Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

joomla και flash

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
_NZ_

joomla και flash

Δημοσίευση από _NZ_ » 19 Μάιος 2009 00:22

Καλησπέρα σας
Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής
Έχω ένα site σε joomla και θέλω να προσθέσω σε ένα άρθρο αυτό εδώ το flash http://flash-gallery.com/photoflow-flash-gallery/demo/.
Όλη την δημιουργία της σελίδας την έκανα τοπικά στο pc μου με to γνωστό πρόγραμμα xampp όπου και το flash μου λειτουργούσε άψογα.
Όταν όμως ανέβασα την σελίδα στον server το flash μου ανοίγει κανονικά αλλά κολλαει στην μπάρα όταν φορτώνει κ κολλαει εκεί χωρίς να δείχνει καμία φωτογραφία.
Έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι ??
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

_NZ_

joomla και flash

Δημοσίευση από _NZ_ » 20 Μάιος 2009 13:51

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει μια βοήθεια;;

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

joomla και flash

Δημοσίευση από vassilism » 20 Μάιος 2009 15:06

Για κοίτα λίγο τις εικόνες που φοτώνει στο flash μήπως υπάρχει πρόβλημα στην κατάληξη των αρχείων.
Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να είναι η εικόνα 1.jpg αλλά να μην μπορεί να σου την φοτώσει γιατί προφανός έχει δηλωθεί σαν 1.JPG.

_NZ_

joomla και flash

Δημοσίευση από _NZ_ » 20 Μάιος 2009 16:25

Vassilism σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Τελικά οι φωτογραφίες είχαν την σωστή κατάληξη, με μικρά γράμματα αλλά η πρόταση σου μου έβαλε ιδέες κ τελικά βρήκα την λύση.
Για κάποιο λόγο το όνομα του φάκελου με τις φωτογραφίες το άλλαξε από images σε Images και αυτός ήταν ο λόγος που δεν λειτουργούσε..
Τώρα όμως λειτούργει σε Firefox αλλά όχι σε ie7 βάζοντας αυτό το μήνυμα όταν το ανοίγω

Error #2044: Unhandled IOErrorEvent:. text=Error #2036: Load Never Completed.

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

joomla και flash

Δημοσίευση από vassilism » 20 Μάιος 2009 19:19

Βασικά αυτό το θέμα έπρεπε να το βάλεις στην κατηγορία Flash προγραμματισμός και ActionScript γιατί δεν έχει να κάνει με το joomla αλλά με flash.
Για να σου πετάει αυτό το μήνυμα σημαίνει ότι κάτι τρέχει στην actionscript και δεν μπορεί να το καταλάβει ο IE.
Η λύση μάλλον είναι το παρακάτω αλλά για περισσότερες πληροφορίες ρώτα τους φλασεράδες εδώ.

Κώδικας: Επιλογή όλων

root.loaderInfo.addEventListener(IOErrorEvent.IO_ERROR,function (e) {} );

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες