freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

SEO / marketing business στο web: Η πανούκλα του διαδικτύου

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 7 από 45 [663 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: seowebmarketingαπόψειςbusiness Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
fafos
Script Master

Μέλος από: 30 Νοε 2004
Βοηθήματα: 17
Scripts: 6

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

po po.. to fs den paizete sto SEO : http://www.google.gr/search?hl=el&client=firefox-a&rls=org....3%CE%B7&meta=

pes mas re file cordis kana mystiko na anevoume kai emeis.. Καλό ε!

Μέλος από: 05 Φεβ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

parakalounte oi kurioi developers kai designers na parathesoun ena deigma ergasion tous gia na doume kata poso kanoyn ta autonoita kai se posous oi kurioi pou legonte mi aeritzides exoun kanei ena website pragmatika xoris "aurio" kai o kakomiris kathete kai perimenei kapoio tilephono apo pelati..

<@cdhyper>
pragmatika to pisteuw oti den katanoeis vasika pragmata.. oi p..pes pou apantouses ston CostaM pou exei tis gnoseis kai stin teliki re file kane mia gura kai des ta portfolia tous pisteueis oti tha kaneis estw kai 1 banner pote gi.autes tis eteries /?
</cdhyper >

pisteuete oti prin anatethei ena project autes oi eteries den stelnoun proposals? oi managers apo tin allh pleura nomizete oti den ta diavazoun? ola einai me arithmous conversions metriseis anazitiseon kai oxi aerologies gia na sinelthoume ligo kurioi
fafos
Script Master

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:31    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

perastikos_1 ανέφερε:
parakalounte oi kurioi developers kai designers na parathesoun ena deigma ergasion tous gia na doume kata poso kanoyn ta autonoita kai se posous oi kurioi pou legonte mi aeritzides exoun kanei ena website pragmatika xoris "aurio" kai o kakomiris kathete kai perimenei kapoio tilephono apo pelati..

<@cdhyper>
pragmatika to pisteuw oti den katanoeis vasika pragmata.. oi p..pes pou apantouses ston CostaM pou exei tis gnoseis kai stin teliki re file kane mia gura kai des ta portfolia tous pisteueis oti tha kaneis estw kai 1 banner pote gi.autes tis eteries /?
</cdhyper >

pisteuete oti prin anatethei ena project autes oi eteries den stelnoun proposals? oi managers apo tin allh pleura nomizete oti den ta diavazoun? ola einai me arithmous conversions metriseis anazitiseon kai oxi aerologies gia na sinelthoume ligo kurioi

katarxas h asxetosynh sou file perastike fainete apo ton na zhtas apo ena developer na sou diksei ti SEO kanei giati poly apla auth den einai douleia enos developer alla enos designer... pantos an thes na sou steilo website pou feiaxthke se ena SK kai den kalyptei oute to 5% ton SEO apaithseon alla oi lekseis-keywords tou antikeimenou tou einai No1 1-2 xronia tora.. keep walking and search for idiots...

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:43    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
scoobby ανέφερε:
Εμνευσμενος απο το θεμα εγραψα και εγω ενα ποστ στο μπλογκ μου.το παραθετω παρακατω:

δε μας έβαλες, όμως κι εμάς ένα link back μπας και ξεκολλήσουμε από το pr 5...

Η επιθυμια σας διαταγη κυριε αντμιν.
Και για να μην λινκαρω το (εταιρικο) μου σαιτ και περνει πρ και τραφικ απο την σελιδα σας λινκαρω με τα αποτελεσμα του γκουγκλη

http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rl...f%85%ce%bc%ce%b5+

Honorary Member

Μέλος από: 09 Απρ 2005
Templates: 1

ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

perastikos_1 ανέφερε:

Ναι! Οι managers της άλλης πλευράς, είναι απολύτως σχετικοί! Δεν ακούν τις εισηγήσεις των διαφημιστικών τους. Όχι προς θεού! Μην το πιστέψεις αυτό, όποιος κι αν στο πεί.
Είναι web strategists και οι ίδιοι και ξέρουν να ξεχωρίζουν με απόλυτη ακρίβεια τους επαγγελματίες με τον αέρα κοπανιστό.
Τώρα φίλε περαστικέ, θα μας μάθεις και πως κλείνονται οι δουλειές στο web;
Την πίτα, άλλος την μοιράζει, άλλος την επεξεργάζεται και άλλος την τρώει, χρόνια τώρα.

Web designer - Wireframe to PSD - Premium WordPress Themes
korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:49    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

perastikos_1 ανέφερε:

Κατ' αρχάς κ. Περαστικέ,
ονομάζομαι Νότης Φραγκόπουλος

συστήσου και εσύ με την σειρά σου και αφού θέλεις να ανοίξουμε το κουτί της Πανδώρας, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πίστεψε με όμως, δεν θέλεις να αρχίσω να μιλάω με Urls, πίστεψέ με δεν θέλεις!
Γιατί θα κάνω το αντίθετο από αυτό που περιμένεις! Θα σε βομβαρδίσω με παραδείγματα που ΔΕΝ τηρούν τα ...guidelines σας αλλά φιγουράρουν πρώτη σελίδα στο Google!

Ελπίζω να κατανοείς πως αν τα sites που δημιουργούμε εμείς οι "έξω από τον seo χορό" φιγουράρουν στην πρώτη σελίδα του Google χωρίς να ακολουθούμε όλες αυτές τις βαρύγδουπες σάλτσες που μας αριαδιάζετε, θα είναι και αυτονόητο πως πουλάτε φύκια για μεταξωτές κορδέλες!

Μέλος από: 05 Φεβ 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:50    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

AA TORA egine diki mou asxetosunh giati mexri tora katalava oti to kanei auto 1 eusiniditos web developer ante stile na doume kai na doume pios einai telika o idiot lol perimenoume mmin ksexaseis ...
fafos
Script Master

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:53    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

perastikos_1 ανέφερε:
AA TORA egine diki mou asxetosunh giati mexri tora katalava oti to kanei auto 1 eusiniditos web developer ante stile na doume kai na doume pios einai telika o idiot lol perimenoume mmin ksexaseis ...

to alexiptoto metaxoto einai?

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

scoobby ανέφερε:
cordis ανέφερε:
scoobby ανέφερε:
Εμνευσμενος απο το θεμα εγραψα και εγω ενα ποστ στο μπλογκ μου.το παραθετω παρακατω:

Και για να μην λινκαρω το (εταιρικο) μου σαιτ και περνει πρ και τραφικ απο την σελιδα σας λινκαρω με τα αποτελεσμα του γκουγκλη

απαξιώ να σου απαντήσω, γιατί μάλλον τα νεύρα σου σε έχουν θολώσει και σε κάνουν να βλέπεις και να καταλαβαίνεις ότι θέλεις.

dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Διακρίνω μια εμμονή SEOs / marketers εναντίων developers/designers και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο...
Διαβάστε τα ίδια σας τα μηνύματα και θα δείτε πως παραδεχθήκατε ΟΛΟΙ ότι υπάρχουν απατεώνες - αεριτζήδες στον χώρο σας. Η διαφωνία σας έγκειται στο πλήθος αυτών; Δηλαδή αν είναι πολλοί ή λίγοι; Εσείς που είστε μέσα στην συγκεκριμένη "αγορά" τι πιστεύετε; Ότι οι περισσότεροι είναι σοβαροί και κάνουν όλα τα ωραία που μας περιέγραψε ο Κώστας Μαντζιάρης; Ειλικρινά απορώ και περιμένω απάντηση γιατί βλέπω πως αρχίσαμε και το κουράζουμε άδικα το όλο θέμα και γυρνάει είτε σε προσωπικές αντιπαραθέσεις είτε σε deSelopers εναντίων net marketers.
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 21:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

@perastikos_1, @fafos

παρακαλώ πολύ να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να μη χαλάσουμε την συζήτηση που έχει μεν ένταση, αλλά δεν έχει ξεφύγει. Αν συνεχίσετε την συγκεκριμένη ανταλλαγή μηνυμάτων θα αρχίσω να διαγράφω μηνύματα για να παραμείνει η συζήτηση σε τάξη.

Ευχαριστώ.

fafos
Script Master

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 22:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
@perastikos_1, @fafos

παρακαλώ πολύ να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να μη χαλάσουμε την συζήτηση που έχει μεν ένταση, αλλά δεν έχει ξεφύγει. Αν συνεχίσετε την συγκεκριμένη ανταλλαγή μηνυμάτων θα αρχίσω να διαγράφω μηνύματα για να παραμείνει η συζήτηση σε τάξη.

Ευχαριστώ.

sygnomh ke admin alla mou zhtaei na tou deikso to SEO ton douleion mou eno ego eimai asxetos me to SEO giati poly apla eimai developer kai sto xorio mou oi developer den kanoun SEO...

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 22:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
scoobby ανέφερε:
cordis ανέφερε:
scoobby ανέφερε:

απαξιώ να σου απαντήσω, γιατί μάλλον τα νεύρα σου σε έχουν θολώσει και σε κάνουν να βλέπεις και να καταλαβαίνεις ότι θέλεις.

Εγω παλι εχω νευρα?Εγω δεν καταφερομαι κατα κανενος και απο της 2 πλευρες,
απλα κανω λιγο χαβαλε (εαν επιτρεπεται) για να αποφορτισω το κλιμα.
Αλλα στην ειρωνια,απανταω με ειρωνια με λαιτ διαθεση παντα και οχι με νευρα.

Μέλος από: 18 Αυγ 2006
Περιοχή: The Globe
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 22:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Διακρίνω μια εμμονή SEOs / marketers εναντίων developers/designers και δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο...
Διαβάστε τα ίδια σας τα μηνύματα και θα δείτε πως παραδεχθήκατε ΟΛΟΙ ότι υπάρχουν απατεώνες - αεριτζήδες στον χώρο σας. Η διαφωνία σας έγκειται στο πλήθος αυτών; Δηλαδή αν είναι πολλοί ή λίγοι; Εσείς που είστε μέσα στην συγκεκριμένη "αγορά" τι πιστεύετε; Ότι οι περισσότεροι είναι σοβαροί και κάνουν όλα τα ωραία που μας περιέγραψε ο Κώστας Μαντζιάρης; Ειλικρινά απορώ και περιμένω απάντηση γιατί βλέπω πως αρχίσαμε και το κουράζουμε άδικα το όλο θέμα και γυρνάει είτε σε προσωπικές αντιπαραθέσεις είτε σε deSelopers εναντίων net marketers.

Δημήτρη όπως έχεις καταλάβει δεν αναφέρθηκα πουθενά σε κάποιον αγγελικά πλασμένο κόσμο. Ναι υπάρχουν πολλοί "αεριτζήδες". Και στο SEO, και στο Marketing και στο Design/Development. Αυτό που δε μου αρέσει είναι αυτή η εικόνα που βγαίνει προς τα έξω, ότι όλοι όσοι ασχολούνται με Search είναι λαμόγια...

Ξαναλέω ότι το SEM/SEO δεν είναι πυρηνική φυσική. Αλλά ούτε και το να είσαι υδραυλικός ή ηλεκτρολόγος είναι. Αν λοιπόν κάποιος παραπονιέται ότι δεν θέλει να πληρώνει 50 ευρώ την επίσκεψη για μια αλλαγή λάμπας, ας μάθει βασικά πράγματα ηλεκτρολογίας (δεν είναι και τόσο δύσκολο άλλωστε). Έτσι αν κάποιος δεν με χρειάζεται ως επαγγελματία τότε ας μάθει αυτά τα υποτυπώδη (κατά τη γνώμη σας) πράγματα που κάνουμε και ας τα εφαρμόσει μόνος του. Ή ας ζητήσει από τον developer του να τα κάνει.

Και κάτι ακόμη. Γιατί στο εξωτερικό (ΗΠΑ, Δυτ. Ευρώπη) υπηρεσίες Search Mrk χρεώνονται τουλάχιστον 30.000 το project? Εκεί γιατί τα λεφτά αξίζουν και στην Ελλάδα είμαστε ΟΛΟΙ απατεώνες? Οι εταιρίες που πληρώνουν αυτά τα ποσά δεν βλέπουν value στην υπηρεσία? Το ότι το Search έχει το μεγαλύτερο κομμάτι του online ad spend είναι τυχαίο?

Γιατί αν έχει στηθεί ενα multimillion dollar business sector γύρω από μια τεράστια απάτη, τότε συγχαρητήρια μιας που ανακαλύψατε το επόμενο watergate.

P.S το επώνυμο είναι Μάντζιαρης

SEO, Internet Marketing and more...
Visit our blog: www.mindworks.gr/blog
cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 05 Φεβ 2009 23:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Scooby Τα outgoing links παίζουν ρόλο στην κατάταξη. Δεν έχεις παρά να κάνεις το πείραμα που σου είπα αν έχεις όρεξη με περιπέτειες. Να φας μπαν δύσκολα τρως, αλλά θα καταποντιστείς μετά την πάροδο κάποιων μηνών.

Τώρα βέβαια εγώ δεν έχω δικαίωμα να μιλάω γιατί το πελατολόγιό μου σύμφωνα με τον περαστικό αποκλείεται να είναι τόοσο μεγάλο και σημαντικό όσο της mindworks. Γιατί όποιος το έχει μεγάλο και σημαντικό το πελατολόγιο κανονικά πρέπει να πουλάει seo business management it roi ltd enteprises στο freestuff Καλό ε!

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 7 από 45 [663 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, ..., 43, 44, 45 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Αυτό το Σαββατοκύριακο η Web World Expo στο Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 20 Οκτ 2016 11:04
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σε λίγες μέρες η web world expo 2016 0 cordis 12 Οκτ 2016 10:58
Web World Expo 2016, 22 & 23 Οκτωβρίου 2016 στο Ζάππειο 0 cordis 15 Σεπ 2016 16:12
Διευκρίνιση της Microsoft περί ματαίωσης επενδυτικής δραστηριότητας στην Ελλάδα 0 cordis 30 Οκτ 2015 00:03
Σε δυο εβδομάδες η 5η Web World Expo 24-25 Οκτωβρίου 2015, Ζάππειο Μέγαρο 0 cordis 09 Οκτ 2015 15:37

Τώρα είναι 03 Δεκ 2016 21:45 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites