freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

SEO / marketing business στο web: Η πανούκλα του διαδικτύου

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 6 από 45 [663 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: seowebmarketingαπόψειςbusiness Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 15:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Επίσης θα ήθελα να προσθέσω σχετικά με τις δικές μου υπηρεσίες στον Geobak που θέλει να μάθει, το SEO στη δική μου εταιρεία δεν το πουλάω ως SEO αλλά ως αυτονόητο κομμάτι της προσφοράς web development. Γι αυτό γίνεται και η προκείμενη συζήτηση και το ίδιο λέει και ο dimsis.

Geobak
SEM Moderator

Μέλος από: 03 Ιουν 2008

Περιοχή: Athens,Greece
blog linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 15:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
Λες να έχει τόση δύναμη ένα project που έφτιαξα για την πάρτη μου και χωρίς κανένα κέρδος; Μπράβο μου. Παιχνίδι είναι το pivot seo expert. Αν εσύ θες να το εκμεταλλευθείς εμπορικά δεν σου φταίει το pivot. Εγώ δεν είμαι ανάμεσα σε αυτούς που συμμετέχουν στο διαγωνισμό πάντως. Ούτε καν τους ξέρω.

Το super duper seo expert tools site μου στο προσφέρω δωρεάν και αν θέλεις το χρησιμοποιείς για δικό σου ώφελος, επομένως το να μου τη λες γι αυτό εκτός από αχαριστία είναι και καγκουριά. Εγώ ούτε καν την υπογραφή μου δεν έχω στο pivot.gr για να μη λένε τα μέλη ότι ψάχνω για πελάτες.

Το προσωπικό μου site το ξέρεις μετά από έρευνα που έχεις κάνει, δεν προσπαθώ να με διαφημίσω εδώ, πρέπει να ψάξει κάποιος να βρει ποιο είναι το site μου.

εdit:Ως φιλόλογος έπρεπε να ξέρεις ότι είναι όφελος και όχι ώφελος ( Irony ) Λάθος βιασύνης υποθέτω.

Το προσφέρεις δωρεάν αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως μέσο για να εξαπατηθεί κόσμος από δήθεν seo experts...Δεν μπορείς να εγγυηθείς ότι όσοι παίρνουν το certification σου πως είναι SEO masters και αυτό σε καθιστά συνυπεύθυνο.Δεν αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα..Αναφέρομαι στην δωρεάν υπηρεσία που προσφέρεις και σου είπα την γνώμη μου για το "κενό" που έχεις σε ανάλογο ύφος με αυτό που χρησιμοποιείς εσύ σε όλο το thread.Την καγκουρία την ξεκίνησες εσύ με τις ειρωνείες σου και τις προσωπικές επιθέσεις...

Last edited by Geobak on 06 Φεβ 2009 17:40, edited 1 time in total
cdhyper
Literature Moderator

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 16:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παράθεση:
εdit:Ως φιλόλογος έπρεπε να ξέρεις ότι είναι όφελος και όχι ώφελος ( Irony ) Λάθος βιασύνης υποθέτω.

Όχι ρε συ δεν είναι απο βιασύνη από ανικανότητα είναι. Τι να σου πω.

Το τι κάνει ο καθένας με το pivot είναι δικό του θέμα. Ένα πειραματικό free project είναι.
Για να δικαιολογήσεις το δίκαιο των πληρωμένων υπηρεσιών σας επιτίθεσαι σε ένα free project. Εύγε.

fafos
Script Master

Μέλος από: 30 Νοε 2004
Βοηθήματα: 17
Scripts: 6

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 16:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Auto pou den mporo na katalavo einai giati merikoi mphkan gia na yperaspistoun thn douleia tous kai den mpainoun ston kopo na mas dosoun kana kolpaki SEO kai gia emas tous asxetous... eksalou autos einai o skopos tou FS kai oxi gia na diafhmizoume ta proionta mas..

To skeptiko tou Dimsis einai poly sosto kai prepei na mas provlhmatizei giati o xoros mas exei ginei tourloumpouki tora teleutaia...

Μέλος από: 03 Ιουν 2008

Περιοχή: Athens,Greece
blog linkedin twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 16:18    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:

Όχι ρε συ δεν είναι απο βιασύνη από ανικανότητα είναι. Τι να σου πω.

Εσύ το λες...

cdhyper ανέφερε:
.
Για να δικαιολογήσεις το δίκαιο των πληρωμένων υπηρεσιών σας επιτίθεσαι σε ένα free project. Εύγε.

Είπα ότι δεν θα απαντήσω αλλά με αναγκάζεις...Έχω ξαναπεί ότι δεν είμαι επαγγελματίας του χώρου δεν εργάζομαι σε καμία εταιρία και δεν πουλάω τίποτα...

Καμία σχέση δεν έχω με την Atcom ή την Mindworks η όποια άλλη εταιρία προσφέρει online υπηρεσίες...

Είμαι ένας απλός παρατηρητής-star της μετριότητας-φοιτητής που του αρέσει να ασχολείται ερασιτεχνικά-πειραματικά με το Internet Marketing...
scoobby

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 16:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fafos ανέφερε:
Auto pou den mporo na katalavo einai giati merikoi mphkan gia na yperaspistoun thn douleia tous kai den mpainoun ston kopo na mas dosoun kana kolpaki SEO kai gia emas tous asxetous... eksalou autos einai o skopos tou FS kai oxi gia na diafhmizoume ta proionta mas..

To skeptiko tou Dimsis einai poly sosto kai prepei na mas provlhmatizei giati o xoros mas exei ginei tourloumpouki tora teleutaia...

Αντε θα δωσω εγω ενα κολπακι για σεο αφου θελετε.......

Πρεπει να συνδεσεις τα ψιψιψινια με τα κοκοκοψα και μετα καθαρισες πρωτη θεση για παντα
ToolTimes at work και αυτο για να θυμαστε ποιος εκλεισε τη αυλαια...... Καλό ε!

Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 17:06    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

scoobby ανέφερε:
Εμνευσμενος απο το θεμα εγραψα και εγω ενα ποστ στο μπλογκ μου.το παραθετω παρακατω:

δε μας έβαλες, όμως κι εμάς ένα link back μπας και ξεκολλήσουμε από το pr 5...

ALR
Honorary Member

Μέλος από: 09 Απρ 2005

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 17:23    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πολύ ωραία πράγματα, κυρίως γιατί μας αποκαλύπτονται άγνωστες πτυχές εταιριών.

Προσωπικά, κλείνω προς την άποψη του dimsis.
Και υπενθυμίζω ότι όχι μόνο υπάρχουν πολλοί αεριτζίδες, αλλά υπάρχουν και πολλοί, δήθεν καταξιωμένοι επαγγελματίες, αποδεχούμενοι από πολλούς από εμάς, ενώ στην πραγματικότητα είναι οι μεγαλύτεροι αεριτζίδες όλων των εποχών.

Όχι τόσο γιατί πουλάνε κάτι ψεύτικο ή κάτι λειψό, αλλά γιατί πουλάνε κάτι που κάνει χ ευρώ και μπορούν να το κάνουν αρκετοί άνθρωποι, ώς κάτι εξειδικευμένο στην τιμή του χ επί 10.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κανέναν, αλλά είμαι σίγουρος ότι αν διαβάσει το μήνυμα μου κάποιος Super-wow-αεριτζής, θα καταλάβει ακριβώς τι εννοώ, και θα είναι ικανοποιημένος με τον εαυτό του.

Web designer - Wireframe to PSD - Premium WordPress Themes
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 18:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:

Μήπως πρέπει να κάνεις nofollow τα links στα post του freestuff για να ανέβει το PR σου;
cdhyper
Literature Moderator

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 19:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το freestuff θα ξεκολλήσει από το PR5 μόνο όταν διοργανώσω σεμινάριο It business seo strategic interactive PR international ROI να ξεδιπλώσω τα μυστικά των μυστικών (μηχανών) αναζήτησης με executive planning and administration ltd. Αυτήν μου τη δραστηριότητα την ονομάζω από σήμερα Blue Thundercat και είμαι expert πάνω σε αυτό.

scoobby

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 19:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
scoobby ανέφερε:
Εμνευσμενος απο το θεμα εγραψα και εγω ενα ποστ στο μπλογκ μου.το παραθετω παρακατω:

Να σου βαλω,γιατι οχι, αλλα για να καταλαβω το θες στην κεντρικη σελιδα?Εχεις προτιμηση στο ανκορ τεξτ?

Ντιμσις τα εισερχομενα λινκς παιζουν ρολο στο πρ της σελιδας οχι τα εξερχομενα.

Literature Moderator

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 19:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

παράθεση:

Δηλαδή η google θα περάσει στο αβαβά αν κάνει κανονικό link ο cordis το wareziousunderground και άλλα 10 κακόβουλα sites;

korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 19:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

fafos μην κάνεις ερωτήσεις που πονάνε αδερφέ!
Αφού βλέπεις τα παιδιά με τα ...κοστούμια ενοχλούνται!

dimsis μην μασάς, ο τίτλος είναι ολόσωστος και καμία δόση υπερβολής δεν περιέχει! Το ότι κάποιοι ενοχλούνται δεν σημαίνει πως έχουν και δίκιο. Άσε που από ότι βλέπω "εκεί που μας χρωστούσαν, μας πήραν και το βόδι!". Και μόνο μπαίνοντας στη διαδικασία να "συγκρίνουν" το πόσο αεριτζής μπορεί να είναι ένας seo expert σε σχέση με έναν web developer, φαίνεται πόσο άσχετοι είναι με το real internet. Αυτό που εγώ, εσύ και κάποιοι λίγοι ακόμα εδώ στο fs έχουμε μάθει να υπηρετούμε με συνέπεια πάνω από μια 10ετία!
Κάποια στιγμή ας μάθουν πως οι web designers & developers (μην μιλήσω και για τους devigners και νομίζουν πως φτιάχνουμε ...ντιβάνια) έχουμε δημιουργήσει το internet και πως χωρίς εμάς όλοι αυτοί που μάθανε να αυτοαποκαλούνται με χίλιους δυο τίτλους, απλά θα ήταν αλουμινάδες ή φαναρτζήδες (αφού δεν θα υπήρχε καν διαδίκτυο για να το λυμαίνονται).

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 19:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
παράθεση:

Δηλαδή η google θα περάσει στο αβαβά αν κάνει κανονικό link ο cordis το wareziousunderground και άλλα 10 κακόβουλα sites;

Αλλο το να φας μπαν αλλο τα σερπς και αλλο το πρ.....

Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 20:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
cordis ανέφερε:

Μήπως πρέπει να κάνεις nofollow τα links στα post του freestuff για να ανέβει το PR σου;

βρε λες να κάνω κάτι τέτοιο;

scoobby ανέφερε:

και στο pr να μη παίζουν, παίζουν στο συνολικό placement, αλλιώς γιατί όλοι αποφεύγουν σαν τον διάολο τα outgoing;

να δεις που αν τα κάνω nofollow εδώ, το forum θα πάει στο Θεό...

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 6 από 45 [663 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αυτό το Σαββατοκύριακο η Web World Expo στο Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 20 Οκτ 2016 11:04
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σε λίγες μέρες η web world expo 2016 0 cordis 12 Οκτ 2016 10:58
Web World Expo 2016, 22 & 23 Οκτωβρίου 2016 στο Ζάππειο 0 cordis 15 Σεπ 2016 16:12
Διευκρίνιση της Microsoft περί ματαίωσης επενδυτικής δραστηριότητας στην Ελλάδα 0 cordis 30 Οκτ 2015 00:03
Σε δυο εβδομάδες η 5η Web World Expo 24-25 Οκτωβρίου 2015, Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 09 Οκτ 2015 15:37

Τώρα είναι 06 Δεκ 2016 19:55 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites