freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Στον αέρα και το blog της Ν.Δ.

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [17 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: blog Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 95
Νέα: 475
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
View users profile Visit posters website
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 01 Μαη 2009 20:21    Θέμα: Στον αέρα και το blog της Ν.Δ. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Πριν λίγες ώρες εμφανίστηκε στην blogόσφαιρα το νέο blog του κόμματος της Νέας Δημοκρατίας που προς το παρόν έχει ένα καλωσόρισμα και συνδέσμους προς άλλα social media που συμμετάσχει το κόμμα.

Οι Ευρωεκλογές είναι κοντά και τα κόμματα φαίνεται ότι φέτος θα αναμετρηθούν και στο interment.

Η διεύθυνση του blog είναι : http://blog.nd.gr/

ΥΓ. Παρακαλώ όχι πολιτικά σχόλια...

Pavel
Honorary Member

Μέλος από: 07 Αυγ 2003
Βοηθήματα: 3
Scripts: 1

Περιοχή: UK
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 01 Μαη 2009 22:37    Θέμα: Re: Στον αέρα και το blog της Ν.Δ. Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

cordis ανέφερε:
ΥΓ. Παρακαλώ όχι πολιτικά σχόλια...

Πώς γίνεται, να απαγορεύονται πολιτικές συζητήσεις, και το blog ενός κόμματος να μπαίνει στα νέα του freestuff;

Δύο μέτρα και δύο σταθμά;

ΜήνυμαΣτις: 01 Μαη 2009 23:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Μπαίνει ως νέο και γιατί το είχα ως αποκλειστικότητα . Αν είχα τεχνολογική αποκλειστικότητα για το ΠΑΣΟΚ ή τον ΣΥΝ ή όποιο άλλο κόμμα θα το έβαζα. (αν έχεις κάποια μπορείς να μου την στείλεις με pm)
Σχετικά με το ΥΓ μου. Μπορείς να το σχολιάσεις ως design, ως κίνηση, ως timing, ως ότι άργησε σε σχέση με άλλα π.χ.

Κι αν καθίσω μπορώ να σου βρω και πολλά άλλα...

απλά δε μπορεί να σχολιαστεί σαν πολιτική.

CyberCr33p
Honorary Member

Μέλος από: 06 Νοε 1999
Νέα: 1

Περιοχή: Αθήνα
blog portfolio facebook twitter skype 
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαη 2009 00:24    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λες να είδαν τις εκπομπές του Ευαγγελάτου;

Μέλος από: 06 Σεπ 2002
Περιοχή: Volos
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαη 2009 00:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Εσύ το έφτιαξες Γιάννη; Σχόλια δε θα έχει το blog; Εκεί θα πέσει το γέλιο (ή το moderation).

Literature Moderator

Μέλος από: 23 Ιουν 2001
Βοηθήματα: 4
Νέα: 4

Περιοχή: Φωτονερόπετρα
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαη 2009 02:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν δεν έχει gamepad η διαχείριση ο Κώστας δεν νομίζω να ασχοληθεί να γράψει Respect!

gmitsiou

Μέλος από: 01 Ιαν 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαη 2009 03:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Για να δούμε και την απάντηση των άλλων κομμάτων...θα υπάρξει;;;

Μου θυμίζει εποχές εθνικών εκλογών που και η κουτσή μαρία έκανε μια σελίδα και τάχα μου τον θεωρούσε δίαυλο επικοινωνίας χωρίς να ξέρουν πως διαβάζουν ενα email.
xarisss

Μέλος από: 06 Σεπ 2002
Περιοχή: Volos
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαη 2009 11:46    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Είναι η κλασική λογική των κομάτων, για να το παίξουν ότι συμβαδίζουν με την τεχνολογία. Ανοίγουμε ένα blog, μια που η λέξη πουλάει. Και τις ανακοινώσεις που βάζαμε στο site τις βάζουμε στο blog. Βέβαια, ωραίο θα ήταν να αφήσουν και τον κόσμο να σχολιάζει, με moderation που θα κόβει μόνο τα υβριστικά μηνύματα.
Το γέλιο βέβαια είναι ότι κάτι σύγχρονο, όπως το blog, συνδυάζεται με ένα κείμενο της κλασικής πολιτικάντικης σχολής του '80.
Λέτε το ΠΑΣΟΚ για να ανταγωνιστεί το blog να βγάλει το πρόγραμμά του σε ebook;

Reporter

Μέλος από: 09 Μαρ 2003
Βοηθήματα: 3
Νέα: 71

Περιοχή: Agrrrrrrrrrr...... γάβ γάβ!!
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαη 2009 13:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

άντε να δούμε και τα κόμματα στο twitter link to twitter με post του τύπου:

@ψηφοφόρος Μην με ξεχάσεις την Κυριακή

Κατα την γνώμη μου πάντως επειδή τα κόμματα έχουν και άλλες διαδικασίες επαφής και συζήτησης με το κοινό τα blog δεν θα κάνουν την μεγάλη διαφορά σε σχέση π.χ. με το να διατηρεί blog ο CEO μιας εταιρίας ο οποίος είναι πιο απομακρυσμένος απο τους πελάτες

ΜήνυμαΣτις: 02 Μαη 2009 16:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

xarisss ανέφερε:
Εσύ το έφτιαξες Γιάννη;

όχι, δεν έχω ασχοληθεί εγώ, μιας και δουλεύω αποκλειστικά για μια εταιρεία.

gmitsiou ανέφερε:
Για να δούμε και την απάντηση των άλλων κομμάτων...θα υπάρξει;;;

τα άλλα κόμματα έχουν ήδη blogs.

fafos
Script Master

Μέλος από: 30 Νοε 2004
Βοηθήματα: 17
Scripts: 6

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαη 2009 16:12    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

To kalytero to exei o enas, o apiastos, o anypervlhtos proedraras Vergis... ola ta lefta oi afisses tou... link den vazo logo akatallhlothtas gia emas tous kato ton 18

Μέλος από: 16 Δεκ 2007

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Μαη 2009 18:40    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βρε βρε... Βλέπω εξελίξεις εδώ πέρα!
Μα αυτό είναι καταπληκτικό, αν όχι φαντασμαγορικό!!

ΜήνυμαΣτις: 03 Μαη 2009 13:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλά ρε παιδιά, είμαστε σοβαροί......

ολόκληρο κυβερνητικό κόμμα και δεν είχαν χρήματα (δεν λέω που πήγαν...) να φτιάξουν κάτι αξιόλογο;

Τι έκτρωμα είναι αυτό; Με αυτό περιμένουν να έχουν παρουσία στην "blog-ο-σφαιρα";

Δεν πάνε καλά οι άνθρωποι....
MichalisS
Honorary Member

Μέλος από: 03 Ιαν 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Μαη 2009 16:56    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

xarisss ανέφερε:
Είναι η κλασική λογική των κομάτων, για να το παίξουν ότι συμβαδίζουν με την τεχνολογία. Ανοίγουμε ένα blog, μια που η λέξη πουλάει. Και τις ανακοινώσεις που βάζαμε στο site τις βάζουμε στο blog.

Ακριβώς αυτό... Χωρίς πρακτική λειτουργία το "μπλοκ"!
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO

ΜήνυμαΣτις: 03 Μαη 2009 18:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μια πλήρη ανάλυση από τον nikan

παράθεση:
Αναμένω πολύ ’socialmediaκη’ κίνηση για τις επερχόμενες Ευροεκλογές συνοδευόμενη από ’socialmediaκη’ σύγχιση, σε μεγάλο βαθμό αναμενόμενη μιας κι είναι παρθένος χώρος και τα πρώτα βήματα έχουν πάντα πεσίματα.

Θα προσπαθώ να παρακολουθώ και να σχολιάζω καλοπροαίρετα από δω ότι υποπίπτει στην αντίληψή μου για να δίνω μια γενικώτερη αφορμή διαλόγου για το θέμα, όχι για την πολιτική του διάσταση αλλά για την ’socialmediaκη’ .

όλο τι κείμενο: http://metablogging.gr/archives/2373

Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [17 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 04 Δεκ 2016 16:15 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites