freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πως πάτε απο έσοδα google adsense;

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 9 από 20 [300 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: googleadsense Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 7, 8, 9, 10, 11, ..., 18, 19, 20 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
gianpan

Μέλος από: 03 Ιουν 2006

View users profile Visit posters website
blog 
ΜήνυμαΣτις: 24 Σεπ 2010 16:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

KGP ανέφερε:
apo 1-3% einai to avg opos sosta anefere o gianpan edo kai aiones tora... pane oi epoches pou oi christes den kserane ti vlepane kai ti "clickarane"... to thema den einai "ta click" alla i "piotita auton" pou sinepagete kai "piotita diafimizomenon" kai ena soro alla pragmata...

malista oi ereunes to echoun pio "konta" sto 1% (auto den simenei oti den iparchoun kai megalitera pososta...milame gia avg...) alla kai pali mporei na pesei megali analisi...

sto megalitero pososto pou ...tipoi/tipises pou archizoun na milane choris na kseroun leptomeries gia chamila/psila pososta einai a) apateones b) "apeiroi" c) experts/guru etc d) ola ta parapano...

tora an kanei kapios "alchimies" einai ofelimenos se short term... apo ekei kai meta pera apo ta esoda kapou kapos kapote tha archisei tis grinies kai gia alla themata (efoson den "veltiothei"...-publisher-)

KGP ανέφερε:
εκεί υπολογίζω ότι στην καλύτερη με έναCPC USD.10 me CPC rate approx. 0.5% (kai milame IDANIKI PERIPTOSI)= 50 USD i 38EURO
chrispen

Μέλος από: 26 Ιουν 2003

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 18 Νοε 2010 20:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

σε μια απο τις σελίδες μου εχω εκπλαγεί δείτε στατιστικά του τελευταίου διμήνου:

Αναλογία κλικ/εμφανίσεων (CTR) Σελίδας 2,36%
eCPM σελίδας¨3,71€

Είναι βέβαια εξειδικευμένη σελίδα σε ενα τομέα που έχει μεγάλη, ίσως την μέγιστη ανταγωνιστικότητα.Δυστυχώς δεν έχω πολλές εμφανίσεις γιατί δεν έχω τους πόρους να διαφημίσω τη σελίδα μου αν και ενδιαφέρει ολοένα και περισσότερο κόσμο.
Ελπίζω τώρα που την σύνδεσα με facebook link to facebook/ twitter link to twitter/rss να αποκτήσει σιγά σιγά κοινό.
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 477
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 18 Νοε 2010 23:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μπράβο.. δώσε βάση στο fb, το twitter link to twitter θέλει πολύ ιδρώτα για να σου φέρει traffic και πάλι όχι όσο του fb...

Geobak
SEM Moderator

Μέλος από: 03 Ιουν 2008
Νέα: 4

Περιοχή: Athens,Greece
blog linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 18 Νοε 2010 23:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Να τον ακούς τον admin

Έχει γκρουπάκι στο facebook link to facebook με 100.000+ μέλη οπότε το έχει δοκιμάσει το κόλπο και δουλεύει
michalis1984

Μέλος από: 05 Ιουν 2001

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2011 15:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Τον τελευταίο μήνα έχω παρατηρήσει σημαντική μείωση στο κέρδος per click. Δηλαδή απο 20-25 έπεσα στα 3-7.. 75% μείωση περίπου.

Έχει κανείς αλλος παρατηρήσει κάτι παρόμοιο δλδ έχει μικράνει η ελληνική πίτα ή εγω παίρνω μικρότερο μερίδιο; Γενικά υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκαριστεί αυτό το θέμα;

Μέλος από: 19 Ιουλ 2004

ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2011 15:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κάθε καλοκαίρι το ίδιο γίνεται. Οι PPC Directors κάνουν βουτιά και τρέχουν καμπάνιες συντήρισης με το ελάχιστο CPC. Ελλαδάρα.

ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2011 15:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

adiaforosgr ανέφερε:
Κάθε καλοκαίρι το ίδιο γίνεται. Οι PPC Directors κάνουν βουτιές και τρέχουν καμπάνιες συντήρισης με το ελάχιστο CPC. Ελλαδάρα.

Μέλος από: 16 Νοε 2003
Βοηθήματα: 1
Νέα: 15

Περιοχή: Athens
View users profile Send email to user Visit posters website
blog cv portfolio deviantART flickr picasa 
myspace facebook linkedin hi5 sync twitter 
friendfeed deviantART digg del.icio.us skype 
ΜήνυμαΣτις: 01 Αυγ 2011 19:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

adiaforosgr ανέφερε:
adiaforosgr ανέφερε:
Κάθε καλοκαίρι το ίδιο γίνεται. Οι PPC Directors κάνουν βουτιές και τρέχουν καμπάνιες συντήρισης με το ελάχιστο CPC. Ελλαδάρα.

Honorary Member

Μέλος από: 07 Ιουλ 2010

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2011 01:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Από τα 15-20λεπτά/ κλικ έχω πέσει στα 7-8 λεπτά. Με ctr όμως 6%-8% δεν με πιάνουν οι ζέστες Another pint of beer
Spyrostagas
Honorary Member

Μέλος από: 04 Νοε 2009
Βοηθήματα: 2

Περιοχή: Αμπελόκηποι / Αθήνα
myspace facebook hi5 sync twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 04 Αυγ 2011 23:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εγώ να πω την αλήθεια, αντιθέτως δεν έχω πέσει, αλλά έχει ανεβεί σχετικά καλά το cpc. Ίσως είναι και το ειδικό περιεχόμενο που το βοηθάει να ανεβαίνει και να μην πέφτει το cpc.

Μέλος από: 08 Αυγ 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2011 20:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλά πλάκα κάνετε ρε παιδιά. Εγώ έχω ctr 0,14% και βγάζω έως και 15 ευρώ την ημέρα. Κάτι πρέπει να κάνω λάθος λογικά. Δεν γίνεται να έχω 10000 επισκέπτες τη μέρα και μόλις 30-50 clicks
adiaforosgr

ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2011 21:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πες μας το site σου (με PM) να εκφέρουμε κάποια γνώμη

Μέλος από: 07 Ιουλ 2010

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2011 21:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

pareisaktos ανέφερε:
Καλά πλάκα κάνετε ρε παιδιά. Εγώ έχω ctr 0,14% και βγάζω έως και 15 ευρώ την ημέρα. Κάτι πρέπει να κάνω λάθος λογικά. Δεν γίνεται να έχω 10000 επισκέπτες τη μέρα και μόλις 30-50 clicks

Οι επισκέψεις από μόνες τους δεν λένε τίποτα. Αν είναι π.χ όλες από facebook, του στυλ μπαίνω βλέπω αυτό που έκανε share ο φίλος μου και επιστρέφω πάλι πίσω τότε και τα 15€ κατα την αποψη μου είναι καλά. Αλλά και πάλι 50 κλικσ 15 ευρώ είναι αρκετά ψηλό ψλιψκ
Στο f a c e b ookfa i ls όπου οι επισκέπτες ήταν από 3000-7000 και 90% facebook με το ζόρι ξεπερνούσα το 1 ευρώ τη μέρα apo to adsense.
pareisaktos

Μέλος από: 08 Αυγ 2011

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2011 23:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

15 το μέγιστο εννοούσα. Είναι μέρες που βγάζω 8 10 κτλ...
Spyrostagas
Honorary Member

Μέλος από: 04 Νοε 2009
Βοηθήματα: 2

Περιοχή: Αμπελόκηποι / Αθήνα
myspace facebook hi5 sync twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 08 Αυγ 2011 23:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

γράψε εδώ ή στείλε pm να δούμε τι φταίει.

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αποκλεισμός λογαριασμού από Adsense 31 life 07 Δεκ 2016 22:24
frying pal Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Redirect σε Virus Page (Google AdSense - Android smartphones) 9 vassilism 18 Ιουλ 2016 22:36
seeder Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Εχει αλλάξει ο τρόπος πίστωσης των κερδων Adsense? 4 fiskilis 19 Ιουν 2016 13:13
fiskilis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σχετικά με το Google Adsense και άλλες εταιρίες 1 man1987 25 Φεβ 2016 16:45
formes Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google adsense 8 philos 27 Ιαν 2016 23:54
historicalface Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 13:37 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites