freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

SEO / marketing business στο web: Η πανούκλα του διαδικτύου

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 17 από 45 [663 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: seowebmarketingαπόψειςbusiness Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 15, 16, 17, 18, 19, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
scoobby

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fafos ανέφερε:
scoobby ανέφερε:
Δηλαδη θες να μου πεις τι θα γινει οταν ερθουν 2 σαιτ που βγηκαν στον αερα την ιδια ημερομηνια πουλανε το ιδιο ακριβως προιον και διαθετουν το ιδιο ακριβως μπατζετ και εχουν παει στην ιδια σεο εταιρια την ιδια χρονικη περιοδο???????

Ας ειμαστε λιγο σοβαροι....

den leo auto.. to antitheto malista.. exo ena site pou poulaei patates.. h X etaireia anelave kai mou efeiakse to SEO kai ola kala.. meta apo 1-2 xronia pas esy me ena allo site pou poulaei epishs patates sthn idia etaireia X gia na sou feiaksei to SEO... pos antidra h X etaireia? an esy me peraseis sta apotelesmata se ligo kairo ego den prepei na antidraso kai na po sthn X etaireia giati me kseperases esy? den mporo na to perigrapso poio apla...

ωραια,τωρα μιλαμε... οπως εξηγησα η χ εταιρια που ξεκινησε πρριν 2 χρονια εχει σοβαροτατο πλεονεκτημα και για να την ξεπερασει η καινουργια θελει 5Χ μπατζετ απο αυτο που χαλασε η χ. και εαν την ξεπεασει θα θεωρειτε και επιτυχια.

Script Master

Μέλος από: 30 Νοε 2004
Βοηθήματα: 17
Scripts: 6

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

scoobby ανέφερε:

ωραια,τωρα μιλαμε... οπως εξηγησα η χ εταιρια που ξεκινησε πρριν 2 χρονια εχει σοβαροτατο πλεονεκτημα και για να την ξεπερασει η καινουργια θελει 5Χ μπατζετ απο αυτο που χαλασε η χ. και εαν την ξεπεασει θα θεωρειτε και επιτυχια.

ara... h yphresia exei hmeromhnia lhkseos mexri na vrethei kapoios na mas "xosei" perissotera? ok.. auto hthela na matho...

ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

lunarmedia ανέφερε:
Εγώ πάντως σαν πελάτης και καταναλωτής δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό το SEO.

Θα έβαζα λοιπόν στο google Πως θα βγω πρώτος στο google ώστε να μπορέσω να βρω απαντήσεις στο ερώτημά μου και να πρόωθήσω την εταιρεία μου.

Απ' ότι βλέπετε ή θα πήγαινα στην εταιρεία που βγάζει το πρώτο αποτέλεσμα ή θα ακολουθούσα τις οδηγίες που δίνει το forum του joomla.gr.

Όλοι αυτοί που βροντοφωνάζουν ότι μπορούν να απαντήσουν στο ερώτημά μου, και να μου προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, δεν βρίσκονται καν στις 10 πρώτες σελίδες του Google.

Λοιπον κοιταξε να δεις πως παει εσυ σαν πελατης καταναλωτης που πονας το σαιτ σου και θες να παει καλα θα δεις πια σαιτ πανε καλα στον τομεα σου.Και θα προσπαθησεις ποιος η τι τα εκανε να πανε καλα και θα κανεις το ιδιο.τωρα αυτα που λες για πως θα το ψαξεις να το βρεις πιστευω οτι ειναι αστειο σε σχεση με αυτο που σου λεω εγω.Ετσι κανουν οι απλοι πελατες/καταναλωτες και οχι ετσι οπως λες εσυ.
Που ειναι το βιβλιο μου???

Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Συνοψίζω και περιμένω και από τους άλλους για να βγάλουμε μια άκρη για το ακριβώς είναι το SEO – ποιες υπηρεσίες συγκεκριμένα παρέχονται ή πρέπει να παρέχονται:
SEO είναι:

@scoobby
Keywords discovery
On-site optimization
Backlinks building

@geobak
SEO auditing
Keyword research & analysis
Competition analysis
Content development
HTML optimization
Sitemap/internal linking
link building Campaign
Social media optimization
Reporting

Μπορεί να γίνει μια μετάφραση σε αυτά pls για να καταλαβαίνουν όλοι και εξίσου επιγραμματικά να μας γράψετε σε τι ακριβώς αναφέρετε το καθένα; Κάτι σαν παράδειγμα δηλαδή;

Αν βγει άκρη, βάλτε το και στην ενότητα SEO που έχει το freestuff (που κατά τα άλλα δεν είναι αντικειμενικό!) για να ξέρουν τουλάχιστον όσοι θα πάνε να αγοράσουν τελικά υπηρεσίες SEO τι να ζητήσουν. Γίνετε;
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 476
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 

Εγώ πιστεύω πάνω σε αυτό το τελευταίο θέμα ότι είναι θέμα ηθικής. Όπως μια διαφημιστική δε μπορεί να έχει δύο εταιρείες με κινητή τηλεφωνία, ας πούμε, έτσι γίνετε και εδώ.

Κι αν τύχει κάποιος με μεγαλύτερο budget θα πρέπει να αναφερθεί στην πρώτη εταιρεία για να πράξει ανάλογα και να βρει άλλη διαφημιστική.

Το παράδειγμα 'κινητή τηλεφωνία' δεν είναι τυχαίο, γιατί έγινε περιστατικό στην χώρα μας την περασμένη χρονιά.

scoobby

ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fafos ανέφερε:
scoobby ανέφερε:

ara... h yphresia exei hmeromhnia lhkseos mexri na vrethei kapoios na mas "xosei" perissotera? ok.. auto hthela na matho...

Σου ξεφυγαν μαλλον αυτα τα 2 που ανεφερα ετσι?
Με λιγα λογια δεν ειναι δουλεια αρπα-κολα αλλα ειναι μια δουλεια που δεν τελειωνει με την παραδοση ενος σαιτ και παμε στον eπομενο αλλα ειναι διαχρονικη.

και εαν την ξεπερασει θα θεωρειτε και επιτυχια με 5χ μπατζετ

anyway προφανως καποιοι οτι και να τους λες εχουν βγαλει αποφαση οποτε γιατι να μιλαμε???

Και εντιντ για τον αντμιν και τον φαφο¨
Εγω δεν πουλαω σεο ουτε εχω καποια εταιρια για να εχω ερθει σε τετοια ηθικα η αντικειμενικα διληματα,προφανως οσοι εχουν,χαραζουν μια πολιτικη και την ακολουθουν.
Εγω απλα ειπα πωσ λειτουργει.

Last edited by scoobby on 14 Φεβ 2009 15:47, edited 1 time in total
Geobak
SEM Moderator

Μέλος από: 03 Ιουν 2008
Νέα: 4

Περιοχή: Athens,Greece
blog linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fafos ανέφερε:

den leo auto.. to antitheto malista.. exo ena site pou poulaei patates.. h X etaireia anelave kai mou efeiakse to SEO kai ola kala.. meta apo 1-2 xronia pas esy me ena allo site pou poulaei epishs patates sthn idia etaireia X gia na sou feiaksei to SEO... pos antidra h X etaireia? an esy me peraseis sta apotelesmata se ligo kairo ego den prepei na antidraso kai na po sthn X etaireia giati me kseperases esy? den mporo na to perigrapso poio apla...

cordis ανέφερε:
Εγώ πιστεύω πάνω σε αυτό το τελευταίο θέμα ότι είναι θέμα ηθικής. Όπως μια διαφημιστική δε μπορεί να έχει δύο εταιρείες με κινητή τηλεφωνία, ας πούμε, έτσι γίνετε και εδώ.

Κι αν τύχει κάποιος με μεγαλύτερο budget θα πρέπει να αναφερθεί στην πρώτη εταιρεία για να πράξει ανάλογα και να βρει άλλη διαφημιστική.

Το παράδειγμα 'κινητή τηλεφωνία' δεν είναι τυχαίο, γιατί έγινε περιστατικό στην χώρα μας την περασμένη χρονιά.

+1000 απο εμένα

Και αυτή είναι και η απάντηση μου προς εσένα fafos...Ο σωστός επαγγελματίας SEO consultant κάνει αυτό που περιγράφει ο admin οτι έκανε η διαφημιστική εταιρία...
fafos
Script Master

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:

den legete hthikh.. legete romantismos.. alla sthn Ellada den yparxei tetoio pragma... oti fame oti pioume kai oti arpaksei o k..s mas... etsi energoun edo se ola ta epipeda... den anefera tyxaia authn thn aporia mou giati exo trantaxto paradeigma pou den thelo na anafero giati tha thikso anthropous pou mou to ekmhsthreuthkan... aplos o xoros mas myrizei poly kai exoun mpei kapoioi oi opoioi to mono pou katafernoun einai na mas kanoun na kryvoume oti asxoloumaste me to antikeimeno les kai poulame narkotika...

ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Συνοψίζω και περιμένω και από τους άλλους για να βγάλουμε μια άκρη για το ακριβώς είναι το SEO – ποιες υπηρεσίες συγκεκριμένα παρέχονται ή πρέπει να παρέχονται:
SEO είναι:

@geobak
SEO auditing
Competition analysis
Content development
HTML optimization
Sitemap/internal linking
link building Campaign
Reporting

Μπορεί να γίνει μια μετάφραση σε αυτά pls για να καταλαβαίνουν όλοι και εξίσου επιγραμματικά να μας γράψετε σε τι ακριβώς αναφέρετε το καθένα; Κάτι σαν παράδειγμα δηλαδή;

Στο link που έδωσα τα περιγράφει όλα αναλυτικά.Δεν υπάρχει λόγος να τα βάλω και εδώ και δεν ξέρω αν θα είναι και σωστό να τα αντιγράψω απο την σελίδα τους εδώ χωρίς την άδεια τους τουλάχιστον...
manolism
Super Moderator

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Geobak ανέφερε:
+1000 απο εμένα

Και αυτή είναι και η απάντηση μου προς εσένα fafos...Ο σωστός επαγγελματίας SEO consultant κάνει αυτό που περιγράφει ο admin οτι έκανε η διαφημιστική εταιρία...

Δηλαδή συκρίνονται τα εξαψήφια ποσά που εισπράτει η διαφημιστική με τα τριψήφια άντε τετραψήφια που εισπράτει μία εταιρεία seo;

Αν είναι τόσα τα λεφτά ώστε να γίνεται και η επιλογή των πελατών τότε ΟΚ.

ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
SEO είναι:

@scoobby
Keywords discovery
On-site optimization
Backlinks building

@geobak
SEO auditing
Competition analysis
Content development
HTML optimization
Sitemap/internal linking
link building Campaign
Reporting

Αν βγει άκρη, βάλτε το και στην ενότητα SEO που έχει το freestuff (που κατά τα άλλα δεν είναι αντικειμενικό!) για να ξέρουν τουλάχιστον όσοι θα πάνε να αγοράσουν τελικά υπηρεσίες SEO τι να ζητήσουν. Γίνετε;

dimsis
τα ιδια λεμε απλα εμενα ειναι πιο περιεκτικα ενω του τζεο λιγο πιο αναλυτικα.....

SEM Moderator

ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

lunarmedia ανέφερε:
Εγώ πάντως σαν πελάτης και καταναλωτής δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό το SEO.

Θα έβαζα λοιπόν στο google Πως θα βγω πρώτος στο google ώστε να μπορέσω να βρω απαντήσεις στο ερώτημά μου και να πρόωθήσω την εταιρεία μου.

Απ' ότι βλέπετε ή θα πήγαινα στην εταιρεία που βγάζει το πρώτο αποτέλεσμα ή θα ακολουθούσα τις οδηγίες που δίνει το forum του joomla.gr.

Όλοι αυτοί που βροντοφωνάζουν ότι μπορούν να απαντήσουν στο ερώτημά μου, και να μου προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, δεν βρίσκονται καν στις 10 πρώτες σελίδες του Google.

Σωστό σαν επιχείρημα αλλά το keyword tool της Google που δείχνει περίπου πόσες αναζητήσεις γίνονται για καποιον όρο στο google.gr ανα μήνα δείχνει ότι οι αναζητήσεις αυτού του όρου είναι ελαχιστόταστες...

Τώρα να με συγχωρέσετε αλλά έχω να μελετήσω Οργάνωση και Διοίκηση Λιμένων...

Σας παρακαλώ μην κάνετε πολλά posts μέχρι να επιστρέψω

CU...
manolism
Super Moderator

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 15:58    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αααααα.

Οι πελάτες δηλαδή ψάχνουν με τους όρους SEO, Seo Master, Seo Expert, βελτιστοποίηση στις μηχανές αναζήτησης.

Δηλαδή δεν αναφέρουν πουθενά την λέξη google.

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 16:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Telika einai auto pou lei o anarxikos-akatanomastos-mpakalogatos:

Kathe nea diafhmish einai h diapseush ths amesos prohgoumenhs...

ΜήνυμαΣτις: 14 Φεβ 2009 16:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

λουναρ.
Αυτο καταλαβες απο αυτο που ειπα?Οχι οι πελατες ψαχνουν για paros hotels εαν εχουν ξενοδοχειο στην παρο.
Καταλαβες τωρα?

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 17 από 45 [663 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, ..., 15, 16, 17, 18, 19, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αυτό το Σαββατοκύριακο η Web World Expo στο Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 20 Οκτ 2016 11:04
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σε λίγες μέρες η web world expo 2016 0 cordis 12 Οκτ 2016 10:58
Web World Expo 2016, 22 & 23 Οκτωβρίου 2016 στο Ζάππειο 0 cordis 15 Σεπ 2016 16:12
Διευκρίνιση της Microsoft περί ματαίωσης επενδυτικής δραστηριότητας στην Ελλάδα 0 cordis 30 Οκτ 2015 00:03
Σε δυο εβδομάδες η 5η Web World Expo 24-25 Οκτωβρίου 2015, Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 09 Οκτ 2015 15:37

Τώρα είναι 08 Δεκ 2016 13:51 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites