freestuff.gr αρχική σελίδα
 FAQFAQ    ΑναζήτησηΑναζήτηση   Λίστα ΜελώνΛίστα Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   <b>Εγγραφή Μέλους</b>Εγγραφή Μέλους 
 ΠροφίλΠροφίλ   Επιλογές μέλους Επιλογές   Τα bookmarks μου Τα bookmarks μου   Προσωπικά μηνύματαΠροσωπικά μηνύματα 
  διαφήμιση  

Καλώς ήρθατε στο forum μας! Για να συμμετάσχετε στις συζητήσεις θα πρέπει να είσαστε μέλος. Γίνετε μέλος τώρα!.

Εφαρμογή δικτυακού μάρκετινγκ

Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » SQL και SQL Servers (RDBMS) » MS Access
Moderators:  Super-Moderators, WebDev Moderators
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [8 Μηνύματα]      Bookmarks Tags: μάρκετινγκ Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
ΑποστολέαςΜήνυμα
petza_58

Μέλος από: 29 Μαη 2009

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαη 2009 01:47    Θέμα: Εφαρμογή δικτυακού μάρκετινγκ Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Καλησπέρα!

Λοιπόν, θα ήθελα να φτιάξω μια εφορμογή δικτυακού μάρκετινγκ που να δουλεύει ως εξής.

Να υπάρχουν οι πελάτες και, προφανώς, να μπορεί να εισάγονται και άλλοι πελάτες και να είναι σε στυλ δέντρου, δηλ. κάποιος πελάτης έφερε κάποιους άλλους στο μαγαζί π.χ., από αυτούς μερικοί έφεραν κάποιους άλλους κτλ...

Όταν κάποιος κάνει μια αγορά, τότε να διαβάζεται από κάπου αυτός που τον έφερε (π.χ. ας πούμε ότι αποτελεί τον ανάδοχο) και να προστείθεται στον ανάδοχο 10% της τιμής αγοράς, ενώ σε ένα επίπεδο πιο πάνω (ο ανάδοχος του αναδόχου) να προστίθεται το 5%.

Αυτό θα γίνεται μόνο με δύο επίπεδα πιο πάνω..

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πώς θα γίνονται τα ερωτήματα;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

p.
c0d3punk
Honorary Member

Μέλος από: 15 Σεπ 2008
Βοηθήματα: 1

Περιοχή: Puerto pollo
View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαη 2009 10:00    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

αααααα δηλαδή εφαρμογή για εταιρία πυραμίδα! πες το έτσι να καταλάβουμε!

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαη 2009 10:02    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Κάτι τέτοιο...

Για δική μου χρήση όμως το θέλω..
dimsis
Reporter

Μέλος από: 25 Ιουλ 2001
Βοηθήματα: 9
Νέα: 89

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 29 Μαη 2009 20:35    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Δες λίγο εδώ http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=39468 μπορεί να σου δώσει ιδέες.
petza_58

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 02 Ιουν 2009 09:41    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Ευχαριστώ πολύ! Θα το μελετήσω σίγουρα.

Μπορεί όμως αυτό που θέλω να γίνει μόνο με access???

Ευχαριστώ πολύ!

p.
kon73
Script Master

Μέλος από: 13 Απρ 2008
Βοηθήματα: 3

View users profile Visit posters website
ΜήνυμαΣτις: 02 Ιουν 2009 11:28    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αγαπητέ φίλε petza_58,

Πιστεύω πως έχουμε μιλήσει και τηλεφωνικώς καθώς και με e-mail ωστόσο σου αποστέλω την βάση στο εδώ Forum προς χρήση όλων.

Η βάση περιέχει το ερώτημα commition (Το οποίο προϋποθέτει το QryMain) και 2 πίνακες με παραδείγματα.

Φιλικά

kon73

Mine RewNew Card.rar
 Description:

Download
 Filename:  Mine RewNew Card.rar
 Filesize:  33.84 KB
 Downloaded:  292 Time(s)

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 03 Ιουν 2009 00:54    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αγαπητέ kon73, νομίζω ότι δεν έχουμε μιλήσει ούτε έχω λάβει εμαιλ σου.. μήπως με μπερδεύεις με κάποιον άλλον;;;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κ το ενδιαφέρον σου....

Βασικά το πρόγραμμα αυτό θέλω να το δώσω σε ένα φίλο μου που έχει κατάστημα... κ μου το άλλαξε τώρα.. θέλει ο πρώτος από πάνω να παίρνει ποσοστό 5%, ο δεύτερος 2%, ο τρότος 1% και από τον τέταρτο μέχρι κ τον....δέκατο 0,5%!!

Για να είμαι ειλικρινής, αύριο θα κάτσω να κοιτάξω προσεκτικά πολύ την βάση που κάνεις upload. Είναι εύκολο σχετικά να γίνουν οι μετατροπές από 2 σε δέκα επίπεδα??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

P.
petza_58

View users profile
ΜήνυμαΣτις: 06 Ιουν 2009 00:44    Θέμα: Απάντηση με παράθεση  Mark this post and the followings unread

Αγαπητέ kon73, σε ευχαριστώ τα μέγιστα!

Το ερωτηματάκι δουλεύει τέλεια, είναι μια χαρά!

Μήπως θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις τι μετατροπές πρέπει να κάνω στο SQL ερώτημα για να καλύπτω βάθος δέντρου 10 επίπεδα, όπως το έχω περιγράψει παραπάνω;;

Σίγουρα ο πίνακας TblCustomers θα πρέπει να έχει άλλα 8 πεδία, με τα υπόλοιπα ποσοστά.
Εμφάνιση Μηνυμάτων:   
Εισαγωγή νέου Θέματος   Απάντηση στο Θέμα Σελίδα 1 από 1 [8 Μηνύματα] Mark the topic unread :: Προηγούμενο θέμα :: Επόμενο θέμα
 Forum index » Δημιουργία Web Sites, Γραφικών & Προγραμματισμός » SQL και SQL Servers (RDBMS) » MS Access
Τώρα είναι 05 Δεκ 2016 16:31 | All times are UTC + 2

Email This Page to Someone! add to Favorites