freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

SEO / marketing business στο web: Η πανούκλα του διαδικτύου

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 13 από 45 [663 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: seowebmarketingαπόψειςbusiness Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 11, 12, 13, 14, 15, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
perastikos_1

Μέλος από: 05 Φεβ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Φεβ 2009 22:09    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

@dimsis

thnx gia ta links tha ta diavasw prosektika k tha epanelthw..

pame tora sta alla pou les.. o rolos mou ekei einai pio poly "sxediastiko" den tha elega douleuw alla sunergazomai etsi toulaxiston to thetww egw oso douleuw san freelancer.

2) i politiki tis FBM den einai auti tin stigmi i mellontika ap'oso kserw na erxete proti sto Google.com mias kai to offline marketing pou efarmozei os stratigiki tin exoun kanei polu gnosti poso mallon to portfolio tis den kserw giati oxi S.E.O den einai diki mou i eteria.

3)gia ta flash sites sou proteinw na diavaseis ligo ti kanei PLEOn to google oso kai tis ekselikseis gia ta video kai poses simantikes allages tha exoume opos eipa kai se proigoumeno post sta organica apotelesmata to proto tetramino tou 2009.

ps to pernw pisw auto pou eipa oti den kraksate tous aeritzides developers
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Φεβ 2009 22:27    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

np για τα links.
Πράγματι είδα πάρα πολύ καλές δουλειές στην FBM. Προσωπικά ΔΕΝ την ήξερα και ούτε είμαι και κατά του flash, αν και με τα full flash site, υπάρχει ένα θέμα που το έχουμε συζητήσει σε κάποια topics και εδώ μέσα παλιότερα.

Όσο για αυτά που μου συστήνεις να διαβάσω για τις εξελίξεις για το flash:
Η Adobe κάνει το περιεχόμενο του flash αναζητήσιμο 06 Ιουλ 2008

perastikos_1 ανέφερε:
@dimsis

thnx gia ta links tha ta diavasw prosektika k tha epanelthw..

pame tora sta alla pou les.. o rolos mou ekei einai pio poly "sxediastiko" den tha elega douleuw alla sunergazomai etsi toulaxiston to thetww egw oso douleuw san freelancer.

2) i politiki tis FBM den einai auti tin stigmi i mellontika ap'oso kserw na erxete proti sto Google.com mias kai to offline marketing pou efarmozei os stratigiki tin exoun kanei polu gnosti poso mallon to portfolio tis den kserw giati oxi S.E.O den einai diki mou i eteria.

3)gia ta flash sites sou proteinw na diavaseis ligo ti kanei PLEOn to google oso kai tis ekselikseis gia ta video kai poses simantikes allages tha exoume opos eipa kai se proigoumeno post sta organica apotelesmata to proto tetramino tou 2009.

ps to pernw pisw auto pou eipa oti den kraksate tous aeritzides developers
perastikos_1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Φεβ 2009 22:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

des kai auto paei kairos pou exei graftei..

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2008/06/improved-flash-indexing.html

vevaia exoun ginei kai allages gia to pws diavazoun ta pdf .. alla kai ta video !!! ekei perimenw tis perissoteres ekselikseis file mou tha einai ekpliktiko

eidomen oi ekselikseis einai polu konta
perastikos_1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Φεβ 2009 02:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

@dimsis

eida to site sou molis tora xaxaxa oreos mias kai me psaxnete episis nomizo oti auto

<div style="clear:both;">

prepei na to alakseis gia na min sou kovei to oreo gkrizo bg an kai den eida to css mallon apo to class einai
lpc

Μέλος από: 14 Απρ 2003

View users profile Visit posters website
twitter 
ΜήνυμαΣτις: 07 Φεβ 2009 20:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι ο Παναγιώτης Λαδάς, υπεύθυνος για το τμήμα SEM στην Atcom. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όποιον συμμετέχει σε αυτό το διάλογο, παρόλα αυτά διατηρώ πολλές επιφυλάξεις για πολλά που έχουν γραφτεί.

Εδώ είμαι για να συμμετέχω και εγώ στο διάλογο με ένα και μόνο σκοπό αλλά και προϋπόθεση: να γίνουμε όλοι καλύτεροι ώστε να αναπτύξουμε με το καλύτερο δυνατό τρόπο το Internet σε όλη του την έκταση και με οποιαδήποτε έννοια.

Προσωπικά, ασχολούμαι με το Internet από το 1993, με γνωρίζουν απο κοντά αρκετοί "άνθρωποι του Internet" (και νωρίτερα απο BBS, Fidonet κλπ) και γνωρίζουν οτι είναι κάτι που το "πονώ" και το σέβομαι και θα συνεχίσω να εργάζομαι για αυτό μέσα από τις προσωπικές μου αξίες.

Για τη στιγμή όμως, θα σας ευχηθώ καλό σαββατοκύριακο, περισσότερα από Δευτέρα.
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 07 Φεβ 2009 20:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα Παναγιώτη, καλωσόρισες.
Περιμένουμε από Δευτέρα να διαβάσουμε και τη δική σου άποψη επί του θέματος, όπου θέλω να πιστεύω πως μετά από τόσα χρόνια χρήσης του διαδικτύου θα είναι αντικειμενική και όχι απλώς υποστηρικτική της τρέχουσας εργασίας σου.

ΥΓ: Από clink πέρασες;
Geobak
SEM Moderator

Μέλος από: 03 Ιουν 2008
Νέα: 4

Περιοχή: Athens,Greece
blog linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 10 Φεβ 2009 23:42    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παράθεση:
Search engine optimization (SEO) has turned into a big business, and from what I can tell it's the modern version of snake oil. The unproven nonsense spewed by so-called "SEO experts" simply doesn't work. And worse, it's screwing up the elegance of the Web.

How did John come to these results?
http://www.seobook.com/john-dvorak-seo
scoobby

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2009 00:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Geobak ανέφερε:
παράθεση:
Search engine optimization (SEO) has turned into a big business, and from what I can tell it's the modern version of snake oil. The unproven nonsense spewed by so-called "SEO experts" simply doesn't work. And worse, it's screwing up the elegance of the Web.

How did John come to these results?
http://www.seobook.com/john-dvorak-seo

Εσυ παντως Geobak με τοσο διαβασμα που ριχνεις θα γινεις expert και μετα θα σε κραζουν

Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 477
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2009 01:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Όποιος μένει με τα μυαλά του μέσα στο κεφάλι δεν έχει φόβο για κράξιμο, και ο geobak από αυτά που έχει δείξει δεν είναι από αυτούς που θα τα χάσουν.

Geobak
SEM Moderator

Μέλος από: 03 Ιουν 2008
Νέα: 4

Περιοχή: Athens,Greece
blog linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2009 01:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
Όποιος μένει με τα μυαλά του μέσα στο κεφάλι δεν έχει φόβο για κράξιμο, και ο geobak από αυτά που έχει δείξει δεν είναι από αυτούς που θα τα χάσουν.

scoobby

ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2009 01:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Την ιδια αποψη εχουμε,εγω σιγουρα δεν θα ειμαι απο αυτους που τυχων-ισως των κραξουν...

PHP Moderator

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 68
Νέα: 7
Templates: 3
Scripts: 3

Περιοχή: Womans' Brain
View users profile Send email to user Visit posters website
blog deviantART flickr myspace facebook linkedin 
hi5 sync twitter deviantART skype 
ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2009 01:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

nai alla apo aftous pou tha se kraksoun!

ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2009 01:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν βαριεσαι...συνηθισμενος ειμαι...

Μέλος από: 11 Φεβ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2009 12:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν περίμενα πως σβήνουν σχόλια εδώ! Κρίμα.
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 477
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 11 Φεβ 2009 12:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Provocatoras ανέφερε:
Δεν περίμενα πως σβήνουν σχόλια εδώ! Κρίμα.

κι εγώ δε πίστευα ότι δεν διαβάζουμε τους όρους χρήσης...

κρίμα...

τα μηνύματα με προσωπικές επιθέσεις σβήνονται κύριε προβοκάτορα.

γράψτε ένα σωστό και κόσμιο μηχανηματάκι και σας εγγυούμε ότι θα μείνει.

ευχαριστώ.

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 13 από 45 [663 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 11, 12, 13, 14, 15, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αυτό το Σαββατοκύριακο η Web World Expo στο Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 20 Οκτ 2016 11:04
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σε λίγες μέρες η web world expo 2016 0 cordis 12 Οκτ 2016 10:58
Web World Expo 2016, 22 & 23 Οκτωβρίου 2016 στο Ζάππειο 0 cordis 15 Σεπ 2016 16:12
Διευκρίνιση της Microsoft περί ματαίωσης επενδυτικής δραστηριότητας στην Ελλάδα 0 cordis 30 Οκτ 2015 00:03
Σε δυο εβδομάδες η 5η Web World Expo 24-25 Οκτωβρίου 2015, Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 09 Οκτ 2015 15:37

Τώρα είναι 11 Δεκ 2016 11:54 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites