Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Κλειδωμα dvd-cd

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
pulsar30
Επικοινωνία:

Κλειδωμα dvd-cd

Δημοσίευση από pulsar30 » 08 Ιούλ 2009 01:36

Φτάνουμε στο σημείο να έχουμε το DVD μας έτοιμο για αναπαραγωγή αλλά δεν θέλουμε να μπορεί κάποιος να το αντιγράψει απαίδευτα
Υπάρχει λοιπόν τρόπος να κλειδώσουμε ένα DVD-cd από την αντιγραφή αλλά να αναπαράγετε κανονικά από όλες τις συσκευές ?

:question:

Tasos-21

Κλειδωμα dvd-cd

Δημοσίευση από Tasos-21 » 08 Ιούλ 2009 01:58

Αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, πρέπει το Adobe Encore να διαθέτει τέτοια δυνατότητα . . .

EDIT: Μετά από λίγη αναζήτηση, βρήκα στο φιλαράκι μου το Γούγλη μία λίστα με τέτοια προγράμματα, χωρίς ωστόσο να έχω δοκιμάσω κανένα (αυτό θα το αφήσω σε σένα!): :P

Shareware CD Protections

* CDSHiELD

Free CD/DVD Protection Tools

* CD Protector
* CloneAudioProtector
* FreeLock
* Protection ID
* TZCopyprotection
* WinLock

pulsar30
Επικοινωνία:

Κλειδωμα dvd-cd

Δημοσίευση από pulsar30 » 08 Ιούλ 2009 02:07

σ'ευχαριστω tasos-21 θα τα κοιταξω κι ελπιζω να βρω κατι :)

Tasos-21

Κλειδωμα dvd-cd

Δημοσίευση από Tasos-21 » 08 Ιούλ 2009 02:42

Ok! :wink: Και για ό,τι άλλο χρειαστείς, εδώ θά 'μαστε! :wink: :P

pulsar30
Επικοινωνία:

Κλειδωμα dvd-cd

Δημοσίευση από pulsar30 » 13 Ιούλ 2009 03:00

φιλε tasos-21 τελικα τα βρηκα μπαστουνια παλι

εψαξα και βρηκα τα προγραμματα που μου προτινεις αλλα ακρη δεν βρηκα καμια
παρακαλω λοιπον αν καποιος εχει δουλεψει καποια απο αυτα τα προγραμματα για τη δουλεια που το θελω ας αφησει μηνυμα μηπως τελικα μπορεσω να βρω ακρη
διαπιστωσα τα εξης
το freelock απο οτι καταλαβα ειναι μονο για δισκετες παλειου τυπου
to Protection ID ειναι για βασικα για σκαναρισματα σε προγραμματα που εχεισ στο pc και προστασια του υπολογιστη
διαβασα καπου οτι το clonedvd κανει και για κλειδωμα dvd αλλα δεν μπορω να βρω πως
αν υπαρχει καποιος που μπορει να μου πει με ποιο προγραμμα και πως γινετε η διαδικασια θα το εκτημουσα αφανταστα
πες τε οτι ειμαι στην πρωτη δημοτικου(αλλωστε ετσι αισθανομαι καθε φορα που προσπαθω να μαθω κατι καινουργιο στο pc μου ) :o

pagman
Επικοινωνία:

Κλειδωμα dvd-cd

Δημοσίευση από pagman » 13 Ιούλ 2009 13:57

Πριν λίγους μήνες έψαχνα κι εγώ κάτι παρόμοιο και έφαγα πραγματικά τον κόσμο δοκιμάζοντας ένα σωρό προγράμματα που τελικά δεν δούλευαν ή ζητούσαν να πληρώσω κάτι χιλιάδες ευρώ...

Με το μόνο που είχα επιτυχία ήταν το WTM CD Protection με πολύ καλά μάλιστα αποτελέσματα. Μπόρεσα να φτιάξω ένα δισκάκι το οποίο δεν μπορούσε ν' αντιγραφεί από τα 4-5 κλασικά cd copy προγράμματα της αγοράς ούτε μπορούσαν τ' αρχεία ν' αντιγραφούν στον σκληρό δίσκο από το CD. Είναι βέβαια λίγο δύσκολο να καταλάβεις πως λειτουργεί αλλά τα παιδιά που το έφτιαξαν έχουν αναλυτικό tutorial και support forum.

WTM cd protection

Όταν το δοκίμασα εγώ υποστήριζε μόνο CD, όχι DVD αλλά τώρα λέει ότι υποστηρίζει και DVD. Υπάρχει μάλιστα και δωρεάν trial version, οπότε δεν έχεις κάτι να χάσεις. Πιστεύω θα λύσεις το πρόβλημά σου.

Ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη και αν τελικά πέτυχες να κλειδώσεις και DVD.

:P
Εικόνα

pulsar30
Επικοινωνία:

Κλειδωμα dvd-cd

Δημοσίευση από pulsar30 » 14 Ιούλ 2009 01:36

σ'ευχαριστω pagman μολισ κατεβασα την ελευθερη εκδοση και θα την επεξεργαστω αν δω οτι εχει αποτελεσμα μπορει να την αγορασω κιολας να μην ψαχνομαι καθε φορα :respect:
και βεβαια θα σε ενημερωσω τι εκανα
και παλι ευχαριστω

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης