
μετά δες το forum http://www.000webhost.com/forum/
και όπου κολλήσεις μας λες πιο συγκεκριμένα το πρόβλημα.
hydrogen_factory

Μέλος από: 20 Μαη 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 15 Ιαν 2009 00:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εγω εχω εμπειρια με αυτη την εταιρεια, εχω δυο σιτε.
Εχει βαλει οριο στο ανεβασμα αρχειων μεσω φτπ 6000 αρχεια.
Αλλα υπαρχει αλλος τροπος. Οτι αρχεια θες να ανεβασεις τα κανεις ενα zip και μετα απο το control apnel πατας restore, και επιλεγεις το αρχειο zip που μολις εφτιαξες.

Οτι χρειαστεις ρωτα.
greekpirates

ΜήνυμαΣτις: 26 Ιαν 2009 20:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ωραια τωρα που θελω να ανεβασω την σελιδα που εχω ηδη φτιαξει τοπικα ποια αρχεια πρεπει να ziparo? το htdocs? ολο τον φακελο xampp? Πως σου φαινετε η εταιρια ? ειναι καλη? εχει προβληματα?

Μέλος από: 20 Μαρ 2003
Νέα: 1

Περιοχή: Athens - Pyrgos
blog 
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιαν 2009 20:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φίλε επειδή είσαι αρχάριος, θα μπερδευτείς τώρα αμα πας να ανεβάσεις την τοπική εγκατάσταση σε άλλο Online server. Αυτό γιατί θα πρέπει να αλλάξεις αρκετές ρυθμίσεις, που έιχες περάσει κατά την αρχική εγκατάσταση...
Εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις το εξής:
1. Κάνε μια καθαρή εγκατάσταση του Joomla στον server, από την αρχή! Αυτό θα σου δείξει βήμα βήμα τι πρέπει να κάνεις.
2. Όταν η εγκατάσταση ολοκληρωθεί, ανέβασε με filezilla τα αρχεία έχεις στον φάκελο του xampp που βρίσκεται η εγκατάστασή σου (σίγουρα θα είναι κάποιος υποκατάλογος του /htdocs, πχ /htdocs/joomla/), όχι όλα αλλά τους φακέλους: templates, components, plugins, modules σε περίπτωση που έχεις εγκαταστήσει extensions, καθώς και τους αντίστοιχους φακέλους που βρίσκονται μέσα στον φάκελο /administrator/.
Αν δεν έχεις εγκαταστήσει τίποτα πρόσθετα, μην κάνεις τίποτα.
3. Πάρε backup την βάση σου, από το phpmyadmin σου τοπικά, και πέρνα την μέσα στην βάση που έχει δημιουργηθεί στον online server από το αντίστοιχο εργαλείο του Host.

Λογικά θα είσαι κομπλέ με αυτά! Καλό θα ήταν βασικά να έχεις τσεκάρει από πριν ώστε η κωδικοποίηση και στις δυο βάσεις να είναι Unicode και το collation utf8_general_ci.

ΜήνυμαΣτις: 26 Ιαν 2009 21:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

επειδη παρακολουθω το forum του joomla.gr και με εχουν κατατοπισει αρκετα. Απλα με ενδιαφερει καποιος που ξερει απο το 000webhost.com συγκεκριμενα. Απο την αλλη ομως το να επεξεργαζεσαι ενα joomla σε on line server ειναι λιγο εκνευριστικο μερικες φορες. Κολλαει... Απλα θελω να ετοιμασω την κεντρικη δομη της σελιδας και μετα αρθρα και τετοια τα βαζω online..Οποτε αν μπορει να βοηθησει ο hydrogen_factory η και οποιοσδηποτε αλλος θα ηταν καλα!! Παρολαυτα ευχαριστω πολυ mechpanos

Μέλος από: 20 Μαρ 2003
Νέα: 1

Περιοχή: Athens - Pyrgos
blog 
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιαν 2009 21:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Φίλε το Joomla.gr είναι κορυφή οπότε όσον αφορά το joomla είσαι κομπλέ! Τώρα για το 000webhost.com εγώ δεν έχω ιδέα, οπότε αν μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος άλλος φίλος...
Να σαι καλά!

Μέλος από: 16 Σεπ 2008
Templates: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιαν 2009 21:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

http://badkarma.dotc.info/2008/07/how-to-install-joomla-in-your-000webhostcom-account/

Μέλος από: 20 Μαη 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 26 Ιαν 2009 23:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για τζαμπα καλα ειναι, μην φανταστεις οτι θα μπορουν ταυτοχρονα να δουν το σιτε σου πολλα ατομα. Οσο αφορα το Joomla , υπαρχουν ποιο σχετικη απο μενα θα σε βοηθησουν περισσοτερο, αν και νομιζω ειναι καλυτερα να κανεις την εγκατασταση του joomla απο την αρχη, ανεβαζοντας τα αρχεια εγκαταστασης στον server.
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [13 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » Joomla! » Joomla! γενικά

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Βοήθημα: Δημιουργία ή ενημέρωση άρθρου σε Joomla 3 0 changlee 12 Ιαν 2017 08:42
changlee Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
e-shop σε joomla 4 dimitrismaritakis 29 Οκτ 2016 17:13
dimitrismaritakis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΓΙΑ Joomla! 3.5.1 0 miniatoura 22 Σεπ 2016 11:23
miniatoura Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Κατάργηση σελίδων από joomla site 2 aguila21 24 Μαη 2016 21:10
aguila21 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Ψάχνω άτομο να μεταφέρει host με joomla website 5 Insurer 20 Δεκ 2015 21:08
elpida_fwt Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος