freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πως πάτε απο έσοδα google adsense;

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 8 από 20 [300 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: googleadsense Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, ..., 18, 19, 20 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
cyberfreak
Honorary Member

Μέλος από: 08 Σεπ 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Κρυα Βρυση
View users profile Send email to user Visit posters website
deviantART facebook twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 26 Αυγ 2010 17:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Thoughtless ανέφερε:
Εκτός από το τιτανομέγιστο tzoulia.net ?

χαχαχαχαχααχα εκεινο εχει και αλλα μπαννερακια αν τα εχεις δει....

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ::ΠΡΟΣΦOΡΕΣ ΕΩΣ 90%
::ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ::
argpanag

Μέλος από: 21 Οκτ 2009

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 27 Αυγ 2010 22:58    Θέμα: κέρδη από adsense
Περιγραφή θέματος: κέρδη από adsense
Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το θέμα είναι να έχεις συγκεκριμένη θεματολογία στο site ώστε να σε ενδιαφέρει κι εσένα και να μη βαριέσαι να το ενημερώνεις. τώρα, αν αυτή η θεματολογία δεν είναι καθόλου ενδιαφέρουσα ίσως θα πρέπει να σκεφτείς να αλλάξεις θεματολογία στο site...

sovokai

Μέλος από: 30 Οκτ 2008

View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 29 Αυγ 2010 16:43    Θέμα: Re: Πως πάτε απο έσοδα google adsense; Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παντως το adsense μας κλεβει για τα καλα...
αυτο θα το γνωριζουν οσοι ετυχε να χρησιμοποιουν adsense αλλα και AdWords..

μου εχει τυχει πολλες φορες απο 1 κλικ να παιρνω 0,01€, ενω στο AdWords για ενα κλικ προς τη σελιδα μου, να μου αφαιρουσε απο 0,15€ μεχρι και 0,25€

Κατα τ αλλα το κερδος μοιραζεται αναμεσα στη google και σε μας

Last edited by sovokai on 29 Αυγ 2010 17:08, edited 2 times in total
argpanag

Μέλος από: 21 Οκτ 2009

ΜήνυμαΣτις: 29 Αυγ 2010 16:45    Θέμα: οτι μας κλέβει είναι σίγουρο Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

όχι απλά μας κλέβει, αλλά το κάνει και επιδεικτικά...

elmaz

Μέλος από: 29 Δεκ 2009
Περιοχή: Global - Alexandroupolis
View users profile
blog 
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2010 15:10    Θέμα: CTR στο adsense Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το μεγαλύτερο CTR που έχω δει στην σελίδα μου είναι 23,31% με μέσω όρο 7.50%
majuranus ανέφερε:
Αν έχεις τόσο λίγο είναι λογικό γιατί δεν βγάζεις λεφτά εγω έχω γύρω στο 6-7% ξεκίνησα με 0,35%

δεν παίζει ρόλο ποσα views έχεις αλλά πόσοι κάνουν κλικ στις διαφημίσεις σου εγώ έχω 6-7% που σημαίνει ότι από τα δέκα άτομα που θα μπουν στο site οι 6 θα κάνουν κλικ γιατί έχω προσέξει την θέση των διαφημίσεων και το είδος μετά από 1 χρόνο ψάξιμο!!

πάνω από 4-5% θεωρείται ότι είναι καλό εγώ έχω βάλει στόχο >20% και πιστέυω πως είναι εφικτό!

κάνε κάτι να ανεβάσεις το CTR αλλιώς μην περιμένεις να δεις αποτέλεσματα, το οτι έχεις views δεν σημαίνει τίποτα ίσα ίσα που έχεις επισκέπτες αλλά δεν κάνουν κλικ κάτι φταίει... η τοποθέτηση ίσως, τα χρώματα... κάτι
Alice_Cooper

Μέλος από: 10 Μαη 2007
Scripts: 2

Περιοχή: Ioannina
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2010 17:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

episis to 6-7% den simenoi 6 stous 10 alla 6 stous 100

linkedin
eridanus

Μέλος από: 27 Ιουν 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2010 20:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Με CTR μεγαλύτερο από 10%, χρειάζεται προσοχή για πιθανό αποκλεισμό.

Μέλος από: 03 Ιουν 2006

blog 
ΜήνυμαΣτις: 10 Σεπ 2010 21:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επίσης chill out on those numbers γιατί μερικοί τα διαβάζουν και νομίζουν οτι θα αγοράσουν τη νέα BMW σειρά 5 (με full extras) μέσω adsense.

Και το 1% είναι normal και καλό για κάποια site. Έτσι νομίζω δηλαδή αλλιώς πρέπει να προσλάβω κάποιον εδω μέσα για να μου φτιάξει το adsense...

Μέλος από: 21 Μαη 2010
Περιοχή: Ναύπλιο
ΜήνυμαΣτις: 12 Σεπ 2010 16:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ε όχι και 1%, μάλλον θα πρέπει να φτιάξεις καλυτερα τη σελίδα σου...

Nik0s21

Μέλος από: 03 Αυγ 2010

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 12 Σεπ 2010 17:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δλδ εγω μετα απο 40 μέρες που εχω το blog και έχω 0.90% , πρεπει να ανησυχω ε
gianpan

blog 
ΜήνυμαΣτις: 12 Σεπ 2010 17:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά, η δική μου σελίδα πάντως έχει περιθώρια βελτίωσεις και τα γνωρίζω. Είναι χαζό βέβαια να μην τα εκμεταλλεύομαι αλλά αυτή τη στιγμή η σελίδα μου για μένα δεν είναι για να ζω αλλά ως χόμπυ. Το οτι θα την ανεβάσω κάποια στιγμή είναι σίγουρο...

Αλλά και πάλι αυτά τα ποσά που αναφέρονται εδώ μέσα είναι εξωπραγματικά...
και δε θέλω να προσβάλω κανέναν, αλλά τα περισσότερα site δε δουλεύουν με CTR 20% μάλλον με κάτι κοντά στο 1% (δεν έχω κάποια έρευνα για αυτό). ΟΚ αν έχεις μία σελίδα με 100 επισκέπτες το μήνα που ψάχνουν για κάτι πολύ συγκεκριμένο το οποίο θα το βρουν και σε ad φυσικά γίνεται.
Αλλά ένα ελληνικό forum τεχνολογίας με 100.000 επισκέπτες ας πούμε δε θα μπορούσε να έχει τέτοια ποσοστά.
Εγώ αν είχα 20% CTR με το τωρινό CPC θα έβγαζα 5-ψηφια ποσά το μήνα για την πλάκα και μόνο απο το adsense που δεν είναι καν η βασική πηγή εσόδων για εμένα αυτή τη στιγμή..
Αμα κάποιος το έχει κάνει εδώ μέσα, pm me και θα τα βρούμε στην αμοιβή

Τι κακό είναι αυτό με το goldendeals; Είναι η μόνη διαφήμιση που εμφανίζεται και μου έχει ρίξει το CTR στα τάρταρα.... ώρα να πάρει πόδι..

Μέλος από: 21 Μαη 2010
Περιοχή: Ναύπλιο
ΜήνυμαΣτις: 13 Σεπ 2010 01:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

πανω από 10% κάτι απατεωνίστικο πρέπει να παίζει. Αλλά 2-3% είναι εφικτό. το 1% το έχω στο μυαλό μου για πολύ κάτω

eridanus

Μέλος από: 27 Ιουν 2006

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Σεπ 2010 02:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

η google, όταν δει πάνω από 10%, αρχίζει και ερευνά για fraud clicks. Γνωρίζει πολύ καλά πως ότι και να κάνει ο site-admin, δεν μπορεί να ξεπερνά σε μονιμη βάση το 10%
Είναι καθαρά στατιστικό το θέμα.

Το ξαναλέω, μη χαίρεστε με 20%, απεναντίας, να αρχίσετε να ανησυχείτε.

blog 
ΜήνυμαΣτις: 13 Σεπ 2010 07:45    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

getpaidgr ανέφερε:
πανω από 10% κάτι απατεωνίστικο πρέπει να παίζει. Αλλά 2-3% είναι εφικτό. το 1% το έχω στο μυαλό μου για πολύ κάτω

εξακολουθείς να μιλάς για forum ή για κανονική σελίδα με μοναδική διαφήμιση αυτή του adsense;
KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 13 Σεπ 2010 17:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

apo 1-3% einai to avg opos sosta anefere o gianpan edo kai aiones tora... pane oi epoches pou oi christes den kserane ti vlepane kai ti "clickarane"... to thema den einai "ta click" alla i "piotita auton" pou sinepagete kai "piotita diafimizomenon" kai ena soro alla pragmata...

malista oi ereunes to echoun pio "konta" sto 1% (auto den simenei oti den iparchoun kai megalitera pososta...milame gia avg...) alla kai pali mporei na pesei megali analisi...

sto megalitero pososto pou ...tipoi/tipises pou archizoun na milane choris na kseroun leptomeries gia chamila/psila pososta einai a) apateones b) "apeiroi" c) experts/guru etc d) ola ta parapano...

tora an kanei kapios "alchimies" einai ofelimenos se short term... apo ekei kai meta pera apo ta esoda kapou kapos kapote tha archisei tis grinies kai gia alla themata (efoson den "veltiothei"...-publisher-)

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 8 από 20 [300 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, ..., 18, 19, 20 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αποκλεισμός λογαριασμού από Adsense 30 life 25 Οκτ 2016 23:35
ailouros Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Redirect σε Virus Page (Google AdSense - Android smartphones) 9 vassilism 18 Ιουλ 2016 22:36
seeder Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Εχει αλλάξει ο τρόπος πίστωσης των κερδων Adsense? 4 fiskilis 19 Ιουν 2016 13:13
fiskilis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σχετικά με το Google Adsense και άλλες εταιρίες 1 man1987 25 Φεβ 2016 16:45
formes Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google adsense 8 philos 27 Ιαν 2016 23:54
historicalface Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 03 Δεκ 2016 21:39 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites