freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Παδια θελω βοηθεια και την γνωμη σας

Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO
Moderators:  SEM Moderators, Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [30 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: Βοήθεια Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
georgos

Μέλος από: 20 Μαρ 2009
Περιοχή: Greek Islands
View users profile Visit posters website
blog cv facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Μαη 2009 23:27    Θέμα: Παδια θελω βοηθεια και την γνωμη σας Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Παδια θελω βοηθεια και την γνωμη σας ¨γιατι η γοογλε θα με τρελανει

εχω τα παρακατω σιτε στο ιντερνετ www.atlantidavillas.net & www.lostatlantidavillas.com & www.atlantidavillas.gr & www.atlantidavillas.com και ακομα ενα παλιο σιτε www.volcanosvillas.com
μεχρι πριν λιγο καιρο πηγαιναν σχετικα καλα
και ξαφνικα σημερα ειδα οτι ολα τα σιτε εχουν πεσει στις μηχανες αναζητησεις ?

θελω την γνωμη σας γιατι εγινε αυτο // γιατι η google ua maw trelanei

(στο υποψην οτι εχω βαλει λινκ απο το ενα σιτε στο αλλο , αυτο να φταει ??)

Last edited by georgos on 21 Μαη 2009 15:45, edited 1 time in total
georgos

blog cv facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 17 Μαη 2009 23:57    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

κατι που ξεχασα να πω ειναι : επειδη εχω πολυ κειμενο ,,,μηπως οι πολλες διαφορετικες λεξεις μπερδευουν την μηχανη και γιαυτο η goog... μου υποβαθμησε ολα τα σιτε ??
πρεπει να βαλω πιο λιγο κειμενο και πιο περιεκτηκο σε λεξεις που με ενδιαφερουν??

blog cv facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 18 Μαη 2009 09:22    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μυπως εχει καποιος καμμια απαντηση ?

Μέλος από: 16 Ιουν 2008

View users profile
twitter 
ΜήνυμαΣτις: 18 Μαη 2009 15:19    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δεν θα μεινω στα του βελτιστοποιησης, αλλα ποιο πολυ στον χρηστη, καθως παντα αυτος μας ενδειαφερει... οι σελιδες πρεπει να ειναι φιλικες προς τον χρηστη και να καταλαβαινει γρηγορα που ειναι τι, δεν ειναι επιταγη να γεμισεις μια σελιδα με κειμενο για να εχεις καλες θεσεις, αλλα σωστα δομημενο περιεχομενο, σωστος κωδικας και χρονο, χρονο, χρονο..
αν μου επιτρεπεις ενα παραδειγμα http://www.google.com/#hl=en&q=lefkada+hotel&fp=Q5rYJf3FIq4 (lefkada villa thomais hotel)

blog cv facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 18 Μαη 2009 15:39    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

μολης ειδα οτι η google μου μηδενισε τα rank μυπως φταιει επειδη εβαλα λινκσ απο το ενα σιτε στο αλλο ?

παντως τα κειμενα δεν ειναι ιδια και ο κωδικας ειναι σωστος οσο για τον χρονο σχεδον εχω κλεισει χρονο και πριν 1 βδομαδα ειχα καλες θεσεις γιατι πυστευεις οτι το εκανε αυτο ?
μυπως εκανε refreash και ειδε τα λινκ και γιαυτο τα χαμηλωσε τα σιτε

View users profile
twitter 
ΜήνυμαΣτις: 18 Μαη 2009 15:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εξ ορισμου απαγορευεται το "link farm" δλδ το να λινκαρεις και καλα απο καπου προς το site σου, ποσο μαλον αν το κανουν παρομοια sites και μαλιστα απο ιδιο server, πιστεψε με ο γουγλης εχει γινει παραπανω εξυπνουλης απο οσο νομιζαμε, παρολα αυτα δωσε λιγο χρονο χωρις να αλαξεις κατι και αν συνεχιστει τοτε εδω ειμαστε.
αλλα οπως σου ειπα κ πριν τι να το κανεις να εισαι στην πρωτη θεση οταν ο χρηστης σου δεν θα παρει αυτο που θελει, με λιγα λογα δωσε βαση στον χρηστη οχι στις μηχανες.

blog cv facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 18 Μαη 2009 16:04    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ποτε κανει ξανα ο google refreash ? λες να περημενω καμμια βδομαδα γιατι ειμαστε στην αρχη του καλοκαιριου?

View users profile
twitter 
ΜήνυμαΣτις: 18 Μαη 2009 16:37    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

δυστηχως δεν γνωριζω ποτε ανανεωνει το google τους servers του, ουτε επισης καθε ποτε επισκεπτονται τις σελιδες, γενικα αυτο εχει να κανει με την δημοτικοτητα της σελιδας.
απο παρατηρηση, επισκεπτεται απλες σελιδες απο 2-4 βδομαδες

Μέλος από: 09 Οκτ 1999
Βοηθήματα: 93
Νέα: 345
Templates: 1
Scripts: 2

Περιοχή: Greece
blog cv flickr picasa facebook linkedin 
twitter friendfeed deviantART del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 18 Μαη 2009 22:32    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

εμένα σε παρόμοιο πρόβλημα στο freestuff.gr με ανέβασε στις 'κανονικές' θέσεις μετά από δύο περίπου μήνες, και αφού είχα διορθώσει το 'πρόβλημα'.

αυτό είχε γίνει πριν 4-5 χρόνια, τώρα μπορεί να το κάνει πιο γρήγορα ή και πιο αργά...

εδώ θα ξαναπώ άλλη μια φορά, για να το ακούνε όλοι, όταν είναι προσωπικές σελίδες παίζουμε όσο θέλουμε και κάνουμε ότι θέλουμε... όταν οι σελίδες είναι επαγγελματικές και μας βοηθάνε να βγάζουμε το ψωμάκι μας απευθυνόμαστε σε επαγγελματίες.

georgos

blog cv facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαη 2009 03:16    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ποτε λες να κανει ρεφρς η google ? για να του ξαναδωσει τις παλιες θεσεις που ειχε?

Μέλος από: 27 Νοε 2007
Περιοχή: naxos town,greece.
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαη 2009 10:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

WebO ανέφερε:
εξ ορισμου απαγορευεται το "link farm" δλδ το να λινκαρεις και καλα απο καπου προς το site σου, ποσο μαλον αν το κανουν παρομοια sites και μαλιστα απο ιδιο server, πιστεψε με ο γουγλης εχει γινει παραπανω εξυπνουλης απο οσο νομιζαμε, παρολα αυτα δωσε λιγο χρονο χωρις να αλαξεις κατι και αν συνεχιστει τοτε εδω ειμαστε.
αλλα οπως σου ειπα κ πριν τι να το κανεις να εισαι στην πρωτη θεση οταν ο χρηστης σου δεν θα παρει αυτο που θελει, με λιγα λογα δωσε βαση στον χρηστη οχι στις μηχανες.

Αυτο που λες για τον χρηστη ειναι παρα πολυ σωστο και μπορει να ειναι το εναυσμα του κακου που επαθαν τα σαιτ του φιλου. αλλα ως αναφορα το link farm δεν ειναι αυτο που λες.
λινκ φαρμ λεγετε ενα σαιτ η μια σελιδα που εχει πολλα και συνηθως ασχετα λινκς.
αυτο που ειχε κανει ο φιλος και του ειχα πει στο παρελθον οτι μπορει να δημιουργησει προβληματα λεγετε interlinking.Δηλ το να λινκαρεις ολα τα σαιτ σου μεταξυ τους.

georgos

το καλυτερο που εχεισ να κανεις εαν περασει μια εβδομαδα και εισαι ακομα στο πουθενα ειναι να κανεις
ενα Request reconsideration στο webmaster tools του γκουγκλι.

blog cv facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαη 2009 11:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

scoobby μυπως εχεις την ηλεκρο. διευθυνση του tool

Μέλος από: 25 Ιαν 2004
Βοηθήματα: 66
Νέα: 12
Templates: 1

Περιοχή: Wild West
View users profile
deviantART facebook twitter 
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαη 2009 11:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

https://www.google.com/webmasters/tools/

blog cv facebook skype 
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαη 2009 19:55    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ευχαριστω παιδια ηδη εχω ξεκινησει τις αλλαγες ,,,, μια χαζη ερωτηση ομως ακομα παιζει ρολο η ποικνοτητα των λινκ σε αυτο που μου εκανε η google δηλαδη αν εχω το σιτε Α και το σιτε Β και απο τα 2 φευγουν πχ 50 λινκ που συνδεουν αυτα τα Ακ' Β σιτε ή goggle to λαμβανει το ιδιο υποψην αν εφευγαν πχ μονο 2 λινκ ?

δηλαδη οσο μεγαλονη οι ποσοτητα των λινκ σε πιανει καλητερα ο googlis αλλα σε πιανει και με 2 μονο αφυνδρομα λινκ?

View users profile
twitter 
ΜήνυμαΣτις: 19 Μαη 2009 22:08    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

το link farm εξ ορισμου δηλωνει την διαδικασια αποκτισης link προς την ιστοσελιδα σου με μη φυσιολογικο και γρηγορο τροπο και συνηθως προερχετε απο σελιδες που δεν εχουν καμια σχεση με την δικια σου, λιθαρακι σε αυτην την διαδικασια ειναι καποια προγραμματα που σου το προσφερουν καθως και servers που επιτρεπουν αυτην την διαδικασια.
οι μηχανες αναζητησης καταλαβαινουν εδω κ πολυ καιρο αυτην την διαδικασια spam ελεγχοντας πολλων αλλων και την ip απο οπου προερχονται αυτα τα links, καθως τα πολλα links απο μια ip δηλωνει την παραπανω ενεργεια, χωρις,επαναλαμβανω, να μην εξεταζονται και αλλα θεματα.

τωρα το αν εχω 10 site και το ενα λινκαρει το αλλο κ ολα αυτα σε μια ip το τελευταιο που θα με ενοιαζε ειναι το πως λεγετε αυτη διαδικασια σημασια εχει πως ολοι γνωριζουμε οτι κανει τζιζ... ασ πα να το λενε λοιπον κ μητσο... δεν θα τα χαλασουμε εκει

το freestuf εχει πααααρα πολλα κ ισως μερικα ασχετα links, αυτο δεν ειναι link farm αλλα backlinks και αυτο ειναι το σωστο δλδ πολλα αλλα οχι ολα τα Links ιδια.

φιλε μου θελω λιγο να μπεις στην διαδικασια του web και ειναι απλη. φαντασου το ιντερνετ σαν τον πραγματικο κοσμο (δεν ειμαστει κ πολυ μακρια ) και τα links σου σαν ταμπελες που οδηγουν στο μαγαζι σου, πως πιστευεις πως θα αντιδρουσε ενας οδηγος στον δρομο αν καθε 10μ εβλεπε ταμπελα για το μαγαζι σου? εμενα προσωπικα θα μου ειχαν σπασει τα νευρα . τι πιστευεις πως θα σκεφτοταν αν ενας υποψηφιος πελάτης σου εβλεπε την ταμπελα του μαγαζιου διπλα απο αυτη απο ενα στριπτιζαδικο ή sex shop.
πως πιστευεις θα πηγαινε ο τζιρος του μαγαζιου αν εβαζες πολυ εμπορευμα σε μικρο ακαταστατο χωρο?

αυτα στα λεω οχι για να βρεις καποιον επαγγελματια να σου κανει την δουλεια, αλλα κυριως να μπεις εσυ στο κλιμα και να μπορεις να απαντας σε απλες ερρωτησεις του εαυτου σου.

με τα παραπανω εχω ηδη απαντηση στην ερρωτηση σου
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 2 [30 Μηνύματα] Σελίδα:  1, 2 Επόμενο
Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Internet Marketing και Διαφήμιση » Διαφήμιση & Προώθηση Ιστοσελίδων » Μηχανές αναζήτησης & SEO

Σχετικά θέματα
 Θέματα   Απ/σεις   Αποστολέας   Τελευταίο μήνυμα 
Βοηθεια με url redirection 5 betnews 13 Νοε 2012 10:13
diktiogr Εμφάνιση τελευταίου μηνύματος

Τώρα είναι 25 Οκτ 2014 17:56 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites