freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Πως πλήρωνεσε απο τις διαφημίσεις της google?

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [23 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: googleδιαφημίσεις Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
ΑποστολέαςΜήνυμα
Zmac

Μέλος από: 21 Ιουν 2007

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2009 19:11    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα,

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την πληρωμή.Επειδή είμαι ανήλικος ακόμα και η επιταγή θα είναι στο όνομα μου,θα μπορώ να εισπράξω τα χρήματα;Ή μήπως θα πρέπει να δώσω στοιχεία συγγενικού μου προσώπου(και κατά πόσο είναι νόμιμο αυτό;) ;

Μέλος από: 30 Αυγ 2008
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Thessaloniki
ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2009 21:15    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λογικά όχι καθώς ανήλικος δεν μπορεί να ανοίξει τραπεζικό λογαριασμό(δεν ξέρω σαν συν-δικαιούχος ίσως)

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 25 Ιουν 2009 22:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Zmac ανέφερε:
Καλησπέρα,

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την πληρωμή.Επειδή είμαι ανήλικος ακόμα και η επιταγή θα είναι στο όνομα μου,θα μπορώ να εισπράξω τα χρήματα;Ή μήπως θα πρέπει να δώσω στοιχεία συγγενικού μου προσώπου(και κατά πόσο είναι νόμιμο αυτό;) ;

Ποια είναι η ακριβής ηλικία σου φίλε μου;

Zmac

ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουν 2009 00:59    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

aguila21 ανέφερε:
Ποια είναι η ακριβής ηλικία σου φίλε μου;

16

Μέλος από: 30 Απρ 2003
Βοηθήματα: 2

ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουν 2009 07:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η πιο εύκολη λύση,για να μη σου κάνει καμιά "κόμπλα" ο κάθε άσχετος που επειδή είχε απολυτήριο λυκείου 18 και ένα μέσο,έγινε τραπεζικός υπάλληλος,είναι η οπισθογράφηση της επιταγής και η είσπραξη της από τους γονείς σου,τον μεγάλο αδερφό ή τη μεγαλη αδερφή σου.Μόλις πάρεις την επιταγή,θα τη γυρίσεις να βλέπεις το πίσω μέρος.Θα βάλεις μια υπογραφή σε ένα σημείο που γράφει signature και τον αριθμό ταυτότητας σου που υποθέτω ότι έχεις.Θα τη δώσεις στον πατέρα σου κλπ,θα πάει στην τράπεζα όπου έχει λογαριασμό,σε οποιαδήποτε στην Ελλάδα,και θα την καταθέσει.Σε 3 ημέρες θα έχουν πιστωθεί τα χρήματα στο λογ/σμό του από τον οποίο θα σου τα δώσει.Κανονικά,θα μπορούσες να πάρεις την επιταγή που θα σου έρθει,να πας σε ένα κατάστημα της Citybank και να την εισπράξεις επιτόπου.Επειδή όμως είναι ολίγον άσχετοι,θα σου ζητήσουν να αποκτήσεις λογ/σμό να την καταθέσεις κλπ,και θα ταλαιπωρηθείς,η καλύτερη λύση είναι αυτή που σου είπα.Να ξέρεις ότι η επιταγή είναι μέσω πληρωμής.Είναι σαν να σου δώσει ο παππούς σου 50€ χαρτζιλίκι (αν έχει τόση σύνταξη ο άνθρωπος να του περισσεύουν είστε κι εσύ και αυτός τυχεροί!!!),τα παίρνεις κι έχει και νομικά το δικαίωμα να τα κάνεις ότι θέλεις.Στην Ελλάδα όμως την έχουν καταντήσει μέσω πίστωσης,και οι παρανοήσεις είναι δεδομένες.Κάνε αυτό που σου είπα και δε θα έχεις πρόβλημα

Η επιταγή που στέλνει η Google είναι πληρωτέα στην Ελλάδα γράφει επάνω (Payable in Greece) οπότε θα έπρεπε η Citybank να σου δίνει επιτόπου τα λεφτά.Σε υποκατάστημα μεγάλης τράπεζα όπου πήγα να την καταθέσω πριν 1 μήνα περίπου,δεν ήξερε τη διαδικασία η κοπέλα-ταμίας αλλά ούτε και ο προϊστάμενος.Τηλεφωνεί ο τελευταίος σε ένα συνάδελφο του να πληροφορηθεί πώς θα την περάσει.Όπως το περιγράφει την επιταγή του λέει "επάνω γράφει Πέι άμπλε ιν Γκρες"!!!!!!Ο κύριος ηλικίας περίπου 40-45...Έλεος...

Zmac

ΜήνυμαΣτις: 26 Ιουν 2009 21:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Σ'ευχαριστώ πολυ φίλε aguila, πιστεύω πως με κάλυψες

Μέλος από: 08 Σεπ 2004
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Κρυα Βρυση
View users profile Send email to user Visit posters website
deviantART facebook twitter deviantART 
ΜήνυμαΣτις: 02 Ιουλ 2009 16:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εμενα ηρθε η πρωτη μου επιταγη αυριο θα την πληρωθω απο τ τραπεζα στξν οποια κανω πρακτικη δεν μου λετε αν αλλαξω το ονομα στ οποιο ερχετε η επιταγη λετε να υπαρξει προβλημα?

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ::ΠΡΟΣΦOΡΕΣ ΕΩΣ 90%
::ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ::
The Razor

Μέλος από: 10 Φεβ 2007
Βοηθήματα: 3
Νέα: 4

View users profile Send email to user Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 02 Ιουλ 2009 23:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εγώ την έχω στο όνομα του πατερα μου..

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 2 [23 Μηνύματα] Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφημίσεις στις σελίδες μας » Google AdSense

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Redirect σε Virus Page (Google AdSense - Android smartphones) 9 vassilism 18 Ιουλ 2016 22:36
seeder Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σχετικά με το Google Adsense και άλλες εταιρίες 1 man1987 25 Φεβ 2016 16:45
formes Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Google adsense 8 philos 27 Ιαν 2016 23:54
historicalface Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Σημαντικές πληροφορίες σχετικά με την πολιτική συ 5 poporil 05 Αυγ 2015 13:29
pitmar Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος
Ικανοποιητικό ποσοστό clicks σε διαφημίσεις adsense 2 gregor87 16 Ιουλ 2015 20:17
gregor87 Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 09 Δεκ 2016 09:38 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites