freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

SEO / marketing business στο web: Η πανούκλα του διαδικτύου

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 45 [663 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: seowebmarketingαπόψειςbusiness Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
CyberCr33p
Honorary Member

Μέλος από: 06 Νοε 1999
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
View users profile Visit posters website
blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 31 Ιαν 2009 21:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ένα προσεγμένο από άποψης κώδικα site που έχει καλό και μοναδικό περιεχόμενο θα βγαίνει πρώτο στα αποτελέσματα. Δεν είναι και ολόκληρη επιστήμη.

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 31 Ιαν 2009 21:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν το πεις αυτό σε έναν που έχει δώσει 2.000 ευρώ για να είναι πρώτο στο google το e-shop του στα οργανικά αποτελέσματα θα νομίζει ότι εσύ είσαι άσχετος. Ασχετα αν δεν τα έχει καταφέρει ακόμα

CyberCr33p
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 31 Ιαν 2009 21:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
Αν το πεις αυτό σε έναν που έχει δώσει 2.000 ευρώ για να είναι πρώτο στο google το e-shop του στα οργανικά αποτελέσματα θα νομίζει ότι εσύ είσαι άσχετος. Ασχετα αν δεν τα έχει καταφέρει ακόμα

Με 2.000 ευρώ μπορεί να το πετύχει, με adwords όμως

Ας πάρουμε για παράδειγμα τα sites 2 γιατρών, ο ένας απλά λέει κάποια πράγματα για τον εαυτό του και ο άλλος εκτός από αυτή την παρουσίαση έχει επιπλέον και ένα blog/forum που παρουσιάζει νέα από τον ιατρικό χώρο, δικά του άρθρα ή και απαντάει σε ερωτήσεις ασθενών.

Εάν ισχύει αυτό που λένε ότι το google αγαπάει το μοναδικό περιεχόμενο και τα back links από γνωστά sites (π.χ. άλλα ιατρικά forum), αμέσως ο δεύτερος γιατρός έχει κερδίσει και τα 2.

Εάν δεν το αγαπάς αυτό που κάνεις ώστε να ασχοληθείς και ο ίδιος τότε είναι άδικος κόπος.

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
ΜήνυμαΣτις: 31 Ιαν 2009 22:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Τι σημαίνει SEO;
Σημαίνει Search Εngine Οptimization, κάτι που σαν υπηρεσία μεταφράζεται σε «βελτιστοποίηση της θέσης / σειράς εμφάνισης ενός ιστότοπου στα αποτελέσματα αναζήτησης των μηχανών αναζήτησης». Για παράδειγμα αν ψάξω στο google για «ξενοδοχεία στην Αττική» πετυχημένα για τους SEO experts και τους υπόλοιπους στατιστικολόγους, θεωρούνται τα web sites που θα εμφανιστούν στην πρώτη σελίδα αποτελεσμάτων. Έχουν γίνει μάλιστα και σχετικές έρευνες που υποστηρίζουν πως οι περισσότεροι χρήστες, βλέπουν μόνο τα αποτελέσματα των πρώτων σελίδων των μηχανών αναζήτησης. Οπότε έρχεται το λογικό ερώτημα: «Πως θα καταφέρω εγώ που φτιάχνω νέο site να περάσω τα υπόλοιπα και να βγαίνω πιο ψηλά;» – ασχέτως αν το site μου δεν το αξίζει. Και εδώ είναι που έρχεται η πανούκλα…

Θυμηθείτε:
* To web δεν είναι τηλεόραση.
* Οι μηχανές αναζήτησης δούλευαν μια χαρά και προ SEO τεχνικών, και ας μη ξεχνάμε πως η google έγινε αυτή που έγινε επειδή επέστρεφε σχεδόν πάντα στα πρώτα αποτελέσματα αυτό που πραγματικά ψάχναμε. Όπως ανέβηκε στην κορυφή, τόσο εύκολα μπορεί να πέσει και δεν νομίζω πως είναι κάτι που θα το αφήσει να συμβεί τόσο εύκολα.

Συντάκτης: Δημήτρης Σισκόπουλος ( dimitris@siskopoulos.gr )
Πηγή: Log.gr

Σεβαστη η αποψη σου αλλα να μην δαιμονοποιοουμε και πραγματα στο στυλ που εκαναν οι γιαγιαδες μας <<ειναι του διαολου πραγματα αυτα>> .Παντου υπαρχουν κακοι και καλοι εππαγγελματιες.

Και ενα σημαντι κο λαθος που εχεις κανει ειναι αυτο που λες στην αρχη.....

Τι σημαίνει SEO;
Σημαίνει Search Εngine Οptimization, κάτι που σαν υπηρεσία μεταφράζεται σε «βελτιστοποίηση της θέσης / σειράς εμφάνισης ενός ιστότοπου στα αποτελέσματα αναζήτησης των μηχανών αναζήτησης».

Σεο σημαινει να παρουσιαζεις οσο το δυνατον καλυτερα το περιεχομενο του σαιτ σου στης μηχανες αναζητησης ωστε να γινετε σαφες σε αυτες ποιο ειναι το περιεχομενο σου και που στοχευεις!!!

Last edited by scoobby on 31 Ιαν 2009 23:14, edited 1 time in total
CyberCr33p
Honorary Member

ΜήνυμαΣτις: 31 Ιαν 2009 23:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γνωρίζω τι είναι και γι'αυτό έβαλα το στο τέλος. Έχω ακούσει πολλούς όμως να πουλάνε για SEO θέσεις στο adwords.

Το σημαντικότερο είναι να υπάρχει σωστή πληροφόρηση και να γνωρίζει ο πελάτης τι ακριβώς αγοράζει. Σίγουρα υπάρχουν κάποιοι που κάνουν σωστή δουλειά αλλά δυστυχώς είναι λίγοι και τους χαλάνε το όνομα οι υπόλοιποι.

ΜήνυμαΣτις: 31 Ιαν 2009 23:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σορυ CyberCr33p για τον αρχικο ποστερ εκανα το σχολιο.Εχεις δικαιο,οπως υπαρχουν web designers που πουλανε ενα τεμπλειτ 5 φορες η το ψιλοκλεβουν,οπως υπαρχουν χοστινγκ που μολις το σαιτ σου αρχιζει να μαζευει κοσμο σε πετανε απεξω ετσι υπαρχουν και τετοιοι,απλα ειναι πιο ευκολο να κλεψεις εκει,μιας και ο κοσμος δεν ξερει σχεδον τιποτα για αυτο.

Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Φεβ 2009 10:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για αυτό έγραψα "ως υπηρεσία μεταφράζεται σε.."

Ας δούμε τους ορισμούς από το define της ίδιας της google .

Μπορείς να ψάξεις και όλους όσους πουλάνε τέτοιου είδους υπηρεσίες και να δεις πως τις περιγράφουνε / προβάλουνε. Ως αυτό που γράφεις εσύ ή ως αυτό που γράφω εγώ; Όπως και τι λένε στους πελάτες για να πουλήσουν.
Θέλεις να μου παραθέσεις ένα search query που επιστρέφει κάποιες Ελληνικές εταιρείες του χώρου και να το δούμε στα ίδια τους τα sites; Θα έχει ενδιαφέρον. Για να βρούμε και μερικούς "καλούς επαγγελματίες" στο χώρο...

"Σεο σημαινει να παρουσιαζεις οσο το δυνατον καλυτερα το περιεχομενο του σαιτ σου στης μηχανες αναζητησης ωστε να γινετε σαφες σε αυτες ποιο ειναι το περιεχομενο σου και που στοχευεις!!!"
Αυτό γινόταν και πρέπει να γίνετε από τους δημιουργούς των websites, δεν χρειάζεται να υπάρχει έξτρα "κλάδος" για να το κάνει.
Aflex

Μέλος από: 16 Δεκ 2007
Templates: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Φεβ 2009 12:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πολύ καλό το άρθρο σου dimsis. Μπράβο σου και ευχαριστούμε

ΜήνυμαΣτις: 01 Φεβ 2009 14:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Για αυτό έγραψα "ως υπηρεσία μεταφράζεται σε.."

Ας δούμε τους ορισμούς από το define της ίδιας της google .

Μπορείς να ψάξεις και όλους όσους πουλάνε τέτοιου είδους υπηρεσίες και να δεις πως τις περιγράφουνε / προβάλουνε. Ως αυτό που γράφεις εσύ ή ως αυτό που γράφω εγώ; Όπως και τι λένε στους πελάτες για να πουλήσουν.
Θέλεις να μου παραθέσεις ένα search query που επιστρέφει κάποιες Ελληνικές εταιρείες του χώρου και να το δούμε στα ίδια τους τα sites; Θα έχει ενδιαφέρον. Για να βρούμε και μερικούς "καλούς επαγγελματίες" στο χώρο...

"Σεο σημαινει να παρουσιαζεις οσο το δυνατον καλυτερα το περιεχομενο του σαιτ σου στης μηχανες αναζητησης ωστε να γινετε σαφες σε αυτες ποιο ειναι το περιεχομενο σου και που στοχευεις!!!"
Αυτό γινόταν και πρέπει να γίνετε από τους δημιουργούς των websites, δεν χρειάζεται να υπάρχει έξτρα "κλάδος" για να το κάνει.

Οντως μολις τσεκαρα και ολοι που βρισκοντε στην πρωτη σελιδα τα λενε ετσι οπως ειπες....

Αλλα εκει που λες για τους δημιουργους του σαιτ οτι γινοταν και γινεται απο αυτους...λιγοι το κανουν και οσοι το κανουν δεν το κανουν τοσο καλα,μιας και δεν ειναι το αντικειμενο τους και χρειαζετε πολυ δουλεια και χρονο...βεβαια υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα μιλαμε για το συνολο.

Μέλος από: 17 Ιουλ 2004
Περιοχή: Ηράκλειο
ΜήνυμαΣτις: 02 Φεβ 2009 10:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Στην πρώτη σελίδα του freestuff υπάρχουν 2 βοηθήματα για το SEO !
Μπορεί να είναι και της μόδας

Μέλος από: 02 Ιαν 2009
Περιοχή: Thessaloniki
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Φεβ 2009 15:20    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis μου φαίνεται βλέπεις μόνο τη μία πλευρά του νομίσματος. Φυσικά και το internet είναι εμπορικό και αυτό είναι που έχει συμβάλλει σε όλη αυτή την ανάπτυξη. Το adsense δεν γεννήθηκε απλώς όπως το αναφέρεις αλλά είναι το καλά μελετημένο affiliate δίκτυο του google. Και μπορεί οι ιδρυτές του google να ξεκίνησαν απλά να φτιάξουν καλύτερη αναζήτηση αλλά ο τρόπος που έβγαλαν χρήματα ήταν με τη διαφήμιση, ένας χώρος τελείως άγνωστος γι αυτούς.
Το SEO ξεκίνησε από αμερική όπου λόγω κουλτούρας προσπαθούν στο κάθε τι να κάνουν monetize. Κατέληξε σε χειρότερο Internet? Κατέληξε στην καταπίεση της πολυφωνίας?
Με ποια λογική δεν θα υπήρχαν σκουπίδια στο διαδίκτυο όταν άνθρωποι το κατασκευάζουν και άνθρωποι το χρησιμοποιούν?
Πιστεύω δεν μπορούμε να μιλάμε για απατεώνες με μια μεσσιανική αντίληψη ότι εμείς γνωρίζουμε το σωστό και οι άλλοι παραπλανούνται σαν πρόβατα. Αν ένας blogger καταφέρνει να μαζέψει τόσο κόσμο στο περιεχόμενό του ώστε να είναι σε θέση να το εκμεταλλευτεί εμπορικά (με διαφήμιση, πληρωμένα posts κλπ), τότε γιατί είναι απατεώνας, αρπακτικό κλπ?
Γενικά όμως τα πράγματα με τους κακούς του χώρου είναι όπως τα είπες.
korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 03 Φεβ 2009 17:17    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Α ρε Δημήτρη, ώρες ώρες σε διαβάζω και νιώθω "ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος που βλέπω το internet αλλιώς"!
Δεν σου κρύβω πως κάποια στιγμή με κουράσανε όλα αυτά τα posts εδώ στο fs όπου κάθε λίγο και λιγάκι γίνονται αναφορές στα μυστικά του SEO, απορίες για SEO, "χάθηκε το site μου από το google, to #$^$^$SEO μου", κλπ.
Τα βλέπω και γελάω ειρωνικά...
Ειδικά με τους SEO experts? Εκεί είναι πάρτι γέλιου

Ποτε δεν ήμουν SEO expert. Εμπειρικά κατάλαβα πως το ζουμί είναι τα:
1. <title>
2. κείμενα με σχετικά keywords χωρίς να καταντούν spam
και 3. τα back links κυρίως από sites με ικανοποιητικό PR

Με την θεωρία αυτή έχω πολλές και καλές επιτυχίες στο google (πρώτες σελίδες).
Όταν συζητώ μια νέα δουλειά με πελάτη και ερχεται η κουβέντα στα SEO είμαι απόλυτα ειλικρινής στον πελάτη! Δεν θα του πουλήσω παραμύθια, αλλα ταυτοχρονα θα ξεσκεπάσω και τους τσαρλατάνους seo experts!
9 στις 10 καταλαβαίνουν οι πελάτες. Όταν τους πεις πως δεν είναι ευκολο και πως χρειαζεται σκληρη δουλεια (και απο μενα αλλα και απο τον ιδιο) και φυσικα χρονος, το εκτιμουν και δεν ρισκαρουν να πανε να "παραμυθαστουν" παρακατω!

Κλεινοντας και μια κωμικοραγικη "SEO" ιστοριουλα:
Λίγο πριν σκασουν μυτη τα google maps με τα free APIs, ειχα σαν ιδεα την δημιουργια του www.travelmap.gr το οποιο φιλοδοξουσε να καλυψει γεωγραφικα με διαδραστικους Flash χαρτες ολη την Ελλαδα και να παρεχει συνδρομητικες υπηρεσιες σε portals κλπ.
To project στήθηκε σε subdirectory του site μας ( http://travelmap.korinthorama.gr ) για να ωφεληθεί από το καλό PR που είχαμε εκεί. To νέο domain δούλεψε (και ακόμα δουλεύει) ως ένα απλό alias κάνοντας redirect...
Φυσικα καποια στιγμη εγκαταλείφθηκε ως active project αφού η google με τους χάρτες της φρόντισε να μας ...προσγειώσει

Πέρασαν χρόνια από τότε, και ξαφνικά πολύ πρόσφατα ανακαλύπτω πως πρωταγωνιστώ στην πρώτη σελίδα του google για μια σειρά από απίστευτα σε γενικότητα keywords όπως:

map
    maps
    map of Greece
    maps of Greece
    interactive maps
    μέχρι και στο σκέτο ...interactive!!!

Φυσικά δεν είμαι SEO expert
Οι άλλοι είναι τσαρλατάνοι!...

Και το domain αλλά και το subdomain έχουν αυτή τη στιγμή PR 4
Αν μετέφερα το περιεχόμενο στο domain του και αντεστρεφα το redirect ποσο θα μπορουσε να αξιζει;
Γιατι δεν το πουλας θα μου πειτε και το αφηνεις εκει ανενεργο...
Γιατι πολυ απλά είναι απο τα χιλιαδες πραγματα που αφήνω για ...αυριο!

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Φεβ 2009 21:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

lalistatos, να υποθέσω πως δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις ολόκληρο το κείμενο; Με υποχρεώνεις να κάνω quote όσα έγραψα:
παράθεση:
Για να μη παρεξηγηθώ. Δεν είμαι σε καμιά περίπτωση κατά των εσόδων από το διαδίκτυο, είτε μέσω του ηλεκτρονικού εμπορίου, είτε ακόμα και από τις διαφημίσεις, από τη στιγμή που μπορεί να αποτελέσουν μια πηγή εσόδων σε άτομα που προσφέρουν κάτι χρήσιμο στο διαδίκτυο. Ναι μεν το χρήμα είναι που προσέλκυσε και τα τσακάλια, αλλά είναι και αυτό που μπορεί να δώσει ένα έξτρα κίνητρο σε ανθρώπους να γράψουν πρωτότυπα κείμενα, να μοιραστούν τις ιδέες τους, τις σκέψεις τους, τις ζωγραφιές τους, τα ενδιαφέροντα τους και να εμπλουτίσουν το web με χρήσιμο περιεχόμενο. Αυτό που προσωπικά με ενοχλεί είναι όταν το χρήμα είναι το μοναδικό κίνητρο για τη δημιουργία ενός άχρηστου site με αντιγραμμένο περιεχόμενο ή με ελάχιστο υλικό και μηδαμινή ουσιαστική προσφορά.

Οι αναφορές μου είναι για τους αεριτζήδες που φτιάξανε έναν όρο (βλ: SEO) και μια αγορά γύρω από αυτόν τον όρο, χώσανε και άλλους αεριτζήδες μέσα (βλ: μαρκετίστες, διαφημιστές κλπ) και προσπαθούν να ξεγελάσουν τον κόσμο που θέλει να φτιάξει ένα website για να κερδίσουν χρήματα. Και όπου στην ουσία, αυτό που υπόσχονται όλοι τους, είναι υψηλότερες θέσεις στις λίστες αποτελεσμάτων για το site του πελάτη τους, ασχέτως αν το site μπορεί να είναι άχρηστο, ανούσιο, απαράδεκτο ή και επικίνδυνο ή αν στην τελική δεν αξίζει να βγαίνει ψηλότερα από τα υπόλοιπα.
Αυτά τα δυο πραγματάκια τονίζω κυρίως στο κείμενο μου: 1) Την σαβουροποίηση του web από άχρηστα sites που έχουν δημιουργηθεί μόνο για να εισπράττουν χρήματα από διαφήμιση και 2) Τους αεριτζήδες «επιστήμονες» του SEO που για να βγάλουν χρήματα, δεν τους ενδιαφέρει το γεγονός ότι ξεφτιλίζουν τα αποτελέσματα αναζητήσεων των μηχανών αναζήτησης κάνοντας δυσκολότερη την αναζήτηση της χρήσιμης πληροφορίες όλων των χρηστών.
Όταν την επόμενη φορά που θα ψάξεις σε μια οποιαδήποτε μηχανή αναζήτησης, δεις ότι χρειάζεται ένα γερό ξεσκαρτάρισμα αχρήστων μέσα από τα αποτελέσματα που σου έχει γυρίσει για να βρεις αυτό που ψάχνεις, θυμήσου αυτά που γράφω εδώ.
Κατά τα άλλα όχι μόνο είμαι υπέρ του περιεχομένου στο διαδίκτυο, αλλά έχω «κοντραριστεί» και με ανθρώπους που θεωρούν το Ελληνικό διαδίκτυο άνευ περιεχομένου, επειδή θεωρώ ότι ΔΕΝ ισχύει κάτι τέτοιο...

Νότη το έχω ξαναγράψει εδώ μέσα, αλλά ειλικρινά πιστεύω πως όσοι ζήσαμε το διαδίκτυο, αλλά και την ανάπτυξη των υπολογιστών και του λογισμικού γενικότερα, από νωρίς, έχουμε μια διαφορετική αντίληψη για τον χώρο, μάλλον πιο «ρομαντική» θα έλεγα.
Και εγώ τα ίδια λέω στους πελάτες μας. Αν θέλουν παραπάνω διαφήμιση ή να «τους δείχνει το* google» (*αρσενικού γένους τη θεωρούν οι περισσότεροι) που συνήθως τους καίει, τους προτείνω να αγοράσουν σχετικά keywords στο adwords και από εκεί και πέρα κοιτάμε κάποια βασικά πραγματάκια ώστε να καταλαβαίνουν οι μηχανές αναζήτησης με τι θέμα ασχολείται το site τους και πάντα τους τονίζω πως αυτό που μετράει περισσότερο για να σε βρίσκουν ευκολότερα οι πελάτες / επισκέπτες, είναι το περιεχόμενο που βάζουν στο site τους.
Αν θυμάσαι τότε με τους χάρτες που έφτιαχνες για το Κορινθόραμα είχαμε πρωτοεπικοινωνήσει για συνεργασία που μας άρεσε η δουλειά σου.
scoobby

ΜήνυμαΣτις: 03 Φεβ 2009 23:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:

Και εγώ τα ίδια λέω στους πελάτες μας. Αν θέλουν παραπάνω διαφήμιση ή να «τους δείχνει το* google» (*αρσενικού γένους τη θεωρούν οι περισσότεροι) που συνήθως τους καίει, τους προτείνω να αγοράσουν σχετικά keywords στο adwords και από εκεί και πέρα κοιτάμε κάποια βασικά πραγματάκια ώστε να καταλαβαίνουν οι μηχανές αναζήτησης με τι θέμα ασχολείται το site τους και πάντα τους τονίζω πως αυτό που μετράει περισσότερο για να σε βρίσκουν ευκολότερα οι πελάτες / επισκέπτες, είναι το περιεχόμενο που βάζουν στο site τους.

Δηλαδη το οτι εμφανιζετε καποιο σαιτ πρωτο σε μια αναζητηση που μπορει να μην εχει και απολυτως καμμια σχεση σε ορισμενες περιπτωσεις επειδη πληρωνει την γκουγκλ ο ιδιοκτητης δεν σε ενοχλει αλλα το προτεινεις και στους πελατες σου????? ToolTimes at work
πριν το καταλαβαινα το σκεπτικο σου αλλα τωρα νομιζω αυτο που εγραψες δεν συμβαδιζει με τα προηγουμενα....

Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 03 Φεβ 2009 23:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

όταν πληρώνεις δε το βάζεις σε άσχετα σημεία γιατί σε πονάει στην τσέπη, εκεί κοιτάς και το ROI και όλα

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 45 [663 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αυτό το Σαββατοκύριακο η Web World Expo στο Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 20 Οκτ 2016 11:04
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σε λίγες μέρες η web world expo 2016 0 cordis 12 Οκτ 2016 10:58
Web World Expo 2016, 22 & 23 Οκτωβρίου 2016 στο Ζάππειο 0 cordis 15 Σεπ 2016 16:12
Διευκρίνιση της Microsoft περί ματαίωσης επενδυτικής δραστηριότητας στην Ελλάδα 0 cordis 30 Οκτ 2015 00:03
Σε δυο εβδομάδες η 5η Web World Expo 24-25 Οκτωβρίου 2015, Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 09 Οκτ 2015 15:37

Τώρα είναι 05 Δεκ 2016 16:29 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites