freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Ξεκινάς τώρα; Υπομονή και Μετριοφροσύνη αρχικά.

Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Moderators:  Reporters, Super-Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 2 από 3 [38 Μηνύματα]       Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
Σελίδα:  Προηγούμενο  1, 2, 3 Επόμενο
ΑποστολέαςΜήνυμα
hik-hok
Reporter

Μέλος από: 09 Μαρ 2003
Βοηθήματα: 3
Νέα: 71

Περιοχή: Agrrrrrrrrrr...... γάβ γάβ!!
View users profile Visit posters website
flickr 
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαη 2009 21:52    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

sorry αλλά το άρχικό post έγινε για να σχολιάσουμε με βάση τον προγραμματισμό? μήπως δέν κατάλαβα καλά ? γιατί τουλάχιστον η δικιά μου απάντηση δόθηκε σχετικά με όλους τους νέους και όχι μόνο τους προγραμματιστές

Μέλος από: 07 Αυγ 2003
Βοηθήματα: 3
Scripts: 1

Περιοχή: UK
View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαη 2009 22:01    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αφού μόνο για προγραμματισμό μιλάει

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 8
Νέα: 2
Templates: 3
Scripts: 5

Περιοχή: Hell's Kitchen
portfolio facebook twitter deviantART digg del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαη 2009 22:38    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Το όλο ζουμί του ποστ για μένα είναι αυτό:
παράθεση:
Κατάλαβα επίσης ότι δεν είμαι ο "καλύτερος πλην ρηγμένος" της υπόθεσης και πως το "όλοι προσπαθούν να με πολεμήσουν" δεν ισχύει. Έμαθα ακόμη να παραδέχομαι όταν δεν ξέρω κάτι, μέχρι να το μάθω τουλάχιστον.

Γύρω απο αυτό μου ήρθε η ιδέα του θέματος
c0d3punk
Honorary Member

Μέλος από: 15 Σεπ 2008
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Puerto pollo
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαη 2009 23:26    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Sheena ανέφερε:
Για τον φίλο c0d3punk που γράφει σχετικά με τα frameworks, να σε δω όταν δουλεύεις σε κάποια εταιρεία πληροφορικής που έχει το δικό της framework και αυτό είναι ελειπές και χρειάζεται να δουλέψεις στο προϊόν που αναπτύσει η εταιρεία πάνω σε αυτό το framework... Εκεί να δεις σπαζοκεφαλιές....

αααααα αυτό δεν το γνώριζα ότι παίζει σαν ενδεχόμενο Let me think... ..... αλλά σίγουρα θάχει κανά forum η εταιρία στο site της για να βρεις κάποια λύση!!

DGeorge επιτέλους ρε παππού παραδέξου ότι σου γυάλισε η μικρούλα και άσε τα φιλοσοφικά σου!!!!

σοβαρά τώρα:

πολύ πιθανό είναι να φταίει ο σημερινός τρόπος σκέψεις, αλλά σίγουρα επηρεάζουν και αυτό τον τρόπο σκέψης και τα σημερινά δεδομένα του τρόπου ζωής. και μην πείτε οι μεγαλύτεροι πως γιατί εμείς που ζούμε? λέμε για νέα παιδιά που μαθαίνουν προγραμματισμό. όταν μαθαίνατε και εσείς παλιά ήταν άλλοι οι ρυθμοί της ζωής και άλλες οι απαιτήσεις. οι απαιτήσεις ακόμα και του οικογενειακού περιβάλλοντος όχι μόνο της ζωής σας.

πάντως όλοι έχετε απαντήσει με πάρα πολύ σωστές απόψεις και χαίρομαι πολύ να βλέπω τέτοιες συζητήσεις.

Honorary Member

Μέλος από: 06 Σεπ 2005

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Μαη 2009 00:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

c0d3punk ανέφερε:
Sheena ανέφερε:
Για τον φίλο c0d3punk που γράφει σχετικά με τα frameworks, να σε δω όταν δουλεύεις σε κάποια εταιρεία πληροφορικής που έχει το δικό της framework και αυτό είναι ελειπές και χρειάζεται να δουλέψεις στο προϊόν που αναπτύσει η εταιρεία πάνω σε αυτό το framework... Εκεί να δεις σπαζοκεφαλιές....

αααααα αυτό δεν το γνώριζα ότι παίζει σαν ενδεχόμενο Let me think... ..... αλλά σίγουρα θάχει κανά forum η εταιρία στο site της για να βρεις κάποια λύση!!

Πολλά θέλεις να 'χει... Διόρθωσε και τα exceptions μη σου πούνε του framework που έχει γράψει κάποιος άλλος και όσο εσύ θα ασχολείσαι με τις μ**** κάποιού άλλου, ο άλλος θα κάνει κάτι άλλο... Ευτυχώς δεν μπήκα σε αυτό το τρυπάκι.....

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 30 Μαη 2009 08:47    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αυτό που περιγράφει η sheena το ζω και εγώ, όχι γιατί το framework είναι κακογραμμένο, ίσα ίσα που θεωρώ πως μπορεί να σταθεί στον χώρο δίπλα σε άλλα γνωστά, αλλά ελλείψει documentation τα πράγματα είναι πολύ ζόρικα!
DGeorge
Honorary Member

Μέλος από: 13 Σεπ 2007

Περιοχή: Καλλιθέα Γενικώς
View users profile Send email to user
ΜήνυμαΣτις: 30 Μαη 2009 10:29    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

c0d3punk ανέφερε:
..........DGeorge επιτέλους ρε παππού παραδέξου ότι σου γυάλισε η μικρούλα και άσε τα φιλοσοφικά σου!!!! .............
Καλό ήταν... Δεν τρελλάθηκα κιόλας .... Από την άλλη θα με πηγαίνανε δεμένο χειροπόδαρα -σαν σαλάμι αέρος- ακόμα και στην παραμικρή κίνηση..... ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work ToolTimes at work Οπότε άστο καλύτερα

Παιδιά, όσο έχει να κάνει π.χ. με τη Μετριοφροσύνη:
1) Όταν θα δω -τουλάχιστον εγώ- τον γνωστό 'Ξερόλα', θα 'βρωμίσει' από την αρχή ¶γνοια, Αμάθεια, ή -ακόμα χειρότερα- Ημιμάθεια!!! Οπότε φροντίζω και 'την κάνω' σιγά-σιγά!
2) Όταν θα δω -τουλάχιστον εγώ- τον Σεμνό-Αινιγματικό, που δείχνει 'κάτι να γνωρίζει' εκεί θα μείνω, τουλάχιστον μέχρι να δω τι γίνεται!
Φωτεινό παράδειγμα -πάντα για μένα- Σεμνότητας και Μετριοφροσύνης ήταν ο 'Βοηθός' (Επιμελητής - Επόπτης κλπ) που είχα στην Διπλωματική μου, πάνω στη Fortran2000. To "παλληκάρι -τότε-" ήταν Ορυχείο Γνώσης ToolTimes at work ToolTimes at work
Κάτι μπορούσες να φανταστείς από τη θέση που είχε στη ΦυσικοΜαθηματική... Ωστόσο, πολλές φορές κι η φαντασία μένει πίσω από την πραγματικότητα!!!
Όρεξη και μεράκι για δουλειά -για 'σκάψιμο'- να είχες και ολάκερο εκείνο το κοίτασμα Γνώσεων, που είχε, ήταν στη διάθεσή σου... Έτσι απλά!!
Από τότε (την εποχή που υπήρχαν μόνο τα MainFranes στην αγορά) ο άνθρωπος αυτός μου έδωσε να καταλάβω, ότι οποιαδήποτε Γλώσσα Προγραμματισμού είναι μέσες~άκρες ίδια, διότι απλώς οποιουδήποτε είδους Υπολογιστής 'καταλάβαινε'-'καταλαβαίνει'-'και θα καταλαβαίνει' απλό δυαδικό κώδικα. Και σ'αυτόν -τελικά- μεταφράζονται όλες οι Γλώσσες Προγραμματισμού!
Αυτός ήταν που μου 'έδειξε' Πόση λειτουργική ισχύ έχει -στην όλη διαδικασία- ένα Διάγραμμα Ροής.

Μέλος από: 01 Ιουν 2009

ΜήνυμαΣτις: 02 Ιουν 2009 06:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές και ειδικά είναι ότι πρέπει για τα παιδιά νεαρής ηλικίας όπως είπες, π.χ εμένα που ξεκίνησα αυτούς τους μήνες.
Nice job +1

http://part3.org <-------
walkero

Μέλος από: 08 Ιουν 2009

View users profile
blog twitter 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2009 15:34    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αν και καινούργιος εδώ μέσα, με κέντρισε το θέμα και είπα να πω την γνώμη μου. Είμαι web developer από το 98 περίπου, από αυτούς που γράφουν μόνο με έναν editor, κρατώντας σε απόσταση κάθε τι βοηθάει στον προγραμματισμό (dreamweaver κτλ)

Το 2004 είμουν project manager σε μια εταιρία και έπρεπε να προσλάβω κάποιον προγραμματιστή για το team μας. Δουλεύαμε σε απλή ASP με MSQL. Έκανα γύρω στα 30 interviews με "προγραμματιστές" που "ξέρανε". Τα εισαγωγικά μπαίνουν διότι ενώ όλοι λέγανε ότι ξέρανε, δίνοντάς τους ένα τεστ multiple choice, το οποίο είχα ξεσηκώσει από το w3schools, μόνο 3 γράψανε πάνω από το 70% ενώ κανά 2 ακόμα μεταξύ 50% και 70%. Τι θέλω να πω με αυτό.

Θέλω να πω ότι τα πάντα μαθαίνονται από όλους μας επιφανειακά, χωρίς να έχουμε καν βάσεις. Αυτό που κάποιος ανέφερε σαν διάγραμα ροής, οι περισσότεροι δεν το γνωρίζουν καν. Και από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα. Δεν υπάρχει ολοκληρωμένη σκέψη.

Ακόμα, τα έτοιμα εργαλεία, που μας βοηθάνε υποτίθεται, είναι για να κάνουμε παραγωγή πραγμάτων θυσιάζοντας σχεδόν πάντα την ποιότητα. Έτσι, ακόμα και στον τομέα μου, τα έτοιμα πακέτα τύπου Joomla, Drupal, PHPBB κτλ, τα οποία πολλοί χρησιμοποιούν, ακόμα κι εγώ για την εταιρία στην οποία εργάζομαι, δεν απαιτούν το 100% της σκέψης σου κι ακόμα παραπέρα, ώστε να τρίψεις το μυαλό σου να κατεβάσει ιδέες.

Έτσι βλέπουμε προγραμματιστές που δεν μπορούν να σκεφτούν τα απολύτως απλά πράγματα, αν αυτά ξεφεύγουν από τα ήδη έτοιμα standards.

Δεν θα σας ζαλήσω άλλο. Αυτά είχα να πω και σας ευχαριστώ για τον χώρο.
Lyberodoggy

Μέλος από: 07 Ιουν 2009

ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2009 16:03    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Λοιπόν, είμαι νεαρός και όχι τόσο πολύ διαβασμένος (2 βιβλία εισαγωγής και το trail της Java σε καμία περίπτωση δεν με καλυψαν). Φιλοδοξώ να γίνω προγραμματιστής, αλλά μου είναι δύσκολο να δουλεύω στο τίποτα, ψάχνω συνέχεια να βρω τι πρόγραμμα θα μπορούσα να γράψω. Όταν το βρίσκω, αν και υπέρμαχος της χρήσης διαγράμματος, συνήθως λόγω ενθουσιασμού μετά από σύντομη έρευνα ξεκινώ τον κώδικα. Για απλά προγράμματα και ρουτίνες είναι τόσο κακο;

Επίσης δούλευα σε .NET 3.5 (το Framework του Visual Studio 2008) αλλά το σταμάτησα και άρχισα Java με ένα απλό text editor (το Notepad2). Σε καμία περίπτωση όμως δεν μπορώ να με φανταστώ να δουλεύω assembly...
ThyClub
Honorary Member

Μέλος από: 17 Νοε 2003
Βοηθήματα: 8
Νέα: 2
Templates: 3
Scripts: 5

Περιοχή: Hell's Kitchen
portfolio facebook twitter deviantART digg del.icio.us 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2009 17:21    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κανείς δεν δουλεύει πια με Assembly (για production).

Είμαι καθέτως αντίθετος στο να κάτσει κάποιος να γράφει συνεχώς τον ίδιο κώδικα απο την στιγμή που αυτός υπάρχει ("reinventing the wheel") αλλά πιστεύω ότι καλό είναι να υπάρχει η γνώση του πως γίνεται κάτι.

Απο την στιγμή που πχ το Dreamweaver μπορεί να φτιάξει dropdown menu με 2 κλίκ θα ήταν χαζομάρα να κάθομαι και να φτιάχνω δικά μου συνέχεια. Το θέμα είναι όμως ότι αν κάποια στιγμή αυτά που μου δίνει το DW δεν με καλύπτουν καλό θα ήταν να ξέρω πως να φτιάξω ενα.
korgr
Honorary Member

Μέλος από: 07 Οκτ 2008
Βοηθήματα: 5
Scripts: 2

Περιοχή: Corinth
View users profile
portfolio skype 
ΜήνυμαΣτις: 08 Ιουν 2009 20:10    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

ThyClub ανέφερε:

Απο την στιγμή που πχ το Dreamweaver μπορεί να φτιάξει dropdown menu με 2 κλίκ θα ήταν χαζομάρα να κάθομαι και να φτιάχνω δικά μου συνέχεια. Το θέμα είναι όμως ότι αν κάποια στιγμή αυτά που μου δίνει το DW δεν με καλύπτουν καλό θα ήταν να ξέρω πως να φτιάξω ενα.

+1

Βασικα εχω βαρεθει να ακουω τα δυο αντιθετα ακρα!
Απο τη μια αυτοι που δουλευουν μονο με ετοιμα CMS (οκ ειναι κυριως λογω ελειψης γνωσεων και εξαιρουνται αυτοι που γνωριζουν καλα τον πυρηνα τους).
Απο την αλλοι οι "τιτανοτεραστιοι" που δουλευουν μονο notepads! Τι να πει κανεις...

Και εγω δουλευω ενα συνδυασμο DreamWeaver και Notepad2 αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα εμενα μονο στο ενα. Αν εχεις ξεφυγει απο τα "απλα site-ακια" θα διαπιστωσεις πως αν δεν εχεις γνωσεις να μπεις στον κωδικα του DW και να επεμβεις σε αυτα που "καταλαβε", δουλεια* δεν κανεις!

* εννοω σε ενα ικανοποιητικο ρυθμο workflow γιατι δεν μετραει μονο τι κανεις αλλα και σε ποσο χρονο το κανεις...

Μέλος από: 09 Ιουν 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 09 Ιουν 2009 10:48    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

DGeorge ανέφερε:
Χθες το απόγευμα, γύρω στις 5.00, περιμένοντας κάτι συναδέλφους στον "Γαλαξία" της γειτονιάς, έπιασα κουβέντα με μια 'υπάλληλο'-φοιτήτρια στα ΤΕΙ-Ηλεκτρονικής, στο 1ο Εξάμηνο. Το κοριτσάκι έδειχνε γεμάτη ενθουσιασμό, μελετούσε στα διαλείμματα απ'τη δουλειά της, και είχε για την ώρα έναν μέσο όρο βαθμολογίας 8~9 (με άριστα το 10).
Καθόμουν, παρατηρώντας την να 'παλεύει' με κάποιες ασκήσεις. Έχοντας ήδη συμμετάσχει σ'αυτήν εδώ τη συζήτηση, φανταζόμουν πώς θά'ταν άραγε αυτό το παιδί μετά από 2 χρόνια!;
Έπεσα άραγε σε αντιπροσωπευτικό-στατιστικό δείγμα μιάς νεολαίας, που ξεκινάει με αυτόν τον ενθουσιασμό!;... Που -σε κάποια στιγμή- βρίσκει μπροστά της την αναίσθητη-αδιάφορη (να μην πω κι άλλα) Γενιά μου, κι απογοητεύεται!;
Παρατήρησα να κουβαλάει κάτι βιβλία ("Εργαστηριακές Ασσκήσεις Φυσικής" και "Ηλεκτρικά Κυκλώματα") που θα χωρούσαν άνετα σ'ένα στικάκι (ως PDF αρχεία). Αντίθετα τα βιβλία είχαν αρκετό βάρος, ώστε να φτιάχνουν ώμους, πλάτες κλπ.
Σαν δεν ντρεπόμαστε -λέω κι εγώ- το 2009, όταν το PC έχει βρωμίσει, να δίνουν -αναγκαστικά- σε όλους βιβλία για κουβάλημα!!! Ας υπάρχει η δυνατότητα σε όποιον (σπάνιο) δεν έχει τη δυνατότητα του PC, να τα προμηθεύεται σε βιβλία. Οι υπόλοιποι όμως;!!!!
Οι παλμογράφοι τους ήταν δεκαετίας, όπως μου έλεγε η κοπελιά... Πάντως πολύ πιο σύγχρονοι από αυτούς που είχα βρει στα Εργαστήρια Φυσικής! Οι δικοί μας ήταν ευγενής χορηγία του Βρετανικού Στρατού, όταν έπαψαν να τους χρειάζονται στο μέτωπο της Αφρικής (εναντίον Ρόμελ κλπ) ToolTimes at work
Το αρνητικό της υπόθεσης είναι ότι η "Τάση για Ρεμούλα" είναι χαρακτηριστικό που περνάει άψογο από γενιά σε γενιά! Με αυτή τη ρεμούλα στερούμε πολλά (όχι μόνο μάθηση) από τις επερχόμενες γενιές!!
Όμως υπάρχει και θετικό στην υπόθεση: Αν έχει "Ιερή Τρέλλα" και "Όρεξη" ο φοιτητής, γι'αυτό που μαθαίνει, τότε η έλλειψη υποδομών/υλικού είναι -εκτός από εμπόδιο- μια ωραιότατη Πρόκληση-Πρόβλημα για παράκαμψη/επίλυση.

Παραπονιόταν επίσης η κοπελιά, ότι σχεδόν μηδενίστηκαν εργασίες 'άλλων', επειδή ήταν κακογραμμένες, προχειρογραμμένες, και γενικά με κακή παρουσίαση.... Αφού την άφησα και είπε τα δικά της, την έφερα στη Μετριοφροσύνη -που κουβεντιάζουμε εδώ- λέγοντάς της απλώς: "Αν ο καθηγητής ήταν ο Πελάτης, ή ο Εργοδότης σας, τι πιστεύεις ότι θα συνέβαινε με την ίδια παρουσίαση προϊόντος;"......................Νεκρική Σιγή! και Βλέμμα λίγο προς το Έντρομο!
"....Αυτό ακριβώς που φαντάζεσαι!" της είπα φεύγοντας.
Ήταν όμως ανάγκη αυτή -κι ι κολλητοί της- να μάθουν τη "λεπτομέρεια αυτή" από έναν ξένο (εμένα);

Καλημέρα και από εμένα. Είμαι πολύ καινούριος στο forum. Λίγο δευτερολέπτων θα έλεγα.
Έτυχε ψάχνωντας κάτι άλλο να πέσω στην κουβέντα σας τυχαία και μου κίνησε την περιέργεια λόγω του ότι εργάζομαι και εγώ στον τομέα πληροφορικής ως προγραμματιστής και ήθελα να πω και εγώ σύντομα κάποια πράγματα.

α) θα ήθελα να τονίσω ότι στην Ελλάδα οι προγραμματιστές είναι λίγοι και θα έλεγα κανένας που τους δίνονται οι ευκαιρίες που πρέπει. Αυτό γιατί πολύ απλά οι Ελληνικές εταιρείες στην πλειονότητα τους έχουν Ελληνική νοοτροπία άρπα κόλα. Υπάρχουν κάποια άτομα που έχουν πάθος με την δουλειά τους όπως εγώ και σίγουρα και άλλοι από εδώ, που θέλουν να φτιάχνουν προγράμματα με μεθοδικότητα, με τελευταίες τεχνολογιές, με χρήση design patterns κλπ κλπ. Όμως ο Έλληνας (διευθυντής,Project manager κλπ κλπ) συνήθως είναι άτομα χωρίς μόρφωση ανάλογη(και δεν εννοώ μόνο σπουδών αλλά και μόρφωση που μπορεί να αποκτήση ο καθένας στο αντικείμενο του).
Έχω απόδειξη πάνω σε αυτό και για αυτό κάνω παράθεση το μήνυμα του φίλου που αναφέρει για την κοπέλα στο ΤΕΙ.

Στο ίδιο ΤΕΙ λοιπόν στο ίδιο τμήμα πριν αρκετά χρόνια, το τμήμα είχε ως αρχή κάποτε η εργασίες να γίνονται στο χέρι, καθαρογραμμένες φυσικά και με πολύ προσοχή αλλά στο χέρι. Μια μέρα λοιπόν ένας δύσμοιρος φοιτητής (εγώ) πήγε την εργασία του φτιαγμένη σε υπολογιστή. Γιατί τότε δεν είχαν όλοι computer.. εξού και ο κανόνας στο χέρι.
Και αντί να πάρω τουλάχιστον τον βαθμό που μου άξιζε πήρα ... καταλαβαίνετε. Κόπηκα στην άσκηση, γιατί λέει ήταν φτιαγμένη σε computer.

Τέσπα να μην λέω πολλά και σας πρήζω. Καταλήγω στο ότι στην Ελλάδα όλα δουλεύουν Ελληνικά. Ακόμη και η εκπαίδευση και όλα. Όταν αυτοί ενεργούν έτσι πως περιμένουμε ένας φοιτητής τώρα να μάθει να εργάζεται σωστά? Αφού οι καθηγητές δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Επίσης πολλοί φοιτητές ασχολούνται με την πληροφορική όχι γιατί τους άρεσει αλλά έτσι, επειδή είναι μοδάτο. Επειδή νομίζουν ότι θα βγάλουν πολλά λεφτά.
Για αυτό εγώ ξέρω πάνω από 10 άτομα που πήγαν τμήματα πληροφορικής και τώρα δουλεύουν σε ότι να ναι, ενώ άλλοι πήγαν σε άλλα τμήματα και δουλεύουν πληροφορική.
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 09 Ιουν 2009 12:51    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Η σύνθεση που χρωστούσα:

CPU Type: DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)
Motherboard Name: Asus P5Q-E (2 PCI, 2 PCI-E x1, 3 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)
System Memory: 3328 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM3: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
Disk Drive 1: WDC WD1500HLFS-01G6U0 ATA Device (139 GB, IDE) Αυτός κάνει τη διαφορά - Boot disk
Disk Drive 2: WDC WD6400AAKS-65A7B0 ATA Device (596 GB, IDE)
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)

Τα υπόλοιπα είναι αδιάφορα νομίζω... πήρα και μια Samsung SyncMaster T220HD μια χαρά είναι.
DGeorge
Honorary Member

Μέλος από: 13 Σεπ 2007

Περιοχή: Καλλιθέα Γενικώς
ΜήνυμαΣτις: 09 Ιουν 2009 16:07    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Βρε Τέρας
Μήπως μυρίζεις, από'δώ, κούραση Χρονιάς (στη δουλειά) και απεγνωσμένη αναμονή άδειας I have a question...
Μήπως εδώ (στο τελευταίο μήνυμα)! έγραφα να περάσετε τις συνθέσεις σας στο Ti PC exete για νά'ναι κάπως πιο νοικοκυρεμένα;

Γιατί άραγε νοιώθω "γειωμένος" με 10άρι καλώδιο;

Κι αν μου εξηγούσες και τον λογικό συνειρμό με τον οποίο
dimsis ανέφερε:
Η σύνθεση που χρωστούσα:
μπήκε σ'αυτό το θέμα, κι είναι όντως λογικός ο συνειρμός, μάλλον θα χρειαστώ εγώ παραλία επειγόντως!!
¶αααψογα!!!! ¶αααψογα!!!! ToolTimes at work
Αλήθεια, από κλιματισμό πώς τα πάτε εκεί I have a question... Καλό ε! Καλό ε!

Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις » Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις
Τώρα είναι 10 Δεκ 2016 14:43 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites