freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Αναβάθμιση ταχυτήτων ADSL από τον ΟΤΕ σε όλη τη χώρα.

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [34 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: adslΟΤΕ Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 19 Φεβ 2009 19:59    Θέμα: Αναβάθμιση ταχυτήτων ADSL από τον ΟΤΕ σε όλη τη χώρα. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σε αναβάθμιση των ταχυτήτων ADSL σε όλη τη χώρα, χωρίς πρόσθετη οικονομική επιβάρυνση, προτίθεται να προχωρήσει ο ΟΤΕ, στο πλαίσιο της στρατηγικής του για τη διάδοση της ευρυζωνικότητας. Επενδύοντας συστηματικά στην επέκταση των ευρυζωνικών του υποδομών, ο ΟΤΕ σχεδιάζει την αναβάθμιση των υφιστάμενων ονομαστικών ταχυτήτων ADSL ως εξής:
• Όλες οι συνδέσεις 1 Mbps θα αναβαθμιστούν αυτόματα σε 2 Mbps.
• Όλες οι συνδέσεις 4 Mbps θα αναβαθμιστούν αυτόματα σε 8 Mbps.
Με την ολοκλήρωση της παραπάνω αναβάθμισης οι προσφερόμενες ταχύτητες θα είναι οι εξής:
• 2 Mbps
• 8 Mbps
• έως 24 Mbps
Οι παραπάνω αναβαθμίσεις αφορούν τόσο νέους όσο και υφιστάμενους πελάτες, οικιακούς και επιχειρησιακούς, λιανικής και χονδρικής.
Κατά την έναρξη των αναβαθμίσεων, που εκτιμάται τον Απρίλιο, θα ανακοινωθεί και η νέα ανταγωνιστική τιμολογιακή πολιτική για το σύνολο των προσφερόμενων ταχυτήτων ADSL από τον ΟΤΕ.
Οι σχεδιαζόμενες αναβαθμίσεις, εκτός από ακόμη πιο γρήγορη μεταφορά δεδομένων, δίνουν επιπλέον τη δυνατότητα χρήσης προηγμένων ευρυζωνικών υπηρεσιών που απαιτούν μεγαλύτερη χωρητικότητα δικτύου.
Το δίκτυο ADSL του ΟΤΕ, φέρνει την ευρυζωνικότητα σε 1 εκατομμύριο νοικοκυριά και επιχειρήσεις σε 1430 διαφορετικά σημεία σε ολόκληρη την ελληνική επικράτεια.

Δελτίο Τύπου - ΟΤΕ
Πηγή: http://www.sat.gr/
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 477
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 20 Φεβ 2009 12:13    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Yes! Yes! Yes! Ναι! Ναι! Ναι!

το περίμενα πως και πως να το κάνει αυτό ο αγαπημένος μας ΟΤΕς. Και πάνω που έλεγα να πάρω μεγαλύτερη γραμμή, τώρα θα μου έρθει τσάμπα μαν!

korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 20 Φεβ 2009 12:30    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
Yes! Yes! Yes! Ναι! Ναι! Ναι!

το περίμενα πως και πως να το κάνει αυτό ο αγαπημένος μας ΟΤΕς. Και πάνω που έλεγα να πάρω μεγαλύτερη γραμμή, τώρα θα μου έρθει τσάμπα μαν!

Πες τα Γιαννη!
Το ιδιο σκεφτομουν και εγω και τελικα ολα θα γινουν αυτοματως!

Μέλος από: 06 Οκτ 2007
Περιοχή: Salonica city
twitter del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 20 Φεβ 2009 13:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

να μην κανει και μια μειωση τιμων σε εμας τους πιστους πελατες 24αρηδες εδω και καιρο ?
KGP
Honorary Member

Μέλος από: 18 Ιουλ 2002
Περιοχή: Mr Wonderful
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Φεβ 2009 14:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ta parapona sou stin EETT

Tasos-21
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 20 Φεβ 2009 14:33    Θέμα: Re: Αναβάθμιση ταχυτήτων ADSL από τον ΟΤΕ σε όλη τη χώρα. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

dimsis ανέφερε:
Σε αναβάθμιση των ταχυτήτων ADSL σε όλη τη χώρα, χωρίς πρόσθετη οικονομική επιβάρυνση, προτίθεται να προχωρήσει ο ΟΤΕ, στο πλαίσιο της στρατηγικής του για τη διάδοση της ευρυζωνικότητας. Επενδύοντας συστηματικά στην επέκταση των ευρυζωνικών του υποδομών, ο ΟΤΕ σχεδιάζει την αναβάθμιση των υφιστάμενων ονομαστικών ταχυτήτων ADSL ως εξής:
• Όλες οι συνδέσεις 1 Mbps θα αναβαθμιστούν αυτόματα σε 2 Mbps.
• Όλες οι συνδέσεις 4 Mbps θα αναβαθμιστούν αυτόματα σε 8 Mbps.
Με την ολοκλήρωση της παραπάνω αναβάθμισης οι προσφερόμενες ταχύτητες θα είναι οι εξής:
• 2 Mbps
• 8 Mbps
• έως 24 Mbps

Κι εμάς που έχουμε 2 Mbps τι θα μας κάνουν; Τίποτα; ToolTimes at work
c0d3punk
Honorary Member

Μέλος από: 15 Σεπ 2008
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Puerto pollo
ΜήνυμαΣτις: 20 Φεβ 2009 17:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μάλλον θα μας κάνουν να βάλουμε 4αρα και να περιμένουμε να γίνει 8αρα ..... :-/

Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 20 Φεβ 2009 17:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

c0d3punk ανέφερε:
μάλλον θα μας κάνουν να βάλουμε 4αρα και να περιμένουμε να γίνει 8αρα ..... :-/

Ακριβώς αυτό σκέφτηκα και εγώ... ToolTimes at work
Aflex

Μέλος από: 16 Δεκ 2007
Templates: 1

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 20 Φεβ 2009 17:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Γιούπι !!

Μέλος από: 13 Απρ 2003
Περιοχή: Μοσχάτο
ΜήνυμαΣτις: 20 Φεβ 2009 23:03    Θέμα: Re: Αναβάθμιση ταχυτήτων ADSL από τον ΟΤΕ σε όλη τη χώρα. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

tasos-21 ανέφερε:

Θα ασκήσω βέτο αν είναι έτσι...
Tasos-21
Φιλοξενούμενος

ΜήνυμαΣτις: 21 Φεβ 2009 00:37    Θέμα: Re: Αναβάθμιση ταχυτήτων ADSL από τον ΟΤΕ σε όλη τη χώρα. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

LightForce ανέφερε:
tasos-21 ανέφερε:

Θα ασκήσω βέτο αν είναι έτσι...

Μαζί σου!! May the force be with you...
cdhyper
Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 21 Φεβ 2009 02:36    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Και εμένα που μου έκαναν υποβάθμιση από τα 8 στα 4 επειδή δεν το άντεχε η γραμμή μου τι θα γίνει; Ξαφνικά θα το αντέχει;

deninho
Super Moderator

Μέλος από: 17 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 1
Νέα: 3

Περιοχή: σ'άλλη διάσταση
flickr facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 21 Φεβ 2009 03:33    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

θα σε αναβαθμίσουν στα 8, θα δουν ότι δεν αντέχει η γραμμή σου, και θα σε ρίξουν στα 2

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 21 Φεβ 2009 10:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cdhyper ανέφερε:
Και εμένα που μου έκαναν υποβάθμιση από τα 8 στα 4 επειδή δεν το άντεχε η γραμμή μου τι θα γίνει; Ξαφνικά θα το αντέχει;

Θα μπορεί να βγαίνει ο ΟΤΕ και να λέει ότι σε αναβάθμισε και αύριο μεθαύριο να περάσει τις αυξήσεις τιμών που θέλει αφού θα υποστηρίζει και κάλυψη adsl σε ολόκληρη την Ελλάδα και μάλιστα υψηλών ταχυτήτων (έστω και ονομαστικών); Αυτό μετράει;
Θα μπορεί να πουλήσει μετά και το triple play που ήδη διαφημίζει όπου θα "περνάει και τηλεόραση" μέσα από τις ίδιες γραμμές; Θα ανέβει και η μετοχή τους;
Όλα τα άλλα δεν τους πολυενδιαφέρουν νομίζω...
EneMe
Super Moderator

Μέλος από: 09 Ιουλ 2002
Βοηθήματα: 10
Νέα: 11

Περιοχή: Στα όρη, στα άγρια βουνά, μέσα στα κοσμικά χιόνια!
blog deviantART twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 21 Φεβ 2009 10:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δηλαδή θα κατεβάζω με 200?

Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 3 [34 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2, 3 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Οι ομάδες AMANDA, IoTBeezness και K.A.S.E. θα εκπροσωπήσουν τη χώρα στο Imagine Cup 0 cordis 27 Μαη 2016 11:27
cordis Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Τα Windows 10 διαθέσιμα σε 190 χώρες ως δωρεάν αναβάθμιση 28 cordis 15 Σεπ 2015 08:28
DGeorge Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 11 Δεκ 2016 11:55 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites